Košarka

Re: Košarka

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 09 Sep 2014, 23:34

Dobro, Lorbek je res poškodovan (tudi Barcelona je zaradi nenehnih poškodb letos prekinila pogodbo z njim). Pač ima smolo, ni ga treba imeti zdaj zaradi tega v zobeh. Prav tako sta že dolgo poškodovana Begič in Vidmar.
Udrih in Vujačič sta pa druga zgodba - idiota pač.

To danes je bila naša realnost. Dokler ima prva peterka moč, se lahko kosamo z vsakim. Ko pa nasprotnik z rotacijo ohranja svojo ekipo svežo, mi ne moremo rotirati, ker je naša klop slabša od klopi Savinjskih Hopsov.
Tudi problemov proti Litvi ne bi toliko pripisal psihologiji (čeprav je ta seveda tudi igrala veliko vlogo), ampak bolj temu, da pač Dragič mora igrati vso tekmo. Medtem ko npr. Američani rotirajo Curryja, Irvinga in Rosa, in imajo tako v igri ves čas spočitega playa, mora Dragič vso tekmo v obrambi loviti te spočite playe in hkrati na drugi strani organizirati napade proti njim, ker kakor hitro gre za par minut na klop, nasprotnik takoj naredi občutno razliko v par minutah.
Tu bi nam Udrih prišel res prav, če ne bi bil takšen idiot.

Pod košem pa je pač smola - ko imaš tri najboljše visoke igralce poškodovane, pač ne moreš računati na nek rezultat. V bistvu je to, da smo med najboljšimi osmimi državami na svetu, pravi mali čudež in jaz sem s tem zadovoljen, ker realno gledano več nismo mogli pričakovati.
Hetfield

OdgovorNapisal/-a donkey » 10 Sep 2014, 00:29

Hetfield napisal/-a:Dobro, Lorbek je res poškodovan (tudi Barcelona je zaradi nenehnih poškodb letos prekinila pogodbo z njim). Pač ima smolo, ni ga treba imeti zdaj zaradi tega v zobeh. Prav tako sta že dolgo poškodovana Begič in Vidmar.

To danes je bila naša realnost. Dokler ima prva peterka moč, se lahko kosamo z vsakim. Ko pa nasprotnik z rotacijo ohranja svojo ekipo svežo, mi ne moremo rotirati, ker je naša klop slabša od klopi Savinjskih Hopsov.
Tudi problemov proti Litvi ne bi toliko pripisal psihologiji (čeprav je ta seveda tudi igrala veliko vlogo), ampak bolj temu, da pač Dragič mora igrati vso tekmo. Medtem ko npr. Američani rotirajo Curryja, Irvinga in Rosa, in imajo tako v igri ves čas spočitega playa, mora Dragič vso tekmo v obrambi loviti te spočite playe in hkrati na drugi strani organizirati napade proti njim, ker kakor hitro gre za par minut na klop, nasprotnik takoj naredi občutno razliko v par minutah.

Pod košem pa je pač smola - ko imaš tri najboljše visoke igralce poškodovane, pač ne moreš računati na nek rezultat. V bistvu je to, da smo med najboljšimi osmimi državami na svetu, pravi mali čudež in jaz sem s tem zadovoljen, ker realno gledano več nismo mogli pričakovati.

:up:
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a dixi » 10 Sep 2014, 01:29

Kakorkoli basket ni nogomet.

V nogometu ni variante, da bi kdo odpovedal repko, ker je utrujen ali kakor koli drugega. Tu je nogomet močen in ni izgovorov.

Je pa treba spoštovat koliko so Slovencev navijačev pripejali v Barcelono zdaj. Tu pa zna KZS boljše delat kot NZS
dixi

