YUGO LIGA - realnost ali špekulacije

Re: 1. SNL SEZONA 2016/17

OdgovorNapisal/-a Bolf3nk » 28 Jul 2016, 18:10

Uporabniški avatar
Bolf3nk

OdgovorNapisal/-a prektrojanec » 28 Jul 2016, 18:12

"To je edini način, da se reši nogomet na tem prostoru. Nekateri so proti temu in vidijo možnost, da se vrnejo prizori iz preteklosti, toda to bo s časom izginilo. Če bo to ovira, potem smo obsojeni na propad," pravi nekdanji srbski reprezentant Savo Milošević.

Vsaj na tem prostoru se nogomet čisto dobro razvija in ne rabi nobene rešitve. Njihovo sranje, njihovi problemi ki naj jih držijo čim dlje stran od nas.
prektrojanec

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 28 Jul 2016, 18:19

Bog ne daj te regionalne lige res. To bi bila smrt slovenskega nogometa, najslabša stvar za slovenski nogomet po Katančevem drugem mandatu.
Hetfield

OdgovorNapisal/-a carli55 » 28 Jul 2016, 18:20

Hetfield napisal/-a:Bog ne daj te regionalne lige res. To bi bila smrt slovenskega nogometa, najslabša stvar za slovenski nogomet po Katančevem drugem mandatu.

:up: :up: :up:
carli55

OdgovorNapisal/-a dixi » 28 Jul 2016, 18:20

prektrojanec napisal/-a:
"To je edini način, da se reši nogomet na tem prostoru. Nekateri so proti temu in vidijo možnost, da se vrnejo prizori iz preteklosti, toda to bo s časom izginilo. Če bo to ovira, potem smo obsojeni na propad," pravi nekdanji srbski reprezentant Savo Milošević.

Vsaj na tem prostoru se nogomet čisto dobro razvija in ne rabi nobene rešitve. Njihovo sranje, njihovi problemi ki naj jih držijo čim dlje stran od nas.

Ja samo te pametne Srbe še rabimo, da nam bodo solili pamet spet o nogometu. Z balkansko fudbalsko mafijo nikoli več.

Takole si pa dotični gospod predstavlja reševanje problemov v nogometu in najbrž tudi v skupni ligi. Hvala lepa i daleko ti kuča. Posnetek iz letošnje skupščine FK Partizan, maj 2016.

dixi

OdgovorNapisal/-a TheseColorsDontRun » 28 Jul 2016, 18:23

Bolf3nk napisal/-a:Očitno se res nekaj dogaja?
http://www.nogomania.com/Mednarodni-Nog ... pcija.aspx

bognedaj, da se kaj takega uresnici. srbska posla :-E tak kot so zjebali aba ligo tak bojo to. pa se nekaj...ceprav verjam, da je samo 1% sans za to ligo, se v tem primeru klubom kot so domzale, celje, koper, gorica zelo slabo pise.
cimdlje od balkana in srbov samo to bom reko.
NI PREDAJE PIZDOMATERNO! :maribor2:
Uporabniški avatar
TheseColorsDontRun

Kraj: Vrsta: 13 Sedež: 5

OdgovorNapisal/-a MaKaaY » 28 Jul 2016, 18:31

Srbi bi radi, da mi in Hrvati rešujemo njihov propadli nogomet. Seveda bi v "kuhni" v tej balkanski ligi spet dobili moč in se dvignili. Sicer pa ne verjamem, da bi mi in Hrvati dali soglasje. Dinamu gre prav lepo tudi brez te lige in se bodo večinoma uvrščali v LP, mi pa tudi lažje pridemo do denarja UEFA preko naše lige. UEFA po moje podpira to ligo, ker bi lahko s tem občutno zmanjšala število mest v evropskih tekmovanjih za te balkanske lige in jih namenila močnejšim ligam. Tako bi npr. v kvalifikacije za EL namesto npr. Slobode Tuzle, Radnika, Lokomotive, Gorice in podobnih klubov poslali raje 7., 8. uvrščene klube Bundeslige, Premier lige, Serie A itd.
Uporabniški avatar
MaKaaY

OdgovorNapisal/-a carli55 » 28 Jul 2016, 18:34

Samo upam ,da ne pridemo spet v ta Balkanski kotel ,kjer se bo kuhal samo Srbski pasulj vsi ostali pa ko vas jebe breeeeeeeeeeee !!
carli55

OdgovorNapisal/-a 4emb » 28 Jul 2016, 19:01

Me zanima kakšno je mnenje o tej ligi v našem klubu?
Štajerska zvestoba, Viola do groba :maribor2:
Uporabniški avatar
4emb

OdgovorNapisal/-a Mraz » 28 Jul 2016, 19:03

Zlatko Zahovic je za, ce bi sodelovali tudi klubi iz Avstrije, Madzarske, Bolgarije, Turcije itd
Mraz

OdgovorNapisal/-a razočaran » 28 Jul 2016, 19:36

Mraz napisal/-a:Zlatko Zahovic je za, ce bi sodelovali tudi klubi iz Avstrije, Madzarske, Bolgarije, Turcije itd

Ja pa to je pol že pol Evrope, torej je to že potem (drugorazredni oz. tretjerazredni) Evropski pokal :D
Naj ga ne serjejo, tak kot je z državnimi prvenstvi in potem z evropskima pokaloma, je čisto vredi.
Uporabniški avatar
razočaran

OdgovorNapisal/-a t-h-o-r » 28 Jul 2016, 19:45

upam, da uefa ne gre v takšno sranje, to bo smrt slo. nogometa, kot je aba smrt slo. košarke, se pa bojim ,da uefa želi skenslati število mest v eu pokalih za klube s tega prostora (tako kot v košarki, ko so imele vse države 1 ali 2 mesti v evroligi, zdaj sta pa iz celotne aba ligi samo 2 mesti za evroligo)
Uporabniški avatar
t-h-o-r

OdgovorNapisal/-a guano » 28 Jul 2016, 19:52

sicer me bk...oz. ne bi imel nič proti če bi se vse naredilo na nekem nivoju...ampak eni ga fajn pihate mimo glede teh mest v evropskih tekmovanjih...kolikor se je dalo iz teh člankov razbrati bi prvak te lige šel direktno v ligo prvakov in ne da bi iz te lige šel v evropske pokale le eden ali dva kluba....tak da nehajte bluzit

sicer pa tak dvomim, da bo kaj iz tega vsega....razen če bo Čeferin novi predsednik UEFE in potem če bo on kaj sforsiral...in ja definitivno bi raje v Ljudskem vrtu gledal, zvezde, partizane, dinama, hajduke, kot pa radomlje, krško, aluminij....itd

zdaj pa štartajte, jebe mi se. :smoking:
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a starosta » 28 Jul 2016, 22:57

Ma kaka regionalna liga. To je en srbski novinar nekaj skup zbluzo oni pa povzemajo.
Raje gledam evropske tekme kot pa te klube, ki se vadijo še samo na preteklo slavo.
Uporabniški avatar
starosta

OdgovorNapisal/-a Ultraviola » 28 Jul 2016, 23:03

zakaj bi si navijač Maribora ali Olimpije želel tako ligo?
Ultraviola

OdgovorNapisal/-a t-h-o-r » 28 Jul 2016, 23:20

ali dinama, rijeke itd.
Uporabniški avatar
t-h-o-r

OdgovorNapisal/-a guano » 28 Jul 2016, 23:22

Ultraviola napisal/-a:zakaj bi si navijač Maribora ali Olimpije želel tako ligo?

in ti si ?

Jah, Olimpija počasi a zanesljivo gradi primat. Mislim, da se lahko za par let poslovimo od naslova in na tem je treba graditi prihodnost. Če je Olimpija osvojila naslov letos, ko so delali vse narobe, si lahko samo predstavljamo, kako bo, ko se uigrajo, tako na terenu, kot v pisarnah. Podpis protege je korak v pravo smer za njih. So pa po moje naši evropski dosežki za njih še dolgo povsem nedosegljivi, verjetno so oni bolj lačni raznih transferjev, predvsem pa naslovov domačega prvaka.

23.7.2016 Kaj vidim, Ibraimi je član Astane!

:-P
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a ivekoprivek » 29 Jul 2016, 10:56

guano napisal/-a:sicer me bk...oz. ne bi imel nič proti če bi se vse naredilo na nekem nivoju...ampak eni ga fajn pihate mimo glede teh mest v evropskih tekmovanjih...kolikor se je dalo iz teh člankov razbrati bi prvak te lige šel direktno v ligo prvakov in ne da bi iz te lige šel v evropske pokale le eden ali dva kluba....tak da nehajte bluzit

sicer pa tak dvomim, da bo kaj iz tega vsega....razen če bo Čeferin novi predsednik UEFE in potem če bo on kaj sforsiral...in ja definitivno bi raje v Ljudskem vrtu gledal, zvezde, partizane, dinama, hajduke, kot pa radomlje, krško, aluminij....itd

Torej odpre se eno mesto za ligo prvakov, to je v bistvu slabše kot sedaj. Sedaj, če se Dinamo prebije skozi kvalifikacije in Maribor pa recimo, da bi se še kak srbski klub (kar je trenutno znanstvena fantastika) so to tri mesta. Potem bomo tekmovali proti klubom bivše Juge, gostovanj po Evropi pa več ne bo.

V primeru te regionalne lige mi kot klub lahko samo ogromno izgubimo in zato sem proti. Prvih par let bi bili verjetno top 3, ampak dolgoročno bi se znašli nekje v sredini (bili bi recimo kot Celje v prvi ligi). Največ od te lige bi pridobili Srbi, ker bi se v tem primeru dejansko našli investitorji, ki bi bili pripravljeni vlagati v CZ in Partizan. Prej ali slej bi ta dva splavala iz dolgov in nam ter ostalim manjšim klubom kradla igralce (ponudila bi lahko večje plače, ker bi imela večje sponzorje, več fokusa bi dobila in ambicij).

V tem primeru, kaj bi se zgodilo z ostalimi slovenskimi klubi...? 25 let gradimo to Prvo ligo in nekaj je potrebno reči, liga je napredovala. V končni fazi imamo Maribor, Domžale že leta prodajajo po Evropi, našel se je butl ki vlaga v Ljubljana 05, Celje lepo razvija mlade (kup igralcev v MB in LJ je prav iz CE), Gorica se postavlja na noge po tisti avanturi z Italijani, evo Koper gre po letih solidnih sezon v kurac. Dejstvo je da bi slovenski nogomet nazadoval, saj veš kaj smo bili v Jugi (skijaši baje), a danes Srbsko reprezentanco naložimo pa razložimo kdaj hočemo, mi smučarji. Potrebno se je zavedat, da je reprezentanca produkt naše lige in imamo eno najbolj nadarjenih generacij, jaz pa se nadejam še bolj talentiranih v prihodnosti, ker enostavno delamo dobro v slovenskem nogometu.

Skoraj vsako leto prva liga izpljune kakšnega talenta; Oblak, Iličič, Stojanovič, Šporar, Verbič... Ti fantje so produkt tega kar imamo in ponosni smo lahko kar delamo glede na svojo velikost.

Kot zadnje še morda samo to, spomin na vojno je še živ. Samo poglej kaj se je zgodilo z Vučičem lani ko se je šel poklonit žrtvam Srebrnice. Do kakšnih incidentov je prišlo na tekmi med Srbijo in Albanijo. Mi nismo problematični, ampak kak se bodo zmenli Srbi, Hrvati, Bošnjaki, Albanci to je pa druga zgodba in ja na balkanu se nogomet meša s politiko, pa se lahko uefa na trepalnice postavi.
ivekoprivek

OdgovorNapisal/-a starosta » 29 Jul 2016, 11:06

Ne vidim logike na osnovi česa bi ta liga dobila direktno mesto v LP?
Namesto koga? Katera država bo odstopla svoje mesto, ker iz območja te regionalne lige nima nihče direktnega vstopa v LP.

Ne kr tak verjet vsemu kar pišejo novinarji.
Uporabniški avatar
starosta

OdgovorNapisal/-a liki » 29 Jul 2016, 11:11

Jaz si tako ali tako ne znam predstavljati takšne lige, če bi se igrala med tednom, ob vikendih pa domača liga.

Ko smo se uvrščali v skupinski del evropskih tekmovanj, mi praktično nismo imeli prostih sred, ne jeseni in ne spomladi. Še celo zadnjo sezono, ko smo takoj izpadli iz evropskih pokalov, mi cel april in maj nismo imeli ene proste srede. Če ni bilo prvenstvene tekme, pa je bila pokalna. Ob prostih sredah pa je ponavadi kakšna reprezentančna akcija.

Edina opcija v takšnih primerih je, da praktično ukinemo zimski premor, ampak to je potem seveda loterija zaradi vremena. Sicer so bile zadnje zime precej mile, ampak dovolj je ena konkretna snežna porcija, pa je normalno igranje onemogočeno za dalj časa.

