EP v kosarki 2015 (Zagreb ...)

Re: EP v kosarki 2015 (Zagreb ...)

OdgovorNapisal/-a liki » 09 Sep 2015, 18:28

Dejstvo je, da je skoraj neverjetno, s kako lahko grupo se križamo v osmini finala. Edina resna ekipa tam je Litva, pa so si tudi oni že privoščili poraz z Belgijo...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a guano » 09 Sep 2015, 18:31

Po doslej videnem je prvi favorit za zlato Srbija, potem sledijo seveda odlični Španci, Francozi bodo po stari navadi iz tekme v tekmo boljši, Grki zelo solidna ekipa in pa vedno neugodni Litvanci...in tukaj se prvi krog favoritov po mojem mnenju zaključi; s tem da Srbi krepko odstopajo, saj imajo po mojem daleč najbolj izenačeno ekipo in na klopi odličnega Đorđevića...

v drugem krogu bi omenil predvsem domačine Hrvate, Italijane, potem zelo solidne Turke, presentljivo dobre Čehe in nas....te ekipe imajo pogojno ob dobrem dnevu šanse, da pridejo kar daleč.

Vsi ostali niso vredni omembe.
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Phantom » 09 Sep 2015, 18:51

guano napisal/-a:Po doslej videnem je prvi favorit za zlato Srbija, potem sledijo seveda odlični Španci, Francozi bodo po stari navadi iz tekme v tekmo boljši, Grki zelo solidna ekipa in pa vedno neugodni Litvanci...in tukaj se prvi krog favoritov po mojem mnenju zaključi; s tem da Srbi krepko odstopajo, saj imajo po mojem daleč najbolj izenačeno ekipo in na klopi odličnega Đorđevića...

v drugem krogu bi omenil predvsem domačine Hrvate, Italijane, potem zelo solidne Turke, presentljivo dobre Čehe in nas....te ekipe imajo pogojno ob dobrem dnevu šanse, da pridejo kar daleč.

Grki so prvi favoriti. Rahlo pred Francozi, Španci in Srbi. Nobeden drug po moje nima nobenih šans za zlato.
Phantom

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a guano » 09 Sep 2015, 19:01

Phantom napisal/-a:
guano napisal/-a:Po doslej videnem je prvi favorit za zlato Srbija, potem sledijo seveda odlični Španci, Francozi bodo po stari navadi iz tekme v tekmo boljši, Grki zelo solidna ekipa in pa vedno neugodni Litvanci...in tukaj se prvi krog favoritov po mojem mnenju zaključi; s tem da Srbi krepko odstopajo, saj imajo po mojem daleč najbolj izenačeno ekipo in na klopi odličnega Đorđevića...

Grki so prvi favoriti. Rahlo pred Francozi, Španci in Srbi. Nobeden drug po moje nima nobenih šans za zlato.[/quote

napisal sem po doslej videnem, in grki so se s hrvati fajn namučili, tudi mi smo se jim približali le na par točk...
medtem srbi dominirajo v daleč najmočnejši skupini prvenstva; pojedli so špance, turke in se zašvicali z nemci...
islandce pa dobesedno ponižali z 30+ (pa so se nemci in itlaijani kar fajn mučli z njimi)
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Phantom » 09 Sep 2015, 19:54

guano napisal/-a:
Phantom napisal/-a:

Grki so prvi favoriti. Rahlo pred Francozi, Španci in Srbi. Nobeden drug po moje nima nobenih šans za zlato.[/quote

napisal sem po doslej videnem, in grki so se s hrvati fajn namučili, tudi mi smo se jim približali le na par točk...
medtem srbi dominirajo v daleč najmočnejši skupini prvenstva; pojedli so špance, turke in se zašvicali z nemci...
islandce pa dobesedno ponižali z 30+ (pa so se nemci in itlaijani kar fajn mučli z njimi)

Nisem nikjer napisal, da se ne strinjam. Ampak Grki in Francozi mi delujejo kot dve reprezentanci, ki sta najbolje tempirali formo. Realno po kvaliteti igralcev sta obe rahlo pred Španijo in Srbijo. Mogoče še Hrvati, drugi pa ne morejo prismrdet tem reprezentancam za zlato.
Phantom

OdgovorNapisal/-a Master » 09 Sep 2015, 20:47

Pomoje Francija prvi favorit, igrajo doma, pol pa odvisno od dneva, Srbi, Španci, Grki. Do medalje lahko pridejo tudi Hrvati, ne pozabiti, da se je Bogdanovic poskodoval in so igrali tekme brez njega. Je pa njihov daleč najboljši igralec.
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a donkey » 09 Sep 2015, 22:43

Po spodbudnem začetku 2. polčasa sem upal, da bomo grkom vsaj malo vrnili za 2007, pa žal ni bilo dovolj kvalitete. Očitno jim za tisti poraz še lep čas ne bomo vrnil, če sploh kdaj :-E
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a guga » 09 Sep 2015, 23:00

Master napisal/-a:Pomoje Francija prvi favorit, igrajo doma, pol pa odvisno od dneva, Srbi, Španci, Grki. Do medalje lahko pridejo tudi Hrvati, ne pozabiti, da se je Bogdanovic poskodoval in so igrali tekme brez njega. Je pa njihov daleč najboljši igralec.

