YUGO LIGA - realnost ali špekulacije

Re: YUGO LIGA - realnost ali špekulacije

OdgovorNapisal/-a guano » 15 Dec 2016, 02:06

lassie napisal/-a:Če pa se mamo bojda vsi radi med sabo...

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Vse je v človeku samem. Če je pozitiven, potem vidi pozitivne stvari, če je negativen, pač negativne. Žal je politika sposobna izvlečt iz posameznika samo negativo, in posledice tega so znane.
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 15 Dec 2016, 07:32

guano napisal/-a:

Vse je v človeku samem. Če je pozitiven, potem vidi pozitivne stvari, če je negativen, pač negativne. Žal je politika sposobna izvlečt iz posameznika samo negativo, in posledice tega so znane.

:up: :up: :up: :up: :up:
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a šerpa » 15 Dec 2016, 07:39

guano napisal/-a:

tu pa se 100% strinjam
šerpa

OdgovorNapisal/-a lassie » 15 Dec 2016, 08:39

Nobenega vpliva pa nima dejstvo, da ti je nekje v okolici vukovara v nekem jarku obležal oče, da so ti pri kninu pokosili brata...Al pa da se danes ne veš, kam so odpeljali sina... Mislim, mi se še danes grdo gledamo zaradi dogodkov 70 let nazaj... Guano, bi igral tenis z domobrancem? Bi gledal pozitivno in pozabil na vse?

Uporabniški avatar
lassie

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 15 Dec 2016, 09:22

v vojni so najebali eni in drugi ljudje - navadni smrtniki in dejansko velika vecina nima nicesar s tem in je tako tudi sla dalje z zivljenjem

Druga zgodba pa so navijaci - ki so bili v prvih bojnih linijah. Veliko tega videli, veliko tega naredili in tukaj bo se kar nekaj vode moglo pretect, da se bo mrznja zmanjsala
Vanquish

OdgovorNapisal/-a Damc » 15 Dec 2016, 10:04

To, da je najebalo veliko drugih ljudi ne spremeni usode posameznih ljudi, ki se jih potem nabere v maso. Tukaj se moram strinjati z lassiejem, da to je problem. Pa, če si to eni priznate ali ne.

Tukaj ne želim polemizirati kdo je kriv, ker je za to debato načeloma vseeno. Dejstvo je, da sta najebali obe strani, obe strani imata ogromno ljudi, ki imajo še danes posledice tiste vojne, poleg tega dejstva, da ti je nekdo ubil bližnjega samo zato, ker je pač Srb, Hrvat ali Bošnjak po moje ne moreš pozabiti.

Mene celo skrbi, da če bodo organizirali ligo za mladiče, da zna biti, da bodo težave. Neodgovorno se mi zdi v ogenj pošiljati mladince v športu kot je nogomet.

Iz športnega vidika se mi zdi ideja zelo dobra, če bodo v osnovi nacionalne lige ostale, nam ne bodo črtali mest, ki jih imamo že danes za Evropo in bo pod okriljem UEFA (če bo pod lokalnimi te bodo mučke). skrbi me varnostni vidik, ker mislim, da se še rane niso zacelile. Upam, da se motim.
"Do not abuse me with your different opinion!" - Caitlin Burley
Uporabniški avatar
Damc

OdgovorNapisal/-a libero » 15 Dec 2016, 12:16

Uh fantje,vojne ne bi obujali in mešali v temo...Travnik,Čaplina služenje vojaškega roka ki ga ne bi ponavljal...
libero

OdgovorNapisal/-a liki » 15 Dec 2016, 12:28

Problem te debate okoli vojne na balkanu je v tem, da smo bližje kakšnim ponovnim spopadom kot si marsikdo misli. V BiH je sedaj takšna čudna klima, da ti bo velika večina domačinov brez kakršnegakoli razmišljanja povedala, da bo do nove vojne sigurno prišlo, Hrvate oborožuje NATO, Srbe kot odgovor pa Rusija...

In po nekem obdobju relativnega mira vidimo vedno več nacionalističnih izbruhov na obeh straneh...

Takšna liga lahko po eni strani samo še vse skupaj pospeši, vemo da je za dogajanje v 90ih letih praktično tisto iskrico sprožila ravno nogometna tekma...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a tarantela » 15 Dec 2016, 12:39

Še moje videnje glede yu-lige ali pač kakorkoli bi se ji reklo.
Po mojih pojmih vodi ta liga v zmedo sistema, takšnega kot je sedaj pri košarki, ko ne vemo sploh zakaj se gre, katera liga, pokal ipd....
Kaj bi se zgodilo z klubi kot so Rudar, Koper, Celje ipd, ki ne bi igrali v tej ligi, ali bi imeli nadomestno ligo, sam bog ne ve.
Verjetno bi manjši klubi v Sloveniji, ki vseeno imajo tradicijo, propadli oziroma nazadovali, ta liga vodi v še večjo razdrobljenost celotnega slovenskega nogometa.
o ideji "Yugo lige" že poslušamo 10 let ali več, vendar so dvomi, sploh pa nebom razpravljal o nepotrebnem nacionalnem naboju te lige.
Če že mene kdo vpraša mi je skupna liga Avstrije/Madžarske/Slovenije bolj pri srcu, vendar raje ne bi ekspirementirali.
tarantela

OdgovorNapisal/-a malipizdek » 15 Dec 2016, 14:15

Leteči Golman napisal/-a:
quinta Martii napisal/-a:
malipizdek napisal/-a:...

V bistvu se iz citata vidi da predsednik v delu kjer govori še o klubih iz ostalih držav poleg ex-yu razmišlja podobno kot vaš ŠD. Kakorkoli, če bo to nekakšen pokal EX-YU z bombončki za udeležence in ne resno (širše regijsko) tekmovanje pod okriljem UEFE mene stadion ne vidi. Ko jih jebe.

Veš, da se mi gladko jebe, če boš ti hodil v Stožice al ne. V bistvu me sploh ne zanima tvoje mnenje. Me pa zanima kakšno je mnenje ostalih, ki navijamo za NK Maribor in kakšni so pogledi bodisi Za, bodisi Proti temu morebitnemu novemu tekmovanju.
Mene tudi ne zanima, če bo žabar hodil v Stožice al ne, moti me le, ker je povedal, da se noben iz njegovega kluba ni izrekel o ligi, a njihov mafijski presidente ima mokre sanje o tej ligi.

Jaz se pa strinjam z ZZjem, ta liga nam ne bi prinesla nič.
malipizdek

OdgovorNapisal/-a dnz » 15 Dec 2016, 15:16

tarantela napisal/-a:Še moje videnje glede yu-lige ali pač kakorkoli bi se ji reklo.
Po mojih pojmih vodi ta liga v zmedo sistema, takšnega kot je sedaj pri košarki, ko ne vemo sploh zakaj se gre, katera liga, pokal ipd....
Kaj bi se zgodilo z klubi kot so Rudar, Koper, Celje ipd, ki ne bi igrali v tej ligi, ali bi imeli nadomestno ligo, sam bog ne ve.
Verjetno bi manjši klubi v Sloveniji, ki vseeno imajo tradicijo, propadli oziroma nazadovali, ta liga vodi v še večjo razdrobljenost celotnega slovenskega nogometa.
o ideji "Yugo lige" že poslušamo 10 let ali več, vendar so dvomi, sploh pa nebom razpravljal o nepotrebnem nacionalnem naboju te lige.
Če že mene kdo vpraša mi je skupna liga Avstrije/Madžarske/Slovenije bolj pri srcu, vendar raje ne bi ekspirementirali.

Kolkokrat še je treba razložit, da bote eni končno rzumeli, nacionalne lige bi ostale nespremenjene in bi to samo bil dodatek.
dnz

OdgovorNapisal/-a tarantela » 16 Dec 2016, 08:25

dnz napisal/-a:
tarantela napisal/-a:Še moje videnje glede yu-lige ali pač kakorkoli bi se ji reklo.

Kolkokrat še je treba razložit, da bote eni končno rzumeli, nacionalne lige bi ostale nespremenjene in bi to samo bil dodatek.

Saj še osnutka te lige ni, ali imaš ti kake boljše informacije.

Razloži mi prosim, kakšen dodatek, pa kdaj bi bil pol izveden, če še zdaj komaj flikamo kakšne tekme....
tarantela

OdgovorNapisal/-a guano » 16 Dec 2016, 08:37

tarantela napisal/-a:
dnz napisal/-a:

Saj še osnutka te lige ni, ali imaš ti kake boljše informacije.

Razloži mi prosim, kakšen dodatek, pa kdaj bi bil pol izveden, če še zdaj komaj flikamo kakšne tekme....

osnutek, ki se pojavlja v medijih JE.

- igrali bi klubi ki niso uvrščeni v Ligo prvakov in Ligo Evropa
- igralo bi se med tednom v terminih tekmovanj evropskih pokalov
- v jesenskem delu bi bilo 6 skupin po 4 ekipe...vsak klub z vsakim iz skupine doma in v gosteh (torej 6 tekem)
- spomadanski del...na izločanje - dve tekmi (finale ena tekma na nevtralnem terenu)

Lige ostanejo nedotaknjene...in se normalno vse igra, to je le dodatek v stilu tekmovanj evropskih pokalov za klube, ki se tja ne uvrstijo...kar bo od leta 2018 misija nemogoče (liga prvakov)...morda bo opcija le liga evropa..

Kaj ti še ni jasno ?
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Fantastic » 16 Dec 2016, 09:28

Radenko Mijatović v odmevih o regionalni ligi "Zadeva še ni zrela, ni še čas za to. Poglejmo vse dogodke, ki so se dogajali na tem področju, govorim tudi o vojnah, niso daleč nazaj. Vidimo, da je že na lokalnih derbijih znotraj posameznih držav zelo težko zagotoviti ustrezne varnostne razmere. Mislim, da liga v bližnji prihodnosti ni realna," je sklenil novi prvi mož NZS-ja.
Uporabniški avatar
Fantastic

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 16 Dec 2016, 14:13

Fantastic napisal/-a:Radenko Mijatović v odmevih o regionalni ligi "Zadeva še ni zrela, ni še čas za to. Poglejmo vse dogodke, ki so se dogajali na tem področju, govorim tudi o vojnah, niso daleč nazaj. Vidimo, da je že na lokalnih derbijih znotraj posameznih držav zelo težko zagotoviti ustrezne varnostne razmere. Mislim, da liga v bližnji prihodnosti ni realna," je sklenil novi prvi mož NZS-ja.

:up:
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a quinta Martii » 16 Dec 2016, 14:52

Haha, jaz sem proti regionalni ligi. Mi je pa smešno kako Radenko obrazloži zakaj je proti. Njegov edini razlog je da bo tukaj na svojem fevdu neovirano basal v žep na desetih koncih, v primeru regionalne lige pa bi imel veliko konkurenco ostalih izkušenih mutibarićev. Za njega definitivno velja prvi na vasi...
quinta Martii

OdgovorNapisal/-a Mraz » 16 Dec 2016, 15:01

UEFA ni podprla regionalne lige
Predsednik Evropske nogometne zveze (UEFA) Aleksander Čeferin pravi, da konkreten predlog za formiranje regionalne lige sploh ne obstaja, še manj pa kaj takšnega uradno podpira UEFA.

"V teh trditvah, da bo ustanovljena regionalna liga, ni resnice. Ravno nasprotno je, kot piše v nekaterih medijih, v zvezi s tem ni bila sprejeta nobena odločitev katerega od organov UEFA," je dejal Čeferin.