OdgovorNapisal/-a MB-M » 10 Sep 2014, 07:51

Litva je v polfinalu, kjer bi lahko bili mi. Če je to tudi realno, da bi se borili na koncu za tretje mesto, pa je druga pesem. Na tem turnirju resnično obstajata dve ekipi (Španija in ZDA) in ostali, ki pa so zelo, zelo izenačeni. In 10 minutni block out proti Litvi nam je pač preprečil, da bi na koncu pustili odličen vtis. Za mene osebno je bolj pomembno, da se kaže naša prihodnost, ki je kar optimistična. Pokazalo se je, da en Blažič, kljub njegovim najmočnejšim telesnim predispozicijam, očitno ni igralec za reprezentanco, ker je psihično zelo slab. Po drugi strani so tukaj Murič, Omič, Prepelič, ki so pokazali veliko željo, borbenost in navsezadnje tudi znanja in bodo v prihodnosti zelo močan sklop te reprezentance. Za naslednje leto rabimo Vidmarja in zamenjave za Zupana in Slokarja. Zavedati se moramo, da je naš bazen igralcev majhen in že to kar delamo meji na majhen čudež. Se je pa včeraj pokazalo, da sta dejansko Dragiča (pozitivno so me sicer presenetili tudi Lorbek, Murič in Prepelič) sposobna parirat američanom, ki imajo takšno fiziko, da te glava boli.
Sam bi nastop na tem SP ocenil z slabo štirico (od 1-5).
MB-M

OdgovorNapisal/-a donkey » 10 Sep 2014, 07:55

Opp. Čudežni deček slovenske košarke Luka Dončič je odigral prvo (pripravljalno) tekmo za člansko ekipo Reala in dosegel 4 točke. :up: Da le ne bi bilo poškodb, pa da bi glava ostala na mestu :up:
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Fantastic » 10 Sep 2014, 08:09

Tak kot so včeraj Američani igrali, nimajo kokurence! Mi pa smo svoje izgubili proti Litvi!
Uporabniški avatar
Fantastic

OdgovorNapisal/-a Master » 10 Sep 2014, 08:43

donkey napisal/-a:Opp. Čudežni deček slovenske košarke Luka Dončič je odigral prvo (pripravljalno) tekmo za člansko ekipo Reala in dosegel 4 točke. :up: Da le ne bi bilo poškodb, pa da bi glava ostala na mestu :up:

Upam, da ga ne bojo Španci prepričali, da zaigra za njihovo reprezentanco. Je že bilo nekaj govora o tem.
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a Don » 10 Sep 2014, 09:20

Hetfield napisal/-a:Dobro, Lorbek je res poškodovan (tudi Barcelona je zaradi nenehnih poškodb letos prekinila pogodbo z njim). Pač ima smolo, ni ga treba imeti zdaj zaradi tega v zobeh. Prav tako sta že dolgo poškodovana Begič in Vidmar.

Je po eni strani čudež in smo dosegli pričakovanja. Če bi nam kdo pred prvenstvom ponudil en poraz v skupini in drugo mesto bi najverjetneje sprejeli. Vendar po skupini ne moremo biti zadovoljni z razpletom. Pa mi smo ja dali v 11 minutah v odločilni tekmi dve točki, na kateri bi se lahko izognili Američanom, res da nam to ne bi zagotovilo polfinala, vendar bi bilo lažje. Tako, da ne moremo biti zadovoljni z razpletom. Ponovno se dogaja enako kot lani na Eurobasketu, kjer je bila velika večina zadovoljna s 5. mestom in so bili naši pričakani tako kot da smo dobili medaljo. Vendar ne, na odločilnih tekmah vedno zmrznemo in tu nam ne pomaga ne da bi imeli Lorbka pod košem in bilokoga, prevečkrat se je to zgodilo tako tej generaciji kot prejšnji.
Don

OdgovorNapisal/-a Fantastic » 10 Sep 2014, 09:51

Pa kaki počitki. V NBA ima Dragič tekmo vsaki tretji dan in igra skozi. On je vajen tega. Problem so ostali posranci, ki zajebejo tekmo proti Litvi. Žoge so nam kr letele iz rok, pa to nima veze s počitkom. Meli smo že boljšo ekipo in zelo dobro klop, pa je bilo isto! Spomnimo se tekem z grčijo...
Uporabniški avatar
Fantastic

OdgovorNapisal/-a psycho » 10 Sep 2014, 11:06

Nujno pripeljat oziroma naturalizirat enega pravega centra amerikanosa 2.15cm,120 kg,da ne bom več gledal smešne Zupane,Slokarje,Omiće ipd...
DUM SPIRO SPERO
Uporabniški avatar
psycho

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 10 Sep 2014, 11:22

Če še Američani nimajo takega, kje ga boš dobil? :)
Se mi zdi, da malo izumirajo ti 2,15m+ visoki debeli centri v sodobni košarki.
Pod košem smo solidno pokriti, če se še kdaj pozdravijo Vidmar, Begič in Lorbek. Treba je vedeti, da so Omič, Zupan in Slokar šele četrti do šesti izbor na tej poziciji, če so omenjeni trije zdravi.
Hetfield

OdgovorNapisal/-a Master » 10 Sep 2014, 11:30

Mam občutek, da Lorbek nikdar več ne bo tisti pravi, kot je bil nekaj let nazaj. Prekinitev pogodbe s strani Barcelone že kaže na to, glede na to, da so še kako sezono nazaj govorili, da se bo ekipa okoli njega sestavila
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a guga » 10 Sep 2014, 23:52

Adios amigos! :D
guga

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a donkey » 11 Sep 2014, 08:52

Kako lepo, kot hišica iz kart, se je porušil načrt FIBE in Špancev za finale Španija-Zda :nogomet: Vive la France :up:
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Fantastic » 11 Sep 2014, 09:17

Francozi so me včeraj presenetili. Vidlo se je, da Španci niso pričakovali takšenga odziva in jih je šokiralo v taki meri, da se več niso mogli pobrat celo tekmo. Je pa res, da so francozi odigrali na 200% in vprašanje kak bodo na naslednji tekmi
Uporabniški avatar
Fantastic

OdgovorNapisal/-a MB-M » 11 Sep 2014, 09:28

Sploh ni več važno, kja sledi. Kupčkanje celotnega dogajanja s prirejanjem skupin in samega tekmovanja je dobilo konkreten focn in ravno zaradi tega se meni smeji. Prvo so dobili po grbi Avstralci, ki so razmišljali samo o ZDA, pa so klecnili že na prvi stopnički, da o drugi sploh ne govorim. Potem pa je tukaj celotna FIBA mafija, ki je naredila v bistvu dve svetovni prvenstvi, kjer bi se na koncu zmagovalca dobila v finalu. Nobeden se ni oziral na to, da se bodo dvoboji ponavljali in da je vse skupaj nesmiselno. Važno je bilo samo finale Španija:ZDA in spektakel, ki so ga pričakovali. Neprecenljivo!
MB-M

OdgovorNapisal/-a Scout » 11 Sep 2014, 22:59

NBA in američani so isto zalepili focn Evropi in Evroligi... Premočni so, zaj še v finalu 25-30+ :mrgreen:
Scout

OdgovorNapisal/-a donkey » 11 Sep 2014, 23:15

Scout napisal/-a:NBA in američani so isto zalepili focn Evropi in Evroligi... Premočni so, zaj še v finalu 25-30+ :mrgreen:

Res so pravi stroj, ostali zgledajo proti njim na trenutke kot ŠKL-jevci :-E
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a matejger » 11 Sep 2014, 23:19

Scout napisal/-a:NBA in američani so isto zalepili focn Evropi in Evroligi... Premočni so, zaj še v finalu 25-30+ :mrgreen:

Za mene je tudi euroliga slabša iz sezone v sezono. Za pričakovat...
So pa v evropi trenutno francija in španija daleč pred vsemi kar se tiče reprezentanc. Bomo vidli kaj bo freancija pokazala v finalu, za mene če izgubijo do -15 je solidno.
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a Vaccinator » 11 Sep 2014, 23:20

Francija še ni v finalu, tak mimogrede.:) In se bodo mogli prekleto potrudit, če bodo hteli tja. Srbe nebo lahko premagat, to je čista 50/50 tekma jutri.
Uporabniški avatar
Vaccinator

OdgovorNapisal/-a matejger » 11 Sep 2014, 23:24

Ups... sem čisto pozabo.... sem mislil, da je tekma s španijo bila za finale... :stoned:

No ja, to je pa 50/50 možnosti...
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a Scout » 11 Sep 2014, 23:31

donkey napisal/-a:

Res so pravi stroj, ostali zgledajo proti njim na trenutke kot ŠKL-jevci :-E

prej jabadabuda liga :mrgreen: :lol:
Scout

OdgovorNapisal/-a guga » 12 Sep 2014, 23:51

Noro polfinale med Srbi in Francozi..Srbi zasluženo v finalu!
guga

OdgovorNapisal/-a guano » 12 Sep 2014, 23:56

guga napisal/-a:Noro polfinale med Srbi in Francozi..Srbi zasluženo v finalu!

(B) (B) (B) :up: :up: :up:
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Scout » 13 Sep 2014, 00:14

To je športnik... Niti eni ekipi ne priznanesem... To hočem da slišim iz ust naših... Kako ji je zaprl lape pa ti si ja nor...
A bote zaj sproščeno v finale proti USA? Đole pa :shock: SPLOH NE! :shock: tak se govori
Scout

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na OSTALI ŠPORTI 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost