Motošport (F1, MotoGP, etc.)

Motošport (F1, MotoGP, etc.)

OdgovorNapisal/-a Vaccinator » 06 Okt 2014, 17:45

Te teme še nimamo..
Sicer imamo v F1 relativno nezanimivo sezono zaradi dominance Mercedesa, ali pa tudi ne no, kak komu, ker vsaj dirkata lahko eden proti drugemu če druga ne, ampak včeraj je v Suzuki vse skupaj zasenčla huda nesreča Julesa Bianchija, dirkača Marussie, v bistvu je šlo za neverjetno naključje, ko je bager odstranjeval Sauber Sutila, v tistem sektorju so ble rumene zastave (brez varnostnega avta, morda napaka), v istem ovinku pa je zaradi stoječe vode nato ven zletel še nesrečni Francoz in direktno noter v (oz. pod) bager. S hudo poškodbo glave so ga nato prepeljali v bolnico, operirali, stanje pa je še vedno kritično.

Tukaj je zelo grafični posnetek nesreče, posnet s tribune, ki je od maloprej tudi javno dostopen: http://i.4cdn.org/sp/1412602083306.webm :shock:

Neverjetna sreča za varnostnike in pa nesreča za Bianchija, če bi blo par sekund kasneje, bi najbrž že šteli preminule med marshalli, tak pa še vseeno ostaja upanje, da F1 nadaljuje 20-letno obdobje brez smrtnih nesreč voznikov.
Zadnjič spremenil Vaccinator, dne 06 Okt 2014, 18:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Vaccinator

Re: Motošport (F1, MotoGP, etc.)

OdgovorNapisal/-a guga » 06 Okt 2014, 18:03

Noro, grozno, gledal sem formulo....Po takem dežju ni bilo možno ....
guga

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a donkey » 06 Okt 2014, 19:17

Mene so te kosilnice letos čisto razočarale, po več kot 20 letih ko sem spremljal praktično vsako dirko sem letos pogledal 2, pa še to ne ravno zainteresirano. Včasih me ob nedeljah ob 2h ni bilo možno nikamor dobit, tudi vstajanje zjutraj ni bilo problem, sedaj pa sploh ne vem da je dirka oz. pogledam samo rezultate. Ta sivi pigmejec je po mojem mnenju uničil ta šport :nogomet:
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Vaccinator » 06 Okt 2014, 19:31

V zadnjem času so se kar nakopičle Berniju stvari nad glavo ja..ukinjanje legendarnih dirkališč in gradnja novih generičnih Tilkejevih, ki so si vsa zlo podobna, v imenu globalizacije športa siljenje v neke pizde materne azijske brez tradicije, menjava pravil vsake par sezon, fakin' dvojne pike na zadnji dirki (to mogoče menjajo), ukinitev tankanja in s tem različnih taktik, gume na nivoju radirke, skor vsaka 'racing incident' nesreča prinese neko kazen, zarad Evropejcev bolj pozni štarti 'daljnovzhodnih' dirk, da nam je ura bolj prijazna (včasih je blo dosti večje doživetje, ko si se mogo vstat recimo ob štirih za Avstralijo ipd.), pomanjkanje karizmatičnih voznikov in še bi lahko naštevali..ampak po drugi strani pa gre na šport, ki živi na neverjetni tradiciji in junakih s preteklosti, globalni spektakl in jaz še vedno spremlam vsako dirko, če le mam čas. Seveda na SKY F1, ker naša nacionalka je za bruhat... :mrgreen:
Uporabniški avatar
Vaccinator

OdgovorNapisal/-a grega72 » 07 Okt 2014, 17:44

bolj kot Bernie ima masla na glavi tukaj FIA,sam se z tako drastičnimi spremembami ni nikoli strinjal,so pa brezvezne proge njegova krivda
Uporabniški avatar
grega72

OdgovorNapisal/-a guga » 15 Mar 2015, 12:08

Pravi balzam za ušesa je poslušat tega komentatorja in strokovnjaka Nika Miheliča, namesto Ališiča... :)
guga

OdgovorNapisal/-a baresi » 18 Jul 2015, 06:48

Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a grega72 » 26 Jul 2015, 16:13

Nora dirka danes,škoda za smolo ledenega in butast manever riccarda,drugo mesto nika bi bilo dobro za sezono
Uporabniški avatar
grega72

OdgovorNapisal/-a guga » 26 Jul 2015, 19:11

grega72 napisal/-a:Nora dirka danes,škoda za smolo ledenega in butast manever riccarda,drugo mesto nika bi bilo dobro za sezono

:up: upam samo, da naslednjo sezono Ferrari najde manjko konjskih moči za enakopravno bitko z Merklo.Pol pa biznalo bit prvenstvo res zanimivo...
guga

OdgovorNapisal/-a matejger » 26 Jul 2015, 19:20

Zanimivo bo že postalo, ker se vrača točenje goriva med dirko...
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 24 Avg 2015, 21:54

Dokumentarec:

Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a donkey » 21 Sep 2015, 09:49

Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a liki » 25 Okt 2015, 09:36

To danes v Sepangu med Rossijem in Marquezom je bilo enoestavno noro...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a pero_viola » 25 Okt 2015, 10:10