Glede tistega mesta v LP pa sem jaz razume, da bi to pomenilo samo, da pač prvak tiste države, iz katere bi prihajal zmagovalec te lige, ne bi igral kvalifikacij. Ostali bi normalno igrali kot se igra sedaj. Seveda se sedaj vsi pogovarjajo v kontekstu kot de je lahko prvak te lige samo tista ekipa, ki bo prvak tudi v domačem prvenstvo, ampak vemo pa da to ni nujno. In kako bi to rešili v takšnem primeru?

Po eni strani bi takšna liga bila zanimiva in bi sploh v prvih sezonah pritegnila ogromno pozornosti, samo potem pa bi se po moje hitro izpela. In dolgoročno ne verjamem, da je ta liga lahko koristna za slovenski nogomet. Sicer bi to bilo dosti odvisno kakšno politiko bi se Maribor in Olimpija šla. Če bi prevladovali slovenski igralci, potem še nekako. Če pa bi se forsiralo nakupovanje in igranje tujcev, pa to dolgoročno pomeni samo smrt za SLO nogomet.

Navijaškega aspekta se sploh ne mislim dotikati, ker četudi prepoveš obisk tekem gostujočim navijačem, kako boš preprečeval da se ne bodo pojavili v mestu in delali probleme?
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a guano » 29 Jul 2016, 11:13

ivekoprivek napisal/-a:
guano napisal/-a:sicer me bk...oz. ne bi imel nič proti če bi se vse naredilo na nekem nivoju...ampak eni ga fajn pihate mimo glede teh mest v evropskih tekmovanjih...kolikor se je dalo iz teh člankov razbrati bi prvak te lige šel direktno v ligo prvakov in ne da bi iz te lige šel v evropske pokale le eden ali dva kluba....tak da nehajte bluzit

Torej odpre se eno mesto za ligo prvakov, to je v bistvu slabše kot sedaj. Sedaj, če se Dinamo prebije skozi kvalifikacije in Maribor pa recimo, da bi se še kak srbski klub (kar je trenutno znanstvena fantastika) so to tri mesta. Potem bomo tekmovali proti klubom bivše Juge, gostovanj po Evropi pa več ne bo.

Zdaj ne vem al sem jaz polpismen al ste vi.....EDEN DIREKTNO V LIGO PRVAKOV...
ostalih (ne vem koliko pa v kvalifikacije za ligo prvakov in za ligo evropa)....kaj je to tak težko dojet ???

@ liki...verjetno klubi iz te lige ne bi igrali več v svojil ligah...vsaj tako si jaz to predstavljam
Zadnjič spremenil guano, dne 29 Jul 2016, 11:16, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Ultraviola » 29 Jul 2016, 11:14

liki napisal/-a:
Navijaškega aspekta se sploh ne mislim dotikati, ker četudi prepoveš obisk tekem gostujočim navijačem, kako boš preprečeval da se ne bodo pojavili v mestu in delali probleme?

Hrvaška policija komaj čaka, ja, da bo lovila srbske huligane po svojih mestih vsak teden. In obratno.
Ultraviola

OdgovorNapisal/-a prektrojanec » 29 Jul 2016, 11:16

ivekoprivek napisal/-a:

V primeru te regionalne lige mi kot klub lahko samo ogromno izgubimo in zato sem proti. Prvih par let bi bili verjetno top 3, ampak dolgoročno bi se znašli nekje v sredini (bili bi recimo kot Celje v prvi ligi). Največ od te lige bi pridobili Srbi, ker bi se v tem primeru dejansko našli investitorji, ki bi bili pripravljeni vlagati v CZ in Partizan. Prej ali slej bi ta dva splavala iz dolgov in nam ter ostalim manjšim klubom kradla igralce (ponudila bi lahko večje plače, ker bi imela večje sponzorje, več fokusa bi dobila in ambicij).

