SMUČARSKI SKOKI!!!

Re: SMUČARSKI SKOKI!!!

OdgovorNapisal/-a izi » 19 Mar 2016, 20:59

poceni.
vijol'čno sveti se nebo,
ni predaje, ko ti pojemo
Uporabniški avatar
izi

Kraj: greenwich

OdgovorNapisal/-a donkey » 19 Mar 2016, 21:02

liki napisal/-a:Lahko samo rečem, da je bilo danes res pravljično v Planici. Vreme verjetno ne more biti boljše, dobri poleti in zanimiva tekma, Pero preko 245m.

Povrh vsega pa nobeno čakanje na cesti. Štartali smo ob 3:00 (pa nas je marsikdo prepričeval da je to prepozno), ob 5:30 smo že parkirali v Planici skoraj čisto ob skakalnici. Nazaj smo sicer ostali delno na koncertu MI2, ampak potem niti najmanjšega zastoja oz. čakanja na poti domov...

Eno vprašanje - a je kakšen poseben razlog, da vsi tako zgodaj štartajo/te? Ker jaz res ne vem, zakaj bi hotel biti recimo že ob 5:30 al pa dobro, ob 7h tam, če je tekma ob 10h? Ker danes jih je en kup štartatlo ob 12h ali 1h ponoči.
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 19 Mar 2016, 21:03

donkey napisal/-a:
liki napisal/-a:Lahko samo rečem, da je bilo danes res pravljično v Planici. Vreme verjetno ne more biti boljše, dobri poleti in zanimiva tekma, Pero preko 245m.

Povrh vsega pa nobeno čakanje na cesti. Štartali smo ob 3:00 (pa nas je marsikdo prepričeval da je to prepozno), ob 5:30 smo že parkirali v Planici skoraj čisto ob skakalnici. Nazaj smo sicer ostali delno na koncertu MI2, ampak potem niti najmanjšega zastoja oz. čakanja na poti domov...

Eno vprašanje - a je kakšen poseben razlog, da vsi tako zgodaj štartajo/te? Ker jaz res ne vem, zakaj bi hotel biti recimo že ob 5:30 al pa dobro, ob 7h tam, če je tekma ob 10h? Ker danes jih je en kup štartatlo ob 12h ali 1h ponoči.

treba se podmazat kaj ni jasno tukaj :D :D
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a donkey » 19 Mar 2016, 21:04

fixcar1 napisal/-a:
donkey napisal/-a:

treba se podmazat kaj ni jasno tukaj :D :D

Ok, če je to edini razlog, lahko komot ob 6h štartam ... ? Ker danes ko sem gledal kamere ob 8h ni bilo niti najmanjšega zastoja pri Jesenicah, tudi na promet.si niso ni bilo nikjer nič napisano.
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a samsung » 19 Mar 2016, 22:25

donkey napisal/-a:Ok, če je to edini razlog, lahko komot ob 6h štartam ... ? Ker danes ko sem gledal kamere ob 8h ni bilo niti najmanjšega zastoja pri Jesenicah, tudi na promet.si niso ni bilo nikjer nič napisano.

Razlog je predvsem v malem številu parkirnih mest. Če rad hodiš po uro in več ali pa si odvisen od busa, pol je taka ura tudi ok :D
samsung

OdgovorNapisal/-a liki » 20 Mar 2016, 08:06

donkey napisal/-a:

Jaz odkrito povedano nisem imel pojma kdaj bi bila najboljša ura za štart, ker sem bil prvič v Planici na poletih. Upošteval sem nasvete drugih. Začetek tekme ob 10:00 niti ni bistven, ker hočeš biti tam vsaj do začetka poskusne serije eno uro prej.

Dejstvo pa je, da so v preteklih letih rabili od konca avtoceste pri Jesenicah do Planice tudi po pet ur (za 25 km). Problem je ker imaš samo eno cesto ki pelje v Planico. Ampak letos so se očitno v pričakovanja navala res dobro organizirali, da je šlo vse gladko. Je pa tudi dejstvo, da če bi štartali kakšno uro pozneje, bi že naleteli na zastoj pri koncu avtoceste, potem pa bi verjetno morali parkirati v Kranjski Gori (ki je cca. 10 km stran od Planice) in do Planice iti z lokalnim krožnim avtobusom. Saj bi glede na to, kako je sedaj izpadlo, tudi na ta način bili pravočasno.

