2.SNL

Re: 2.SNL

OdgovorNapisal/-a DeAngelo » 15 Mar 2018, 16:07

Vrhunci 18. kroga 2. SNL in gost Nastja Čeh.

https://www.youtube.com/watch?v=hhH6wfy ... e=youtu.be
DeAngelo

OdgovorNapisal/-a TheseColorsDontRun » 16 Apr 2018, 17:45

Cimprej v 1. ligo namesto onih brez stadiona, navijacev in duse.
NI PREDAJE PIZDOMATERNO! :maribor2:
Uporabniški avatar
TheseColorsDontRun

Kraj: Vrsta: 13 Sedež: 5

OdgovorNapisal/-a pizdek » 19 Apr 2018, 06:49

Za koliko časa? Isti šmorn kot loleki, zapufani vsepovsod.
pizdek

OdgovorNapisal/-a Carlito Brigante » 19 Apr 2018, 09:54

pizdek napisal/-a:Za koliko časa? Isti šmorn kot loleki, zapufani vsepovsod.

Kdo to pravi? Od kod te informacije? Vir prosim, ne natolcevanj...
Carlito Brigante

OdgovorNapisal/-a Samo » 19 Apr 2018, 09:56

Zadnjih 25 let to pravi ...
Samo

OdgovorNapisal/-a pizdek » 19 Apr 2018, 16:44

Carlito Brigante napisal/-a:

Se pa te vidiš, kake si (spet) vlači Mura v klub. Takih na dolgi rok ne morejo plačevat.
pizdek

OdgovorNapisal/-a Carlito Brigante » 20 Apr 2018, 09:46

Samo napisal/-a:Zadnjih 25 let to pravi ...

To je resen argument?
Carlito Brigante

OdgovorNapisal/-a Samo » 20 Apr 2018, 09:50

Ja ne. Če nek poskus ponoviš 10-krat in vedno dobiš enak rezultat, potem je majhna verjetnost, da bo enajstič drugače. Sam si sicer resnično želim, da se Mura tokrat ne bi "vtopila".
Samo

OdgovorNapisal/-a Carlito Brigante » 20 Apr 2018, 09:52

pizdek napisal/-a:

Se pa te vidiš, kake si (spet) vlači Mura v klub. Takih na dolgi rok ne morejo plačevat.

Ne spremljam tako pozorno. Kake si (spet) Mura vlači v klub, da jih ne morejo plačevati na dolgi rok?
Kolikor vem je v trenutni Muri garnitura ljudi iz celotnega Prekmurja, ki so (sami) uspešni podjetniki in na klubu ne gradijo življenjske eksistence... Bomo videli kaj bodo delali v naslednjem letu, a relativno dobro so porihtali nogometno šolo (ki je bila kaki dve/tri leta nazaj še v razsulu), z mladino, kadeti in U15 so v prvi ligi. Tudi s člani so na dobri poti. Gledalci so vedno prisotni, tudi večja pomurska podjetja so vključili (ko sem po TV gledal tekmo Mura - Nafta, sem opazil, da jih sponzorira tudi GMT...).

Kakšne informacije imata torej ti in Samo? Pa, da ne bo pomote. Niti približno nisem za Muro. V bistvu mi gredo na K....!
Carlito Brigante

OdgovorNapisal/-a Carlito Brigante » 20 Apr 2018, 09:54

Samo napisal/-a:Ja ne. Če nek poskus ponoviš 10-krat in vedno dobiš enak rezultat, potem je majhna verjetnost, da bo enajstič drugače. Sam si sicer resnično želim, da se Mura tokrat ne bi "vtopila".

Floskule. Kdo pravi, da spet delajo enako. Spet kje vidiš kakšnega "Topiča" (ali kako se je že pisal oni majster, ko jih je nazadnje pripeljal žejne čez vodo)?
Carlito Brigante

OdgovorNapisal/-a Samo » 20 Apr 2018, 10:09

Samo napisal/-a:Ja ne. Če nek poskus ponoviš 10-krat in vedno dobiš enak rezultat, potem je majhna verjetnost, da bo enajstič drugače. Sam si sicer resnično želim, da se Mura tokrat ne bi "vtopila".

Floskule. Kdo pravi, da spet delajo enako. Spet kje vidiš kakšnega "Topiča" (ali kako se je že pisal oni majster, ko jih je nazadnje pripeljal žejne čez vodo)?

