RIO 2016

Re: RIO 2016

OdgovorNapisal/-a tomecp » 17 Avg 2016, 23:34

Če fašeš izključitev v 4, 5 skoraj zaporednih obrambah začneš igrat posrano v obrambi...Dancom pa tudi vse not! Jebi ga...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Ni boga brez hudiča, ni Maribora brez Zahoviča!!!
Uporabniški avatar
tomecp

OdgovorNapisal/-a ivekoprivek » 17 Avg 2016, 23:34

MaKaaY napisal/-a:Tekma naših res slaba, samo verjetno nas Danci v 10 resnih tekmah vsaj 8 krat premagajo, ne glede kako mi igramo. Če bi imeli vsaj enega spodobnega šuterja od daleč, bi imeli malo več šans.

37 golov v cekru, to ni krivda šuterja ravno. To je samo in izključno samo pomanjkanje zmagovalne mentalitete.
ivekoprivek

OdgovorNapisal/-a El Grande » 17 Avg 2016, 23:35

Že pred temi olimpijskimi igrami sem pričakoval finale Francija-Hrvaška.
Naši po kvaliteti trenutno spadajo tu kjer so. Bodimo realni.
Uporabniški avatar
El Grande

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a lilija » 17 Avg 2016, 23:37

Ambiciozno odigrano :stoned:
lilija

OdgovorNapisal/-a Phantom » 17 Avg 2016, 23:42

baresi napisal/-a:Nič novega. Tekma z Nemci je nakazala da se lahko nekaj takega zgodi, ko pridemo do resne / odločilne tekme... Pa lahko Vujo salte dela na klopi, če je ta generacija pač vajena, da se poserje, ko gre zares, ko gre na nož.

Poslano z mojega D5503 z uporabo Tapatalk

Ma kaka generacija. Srebro na EP je bil preblisk v 20 letih razočaranj in pokakančkov ko pride do odločilnih tekem. In danes so se spet lagano sportski usrali!

Tak kot je Liki napisal. Da so se vsaj borili, metali na trepalnice in pač je dnevna forma odločila tekmo. AMpak mi smo se posrali preden je bil prvi napad odigran. 37 golov v 1/4 finalu OI? Ne me jebat.
Phantom

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a baresi » 18 Avg 2016, 00:21

Phantom napisal/-a:
baresi napisal/-a:Nič novega. Tekma z Nemci je nakazala da se lahko nekaj takega zgodi, ko pridemo do resne / odločilne tekme... Pa lahko Vujo salte dela na klopi, če je ta generacija pač vajena, da se poserje, ko gre zares, ko gre na nož.

Ma kaka generacija. Srebro na EP je bil preblisk v 20 letih razočaranj in pokakančkov ko pride do odločilnih tekem. In danes so se spet lagano sportski usrali!

Tak kot je Liki napisal. Da so se vsaj borili, metali na trepalnice in pač je dnevna forma odločila tekmo. AMpak mi smo se posrali preden je bil prvi napad odigran. 37 golov v 1/4 finalu OI? Ne me jebat.

In kaj drugače sem napisal jaz?! Nešteto odličnih tekem na EP-jih in SP-jih smo odigrali, odločilne tekme pa pač popušimo. Tisto ko smo bili domačini je razlog izključno v domačem igrišču, tako kot je 4.mesto na SP, posledica ugodnega žreba.

Zato pa sem napisal za tekmo proti Nemčiji, da se šteje med odločilne. Ampak baje ni bila... Čeprav bi danes igrali s Katarjem, ne z Danci,
Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a Phantom » 18 Avg 2016, 00:40

baresi napisal/-a:
Phantom napisal/-a:

In kaj drugače sem napisal jaz?! Nešteto odličnih tekem na EP-jih in SP-jih smo odigrali, odločilne tekme pa pač popušimo. Tisto ko smo bili domačini je razlog izključno v domačem igrišču, tako kot je 4.mesto na SP, posledica ugodnega žreba.

Zato pa sem napisal za tekmo proti Nemčiji, da se šteje med odločilne. Ampak baje ni bila... Čeprav bi danes igrali s Katarjem, ne z Danci,

Mislim, da se dejansko strinjava. Malo me je zmotilo le ono o generaciji. Ker mi imamo zdaj eno frišno generacijo za katero sem jaz iskreno upal, da mogoče le ni kot so bile stare. Plus vrhunski selektor in mogoče se lahko veselimo prihodnosti. In potem ko me je prva jeza minila sem povsem pripravljen dati tako Veselinu kot tej mladi generaciji novo priložnost. Ajde prvič naj bo slab dan. Zdaj pa naprej in bomo videli.

@Baresi če te je pa zmotil oni del "Ne me jebat!" pa se je nanašal na našo reprezentanco. ;)
Phantom

OdgovorNapisal/-a zamo » 18 Avg 2016, 01:33

Phantom napisal/-a:

Ma kaka generacija. Srebro na EP je bil preblisk v 20 letih razočaranj in pokakančkov ko pride do odločilnih tekem. In danes so se spet lagano sportski usrali!.

ne preblisk..prednost domacega terena (bodimo realni..v rokometu imajo domacini prednost pred ostalimi..ne samo na tribunah)
zamo

OdgovorNapisal/-a baresi » 18 Avg 2016, 05:21

Mi vsaj nismo noči prebedeli za poraz, tako kot Hrvati recimo :-). Za dvojni poraz...

Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a MB-M » 18 Avg 2016, 08:56

Včeraj sem sam videl tri ključne stvari. Prva je bila sodniški kriterij, ki ni dovoljeval niti malce bolj moškega stika (Kavtičnik je po tekmi izjavil, da se rokomet počasi približuje košarki, kjer ni dovoljen direktni stik), drugo Škof, kjer mi enostavno ni jasno, da 15 x počepne pri strelu Dancev in mu 15 x gre žoga nado rokami v gol in tretje fajt! Pri tem moram omenit Janca, Bezjaka, delno Zarabca, ostali preveč medli in neodločni.
Ključen od vseh treh razlogovo, ki sem jih naštel, pa je po moje vratar. Če ti garaš v obrambi, se mečeš na zobe, potem pa ti nekdo vedno znova in znova zabija iz 9. metrov, ker vratar ne dvigne rok, zabije, postaneš frustriran in točno to se je zgodilo našim. Včeraj bi po moje moral Vujovič že od začetka dati priložnost mlajšim, torej brez Škofa, Kavtičnika in Zormana. Njih bi moral imeti za konec, če! Prav ti ta stari so tokrat pregoreli v preveliki želji, ker so vedeli, da je to njihova zadnja priložnost.
Drugače pa so moji občutki na koncu veliko boljši, kot so bili v preteklosti, saj sem navsezadnje gledal dober rokomet, ki smo ga odigrali. Pa tudi Bombačeva odsotnost se je včeraj precej poznala.
MB-M

OdgovorNapisal/-a liki » 18 Avg 2016, 09:09

Zdaj po našem koncu samo upam, da ne bodo kaj zajebali z Vujovičem. Če gremo z njim še en olimpijski cikel skozi, sem prepričan da bomo vsaj eno tekmovanje v tem obdobju zaključili z medaljo. Tako dolgo jim bo zmagovito miselnost vbijal v glavo, da se bo enkrat končno prijela...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a fredim » 18 Avg 2016, 09:17

Škoda. Samo tako posrana igra vobrambi pa je bila na nivoju rekreativcev. Danci niso rabili niti skočit za strel. 90% golov so dali kar s streli iz tal. Nihče ne gre v blok, ne dvigne rok. Verjetno je bil prelomni trenutek v zadnjem napadu dancev v prvem polčasu, ko nismo uspeli obranit, čeprav so imeli za napad dobrih 10 sekund. pa smo dobili gol in še izključitev,kar je pomenilo, da smo takoj na začetku drugega bili že na -4 in je to verjetno vzelo vse,kar so si zadali v odmoru.
fredim

OdgovorNapisal/-a baresi » 18 Avg 2016, 09:18

liki napisal/-a:Zdaj po našem koncu samo upam, da ne bodo kaj zajebali z Vujovičem. Če gremo z njim še en olimpijski cikel skozi, sem prepričan da bomo vsaj eno tekmovanje v tem obdobju zaključili z medaljo. Tako dolgo jim bo zmagovito miselnost vbijal v glavo, da se bo enkrat končno prijela...

Vujović ne bo odšel, po izjavah sodeč ima veliko motiva za naprej, tudi EP 2018 na Hrvaškem ocenjuje kot vrhunec te mlajše generacije. Upam, da na zvezi ne bodo blesavi, čeprav bodo seveda nekateri takoj vidli svojo priložnost, da pridejo na njegovo mesto. Če se je obdržal po EP-ju na Švedskem, verjamem da bo tudi zdaj toliko zdrave pameti, da mu bodo pustili nadaljevati delo...

