Znanost v nogometu

Znanost v nogometu

OdgovorNapisal/-a romeno » 13 Apr 2014, 14:10

Obstaja kaj takšnega v nogometu kot je nba tracking v košarki?

http://stats.nba.com/playerTracking.html

Na kak način merijo pretečeno razdaljo v nogometu?
Tudi MI smo Maribor!
Uporabniški avatar
romeno

Re: Znanost v nogometu

OdgovorNapisal/-a grega72 » 13 Apr 2014, 15:14

Uporabniški avatar
grega72

OdgovorNapisal/-a guano » 19 Jan 2017, 09:18

Ravno na Radiu City...Vedlin...o novih pravilih nogometne igre
o katerih bi naj razpravljali v FIFI (van basten), zato da bi igra bila bolj atraktivna z več goli

1. offsajd več ne bi obstajal
2. penal odpade, namesto tega 1 na 1 iz 25 metrov (kot pri hokeju)
3. namesto rumenega kartona izključitev igralca za določene minute (kot pri hokeju)
4. seštevanje teh izključitev in potem trajna izključitev
5. menjave igralcev naj bi bile "leteče" (kot pri hokeju)
6. ura se pri vsakem faulu ustavi, torej se igra 45 minut neto + vse ustavitve časa
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 19 Jan 2017, 09:25

Sem tudi poslušal.

Strinjal bi se samo s 6. točko. in če se že hočejo tolko s hokejom zgledovat naj dajo še video nadzor in to je to.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a mihaS » 19 Jan 2017, 09:42

NIČ OD TEGA, ker ne. Ker fuzbal je taki, ko je in taki je najboljši. Pa kaka ukinitev ofsajda? More bit, zato ker je to fuzbal. Ustavljanje ure eventuelno JA, ampak samo za zadnjih recimo 15 min. tekme, takrat je največ valjanja po igrišču.
Edino kar bi sam spremenil v fuzbalu, ena dodatna menjava v podaljšku tekme, pa še to pod pogojem, da je trener v 90. minutah izkoristil vse tri.
Uporabniški avatar
mihaS

OdgovorNapisal/-a malipizdek » 19 Jan 2017, 09:47

Kolikor sem jaz videl drugje je pisalo, da bi samo zadnjih 10minut tekme ustavljali uro, da ne bi prihajalo do zavlačevanja in simuliranja.
malipizdek

OdgovorNapisal/-a 4emb » 19 Jan 2017, 09:57

Kaka menjava več nebi bila slaba kakor tudi dodajanje časa za simuliranje. Vse ostalo pa je za skozlat in to si zmišljujejo ljudje ki so igrali nogomet, tega ne razumem.
Zjebali bodo fuzbal, že tak ga jebejo z denarjem!
Štajerska zvestoba, Viola do groba :maribor2:
Uporabniški avatar
4emb

OdgovorNapisal/-a donkey » 19 Jan 2017, 10:09

guano napisal/-a:Ravno na Radiu City...Vedlin...o novih pravilih nogometne igre
o katerih bi naj razpravljali v FIFI (van basten), zato da bi igra bila bolj atraktivna z več goli

1. offsajd več ne bi obstajal
2. penal odpade, namesto tega 1 na 1 iz 25 metrov (kot pri hokeju)
3. namesto rumenega kartona izključitev igralca za določene minute (kot pri hokeju)
4. seštevanje teh izključitev in potem trajna izključitev
5. menjave igralcev naj bi bile "leteče" (kot pri hokeju)
6. ura se pri vsakem faulu ustavi, torej se igra 45 minut neto + vse ustavitve časa

To verjetno pripravljajo seznam sprememb, ki bodo objavljene 1. aprila? Ali so to dejansko predlogi, o katerih se razpravlja v FIFI? Ker če kdorkoli razpravljajo o takih spremembah, potem si zasluži samo brco v rit že samo zato, ker je pomislil na take spremembe :nogomet:
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a th0mas » 19 Jan 2017, 10:47

če bi se izvajalo več ko 10 % pravil, ki so že zdaj kao v uporabi bi bil nogomet dosti boljši :mrgreen:
th0mas

OdgovorNapisal/-a razočaran » 19 Jan 2017, 11:28

IFAB pubeci, IFAB. FIFA ne more spremenit pravil brez podpore vsaj ene od štirih britanskih zvez.