Noben ne pravi, da spet delajo enako. Pravim pa, da je glede na kopico izkušenj preteklih desetletij velika verjetnost, da jim bo spet zagustlo. Zakaj? Podpisujejo igralce, ki so za drugoligaške razmere po mojem mnenju precej dragi. Občutek imamo, da jim odhodki ponovno prehitevajo prihodke. Skratka, "rastejo" hitreje, kot bi bilo zdravo. Da pa iz II.SNL ne moreš prodajat igralcev, da bi krpal luknje, je pa tudi bolj kot ne jasno.

Glede na tradicijo in navijaško bazo Mura po mojem absolutno sodi v prvo ligo in velika škoda je, kaj se je v preteklosti dogajalo. Ampak poznavajoč nekoliko tudi mentaliteto v Prekmurju, dvomim, da bo pa ta projekt zdaj imel kaj drugačen konec kot vsi ostali pred tem.
Samo

OdgovorNapisal/-a guano » 20 Apr 2018, 10:12

Samo napisal/-a: Podpisujejo igralce, ki so za drugoligaške razmere po mojem mnenju precej dragi. Občutek imamo, da jim odhodki ponovno prehitevajo prihodke. Skratka, "rastejo" hitreje, kot bi bilo zdravo. Da pa iz II.SNL ne moreš prodajat igralcev, da bi krpal luknje, je pa tudi bolj kot ne jasno.

čez 2 meseca bodo v 1. ligi :idea:
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 20 Apr 2018, 10:14

Samo napisal/-a:Noben ne pravi, da spet delajo enako. Pravim pa, da je glede na kopico izkušenj preteklih desetletij velika verjetnost, da jim bo spet zagustlo. .

o kateri kopici izkusenj preteklih desetletjih tocno govoris?
Vanquish

OdgovorNapisal/-a hsge » 20 Apr 2018, 10:19

guano napisal/-a:
Samo napisal/-a: Podpisujejo igralce, ki so za drugoligaške razmere po mojem mnenju precej dragi. Občutek imamo, da jim odhodki ponovno prehitevajo prihodke. Skratka, "rastejo" hitreje, kot bi bilo zdravo. Da pa iz II.SNL ne moreš prodajat igralcev, da bi krpal luknje, je pa tudi bolj kot ne jasno.

in prihodki bodo narasli za točno 50k, kolko dobijo klubi od telekoma. :D (vem da bo še nekaj zraven od sponzorjev, pa če mi pridemo v evropo dobijo neko solidarnost pa bla bla)
hsge

OdgovorNapisal/-a Samo » 20 Apr 2018, 12:20

guano napisal/-a:

Seveda bodo. Ampak po mojem je bolj vprašanje, kje bodo čez 2-3 leta.
Samo

OdgovorNapisal/-a Samo » 20 Apr 2018, 12:21

Vanquish napisal/-a:
Samo napisal/-a:Noben ne pravi, da spet delajo enako. Pravim pa, da je glede na kopico izkušenj preteklih desetletij velika verjetnost, da jim bo spet zagustlo. .

Ja kolkokrat smo že vidli "hard reset" Mure?
Samo

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 20 Apr 2018, 12:59

Samo napisal/-a:
Vanquish napisal/-a:

od kdaj se na vprasanje odgovarja s vprasanjem? Torej se enkrat - o kateri kopici izkusenj govoris in kaj se je tocno dogajalo, da je prislo do razpada? Glede na to, da ocitno ves, da delajo identicno kaj so delali prej pri kopici izkusenj.
Vanquish

OdgovorNapisal/-a Carlito Brigante » 20 Apr 2018, 14:34

Samo napisal/-a:

Noben ne pravi, da spet delajo enako. Pravim pa, da je glede na kopico izkušenj preteklih desetletij velika verjetnost, da jim bo spet zagustlo. Zakaj? Podpisujejo igralce, ki so za drugoligaške razmere po mojem mnenju precej dragi. Občutek imamo, da jim odhodki ponovno prehitevajo prihodke. Skratka, "rastejo" hitreje, kot bi bilo zdravo. Da pa iz II.SNL ne moreš prodajat igralcev, da bi krpal luknje, je pa tudi bolj kot ne jasno.

Glede na tradicijo in navijaško bazo Mura po mojem absolutno sodi v prvo ligo in velika škoda je, kaj se je v preteklosti dogajalo. Ampak poznavajoč nekoliko tudi mentaliteto v Prekmurju, dvomim, da bo pa ta projekt zdaj imel kaj drugačen konec kot vsi ostali pred tem.

Verjamem, da je trenerski štab precej dražji od igralcev... Tu http://www.nzs.si/tekmovanja/?action=klub&id_kluba=984&id_menu=581 je seznam igralcev NK Mura, ki ima pravico nastopa za člansko ekipo v 2. SNL v sezoni 2017/2018. Povej mi kateri so ti igralci, ki so za drugoligaške razmere precej dragi? Nimajo praktično niti enega igralca, ki bi imel več kot 100 nastopov v 1. SNL (ok, Žiga Kous jih ima 120, a gre za otroka Mure, za to je prav, da je "doma"), za katerega bi lahko rekli, da je standardni prvoligaški igralec. Vsi ostali so večinoma igrali v drugi ali tretji ligi, nekateri so igrali tudi v avstrijskih nižjih ligah. Ne vem, mogoče veš ti več.
Carlito Brigante

OdgovorNapisal/-a mbfc » 20 Apr 2018, 14:44

Priznam, tudi meni ni noben padel na pamet pri Muri, ki bi vsaj približno odstopal po imenu ali renomeju. Samo se mi ni dalo linka iskat s celotno ekipo :blush:
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Samo » 20 Apr 2018, 15:15

Vanquish napisal/-a:
Samo napisal/-a:
Vanquish napisal/-a:

od kdaj se na vprasanje odgovarja s vprasanjem? Torej se enkrat - o kateri kopici izkusenj govoris in kaj se je tocno dogajalo, da je prislo do razpada? Glede na to, da ocitno ves, da delajo identicno kaj so delali prej pri kopici izkusenj.

Bralno razumevanje (boldano zgoraj)?

Zdaj, če me že žgečkaš glede zgodovine Mure:
https://sobotainfo.com/novica/sport/vod ... orili/9235
http://www.pomurec.com/vsebina/15894/Up ... je_Mure_05
https://www.rtvslo.si/sport/nogomet/s-t ... iti/312089
https://www.rtvslo.si/sport/nogomet/pog ... -05/420749
https://www.rtvslo.si/sport/nogomet/mur ... lom/370374

NŠ Mura je imela v 2016 300 jurjev prihodkov, za 2017 bilance še niso objavljene. Do 2015 so imeli negativni kapital (ne govorimo o dolgovih, temveč o dejanski že zabeleženi izgubi), v 2016 so imeli par deset jrujev plusa, da so pokrili izgubo. Obveznosti konec 2016 je bilo za dobrih 10% prihodkov (kar za enkrat ni kritično).

https://www.transfermarkt.de/nd-mura-05 ... erein/4059

V kadru imajo 22 nogometašev. Če je bruto bruto strošek na posameznika mesečno samo 800 EUR (manj od minimalne plače), potem gre 2/3 budgeta za plače igralcev. Potem so še troški za strokovni štab, ostale zaposlene, igrišče, ostale stroške, ... Pa dvomim, da Kous, Maruško, Vaš, Kouter, Sirk, Bobičanec pa najbrž še kdo igrajo za minimalca.
Samo

OdgovorNapisal/-a izi » 20 Apr 2018, 15:19

komu lepše kot tebi, ki pol delovnega časa visiš na forumu. če bi bili vsi bančniki taki, bi bila tudi luknja pol manjša.
vijol'čno sveti se nebo,
ni predaje, ko ti pojemo
Uporabniški avatar
izi

Kraj: greenwich

OdgovorNapisal/-a Carlito Brigante » 20 Apr 2018, 15:28

Samo napisal/-a:
Vanquish napisal/-a:
Samo napisal/-a:
Vanquish napisal/-a:

Bralno razumevanje (boldano zgoraj)?

Zdaj, če me že žgečkaš glede zgodovine Mure:
https://sobotainfo.com/novica/sport/vod ... orili/9235
http://www.pomurec.com/vsebina/15894/Up ... je_Mure_05
https://www.rtvslo.si/sport/nogomet/s-t ... iti/312089
https://www.rtvslo.si/sport/nogomet/pog ... -05/420749
https://www.rtvslo.si/sport/nogomet/mur ... lom/370374

NŠ Mura je imela v 2016 300 jurjev prihodkov, za 2017 bilance še niso objavljene. Do 2015 so imeli negativni kapital (ne govorimo o dolgovih, temveč o dejanski že zabeleženi izgubi), v 2016 so imeli par deset jrujev plusa, da so pokrili izgubo. Obveznosti konec 2016 je bilo za dobrih 10% prihodkov (kar za enkrat ni kritično).

https://www.transfermarkt.de/nd-mura-05 ... erein/4059

V kadru imajo 22 nogometašev. Če je bruto bruto strošek na posameznika mesečno samo 800 EUR (manj od minimalne plače), potem gre 2/3 budgeta za plače igralcev. Potem so še troški za strokovni štab, ostale zaposlene, igrišče, ostale stroške, ... Pa dvomim, da Kous, Maruško, Vaš, Kouter, Sirk, Bobičanec pa najbrž še kdo igrajo za minimalca.

