YUGO LIGA - realnost ali špekulacije

Re: YUGO LIGA - realnost ali špekulacije

OdgovorNapisal/-a Coyote » 17 Dec 2016, 22:31

je danes Torcida izrazila svoje na njihovem derbiju. Pa se Perota so napadli. 8-) Mrs stoka. Mislim da v vzponu neo... pri kockastih ni pravi trenutek za ligo. pa kdo je nor da bi tu investiro?
MBFC
Coyote

OdgovorNapisal/-a Master » 18 Dec 2016, 11:23

Tema za zaprtje!! Jugo lige v naslednjih 20-30 let sigurno ne bo. Pa še takrat ne. Čisto možno, da so iz Uefe zanalašč vrgli bombico, da malo prečekirajo teren, če je sploh kaj možnosti za to. So pa iz vseh strani dobili odziv, ki je bil pričakovan, razen nekaj jugofilov pri nas misli drugače.

Aja, v Hajduku, Partizani in Zvezdi, ne upajo delati kaj dosti proti volji navijačev. Edino v Dinamu je drugače, ki ga pa itak vodi še hujša mafija.
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a guano » 18 Dec 2016, 11:44

Tem vsem "nacionalnim pastem" bi se lahko UEFA elegantno izognila,
če bi SLO in CRO klube dala v srednje-evropsko ligo, ostale ex-yu klube pa v južnoevropsko ligo
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a razočaran » 18 Dec 2016, 11:59

Kaj pa bosanski klubi ki so pola-pola? Srbski del bi raje bil tam kot Srbija, Hrvaški del pa tam kot Hrvaška. Kam boš pa njih dal? :D

Pa Albance in Kosovo ne moreš dat poleg Srbije. Armencov in Azerbajdžancov tud ne moreš dat skup v eno regijo, Rusov in Ukrajincev tudi ne, itd.

Sami problemi :P

UEFA namerno nardi take "regionalne" skupine pri žrebu da klubi iz teh držav ne morejo prit skup v kvalifikacijah. Če pa slučajno pridejo ti klubi v izločilne boje (to tak rata samo Rusom in Ukrajincem) pa je blo izrecno pravilo da pred polfinalom ne morejo skup prit. Celo pri mladinski ligi prvakov je blo tak, da se Shakhtar in Zenit nista smela srečat.
Uporabniški avatar
razočaran

OdgovorNapisal/-a guano » 18 Dec 2016, 12:13

razočaran napisal/-a:Kaj pa bosanski klubi ki so pola-pola?

bosanski klubi že zdaj igrajo v isti ligi, pa ni nobenih posebnih problemov, razen če ti misliš da so tam tri regionalne lige ?
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a razočaran » 18 Dec 2016, 12:21

Skupaj igrajo samo zato ker jih je UEFA prisilila v to. Pred tem sta bli dve ligi. Od vključno druge lige navzdol so še vedno ločeni ;)

Pa ne gre za to. Gre se za to da bodo klubi iz srbskega dela želeli biti v isti regiji kot Srbija, Hrvaški klubi pa v isti regiji kot je Hrvaška. Se pravi kamorkoli boš bosno uvrstil boš en del Bosne razpizdo in še bolj razvnel strasti.
Uporabniški avatar
razočaran

OdgovorNapisal/-a malipizdek » 18 Dec 2016, 12:47

Itak napovedujejo, da bo spet kmalu počilo in bo vojna.
malipizdek

OdgovorNapisal/-a ivekoprivek » 18 Dec 2016, 14:53

guano napisal/-a:Tem vsem "nacionalnim pastem" bi se lahko UEFA elegantno izognila,
če bi SLO in CRO klube dala v srednje-evropsko ligo, ostale ex-yu klube pa v južnoevropsko ligo

Nemorem verjet, da si uvidel to končno. Zdaj še samo ponoviva, da je samo petina Slovenije geografsko na balkanu in da je v Mariboru zgodovinsko gledano bližje srednji evropi, kot pa južni.

Sicer pa močnejša liga ne pomeni ravno močnejših ekip, klasičen primer je Anglija, kjer vsaka tekma pomeni derbi in je vrhunskih ekip cca. 6-7. Nobena nima v zadnjih letih vidnega dosežka v CL, kjer recimo prevladujejo nemci in španci, ki imajo pa bolj ali manj slabše lige pa enega ali dva, ki izstopata. Tako da za nas NK Maribor, je boljše če smo prvi na vasi kot pa v sredini ali med zadnjimi v regionalnih tekmovanjih, poanta je v bazenu igralcev od kod črpaš okrepitve.

Nekako tako kot so Rudar, Gorica in Celje ujeti v slovenski ligi in ne privlačijo okrepitev, tudi če bi imeli finance, ne bi privlačili igralcev, ker bi se ti raje odločali za Maribor in Olimpijo. Isto bi se zgodilo nam, če bi šli v večjo ligo, pristajali bi na sredini ker smo majhno mesto in nimamo kupne moči kot milijonska mesta, ki bi dobivala sponzorje. Potem bi postali odvisni od prodaje in najboljše talente bi nam pokupli najtežji konkurentje, dolgoročno harakiri samo na zelo nečasten način in izpad. Zato sem sam osebno proti, ne pa zaradi vojne, ker na srečo v Sloveniji smo se razšli še v relativno dobrih odnosih z vsemi.
ivekoprivek

OdgovorNapisal/-a guano » 18 Dec 2016, 17:07

Ivek nic nisem uvidel, Slovenija je in bo vecno Balkan...tako geografsko, kot drugace... to kaj sem napisal, je zato ker je lonec še prevroč, je pa v twm vročem loncu Slovenija nepomembna in neproblematicna....in se enkrat, to tekmovanje ne bi bilo namesto domace lige, temvec namesto lige prvakov ali lige evropa, torej ne vem od kod zdaj to o prvemu na vasi.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a šerpa » 19 Dec 2016, 01:05

guano napisal/-a:Ivek nic nisem uvidel, Slovenija je in bo vecno Balkan...tako geografsko, kot drugace... to kaj sem napisal, je zato ker je lonec še prevroč, je pa v twm vročem loncu Slovenija nepomembna in neproblematicna....in se enkrat, to tekmovanje ne bi bilo namesto domace lige, temvec namesto lige prvakov ali lige evropa, torej ne vem od kod zdaj to o prvemu na vasi.

Kakor za koga. Pa ne me napadat..jaz vem, da smo mi bolj "balkanci" od balkancev
šerpa

OdgovorNapisal/-a ivekoprivek » 19 Dec 2016, 12:11

:)
šerpa napisal/-a:
guano napisal/-a:Ivek nic nisem uvidel, Slovenija je in bo vecno Balkan...tako geografsko, kot drugace... to kaj sem napisal, je zato ker je lonec še prevroč, je pa v twm vročem loncu Slovenija nepomembna in neproblematicna....in se enkrat, to tekmovanje ne bi bilo namesto domace lige, temvec namesto lige prvakov ali lige evropa, torej ne vem od kod zdaj to o prvemu na vasi.

Kakor za koga. Pa ne me napadat..jaz vem, da smo mi bolj "balkanci" od balkancev

Ne napadam, samo vprašam, ker me zanima po čemu to sklepaš?

Sploh geografsko kak smo lahko mi bolj na balkanu kot na primer Makedonija ali Bolgarija?

Slika

Karta balkanskega polotoka, za mejo se uporabi rečna razmejitev.

Torej bi se bil pripravljen odrečt CL in EL za regionalno ligo?

Če prav razumem bi nastope Chelsea-ja, Atletico Madrida, BVB-ja, Lazia, Rangersev, Celtica, Tottenhama, Lyona, Šahtara, Sportinga, Leverkusna, Ajaxa, Seville v Ljudskem Vrtu zamenjal za vsakoletno tekmovanje z regijskimi ekipami?
ivekoprivek

OdgovorNapisal/-a lassie » 19 Dec 2016, 13:35

Balkan ni samo geografska kategorija, pač pa predvsem stanje duha. In tukaj se strinjam s serpo...

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
Uporabniški avatar
lassie

OdgovorNapisal/-a Fantastic » 19 Dec 2016, 14:04

lassie napisal/-a:Balkan ni samo geografska kategorija, pač pa predvsem stanje duha. In tukaj se strinjam s serpo...

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Pri tej kategoriji, pa se nimamo česa sramovat. Raje to, kot zadrti germani
Uporabniški avatar
Fantastic

OdgovorNapisal/-a guano » 19 Dec 2016, 17:16

ivekoprivek napisal/-a:

Če prav razumem bi nastope Chelsea-ja, Atletico Madrida, BVB-ja, Lazia, Rangersev, Celtica, Tottenhama, Lyona, Šahtara, Sportinga, Leverkusna, Ajaxa, Seville v Ljudskem Vrtu zamenjal za vsakoletno tekmovanje z regijskimi ekipami?

Ivek resno vprasanje, si ti prenehal s terapijo ? Ali drugace, si sploh kaj bral to temo? Ker drugace si ne znam razlagat tvojih nebuloz, res.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a šerpa » 19 Dec 2016, 22:23

ivekoprivek napisal/-a::)
šerpa napisal/-a:

Ne napadam, samo vprašam, ker me zanima po čemu to sklepaš?

Sploh geografsko kak smo lahko mi bolj na balkanu kot na primer Makedonija ali Bolgarija?

Slika

Karta balkanskega polotoka, za mejo se uporabi rečna razmejitev.

Pa ne geografsko stari...ampak ko ti srbi pa bosanci pravijo kak so jih slovenski podjetniki zjebali...
šerpa

OdgovorNapisal/-a jinzo » 19 Dec 2016, 22:36

Pa dobro no, venda ti je jasno da najdeš tud dost slovencev ki so jih zjebali srbi, pa dost obojnih ki so jih zjebali nemci (samo da majo nemci več izkušenj pa zadeve bol v celofan zavijejo pa se drugače čuje). Zaj če smo slovenci res bol balkanci od balkancev meni niti malo ni jasno. Je pa vsakemi, brez pretirane nostalgične prtljage, kristalno jasno kdaj je v nemčiji, kdaj v sloveniji in kdaj v srbiji. Razlike v praktično vseh pogledih so očitne.

Kaj se pa tiče yugo lige, pa je venda vlka verjetnost da bi to bil polom v vseh pogledih in je pomoje brez pregrešno bogatega sponzora praktično nemogoče izvedljiva v bližni prihodnosti.
jinzo

OdgovorNapisal/-a tarantela » 20 Dec 2016, 09:20

mokre sanje nekaterih :smoking:
tarantela

OdgovorNapisal/-a ivekoprivek » 21 Dec 2016, 16:30

šerpa napisal/-a:
Pa ne geografsko stari...ampak ko ti srbi pa bosanci pravijo kak so jih slovenski podjetniki zjebali...

S tem se strinjam. Predvidevam, da je govora o posedovanju in posredovanju terenskih delavcev za druga podjetja, običajno v tujino. Ta posel je nastavljen tako, da omogoča delovanje "mutibaričev". V njemu so nenormalno visoki dobički, zaradi vprašljive etičnosti samega posla, pa se tam nahajajo pretežno ljudje brez moralnih zadržkov. Pač "mala bara puna krokodila".

Kakorkoli pa ne morem trditi pavšalno, da smo del balkana, saj se je pri nas močno usidrala tudi kultura in vpliv sosednjih držav, ki niso del Balkana. Vseeno smo enih 900 let živeli pod sveto rimskim nemškim cesarstvom in kasneje še enih 60 pod avstrijskim cesarstvom ter 50 let pod Avstroogrsko. Za primerjavo pod Jugoslavijo smo živeli zgolj 73 če štejemo SHS in kraljevino še zraven. Tako da tako pavšalno za moje mnenje nismo del balkana, razumem pa tiste, ki trdite da smo.

guano napisal/-a:

Ivek resno vprasanje, si ti prenehal s terapijo ? Ali drugace, si sploh kaj bral to temo? Ker drugace si ne znam razlagat tvojih nebuloz, res.

Če je Einstein izrekel: »Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost - ampak za vesolje nisem povsem prepričan.«, se jaz sprašujem kje konec tvojim običajno grobim žalitvam, ki nenadno presedlajo na osebni nivo. Guano ne bi rad polagal računov, sploh zato ker si starejši od mene, ampak jaz sem navajen, da lepa beseda lepo mesto najde. Ker vidim, da je normalna debata nemogoča, se tudi umikam iz nje. Guano želim ti lep in prijeten dan še naprej.
ivekoprivek

OdgovorNapisal/-a guano » 21 Dec 2016, 20:54

ivekoprivek napisal/-a:Ivek resno vprasanje, si ti prenehal s terapijo ? Ali drugace, si sploh kaj bral to temo? Ker drugace si ne znam razlagat tvojih nebuloz, res.

Če je Einstein izrekel: »Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost - ampak za vesolje nisem povsem prepričan.«, se jaz sprašujem kje konec tvojim običajno grobim žalitvam, ki nenadno presedlajo na osebni nivo. Guano ne bi rad polagal računov, sploh zato ker si starejši od mene, ampak jaz sem navajen, da lepa beseda lepo mesto najde. Ker vidim, da je normalna debata nemogoča, se tudi umikam iz nje. Guano želim ti lep in prijeten dan še naprej.

Ivek...tudi tebi vse lepo...moja t.i. čudna replika se je nanašala na to, da si pisal, da naj bi ta regionalna liga NADOMESTILA tekmovanje v ligi prvakov ali ligi evropa....ne pa da bi to bila neke vrste tolažilna lizika za klube, ki izpadejo iz teh dveh tekmovanj....dovolj razumljivo ?

...pa prosim ne bodi patetičen, dovolj bo, da prebereš svoje vpise....hvala in vse naj.

...sicer pa...kot kaže, bomo lepo mirno dalje drkali 4x na leto radomlje, aluminije, krškeinkrke...in podobna sranja....jbg...smo kjer smo in ostanimo tam, ter uživajmo ob spektaklih s 1000 navdušenci....to je naš domet...to je naše zaplankano razmišljanje...in točno zato vsako leto spizdi več ljudi iz tega prelepega dela planeta.....

...najlepši košček zemlje na tem svetu, pa tak fkurcu zaplankan folk, ki ne vidi dalje od enega metra, da glava peče....bog je šaljivec, no doubt
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a šerpa » 22 Dec 2016, 21:10

guano napisal/-a:
ivekoprivek napisal/-a:Ivek resno vprasanje, si ti prenehal s terapijo ? Ali drugace, si sploh kaj bral to temo? Ker drugace si ne znam razlagat tvojih nebuloz, res.

Ivek...tudi tebi vse lepo...moja t.i. čudna replika se je nanašala na to, da si pisal, da naj bi ta regionalna liga NADOMESTILA tekmovanje v ligi prvakov ali ligi evropa....ne pa da bi to bila neke vrste tolažilna lizika za klube, ki izpadejo iz teh dveh tekmovanj....dovolj razumljivo ?

...pa prosim ne bodi patetičen, dovolj bo, da prebereš svoje vpise....hvala in vse naj.

...sicer pa...kot kaže, bomo lepo mirno dalje drkali 4x na leto radomlje, aluminije, krškeinkrke...in podobna sranja....jbg...smo kjer smo in ostanimo tam, ter uživajmo ob spektaklih s 1000 navdušenci....to je naš domet...to je naše zaplankano razmišljanje...[b]in točno zato vsako leto spizdi več ljudi iz tega prelepega dela planeta.....
[/b]
...najlepši košček zemlje na tem svetu, pa tak fkurcu zaplankan folk, ki ne vidi dalje od enega metra, da glava peče....bog je šaljivec, no doubt

Pa še vedno, ko se vrnemo domov, gremo drkat na MARIBOR (tudi na gostovanja). Pa kupimo letno, čeprav se ne splača...ampak občutek, da si del MARIBORA. Pa če igramo z Radomljami ali Chelaseajom...mi smo Maribor!
šerpa

Prejšnja

Vrni se na Nogomet v SLO in po svetu 

Kdo je na strani

Po forumu brska: simpl, sunlord in 7 gostov