Se strinjam, čeprav imajo Hrvati v košarki pred Srbi kompleks, srečali bi se pa naj v četrtfinalu, kjer bo tekma pravi klasik. Po moje bodo Srbi tesno zmagali....
guga

OdgovorNapisal/-a Marpurger » 10 Sep 2015, 07:30

Srbi so mogoče malo prezgodaj pokazali močno formo. Francozi igrajo v skupini tolk, kot rabijo. Včeraj so Rusi močno povedli, nato pa so Francozi rekli, konec heca in gladko zmagali.
Marpurger

OdgovorNapisal/-a MB-M » 10 Sep 2015, 07:53

Srbi so po kvaliteti vsekakor ekipa za sam vrh. Problem pri njih nastane, ker so standarno nepredvidljivi. Oni lahko razbijejo vsakega, po drugi strani pa se jim lahko zgodi sindrom, ko puhnejo, ko to nobeden ne pričakuje. So pa po moje sigurno psihično najbolj močna ekipa in se v bistvu lahko izločijo le sami. Druge ekipe pa so toliko izenačene, da bo večinoma odločala dnevna forma.
Kar se naših tiče, pa se res izredno pozitivno presenečen. So prava klapa, ki ima vodjo z glavo na pravem mestu. Do sedaj sem Zdovca vedno jemal z rezervo, zdaj pa vidim, da je resnično dozororel v velikega trenerja. In če se nam poklopi, da bodo na eni tekmi eksplodirali vsaj trije (Prepelič, Dragič, Blažič, Omič, mogoče celo kakšen Zagorac), potem znamo priti daleč. In res bi jim privoščil, da jim uspe. Prej sem vedno pričakoval nekaj konkretnega, ker smo imeli v ekipi košarkaše, ki nekaj pomenijo v svojih klubih, zdaj pa z veseljem gledam tekme in upam, da se prebijejo čim dlje.
MB-M

OdgovorNapisal/-a martin_krpan » 10 Sep 2015, 09:38

MB-M napisal/-a:Srbi so po kvaliteti vsekakor ekipa za sam vrh. Problem pri njih nastane, ker so standarno nepredvidljivi. Oni lahko razbijejo vsakega, po drugi strani pa se jim lahko zgodi sindrom, ko puhnejo, ko to nobeden ne pričakuje. So pa po moje sigurno psihično najbolj močna ekipa in se v bistvu lahko izločijo le sami.

Kak so psihicno najbolj mocna ekipa, ce se lahko le sami izlocijo?
:lol:
Da sprach der alte Häuptling der Indianer, wild ist der Westen schwer ist der Beruf
Uporabniški avatar
martin_krpan

OdgovorNapisal/-a Marpurger » 10 Sep 2015, 10:11

Individualno kvaliteto imata Francija in Španija boljšo od Srbov. Srbi imajo vrhunsko timsko igro.
Marpurger

OdgovorNapisal/-a MB-M » 10 Sep 2015, 10:59

martin_krpan napisal/-a:
MB-M napisal/-a:Srbi so po kvaliteti vsekakor ekipa za sam vrh. Problem pri njih nastane, ker so standarno nepredvidljivi. Oni lahko razbijejo vsakega, po drugi strani pa se jim lahko zgodi sindrom, ko puhnejo, ko to nobeden ne pričakuje. So pa po moje sigurno psihično najbolj močna ekipa in se v bistvu lahko izločijo le sami.

Kak so psihicno najbolj mocna ekipa, ce se lahko le sami izlocijo?
:lol:

Enostavno. Oni so neverjetno samozavestni in to jim v določenih segmentih prinaša odločilno prednost. Premagajo pa se lahko sami, če se recimo enemu Teodosiču zalušta, da pač 5 x vrže trojko, pa mu ne gre noter. Seveda bo on vrgel še šestič, vendar se lahko hitro zgodi, da bodo drugi znoreli in potem se njihov ekipni duh hitro razpade. In prav te težave med njimi samimi so lahko osnova za neprijeten poraz. Ivkovič jih je znal kar dobro držati na vajetih, koliko pa bo to uspelo Saletu, pa bomo videli.
MB-M

OdgovorNapisal/-a Master » 10 Sep 2015, 11:19

Dobro, samo to pomeni, da psihično niso ravno najmočnejši, če lahko vsi znorijo in jim igra razpade :smoking:
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a Mike33 » 10 Sep 2015, 12:40

Grki bodo prvi, Hrvaska druga mi 3., razen ce danes fasemo lekcijo od Makedoncev...

=> Ce izgubi Gruzija proti Hrvaski in mi proti Makedoniji smo mi 4. v skupini, Makedonija pa 3.!
=> Ob zmagi Gruzije in nasem porazu za 12+ tock je Gruzija 3. in mi 4.
=> ob porazu vecjem od 13 tock nas prehitijo se Makedonci in se mi poslavljamo...