Ampak verjemi, čeprav smo prišli ob 5:30, ni bilo niti malo dolgočasno do prvih skokov tri ure in pol kasneje. Muzika v živo, majhni ognjemeti, pa tudi dolina sama je v živo ob zori tako lepa da samo gledaš...

Glede alkohola pa, veliko pivo je 3,50 eur, prodajajo vse razen žganih pijač, noter si brez problema prinesel kaj si hotel (imel sem narhbtnik in vsa kontrola ki sem jo imel je bila: "kaj imaš v nahrbtniku? Vodo in sendvič. OK." Samo če si preveč očitno hotel noter nesti alkohol, si ga moral odvreči v koš za smeti na vhodu. Je pa dejstvo, da so nekateri že zjutraj ob prihodu tako pijani, da niti stati več prav ne morejo...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a liki » 20 Mar 2016, 08:11

Poglejte si še legendo Kasaija, kako poje "Planica, kraljica"

https://www.facebook.com/kmzobernig/posts/10154044978421692
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a Master » 20 Mar 2016, 10:03

Mi smo z busom štartali že ob 1.30, pod letalnico sparkurali že pred 5 uro. Že takrat smo bli kaki 40. bus. Potem jih je prišlo še 400, tak da so res dobro organizirali vse skup. Smo pa morali za nazaj čakati tri ure, da so se busi začeli premikati.

Je pa blo, po moji oceni, polovica štajercev včeraj gor. Tak nekak je tudi napovedovalec rekel, ko je napovedoval iz kje je folk. Veliko ljudi, ki jih ponavadi srečam v LV-ju.

Kassai pa itak legenda, narod navija za njega kot za naše.
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a Lovro7 » 20 Mar 2016, 13:50

https://www.youtube.com/watch?v=2AugaDVy-2U

Solzo bom spusto ko bo šel v penzijo. Bog! Močno upam, da pride do tekme številka 600, iz srca mu privoščim!
Lovro7

OdgovorNapisal/-a screamer_mb » 20 Mar 2016, 14:05

Lovro7 napisal/-a:https://www.youtube.com/watch?v=2AugaDVy-2U

Solzo bom spusto ko bo šel v penzijo. Bog! Močno upam, da pride do tekme številka 600, iz srca mu privoščim!

:up: Navijanje ob njegovem skoku pa kot da bi bil naš.
Nor na moj Maribor!
Uporabniški avatar
screamer_mb

OdgovorNapisal/-a Coyote » 20 Mar 2016, 17:43

Bravo Robi za domiselno akcijo z masko, bravo Pero misica. Pero hvala ti za nepozabno sezono.
MBFC
Coyote

OdgovorNapisal/-a donkey » 20 Mar 2016, 20:23

liki napisal/-a:
donkey napisal/-a:

Jaz odkrito povedano nisem imel pojma kdaj bi bila najboljša ura za štart, ker sem bil prvič v Planici na poletih. Upošteval sem nasvete drugih. Začetek tekme ob 10:00 niti ni bistven, ker hočeš biti tam vsaj do začetka poskusne serije eno uro prej.

Dejstvo pa je, da so v preteklih letih rabili od konca avtoceste pri Jesenicah do Planice tudi po pet ur (za 25 km). Problem je ker imaš samo eno cesto ki pelje v Planico. Ampak letos so se očitno v pričakovanja navala res dobro organizirali, da je šlo vse gladko. Je pa tudi dejstvo, da če bi štartali kakšno uro pozneje, bi že naleteli na zastoj pri koncu avtoceste, potem pa bi verjetno morali parkirati v Kranjski Gori (ki je cca. 10 km stran od Planice) in do Planice iti z lokalnim krožnim avtobusom. Saj bi glede na to, kako je sedaj izpadlo, tudi na ta način bili pravočasno.

Ampak verjemi, čeprav smo prišli ob 5:30, ni bilo niti malo dolgočasno do prvih skokov tri ure in pol kasneje. Muzika v živo, majhni ognjemeti, pa tudi dolina sama je v živo ob zori tako lepa da samo gledaš...

Glede alkohola pa, veliko pivo je 3,50 eur, prodajajo vse razen žganih pijač, noter si brez problema prinesel kaj si hotel (imel sem narhbtnik in vsa kontrola ki sem jo imel je bila: "kaj imaš v nahrbtniku? Vodo in sendvič. OK." Samo če si preveč očitno hotel noter nesti alkohol, si ga moral odvreči v koš za smeti na vhodu. Je pa dejstvo, da so nekateri že zjutraj ob prihodu tako pijani, da niti stati več prav ne morejo...