Za take izjave pa samo, kapo dol :up:
http://www.rtvslo.si/sport/oi-2016/rokomet/vujovic-zame-je-to-velika-sramota-a-ne-bom-se-predal/400597
Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a liki » 18 Avg 2016, 09:21

baresi napisal/-a:
liki napisal/-a:Zdaj po našem koncu samo upam, da ne bodo kaj zajebali z Vujovičem. Če gremo z njim še en olimpijski cikel skozi, sem prepričan da bomo vsaj eno tekmovanje v tem obdobju zaključili z medaljo. Tako dolgo jim bo zmagovito miselnost vbijal v glavo, da se bo enkrat končno prijela...

Vujović ne bo odšel, po izjavah sodeč ima veliko motiva za naprej, tudi EP 2018 na Hrvaškem ocenjuje kot vrhunec te mlajše generacije. Upam, da na zvezi ne bodo blesavi, čeprav bodo seveda nekateri takoj vidli svojo priložnost, da pridejo na njegovo mesto. Če se je obdržal po EP-ju na Švedskem, verjamem da bo tudi zdaj toliko zdrave pameti, da mu bodo pustili nadaljevati delo...

http://www.rtvslo.si/sport/oi-2016/rokomet/vujovic-zame-je-to-velika-sramota-a-ne-bom-se-predal/400597

Nisem toliko ciljal na to, da bi ga naša zveza odpustila. Večji problem vidim, da bi se lahko sedaj Hrvati stegnili po njem po njihovi nočni katastrofi proti Poljakom...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a venti » 18 Avg 2016, 09:25

Za medaljo na velikem tekmovanju sta potrebni dve stvari:
1. stabilen vratar, ki bo sposoben vsako tekmo zbrat 15 obramb in
2. 1-2 zunanja igralca, ki bota sposobna vsako tekmo zabit po 5+ golov iz zunanjih položajev.

Drugače je vsa motivacija in miselnost bv..
venti

OdgovorNapisal/-a baresi » 18 Avg 2016, 09:38

liki napisal/-a:
baresi napisal/-a:

Nisem toliko ciljal na to, da bi ga naša zveza odpustila. Večji problem vidim, da bi se lahko sedaj Hrvati stegnili po njem po njihovi nočni katastrofi proti Poljakom...

Sem prepričan, da ga bodo hoteli speljati, definitivno. RK Zagreb, zveza in reprezentanca imajo dosti skupnih ljudi in sigurno se bodo zelo trudili, da nam ga speljejo. A po drugi strani je Vujović že zavrnil Špance... Vseeno mislim, da je preveč ponosen na svojo poštenost, da se ne bo kar tak poslovil od nas, brez da bi prej naredil res kakšen izjemen uspeh.

Hrvati bodo na koncu verjetno novega selektorja našli kar doma (Červar, Obrvan, Serdarušić, mogoče Metličić).
Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a ales100i » 18 Avg 2016, 09:51

Zankrat je še vedno tako, da so 3-4 reprezentance toliko boljše od ostalih, da realno, če te ekipe dajo od sebe svoj maksimum, jim mi ekipe iz druge kakovostne skupine ne moremo parirat. Mogoče 1x na 5 tekem. In Danci so včeraj s pomočjo sodnikov vsilili svoj stil igre in včeraj je ni reprezentance na svetu, ki bi imela minimalne šanse na tej tekmi. Smo tem ekipam vedno bližje, ampak še vedno rabimo optimalen scenarij, da jih lahko premagamo. Sploh ob dejstvu, da nimamo bekov. Igrati rokomet brez bekov, je kot igrati nogomet brez napadalcev. Nasprotnik, če dobro zapre pivota in se kvalitetno premika v obrambi, se lahko samo jebeš.

Ampak te velesile počasi padajo. Španci so že padli, zdaj še Hrvati in vsi strokovnjaki pravijo, da bo rokometni vrh dosti bolj izenačen čez par let. In mi smo lahko v njem, če bomo a) uspeli obdržat Vujoviča in b) če bomo končno nekje našli vsaj enega, če ne celo 2 šuterja, ki bosta sposobna dat gol iz 10 metrov. Razumem pa Vujoviča, da je razočaran, ampak ko se bo glava ohladila in bo pogledal realno na situacijo, bo videl, da mi včeraj te tekme nismo bili sposobni zmagat. Nasprotnik je bil enostavno premočen.
Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a MB-M » 18 Avg 2016, 10:55

Zamenjava, oziroma odstavitev po moje ne pride v poštev tudi zaradi tega, ker ima v svojem strokovnem štabu same naše in seveda Uroša Šerbca, ki nekaj pomeni pri nas. Pa tudi to je potrebno vzeti v zakup, da je bila sedaj ena sama tekma, kjer smo bili slabi. Pred tem pa dvojne kvalifikacije in odlične tekme v skupini.
MB-M

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 18 Avg 2016, 11:02

Mah enostavno nismo tako kvalitetni kot se nam zdi.
Golmana nimamo,golman pri rokometu pa je pol ekipe.
Nimamo visokih šuterjev iz razdalje (upam da se Mačkovšek pobere),tudi to je pomemben del rokometa.
Nimamo nekih hrustov v obrambi,brez tega tudi ne gre.
Imamo 3 najboljša desna krila na svetu ter par top organizatorjev,ampak to žal ni dovolj.
Tudi Vujovič me ni tako zelo navdušil kot večino. Ne pravim da je slab,niti pa se mi ne zdi tako zelo dober. Sicer upam da ostane,že zaradi tega ker očitno ima podporo javnosti in tudi igralcev,kar je zelo pomembno. Tudi ga ni strah pomlajevati reprezentance,kar je tudi dobro.
Ampak na teh OI smo od vrhunskih premagali le Poljsko, proti Nemcem in Dancem pa gladko izgubili (Švedov na teh OI ne štejem med vrhunske). Predvsem zamerim neagresivno, šibko in slabo obrambo proti Dancem,to je delno tudi selektorjeva krivda.
Hetfield

OdgovorNapisal/-a Phantom » 20 Avg 2016, 00:54

Kaj so pa Srbi naredili Avstralcem v 1.polčasu. :up: (B)
Phantom

OdgovorNapisal/-a Phantom » 20 Avg 2016, 01:37

Lepo so tole Srbi staktizirali. Pokazali, da lahko dobijo Francijo brez problemov, potem jim pustili v skupini v zadnjih 3 minutah, zdaj pa skozi lagani žreb preko Hrvatov in Australcev v veliki finale. Škoda, da niso še košarkašice zmagale v 1/2 finalu pa da imamo dvojni košarkaški finale ZDA:Srbija.
Phantom

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 20 Avg 2016, 14:53

Pred košarkarsim finalom v Riu:

"Srbija u deliriju na ulicama: To nije pravi Dream Team, dajte Amere da se igramo!"

"AMERIKANCE u finalu čeka pakao, "pokidat ćemo se s Amerikancima", "možemo ih pobijediti"

ja... to manjka v našem klubu! :maribor2:
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

OdgovorNapisal/-a aLeen7 » 20 Avg 2016, 15:50

PsYChoSLO napisal/-a:Pred košarkarsim finalom v Riu:

"Srbija u deliriju na ulicama: To nije pravi Dream Team, dajte Amere da se igramo!"

"AMERIKANCE u finalu čeka pakao, "pokidat ćemo se s Amerikancima", "možemo ih pobijediti"

to manjka naši celi državi.
aLeen7

OdgovorNapisal/-a Phantom » 21 Avg 2016, 01:50

aLeen7 napisal/-a:
PsYChoSLO napisal/-a:Pred košarkarsim finalom v Riu:

to manjka naši celi državi.

:up:

Vsi v tej reprezentanci verjamejo, da lahko Amere dobijo. Zelo verjetno jih ne bodo, ampak tudi v Indiani 2004 ni nihče verjel, da jih bodo Srbi dobili. ;)

V vaterpolu so po smešnem skupinskem delu Hrvate danes oklofutali ko male mulce. Košarkašice so senzacionalno osvojile bron. Zdaj pa še odbojkašice za zlato. Na nek način je res fenomen kako je lahko neka država tako "ekipna" kot je Srbija.
Phantom

OdgovorNapisal/-a zamo » 21 Avg 2016, 02:19

nasploh hrvati in tudi srbi na letosnjih olimpijskih res odlicni...hrvati imajo 5zlatih, 3srebra in 2brona..srbi pa trenutno 2-2-2 in se dve medalji imajo zagotovljeni (finale moska kosarka in zenska odbojka)..v bistvu so slednji na olimpijske poslali stiri ekipe in vse stiri se bodo vrnile domov z medaljo.
zamo

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na OSTALI ŠPORTI 

Kdo je na strani

Po forumu brska: liki, Razjasnimo, simpl, Toti in 1 gost