Kakorkoli, scenarij da se danes poslovimo je dokaj nerealen sploh po videnem do sedaj... Nismo bili superiorni, smo pa v krogu dokaj izenacenih ekip zmagali kar smo morali... Glede na to da se krizamo z najlazjo skupino in ob predpostavki da ne naletimo na Litvo, je 1/4 finale realno dosegljiv cilj in verjetno tudi maximalni domet te ekipe... Preprosto je potem razlika v kvaliteti prevelika, da bi lahko upali na kaj vec...
Mike33

OdgovorNapisal/-a baresi » 10 Sep 2015, 13:54

Ob naši "sreči" sem skoraj prepričan, da se bo vse tak razpletlo, da gremo na Litvo... Ne na Čehe, ne na Belgijce.
Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 10 Sep 2015, 14:44

Marpurger napisal/-a:Glede na to, s kakšnimi igralci razpolagamo na tem EP; igramo super. Fantje se trudijo. treba je biti realen, nimamo več reprezentance za boj za medaljo, ki ga je bilo realno moč zahtevati v preteklosti. V osmini smo praktično že, oz. mislim da tudi teoretično, če pa pridemo v četrtfinale, bi to bilo super.

:up:
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a live » 10 Sep 2015, 15:54

fixcar1 napisal/-a:
Marpurger napisal/-a:Glede na to, s kakšnimi igralci razpolagamo na tem EP; igramo super. Fantje se trudijo. treba je biti realen, nimamo več reprezentance za boj za medaljo, ki ga je bilo realno moč zahtevati v preteklosti. V osmini smo praktično že, oz. mislim da tudi teoretično, če pa pridemo v četrtfinale, bi to bilo super.

:up:

In ni drugega kot pa upati, da je letos bila to res najslabša reprezentanca. Da se vrnejo Goran Dragić, Erazem Lorbek, Gašper Vidmar in pa Beno Udrih, ki baje spet hoče igrati je to to.
live

OdgovorNapisal/-a guano » 10 Sep 2015, 17:22

Srbi danes deklasirali še špagetare....brez kančka dvoma, po prvem delu EP, po prikazanem, daleč pred vsemi.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Marpurger » 10 Sep 2015, 17:49

live napisal/-a:
In ni drugega kot pa upati, da je letos bila to res najslabša reprezentanca. Da se vrnejo Goran Dragić, Erazem Lorbek, Gašper Vidmar in pa Beno Udrih, ki baje spet hoče igrati je to to.

Erazem in Vidmar sta poškodovana, sicer bi bila zraven. Erazma kronično pestijo poškodbe in vprašanje, kaj bo sploh še z njegovo kariero. Udrih bo na EP 2017 star 35 let in vprašanje, če bi še uporaben. Goran bo star 31 let in vprašanje, če se mu bo dalo.

To, kar imamo zdaj je bolj ali manj to, plus Vidmar, Edo, Domen Lorbek, Aleksej Nikolić in še kakšen mlad igralec.
Marpurger

OdgovorNapisal/-a Don » 10 Sep 2015, 19:49

Marpurger napisal/-a:
live napisal/-a:

Erazem in Vidmar sta poškodovana, sicer bi bila zraven. Erazma kronično pestijo poškodbe in vprašanje, kaj bo sploh še z njegovo kariero. Udrih bo na EP 2017 star 35 let in vprašanje, če bi še uporaben. Goran bo star 31 let in vprašanje, če se mu bo dalo.

To, kar imamo zdaj je bolj ali manj to, plus Vidmar, Edo, Domen Lorbek, Aleksej Nikolić in še kakšen mlad igralec.

Dodaj Dončiča, Mešička.
Don

OdgovorNapisal/-a lilija » 10 Sep 2015, 19:50

Don napisal/-a:
Marpurger napisal/-a:
live napisal/-a:

Dodaj Dončiča, Mešička.

Uff, Dončič... Tak igralec se v Evropi rodi na vsakih nekaj let...
lilija

OdgovorNapisal/-a nimrod » 10 Sep 2015, 20:58

lilija napisal/-a:
Don napisal/-a:
Marpurger napisal/-a:
live napisal/-a:

Dodaj Dončiča, Mešička.

Da le ne bo ki za Španijo igral, kot Mirotič al pa še kdo drug...
Uporabniški avatar
nimrod

OdgovorNapisal/-a matejger » 10 Sep 2015, 21:04

Kaj ni dončič izjavil, da bo igral za slovenijo?
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

OdgovorNapisal/-a Mike33 » 10 Sep 2015, 21:11

lilija napisal/-a:
Don napisal/-a:
Marpurger napisal/-a:
live napisal/-a:

Dodaj Dončiča, Mešička.

Kolk se slisi bi se naj za Doncica potegovala spanska zveza in "mali" zelo resno razmislja o tej opciji... Zamere oceta do KZS in prav tako ravnanje z njim v mlajsih selekcijah nam definitivno ne gredo na roko...
Sesok (v preteklosti), Krump in vsa ostala gamad so pac naredili prevec sranja in nekateri tega nikoli ne bodo pozabili
Mike33

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na OSTALI ŠPORTI 

Kdo je na strani

Po forumu brska: fixcar1, mbfc, pizdek in 4 gostov