1. Ukinitev ofsajda bi čisto spremenilo igro. Dvomim da bo to pravilo, ki je v veljavi že od samih začetkov nogometne igre kdajkoli ukinjeno.

2. Ne vem, če bi se kaj dosti spremenilo. Ne vem, če se možnosti vratarja s tem kaj povečajo oz. ne vem kaj bi s tem pravilom sploh radi dosegli.

3. in 4. Zanimiv predlog o katerem bi se dalo debatirat. Ne vem kako je vaše mnenje ampak meni vsi ti "vrhunski taktični" prekrški, kjer je edini cilj (ne glede na uporabljena sredstva) zaustaviti igro enostavno rečeno ubijanje nogometa. Za mene to ni nobena taktika, ampak namerno goljufanje in ubijanje igre. Počne se pa zato ker so kazni (pre)mile. Koliko lepih akcij in golov bi se lahko razvilo iz protinapadov, če ne bi blo tega? Nogomet se pa igra in gleda zaradi golov, ne?

5. Po moje slaba ideja, ker bi se not pošiljalo še več takih ki bi delali "taktične" prekrške in še bolj ubijali igro. Bi pa bilo logično, da se v primeru podaljškov ekipi doda še po ena možnost menjave. Na zadnjem olimpijskem turnirju je bilo to sprobano, upam da kmalu postane standard.

6. Če že, potem se mora tudi čas polčasa zmanjšat recimo na 30 minut neto. Tudi jaz sem včeraj nekje prebral da bi naj neto čas veljal samo za zadnjih 10 minut, da bi se preprečilo valjanje po travi in ostalo zavlačevanje. Neko pravilo glede tega je potrebno uvest, ker večkrat sodnik ne podaljša za toliko kolikor je ena ekipa ukradla.
Uporabniški avatar
razočaran

OdgovorNapisal/-a suvereno » 19 Jan 2017, 11:29

Uporabniški avatar
suvereno

OdgovorNapisal/-a buracel » 19 Jan 2017, 11:33

Uporabniški avatar
buracel

OdgovorNapisal/-a Ales-MB » 19 Jan 2017, 11:40

To ne more nadomestiti penalov. Bi pa edino morda lahko prišlo v poštev ko gre igralec sam proti golu in ga ustavi zadnji igralec izven kazenskega. Tako dobi moštvo pravično priložnost da zadene, zadnji igralec pa dobi rumen karton namesto izključitve.
Uporabniški avatar
Ales-MB

OdgovorNapisal/-a screamer_mb » 19 Jan 2017, 13:11

Še malo pa se bo fusbal začel igrat s tremi ekipami.
Nor na moj Maribor!
Uporabniški avatar
screamer_mb

OdgovorNapisal/-a salke » 19 Jan 2017, 13:30

Totalno proti... fuzbal naj ostane fuzbal kot ga poznamo... ce ze hocejo in morejo kaj spreminjat ok naj splošno uvedejo pravilo za video "ogled gola" in je to, to... zdaj smo malo iz hokeja pravila pobrali , pol gremo malo na basket in bo lahko nogometas pred podajo naredil 6 korakov, ce bo 4 faul bomo strelali na prazen gol, pa gremo malo se na rokomet potem in bo izven kazenskega dovoljena podaja z roko... ce smo slovenci smucarski narod pa bomo mi tudi primaknili svoj piskercek in bomo zahtevali igro na snegu z nagibom igrisca za vsaj 30 stopinj med obema goloma... pa kaj si ti nor... se enkrat, fuzbal naj ostane fuzbal... druace pa si naj zmislijo drug sport pa tam svoja butasta pravila terajo, pa o njih debatirajo... :down:
Ni boga brez hudiča, ni Maribora brez Zahovića
Uporabniški avatar
salke

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ales100i » 19 Jan 2017, 14:58

O moj bog kaka neumnost. Genau za američane butaste narejeno.
Uporabniški avatar
ales100i

Vrni se na Nogomet v SLO in po svetu 

Kdo je na strani

Po forumu brska: sunlord in 6 gostov