V tem primeru, kaj bi se zgodilo z ostalimi slovenskimi klubi...? 25 let gradimo to Prvo ligo in nekaj je potrebno reči, liga je napredovala. V končni fazi imamo Maribor, Domžale že leta prodajajo po Evropi, našel se je butl ki vlaga v Ljubljana 05, Celje lepo razvija mlade (kup igralcev v MB in LJ je prav iz CE), Gorica se postavlja na noge po tisti avanturi z Italijani, evo Koper gre po letih solidnih sezon v kurac. Dejstvo je da bi slovenski nogomet nazadoval, saj veš kaj smo bili v Jugi (skijaši baje), a danes Srbsko reprezentanco naložimo pa razložimo kdaj hočemo, mi smučarji. Potrebno se je zavedat, da je reprezentanca produkt naše lige in imamo eno najbolj nadarjenih generacij, jaz pa se nadejam še bolj talentiranih v prihodnosti, ker enostavno delamo dobro v slovenskem nogometu.

Skoraj vsako leto prva liga izpljune kakšnega talenta; Oblak, Iličič, Stojanovič, Šporar, Verbič... Ti fantje so produkt tega kar imamo in ponosni smo lahko kar delamo glede na svojo velikost.

Kot zadnje še morda samo to, spomin na vojno je še živ. Samo poglej kaj se je zgodilo z Vučičem lani ko se je šel poklonit žrtvam Srebrnice. Do kakšnih incidentov je prišlo na tekmi med Srbijo in Albanijo. Mi nismo problematični, ampak kak se bodo zmenli Srbi, Hrvati, Bošnjaki, Albanci to je pa druga zgodba in ja na balkanu se nogomet meša s politiko, pa se lahko uefa na trepalnice postavi.

:up: :up: :up:
prektrojanec

OdgovorNapisal/-a duff » 29 Jul 2016, 11:25

ivekoprivek napisal/-a:Torej odpre se eno mesto za ligo prvakov, to je v bistvu slabše kot sedaj. Sedaj, če se Dinamo prebije skozi kvalifikacije in Maribor pa recimo, da bi se še kak srbski klub (kar je trenutno znanstvena fantastika) so to tri mesta. Potem bomo tekmovali proti klubom bivše Juge, gostovanj po Evropi pa več ne bo.

Točno tako, klub kot smo mi enostavno ne sme pristati na tako ligo, vsa namigovanja za sodelovanje bi bilo potrebno zatreti v kali, ker bi si dolgoročno naredili ogromno škodo in bi rušili vse kar smo v zadnjih letih zgradili. Ob tem, da imamo primer "dobre prakse" iz ABA lige, občutno najkrajšo so potegnili slovenski klubi, seveda ne samo zaradi te lige, a jim je konkretno pomagala, da je sedaj domača liga vsaj nivo, če ne že dva, slabša, klubi pa tudi zaradi tega tekmovanja hirajo. :nogomet:
Norost je pri posameznikih redka, v skupinah, strankah, narodih in zgodovinskih obdobjih pa je pravilo (F. Nietzsche)
Uporabniški avatar
duff

Kraj: Styria

OdgovorNapisal/-a razočaran » 29 Jul 2016, 11:26

Jaz ne verjamem da je to UEFA požegnala. Če bi, potem bodo povsod po Evropi nastale raznorazne lige in to take kjer ne bo važna regija, ampak izključno finance ter marketing. Skratka ta največji in najbolj bogati bi ustvarli svojo super duper ligo o kateri tak že 20 let sanjajo (zaradi tega ravno UEFA skoz širi Ligo Prvakov in imajo najboljše lige vedno več in več predstavnikov, da jih malo pomirijo). Nadalje bi tisti malo manj bogati ki ne bi bili v tej super-duper elitni ligi tudi ustvarli svojo itd. Tak da ta balkanska bi potem tak al tak bla petorazredna, evropski pokali bi pa tak al tak izumrli. Tiste najbogatejše iz super-duper lige niti CL več ne bi zanimala oz. bi jo jemali z levo roko tak kot zdaj recimo jemljejo LE.

Državna prvenstva pa bi tudi šla v maloro, če vsi klubi več ne bi nastoapali v njih. Da bi pa klubi igrali oboje, državno prvenstvo in "regionalno" ligo, poleg tega še pa evropski pokal pa domači pokal, to je pa tak al tak preprosto neizvedljivo. Ni dovolj dni v letu za vse to.

Če začnejo s temi regionalnimi ligami, potem morajo propast ali državna prvenstva ali pa evropski pokali. NIč od tega po mojem UEFA ne bo dovolila in tudi boljše da ne.
Uporabniški avatar
razočaran

Naslednja

Vrni se na Nogomet v SLO in po svetu 

Kdo je na strani

Po forumu brska: salke in 1 gost