Hvala :up: Tudi jaz letos prvič in tudi po mojih izkušnjah je bila organizacija zelo dobra, mi smo ob 5:30 startali iz SLB, vmes tankali in bili okoli 8h sparkirani pri Kosobrinu malo naprej od Kranjske gore. Ker je bilo lepo vreme smo se kar sprehodli do Planice kamor smo prišli, ko so se začeli spuščat predskakalci za poskusno serijo. Sem sicer šel z avtoceste na Jesenice vzhod in se izognil kar precejšnji koloni ki se je nabrala na izhodu Jesenice zahod. Če bi bile pa take kolone, kot jih ti opisuješ (5h za 25km) bi sicer sigurno zamudili. Nazaj smo štartali okoli 15h, v SLB ob 17:20.
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a 4emb » 20 Mar 2016, 22:19

Master napisal/-a:Mi smo z busom štartali že ob 1.30, pod letalnico sparkurali že pred 5 uro. Že takrat smo bli kaki 40. bus. Potem jih je prišlo še 400, tak da so res dobro organizirali vse skup. Smo pa morali za nazaj čakati tri ure, da so se busi začeli premikati.

Je pa blo, po moji oceni, polovica štajercev včeraj gor. Tak nekak je tudi napovedovalec rekel, ko je napovedoval iz kje je folk. Veliko ljudi, ki jih ponavadi srečam v LV-ju.

Kassai pa itak legenda, narod navija za njega kot za naše.

Štajercev nas je bilo ogromno, veliko je bilo simbolov od nk Maribora. Mi smo lepo zjutraj ob 3eh v Lukovici zahrulili z ubi žabara :D
Drugače pa Perotu in ostalim hvala za nepozabno sezono, jaz sem ob teh zastavah ter naši himni dobil solzne oči!
Štajerska zvestoba, Viola do groba :maribor2:
Uporabniški avatar
4emb

OdgovorNapisal/-a Marcos9 » 21 Mar 2016, 21:48

Bil v Planici po dolgih 23 letih in moram rečt, da je to nemogoče opisat z besedami....ENKRATNO, VELIČASTNO !!!!!!! Res pravi praznik Slovenstvav v tem zdaj že pravem slovenskem simbolu.
Ob himni in skoraj 35.000 ljudeh se človek naježi...

Peter, HVALA za vse čudovite trenutke in izjemne skoke in polete !!!!!!

ISKENE ČESTITKE in VSE DOBRO tudi v naslednjih sezonah !!!!!

#Flylikeaneagle
#Tavares9, #PLTS, #138
Marcos9

OdgovorNapisal/-a Marcos9 » 21 Mar 2016, 21:50

Ima kdo mogoče posnet nedeljski finale poletov v Planici in jih lahko naloži na Partis oz. bilo kje drugje?

HVALA
#Tavares9, #PLTS, #138
Marcos9

OdgovorNapisal/-a MB-M » 25 Mar 2016, 16:16

Planica, planica, ledena kraljica :smoking:

https://www.youtube.com/watch?v=MnZL_Gq3Lbc
MB-M

OdgovorNapisal/-a liki » 06 Apr 2016, 11:11

Zaključna privat zabava norveških skakalcev ob koncu sezone. Verjetno ne rabim poudariti, da niso bili ravno trezni... :D

Oni, ki je v videu pri 2:32 padel, je končal v bolnici s prebodenim pljučnim krilom...

Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a Felix » 19 Apr 2016, 23:48

Felix

OdgovorNapisal/-a donkey » 20 Apr 2016, 07:14

Felix napisal/-a:Ker še noben ni omeno.

http://www.rtvslo.si/sport/novice/peter-prevc-nic-vec-na-elankah/391060

Only in Slovenija...