Dejstvo je, da debatiramo o zadevi o kateri nimamo niti približno vseh podatkov. Kljub temu jaz v tem trenutku ne bi nikomur očital bralnega/funkcionalnega nerazumevanja. Ker pri tvojih vpisih bolj ali manj gre na sklicevanje na preteklo delovanje, za katerega vemo, da je bilo napačno, če ne celo kaznivo. Jaz upam, da tega pri tej Muri ni in ne bo (zaradi tega, ker je močna Mura v interesu slovenskega nogometa). Verjamem, da Bobičanec, Maruško in Kous igra za precej več kot minimalca. A na drugi strani je kar nekaj igralcev, ki verjetno igrajo za drobiž. V sezoni se to "pogliha". Po moje imajo v tej sezoni proračun med 400.000 EUR in 450.000 EUR. Prekmurje to po moje lahko zagotovi. V prvi ligi bodo morali proračun dvigniti za kakšnih 100.000 EUR do 150.000 EUR, če bodo želeli ostati. Kar bo več, bo prinašalo višja mesta. Upam, da ne bodo šli po poti drugih klubov in ne bodo pripeljali "poceni" tujcev (iz druge hrvaške ali srbske lige...). Objavljen (AJPES) proračun NK Aluminij za leto 2016 je cca. 530.000 EUR...
Carlito Brigante

OdgovorNapisal/-a Samo » 20 Apr 2018, 15:50

Po mojem ni vprašanje, ali Prekmurje to lahko zagotovi, bolj je vprašanje, ali Prekmurje to želi zagotoviti. Ker če bi Prekmurje to hotelo zagotoviti, potem bi se Mura 05 danes imenovala Mura. Da najstarejšega slovenskega kluba niti ne omenjam...

Prekmurci so po mojih izkušnjah eni najbolj gostoljubnih, prijaznih in nesebičnih ljudi, ki gazijo Zemljo. Ampak njihovi uspešni podjetniki denar skrivajo bolj kot kača noge, kar je najbrž naravna posledica "finančne shiranosti" regije. Najbrž je tudi zato predsednik kluba postal njihov "izseljenec" Cigüt, ki je eden pomembnejših v kranjskem Iskratelu.
Samo

OdgovorNapisal/-a mizica » 21 Apr 2018, 07:11

Ker se pojavlja nekaj čudnih informacij glede Mure. Predsednik Mure seveda nima nič z Iskratelom. Alfa in omega je Kuzmič, ki je član UO in je med vodilnimi v Iskratelu. Dokler bo on držal niti v svojih rokah se za Muro ne bojim. Lani je bil proračun nekaj čez pol milijona. Leto so končali s pozitivnim izidom. Letos, če bo 1 liga bo skoraj podvojen. Mura vsaj za zdaj igralcev definitivno ne preplačuje. Tu dosti pove, da so se raje odrekli domačina Lotriča, ki je končal v Celju, kot pa šli preko nekih normalnih številk, čeprav bi si realno to lahko privoščili. Precej denarja pa gre v trenerski štab. Ante je ziher med najbolje plačanimi trenerji v Sloveniji. Pa tudi drugače ni ravno veliko klubov v Sloveniji, ki bi imeli pri članski ekipi tako številčen trenerski štab (5 trenerjev + fizioterpaveti in maserji). Mura v zadnjih 20 letih nikoli ni bila tako organizirana kot je trenutno. Seveda je vse lažje, če ni prevelikih težav s financami. Kaj bo prinesel čas pa je težko napovedati, ampak kot sem že napisal dokler bo Kuzmič to vodil, mislim da ne bo velikih težav.
mizica

OdgovorNapisal/-a Samo » 21 Apr 2018, 07:29

Imaš prav, zamenjal sem priimka - Kuzmič je Iskratelov. V 2017 je znašal proračun pol milijona eur? Kdo so najmočnejši sponzorji?

V 2018 podvojen proračun? No to me pa res zanima kako bo to ratalo... En Maribor se mora za vsak cent sponzorskega denarja borit, Mura pa bo z uvrstitvijo v prvo ligo dobila pol milijoma zraven? Skeptičen... Mimogrede, Iskratel nima najboljšega leta za sabo.
Samo

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Nogomet v SLO in po svetu 

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot], salke, zabarskispijun in 5 gostov