"Domača prvenstva so temelj nogometa v Evropi. Čeprav se govori o mednarodnih tekmovanjih, pa konkretnega predloga ni. Če pa bo s strani nacionalnih zvez prišla kakšna ideja, bo UEFA prisluhnila, stvar bi lahko bila strateškega pomena za nekatere evropske regije," je še dodal bivši predsednik NZS.
Mraz

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 16 Dec 2016, 15:16

Haha,balkanska posla spet. Zgleda si je nekdo kar gladko izmislil vse skupaj :D
Hetfield

OdgovorNapisal/-a Fantastic » 16 Dec 2016, 15:19

Spomnim se kake probleme so meli skandinavci pred 5-10 leti, ko so ustanavljali svojo skupno ligo v obliki pokala. Takrat je bila UEFA odločno proti.
Uporabniški avatar
Fantastic

OdgovorNapisal/-a carli55 » 16 Dec 2016, 15:25

Sper ciganska posla zaj jim pa šef UEFFE reče ohladite se malo.haaaaaaaaaa nema lako čemo do para !!
zaj bo lahko oni grobar še naprej špilo v Nišu in Čačku.
carli55

OdgovorNapisal/-a guano » 16 Dec 2016, 23:06

Zaradi takih idiotov, smo gladko še tisti, ki smo za, proti.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Milivoje.Novaković » 17 Dec 2016, 00:07

Mislim, da vas je par omenjalo ligo avstro vogrsko hehe da bo el clasico kecskemet- bekesczaba :lol:
"Pridi jutri da resimo kao ljudi !"
Milivoje.Novaković

OdgovorNapisal/-a Milivoje.Novaković » 17 Dec 2016, 00:08

"Pridi jutri da resimo kao ljudi !"
Milivoje.Novaković

OdgovorNapisal/-a dixi » 17 Dec 2016, 10:43

Pričakovan odziv UEFE, nacionalna prevenstva so zakon in temelj vsega. In tu se ne bo nič spreminjalo, domače tekmovanje mora biti najpomembnejše tudi za klube, v evropska tekmovanja izključno samo iz nacionalnih prevenstev. Nikakor se ne sme ponoviti napaka z Aba ligo, kjer so si sami košarkarsko ligo naredili za nepomembno in drugorazredno, ter jo s tem sami uničili.

Seveda pa so zaželjena razmišljanja v smeri 3. evropskega pokala, kjer bi igrali klubi, ki so se v svoji ligi kvalificirali v evropska tekmovanja, vendar niso prišli v skupinski del evropskih tekmovanj. Mogoče vsi, ki izpadejo v 3. in 4. predkrogu, mogoče že v 2. predkrogu. V glavnem model se lahko naredi, tudi skupine bi lahko bile geografsko pobarvane, 3. evropski pokal pa bi se seveda igral po celi Evropi.

Vse kar bo prišlo pa iz tega Balkana, bo pa že v štartu obsojeno na neuspeh, takšna je realnost na terenu. Ta makedonac je prevara, zapalil je spet Balkan. Odzivi so bili pričakovani, Srbi tako da si že niso začeli deliti teh 800.000 eur in kot da liga štarta jutri ( čeprav tudi pri njih vprašanje, Delije so proti,to niso samo navijači, to je dejansko tribuna, ki vodi klub, funkcionarji Zvezede so jim dejansko podrejeni ), Hrvati pričakovano zelo proti, Slovenci pametno zadržani, Zaho tako kot vedno s pametno in racionalno reakcijo ( kdo bo to plačal, model ABA lige je smešen in nas ne zanima, lahko ampak ne sme biti izključno vezano na ex yu prostor in jugo ligo ).

Najbolje pa ta cirkus opiše cirkusant Čiro )))
https://www.youtube.com/watch?v=ML--hX7H-PM
dixi

OdgovorNapisal/-a razočaran » 17 Dec 2016, 12:49

"Mi smo najbolji...." .... i kad gubimo :lol:
Uporabniški avatar
razočaran

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Nogomet v SLO in po svetu 

Kdo je na strani

Po forumu brska: brane2015, Kr1z4j in 10 gostov