Tukaj so se to dejansko odločili tuji lastniki tako da to je po moje slab primer "only in slovenia".
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 20 Apr 2016, 11:28

Hahaha marketinški geniji. Toti bi dejansko šli cvetličarno zapirat za dan žena.
Hetfield

OdgovorNapisal/-a hsge » 20 Apr 2016, 13:58

http://www.siol.net/sportal/zimski-spor ... ami-415460

res, da sem na hitro preletel članek, ampak:

-letno so proizvedli 1000 smuči (lol)
-prodali so jih 750, 250 podarili tekmovalcem
-za zagon proizvodnje rabijo 150-200k (torej 150-200 na smučo) - tukaj ni jasno kaj ta zagon vključuje, rekel pa bi, da to še zdaleč ni ves denar, ki ga potrebujejo
-težave imajo vsi proizvajalci (izjemno nišni proizvod)

all in all, na podlagi teh informacij bi jim samo dal roko, da so zdržali 30 let.
hsge

OdgovorNapisal/-a liki » 20 Apr 2016, 14:50

Pa saj te skakalne smuči nikoli niso bile mišljene kot nekaj, kar bo prinašalo dobiček. Pač pa bolj komercialna zadeva.

Ne vem, kje lahko dobijo boljšo reklamo kot pa to, da je celo zimo na vsakih slabe pol ure na Eurosportu reklama za zimske športe, kjer si imel med drugim tudi Prevca v letu in najbolj izpostavljen je bil ravno napis Elan na smučkah...
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a MB-M » 20 Apr 2016, 16:07

hsge napisal/-a:http://www.siol.net/sportal/zimski-sporti/po-soku-ze-imajo-idejo-kako-nadaljevati-proizvodnjo-skakalnih-smuci-ki-pa-je-povezana-s-financami-415460

res, da sem na hitro preletel članek, ampak:

-letno so proizvedli 1000 smuči (lol)
-prodali so jih 750, 250 podarili tekmovalcem
-za zagon proizvodnje rabijo 150-200k (torej 150-200 na smučo) - tukaj ni jasno kaj ta zagon vključuje, rekel pa bi, da to še zdaleč ni ves denar, ki ga potrebujejo
-težave imajo vsi proizvajalci (izjemno nišni proizvod)

all in all, na podlagi teh informacij bi jim samo dal roko, da so zdržali 30 let.

To pomeni, da tile novi lastniki nimajo pojma o marketingu? Nimam pojma koliko stanejo te smuči, ampak če so vsaj 300€ imajo inkaso 225.000€ in razlika je pač del marketinških stroškov za vse ostale proizvode ELAN-a.
MB-M

OdgovorNapisal/-a hsge » 21 Apr 2016, 12:03

liki napisal/-a:Pa saj te skakalne smuči nikoli niso bile mišljene kot nekaj, kar bo prinašalo dobiček. Pač pa bolj komercialna zadeva.

Ne vem, kje lahko dobijo boljšo reklamo kot pa to, da je celo zimo na vsakih slabe pol ure na Eurosportu reklama za zimske športe, kjer si imel med drugim tudi Prevca v letu in najbolj izpostavljen je bil ravno napis Elan na smučkah...

novo vodstvo reže maščobo. in te skakalne smuči so nišna maščoba. že tukaj smo ugotavljali kako malo ljudi po svetu gleda skoke, očitno so ugotovili da je teh nekaj 100 jurjev boljše naložiti drugam, npr. v alpsko smučanje.

@MB-M, ja, če je teh 200 jurjev ves denar ki je potreben. dvomim, pa da je to vse.
hsge

OdgovorNapisal/-a donkey » 21 Apr 2016, 12:38

Drugače pa glede tega, da amaterji ne morejo skakati - verjetno res ne na 60+m skakalnicah, ampak vse kar je do 30m po moje ne bi smel biti problem za povprečno športno pripravljenega amaterja. Ve kdo mogoče če se da pri nas kje it skakat na tako skakalnico kot amater?

Idealno bi bilo, če bi tam imeli recimo še izposojo smuči, da se ne spuščaš s smučmi za alpsko smučanje tako kot ti na posnetku. Če bi bila enkrat postavljena neka mreža takih malih skakalnic z možnostjo izposoje, bi se na tak način lahko prodalo več smuči za skoke, plastične pa lahko obratujejo praktično čez celo leto.

V Lake Placidu imajo očitno vzpostavljen nek približno tak sistem in te za 10$ na hitrco naučijo in lahko skočiš na 20m skakalnici.
https://www.tripadvisor.com/ShowUserRev ... _York.html
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na OSTALI ŠPORTI 

Kdo je na strani

Po forumu brska: liki, mbfc, Razjasnimo, simpl in 1 gost