Forza Vale !!!! Nora dirka...
Uporabniški avatar
pero_viola

OdgovorNapisal/-a Master » 25 Okt 2015, 12:52

Samo prvenstvo pa je zjebal. Škoda, da ga je mulec uspel sprovocirati
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a matejger » 25 Okt 2015, 13:22

Ja upanje še je, da Lorenzo odstopi :smoking:
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

OdgovorNapisal/-a screamer_mb » 25 Okt 2015, 13:34

Res sem mu privoščil, da osvoji deseti naslov, z neumno potezo je zajebal celo prvenstvo. Ves trud je stran vrgel. Škoda.
Nor na moj Maribor!
Uporabniški avatar
screamer_mb

OdgovorNapisal/-a liki » 25 Okt 2015, 13:39

screamer_mb napisal/-a:Res sem mu privoščil, da osvoji deseti naslov, z neumno potezo je zajebal celo prvenstvo. Ves trud je stran vrgel. Škoda.

Brez te poteze po moje Rossi danes ne bi končal dirke. Marquez ga je očitno čakal in provociral, da bi naredil napako, tako da s to potezo pravzaprav sploh ima še možnost, da osvoji naslov. Čepreav ni realno glede na to, da bodo očitno Španci združili moči v boju proti Rossiju.
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a baresi » 25 Okt 2015, 18:28

Ma nevem, no... Definitivno je Rossi najprej občutil glavo Marqueza na kolenu, potem je pač storil kar je. Za moje pojme je to reakcija na reakcijo, nič namernega.
Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a Phantom » 25 Okt 2015, 23:32

baresi napisal/-a:Ma nevem, no... Definitivno je Rossi najprej občutil glavo Marqueza na kolenu, potem je pač storil kar je. Za moje pojme je to reakcija na reakcijo, nič namernega.

Ne vem no. Po Biaggiju navijam zdaj samo še za doktorja in tole danes je bilo sramotno. Je bila reakcija v trenutko, to se strinjam. Istočasno pa je bila zelo nizka od verjetno največjega voznika vseh časov. Noga je bila iztegnjena in namen je bil, nikakor ni bilo slučajno. Kazen imenu primerna. Če bi to naredil nek Lojz bi bila dosti hujša. Tako je pač finiš v Valenciji napet do konca.
Phantom

OdgovorNapisal/-a Master » 26 Okt 2015, 00:19

Kot sem že pisal, škoda, da se je pustil tak sprovocirati.

Pričakujem, po pritožbi, zmanjšanje kazni, drugače je prvenstvo rešeno.
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a miki » 26 Okt 2015, 08:57

Master napisal/-a:Kot sem že pisal, škoda, da se je pustil tak sprovocirati.

Pričakujem, po pritožbi, zmanjšanje kazni, drugače je prvenstvo rešeno.

Pritožba je že bila zavrnjena.
Uporabniški avatar
miki

OdgovorNapisal/-a liki » 26 Okt 2015, 09:00

Se že pojavljajo govorice, da Rossi sploh ne bo šel v Valencijo...
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a DARDEVIL » 26 Okt 2015, 11:04

liki napisal/-a:Se že pojavljajo govorice, da Rossi sploh ne bo šel v Valencijo...

Prav je tak, naj ne gre in naj imajo Španci odprto državno prvenstvo v GP, ali pa naj gre in vozi turistično kot da sedi na skuterju in zaostane 10 krogov in na koncu nameni velik aplavz sluzavcema MM in HL.
DARDEVIL

OdgovorNapisal/-a MB-M » 26 Okt 2015, 12:02

Obstaja par različic, kako špance zjebat na zadnji dirki. Pogoj je samo to, da se ostali, ali par njih, združijo. Dovolj sta že Dovi in Ianone. Lorenza je samo potrebno provocirat, tako kot je Marquez Rossija. Moram priznat, da se mi je Marqez s to potezo zelo zameril in da Rossi ni tako na pamet ogovoril, da gre za zaroto. Bilo je tako očitno, da bolj ne bi moglo biti. Naloga paglavca pa je bila, da zadržuje Rossija, da se ta ne bi uspel približati Lorencu in seveda poskrbeti za to, da bi na koncu bil med obema. S tem bi Rossi izgubil 7 pik in bi bila v Valenciji zmaga Lorenza dovolj.
Največja fora pa bi bila, da bi se ostali dogovorili, da na startu vsi pričnejo počasi in se umaknjeo malo levo in desno, da bi lahko Rossi spičil mimo njih do vodilnih. Ta bi po moje zmagala. Je pa resnično žalostno, da sta se ta dva spajdašila, saj sem imel vedno občutek, da je samo Lorenzo tista jokica, ki ga vse moti, da pa je mali pošten. Če pa bolje razmislim, pa je logično, da mali noče več naslovov od Rossija, ker ga bo drugače težje lovil v prihodnosti, ko Doktorja ne bo več. Lahko pa se naredi tudi drugačna štala. Rossi tako nima več kaj izgubit. Lepo počasi počaka, da pride Lorenzo v situacijo, ko bi ga moral za krog prehitet in se prične zabava, mogoče ga celo malo "nehote" poči na tla! Potem pa se naj jokica j...
MB-M

Naslednja

Vrni se na OSTALI ŠPORTI 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov