2.SNL

Re: 2.SNL

OdgovorNapisal/-a Samo » 22 Apr 2018, 12:55

Vanquish napisal/-a:
Samo napisal/-a:In točno to pravim; Maribor, ki ima odlično bazo za slovenske razmere, ima zveste sponzorje, pa dobi letno koliko od sponzorjev?

Nisi razumel poante.
Karikiram:
Ce je delnica podjetja vredna 10€ in pride nekdo ki hoce vecinski delez in je pripravljen placat 50€, ne mores rect cez 10 let, da je 50€ premalo kr je sedaj delnica vredna 200€

In isto je pri nasih sponzorjih. Z nami so sli skozi pekel in ne mores pricakovat zdaj, da bodo dali isto kot najboljse mozno na trgu.

Najboljše možno na trgu? Mi smo najboljše možno na trgu, ker s sponzoriranjem NKMB sponzor dobi takšno medijsko izpostavljenost, ki je v SLO praktično nikjer drugje ne more dobit. Tudi takrat, ko nam je šlo slabo.

Pa po mojem ti malo preveč romantično na "šli skozi pekel". Če bi MB stadion bil zaseden kot tisti v Domžalah, če ne bi igrali evropskih tekem in ne bi bili s tekmami 1.SNL toliko na malih zaslonih, bi naši sponzorski prihodki bili zdaj najbrž na ravni tistih od Mure.
NI PREDAJE PIZDOMATERNO! :maribor2:
Samo

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 22 Apr 2018, 13:02

Pa dobro ti si sploh prebral kaj sem napisal?

Mi ze imamo sponzorje in vse to ze dobijo. In nasi sponzorji so na pozicijah, ki odlocajo. Al pa ti zdaj zgleda da bo Kastelic pripeljal Allianz kot generalnega sponzorja in samega sebe potisnil v ozadje?

Tukaj sedaj zakljucujem, ker ce se vedno ne razumes niti ne bos.
Vanquish

OdgovorNapisal/-a mizica » 22 Apr 2018, 13:42

Samo napisal/-a:
mizica napisal/-a:
Samo napisal/-a:
mizica napisal/-a:
Samo napisal/-a:Imaš prav, zamenjal sem priimka - Kuzmič je Iskratelov. V 2017 je znašal proračun pol milijona eur? Kdo so najmočnejši sponzorji?

V 2018 podvojen proračun? No to me pa res zanima kako bo to ratalo... En Maribor se mora za vsak cent sponzorskega denarja borit, Mura pa bo z uvrstitvijo v prvo ligo dobila pol milijoma zraven? Skeptičen... Mimogrede, Iskratel nima najboljšega leta za sabo.

Da, več kot pol milijona. Ko bo na voljo preveri AJPES, če te to tak zanima. Iskratel sicer ni sponzor Mure. Ostalih zadev pa ne bom razlagal, ker se mi ne zdi smiselno. Itak je tu vedno precej če-jev. Kot prvo že, če bo Mura sploh prišla v prvo ligo... Čas bo pokazal.

Na AJPES-u bomo najprej videli, kako je šlo v letu 2017. Samo za občutek: Maribor letno od sponzorjev dobi 2 do 3 mio EUR (bližje 2 milijonoma, če se ne motim, naj me kdo popravi). Dvigniti ta prihodek za 500 jurjev na ravni kluba, ki je serijski prvak in precej reden udeleženec evropskih tekmovanj, ima mnogo večjo navijaško bazo kot Mura in posledično sponzorji za svoj denar dobijo mnogo več, je znanstvena fantastika.

No, bomo videli, kako bo to Muri uspelo... In predvsem, kako dolgo ji bo to uspevalo. Da le ne bo namesto sponzorjev ta denar zagotovil kak "eksotični investitor", ki danes je, jutri ga pa ni.

Še najmanj kaj se bojim, je to, da Mura letos ne bi bila prva in ne bi prišla v prvo ligo.

Za moje pojme si ti sedaj to čisto nekaj pomešal. Kdaj sem pa napisal, da bo Mura dobila 1 milijon od sponzorjev? Želja je dvigniti proračun celotnega kluba proti 1 milijonu. Ni pa nujno, da bo toliko. Mogoče bo samo 700K, mogoče 800K. Vse to so trenutno še špekulacije. Bo pa zagotovo višji kot leta 2017. Govora je o celotnem klubu. Tudi mlajše selekcije itd in tu pride denar zraven iz vseh mogočih virov. Članarine, vadnine, občinski razpisi za šport, NZS, sponzorji, prihodki iz tekem... Upam, da ne boš povedal, da bo imela Mura iste prihodke s tekem kot kakšen Ankaran ali Triglav. Sem prepričan, da Mura lahko v prvi ligi na sezono vsaj 300K pokasira s tekem (vstopnice, pijača, hrana...), sploh, če bodo po novem tekme res pod reflektorji, ko ne bo drugih tekem v Pomurju. To je pa že zelo lep del potrebnega denarja. Že tekma z Nafto je to lepo pokazala (cca 50K).

Mogoče 700, mogoče 800, mogoče 1 mio. Od 700 do 1 mio je skoraj 50% rasti... Planiraš pa ti lahko samo s tistim delom, ki je bolj kot ne fiksen glede na izkušnje preteklih let. Vse ostali je češnja na torti, ki ti olajša življenje, realnost pa pravi, da dajanje enkratnih prilivov v finančne plane, pomeni, da boš slej ko prej padel na lape.

Članarine? Koliko znesejo članarine?

Vadnine? Gredo za mladinski pogon, tako kot v tem trenutku (predvidevam). Pa še to glede na slabo socialno sliko v Prekmurju vprašanje, če zadostujejo vadnine za neko resno delo z mladimi.

Občinski razpisi za šport? Zanašanje na občinarje in politiko? Bodi no resen.

NZS? OK, ste spet odvisni od drugih v evropskih pokalih. Ta dnar je, al pa ga ni.

Prihodki od tekem? Kakšni so v tem trenutku? Kakšna je zasedenost stadiona? Realnost 1.SNL kaže, da je lahko stadion poln le, ko gostuje Maribor ali Olimpija (pa še slednje je vprašljivo). Fazanerija ima 5.500 kapacitete, od tega 5.000 sedišč. Z Nafto, kolikor vidim, ste imeli nazadnje 3.800 gledalcev, kar pomeni, da bi morala biti povprečna cena karte 13 EUR, da bi imeli 50.000 EUR prihodka. Pa dvomim, da v Prekmurju lahko karto za fuzbal pordaš za takšno povprečno ceno. Poleg tega, to je samo prihodkovna stran, z organizacijo tekme pa nastanejo tudi stroški. Ko gledam te številke obiska (https://www.transfermarkt.de/nd-mura-05 ... erein/4059), dvomim, da boste imeli v prvi ligi več kot 50% zasedenost stadiona. Tega v prvi ligi recimo nima niti Maribor... V najboljšem primeru recimo 2.500 obiskovalcev za 18 domačih tekem. Karta npr. 8 EUR za tekmo. Smo pri okoli 350.000 jurjih. Pa mislim, da sem pretiraval navzgor. Je hitro lahko ta številka pol nižja.

Tekme pod reflektorji? Fazanerija ima reflektorje? Ja, sem videl, da župan obljublja. Ampak župan je politik. Tako kot vsi župani, tudi mariborski. Pa ne pozabi, da termine tekem vedno bolj diktirajo nosilci TV pravic, ki so v SLO milo rečeno čudni. In potem ti reflektorji, četudi ti jih politika postavi, bore malo pomagajo. In kakšen misliš, da bo obisk, ko bo tekma z Aluminijem med tednom ob 15:00?

Samo še komentar na te tvoje izračune glede prihodkov iz tekem, ker to mi je res mimo, kar si tu izračunal. Za ostalo ne vidim sploh smisla, da bi poglabljal debato. Ne vem, zakaj si tu upošteval le vstopnice, ker vstopnice so le del celote. Osebno, pač vem iz prve roke kakšen je bil izkupiček te tekme. Na podlagi tega sem podal tudi svojo oceno za morebitno prvo ligo. Seveda je to le napoved. Zdaj pa zaključujem.
mizica

OdgovorNapisal/-a Samo » 22 Apr 2018, 14:24

Se pustim rade volje podučit, kako ob ceni 6 EUR za posamezno tekmo in 80 EUR za sezonsko vstopnico (http://www.nsmura.si/page/vstopnice) prideš do 50.000 EUR prihodkov na tekmi, kjer imaš po uradnih podatkih blizu 4.000 gledalcev (http://www.nsmura.si/article/25/3/2018/ ... -tribunami). Če bi vseh 4.000 (na transfermarktu je številka 3.800) plačalo polno ceno, potem to znese 24.000 EUR. Pa dvomim, da so vsi plačali polno ceno (otroci do 12. leta imajo glede na prvi link zgoraj brezplačen vstop).

Če pa tu zraven šteješ še hrano in pijačo, ki sta bili prodani, pol pa je najmanj, kar moraš upoštevat, strošek nabave prodanega. Pa konobar in kuhar najbrž tudi ne delata izključno zaradi ljubezni do Mure...
Samo

OdgovorNapisal/-a mizica » 22 Apr 2018, 15:03

Samo napisal/-a:Se pustim rade volje podučit, kako ob ceni 6 EUR za posamezno tekmo in 80 EUR za sezonsko vstopnico (http://www.nsmura.si/page/vstopnice) prideš do 50.000 EUR prihodkov na tekmi, kjer imaš po uradnih podatkih blizu 4.000 gledalcev (http://www.nsmura.si/article/25/3/2018/ ... -tribunami). Če bi vseh 4.000 (na transfermarktu je številka 3.800) plačalo polno ceno, potem to znese 24.000 EUR. Pa dvomim, da so vsi plačali polno ceno (otroci do 12. leta imajo glede na prvi link zgoraj brezplačen vstop).

Če pa tu zraven šteješ še hrano in pijačo, ki sta bili prodani, pol pa je najmanj, kar moraš upoštevat, strošek nabave prodanega. Pa konobar in kuhar najbrž tudi ne delata izključno zaradi ljubezni do Mure...

Cena vstopnice za odrasle je bila 8€, za otroke 4€, 30 € VIP. Razlika, ki jo izpuščaš, je v oglaševanju na LED panojih. Zdaj pa res zaključujem na to temo.
mizica

OdgovorNapisal/-a zamo » 23 Apr 2018, 05:04

pozabite o nekih velikih prihodkih s strani vstopnic..cena organizacije tekem je pac za vecino klubov (pre)visoka v prvi ligi..to so se ravno v murski soboti takrat se pri muri 05.. javno pritozevali ze pred leti, da so zahteve po varnostnikih/policiji od odgovornih previsoke.., ko so imeli okrog 2700 povprecje na stadionu..pa vseeno s te strani ni bilo nekega profita.
zamo

OdgovorNapisal/-a Samo » 23 Apr 2018, 09:35

Ko berem mizico, me to nekako spominja na Jagodnikove cajte, ko so videli samo prilive, pri odlivih pa so "izvedli noja" (glava v pesek). Preostanek zgodbe poznamo.

Upam, da bodo v Muri ravnali dovolj preudarno, da se črni scenariji ne ponovijo.
Samo

OdgovorNapisal/-a Carlito Brigante » 23 Apr 2018, 11:23

Samo napisal/-a:Ko berem mizico, me to nekako spominja na Jagodnikove cajte, ko so videli samo prilive, pri odlivih pa so "izvedli noja" (glava v pesek). Preostanek zgodbe poznamo.

Upam, da bodo v Muri ravnali dovolj preudarno, da se črni scenariji ne ponovijo.

Bluziš.

Nikjer ni napisal, da bodo odhodke dvignili na 1 mio, če bodo prihodki 700k. Ne zdi se mi, da so tisti, ki so zdaj vključeni takšnega kova... Seveda se nikoli ne ve, a že četrti dan praviš, da to je možno. A daj, res? Neverjetno... :)
Carlito Brigante

OdgovorNapisal/-a liki » 23 Apr 2018, 11:50

Meni pa so te kalkulacije okoli prihodkov zaradi obiska tekem Mure malo mimo. Obisk v veliki meri bil odvisen od tega, kako uspešno bo Mura igrala v 1. SNL. Če bo igrala korektno, se borila za mesta v prvi polovici lestvice, bodo vsaj derbiji zelo dobro obiskani. Če bodo rezultati bolj tako, tako, če bo Mura bolj kot ne v borbi za obstanek (recimo tako, kot je sedaj Aluminij oz. Krško), potem nekega strašnega obiska tekem zagotovo ne bo.

Tako pač to pri nas je. Rezultati diktirajo obisk tekem, predvsem v smislu da ti število gledalcev hitro upade, ko ni rezultatov. Po drugi strani pa konstantni dobri rezultati tudi ne pomenijo precej večjega obiska kot je to normalno...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a Samo » 23 Apr 2018, 13:17

Carlito Brigante napisal/-a:
Samo napisal/-a:Ko berem mizico, me to nekako spominja na Jagodnikove cajte, ko so videli samo prilive, pri odlivih pa so "izvedli noja" (glava v pesek). Preostanek zgodbe poznamo.

Bluziš.

Nikjer ni napisal, da bodo odhodke dvignili na 1 mio, če bodo prihodki 700k. Ne zdi se mi, da so tisti, ki so zdaj vključeni takšnega kova... Seveda se nikoli ne ve, a že četrti dan praviš, da to je možno. A daj, res? Neverjetno... :)

Glej, človek je očitno "zraven pri financah" (vsaj tak je razbrat), a večina potencialnih prihodkov, ki jih navaja za naslednjo leto je narave "mogoče bo - mogoče ne bo".

Pol pa jaz bluzim...

Na koncu je tak vseeno, kaj si jaz mislim, da le ne bodo vodilni Mure šli izven gabaritov, ki so še zdravi.
Zadnjič spremenil Samo, dne 23 Apr 2018, 13:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Samo

OdgovorNapisal/-a Samo » 23 Apr 2018, 13:21

liki napisal/-a:Meni pa so te kalkulacije okoli prihodkov zaradi obiska tekem Mure malo mimo. Obisk v veliki meri bil odvisen od tega, kako uspešno bo Mura igrala v 1. SNL. Če bo igrala korektno, se borila za mesta v prvi polovici lestvice, bodo vsaj derbiji zelo dobro obiskani. Če bodo rezultati bolj tako, tako, če bo Mura bolj kot ne v borbi za obstanek (recimo tako, kot je sedaj Aluminij oz. Krško), potem nekega strašnega obiska tekem zagotovo ne bo.

Tako pač to pri nas je. Rezultati diktirajo obisk tekem, predvsem v smislu da ti število gledalcev hitro upade, ko ni rezultatov. Po drugi strani pa konstantni dobri rezultati tudi ne pomenijo precej večjega obiska kot je to normalno...

Čeprav ima Prekmurje zalo rado nogomet in svojo Muro, pa številke obiska povedo svoje. In to so okvirji, ki so pač slovenska realnost in izven teh je praktično nemogoče, da bi kdo prišel. Pač 2 mio nas je in čisto vsakega tudi ne zanima fuzbal.

Recimo, da lahko računajo na neko evforijo in povečan obisk na začetku lige. Me pa res zanima, kaj bo, ko bo drugič recimo prišel na gostovanje Triglav, med tednom, ob eksotični uri. Smo vidli kak to zgleda na tribunah v najbolj nogometnem mestu v Sloveniji. Stroški za prvo ligo so pa seveda višji.
Samo

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 23 Apr 2018, 13:36

samo - on pise na podlagi svezih parametrov/podatkov, ki so mu dostopni. O nekaterih lahko javno govori o nekaterih verjetno ne more.
Ti pa pises na podlagi statistike in verjetnosti na podlagi vsega dveh dogodkov (se pravi niti kopice), ki ni nujno da so med seboj povezani s trenutnim stanjem

Kdo se ti zdi, da glede na to bluzi?

Kar se tice tvojih kalkulacij za 50.000€ - od kdaj pa klub dobi denar samo od kart in hrane? (SY) Idi si gledat koliko dobijo klubi v premier ligi od televizijskih pravic. Ti si kr crtal denar od sponzorjev, ki so ga lahko dobili s tisto tekmo od reklamnih panojev in morebitnega prenosa
Vanquish

OdgovorNapisal/-a Samo » 23 Apr 2018, 14:02

In koliko tekem je letno takih, ko bodo imeli poln stadion? Nafte ne bo naslednje leto v prvi ligi, torej to odpade. 2 tekmi z Mariborom, 2 tekmi z Olimpijo (pa ni Olimpija taki magnet kot Maribor). Pa še enkrat: govora je samo o prihodkovni strani. Kaj pa odhodki na teh tekmah? In ti bodo v prvi ligi še višji.

TV pravice so bile letos 50 jurjev za vsakega udeleženca lige. Vprašanje, kako bo naslednje leto, ko se ProPlus umika. RTVSLO ni ravno znan po tem, da odpre mošnjiček za slovenski fuzbal.
Samo

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 23 Apr 2018, 14:08

glej - vedno vnasas v debato 500 novih stvari, ki sploh nimajo veze z originalno zadevo.
Ni ti blo jasno od kod je on navedel 50.000€. Naredil si kalkulacijo, ki polovico zadev popolnoma ignorira.
Vse kaj ti pises, pises na podlagi tvoje lastne interpretacije - vidis, da ti ni niti malo jasno, kaj vse prinasa prihodke pa se dalje jemas svoje stevilke kot tocne, vse ostalo pa za lase privleceno ali zlagano ali nemogoce. Clovek ti je napisal, da so njegove stevilke projekcije, ki vsebujejo trentuno se prevec če-jev, da pa ne preplačujejo igralce, kot je bilo prvo očitano.

Se enkrat te pozivam, da mi vsaj privat napises kaj je tvoja funkcija v banki - ker si res ne znam predstavljat. V bancnistvu sem od 2003 pa kaj takega se nisem vido...
Vanquish

OdgovorNapisal/-a liki » 23 Apr 2018, 14:10

Samo napisal/-a:In koliko tekem je letno takih, ko bodo imeli poln stadion? Nafte ne bo naslednje leto v prvi ligi, torej to odpade. 2 tekmi z Mariborom, 2 tekmi z Olimpijo (pa ni Olimpija taki magnet kot Maribor).

Mislim da ima Nafta popolnoma realne možnosti, da v dodatnih kvalifikacijah premaga ali Triglav ali Ankaran, če bodo seveda osvojili drugo mesto na koncu...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a Samo » 23 Apr 2018, 14:22

liki napisal/-a:
Samo napisal/-a:In koliko tekem je letno takih, ko bodo imeli poln stadion? Nafte ne bo naslednje leto v prvi ligi, torej to odpade. 2 tekmi z Mariborom, 2 tekmi z Olimpijo (pa ni Olimpija taki magnet kot Maribor).

Mislim da ima Nafta popolnoma realne možnosti, da v dodatnih kvalifikacijah premaga ali Triglav ali Ankaran, če bodo seveda osvojili drugo mesto na koncu...

Imaš prav. Sem imel v spominu še stanje na lestvici iz prvega dela sezone - nisem vedel, da so naredili tako dobro serijo: https://www.transfermarkt.de/nd-lendava ... on_id/2017 .
Samo

OdgovorNapisal/-a Samo » 23 Apr 2018, 14:42

Vanquish napisal/-a:glej - vedno vnasas v debato 500 novih stvari, ki sploh nimajo veze z originalno zadevo.
Ni ti blo jasno od kod je on navedel 50.000€. Naredil si kalkulacijo, ki polovico zadev popolnoma ignorira.
Vse kaj ti pises, pises na podlagi tvoje lastne interpretacije - vidis, da ti ni niti malo jasno, kaj vse prinasa prihodke pa se dalje jemas svoje stevilke kot tocne, vse ostalo pa za lase privleceno ali zlagano ali nemogoce. Clovek ti je napisal, da so njegove stevilke projekcije, ki vsebujejo trentuno se prevec če-jev, da pa ne preplačujejo igralce, kot je bilo prvo očitano.

Se enkrat te pozivam, da mi vsaj privat napises kaj je tvoja funkcija v banki - ker si res ne znam predstavljat. V bancnistvu sem od 2003 pa kaj takega se nisem vido...

1. Vse kar se s klubom dogaja ima finančne posledice, torej ima še kako vezo z "originalno zadevo".
2. Katere "zadeve" moje kalkulacije popolnoma ignorirajo? Moja trditev je, da mizica gleda izključno na potencialne prihodke (poudarek je na "potencialni"), ne pa tudi na odhodkovno stran. Kaj je tvoja trditev?
3. Se rade volje pustim podučit, kaj vse v nogometu prinaša prihodke - pa seveda tudi o tem, kaj "odnaša" te prihodke (odhodki, zlasti fiksni odhodki kluba v SLO prvi ligi).
4. Sem finančni analitik, večino svoje službene poti (pa tudi faksa) se ukvarjam z bilancami, ocenjevanjem tveganj, investicijami, tehnično in temeljno analizo naložb, ocenjevanjem verjetnosti, tehtanjem tega kaj je in kaj ni uresničljivo. Ocenjeval sem recimo ekonomsko uresničljivost prestrukturiranj nekaterih največjih slovneskih podjetij. Kaj pa je tvoje delo v bančništvu zadnjih 15 let?
Samo

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 23 Apr 2018, 14:59

Samo napisal/-a:1. Vse kar se s klubom dogaja ima finančne posledice, torej ima še kako vezo z "originalno zadevo".
2. Katere "zadeve" moje kalkulacije popolnoma ignorirajo? Moja trditev je, da mizica gleda izključno na potencialne prihodke (poudarek je na "potencialni"), ne pa tudi na odhodkovno stran. Kaj je tvoja trditev?
3. Se rade volje pustim podučit, kaj vse v nogometu prinaša prihodke - pa seveda tudi o tem, kaj "odnaša" te prihodke (odhodki, zlasti fiksni odhodki kluba v SLO prvi ligi).
4. Sem finančni analitik, večino svoje službene poti (pa tudi faksa) se ukvarjam z bilancami, ocenjevanjem tveganj, investicijami, tehnično in temeljno analizo naložb, ocenjevanjem verjetnosti, tehtanjem tega kaj je in kaj ni uresničljivo. Ocenjeval sem recimo ekonomsko uresničljivost prestrukturiranj nekaterih največjih slovneskih podjetij. Kaj pa je tvoje delo v bančništvu zadnjih 15 let?

1) ne nima - stari klubi so bankrotirali, to je novi pravni subjekt. Isto kot sedanja Olimpija nima nicesar skupnega z zgodovino in "uspehi", ki si jo lastijo.
2) poglej si svojo kalkulacijo, ko si iskal od kod 50.000€ - po tvojem so prihodki samo karte in gostinstvo.
3) pol vec sprasuj in manj trdi
4) poslovni analitik - ce pa te zanima kaj vec ti pa lahko napisem privat. Bom pa samo rekel, da glede na tvoje vpise tukaj ti pri risk-u kvjecemu vnasas parametre v tabele in dobivas izracune na podlagi cega, se dajo mnjenja/ocene. Ce pa so ti zaupali tudi druge funkcije pa me resnicno skrbi za katero banko delas, ce pri svoji oceni, odrezes najvecji vir prihodka dolocenega pravnega subjekta. Pri analizi prvo zberes vse podatke sele potem racunas ;)
Vanquish

OdgovorNapisal/-a hsge » 23 Apr 2018, 15:07

torej klubi dobijo denar od oglaševanja na tekmo? nimajo npr. letne pogodbe oz. pač oglašujejo sponzorje ki itak nekaj že dajo? al je pač samo za te udarne tekme druga igra? al so to posebni panoji, samo na derbijih?
hsge

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 23 Apr 2018, 15:19

hsge napisal/-a:torej klubi dobijo denar od oglaševanja na tekmo? nimajo npr. letne pogodbe oz. pač oglašujejo sponzorje ki itak nekaj že dajo? al je pač samo za te udarne tekme druga igra? al so to posebni panoji, samo na derbijih?

določene dele ima klub v upravljanju - kaj in kako točno ne vem. Spomni se Pronoli projekta od Pečečnika, kjer Maribor ni hotel sodelovat.
Vanquish

OdgovorNapisal/-a Samo » 23 Apr 2018, 17:03

Vanquish napisal/-a:
Samo napisal/-a:1. Vse kar se s klubom dogaja ima finančne posledice, torej ima še kako vezo z "originalno zadevo".

1) ne nima - stari klubi so bankrotirali, to je novi pravni subjekt. Isto kot sedanja Olimpija nima nicesar skupnega z zgodovino in "uspehi", ki si jo lastijo.
2) poglej si svojo kalkulacijo, ko si iskal od kod 50.000€ - po tvojem so prihodki samo karte in gostinstvo.
3) pol vec sprasuj in manj trdi
4) poslovni analitik - ce pa te zanima kaj vec ti pa lahko napisem privat. Bom pa samo rekel, da glede na tvoje vpise tukaj ti pri risk-u kvjecemu vnasas parametre v tabele in dobivas izracune na podlagi cega, se dajo mnjenja/ocene. Ce pa so ti zaupali tudi druge funkcije pa me resnicno skrbi za katero banko delas, ce pri svoji oceni, odrezes najvecji vir prihodka dolocenega pravnega subjekta. Pri analizi prvo zberes vse podatke sele potem racunas ;)

1. Če je modus operandi enak, potem bi moglo to nekoga skrbet, tudi če gre za drug poslovni subjekt. Sploh poslovnega analitika.
2. No, kolko je potem v vsoti 50 jurjev po tvoji poslovno-analitični oceni lahko prihodkov od enkratnih reklam (panojev) in koliko se lahko ti prihodki iz tekme v tekmo ponavljajo? Kolko je po tvoji poslovno-analitični oceni odhodkov na eni taki tekmi in koliko so ti odhodki fiksni na vsaki tekmi?
3. Čakam kako tvojo oceno, ker do zdaj je ni bilo.
4. Če ti tak praviš, pol že bo tak (kar se kucanja podatkov v tabelo tiče). K sreči pa do zdaj nisem še imel v finančni stroki takega dela, da bi samo kucal nekaj v neke modele. In kjerkoli sem delal, se nikoli ni brezglavo gledalo samo modelov. Je pa tebi kot kaže tak način dela znan, če si ga omenil. Kak dolgo si že "poslovni analitik"? Če delaš v MB, potem si lahko samo na Novi KBM, ki je znana po svoji dobri presoji. Če pa delaš v kaki mariborski poslovni enoti katere druge banke, te pa kot "poslovnega analitika" tako ali tako težko resno jemljem.
Samo

OdgovorNapisal/-a lassie » 23 Apr 2018, 21:50

Bančniki so se vdarli.:)

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
Uporabniški avatar
lassie

OdgovorNapisal/-a donkey » 23 Apr 2018, 21:58

lassie napisal/-a:Bančniki so se vdarli.:)

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Bančne igre so spet? :D
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Samo » 23 Apr 2018, 22:15

Čez dober mesec. :D
Samo

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 23 Apr 2018, 22:33

Zdaj mi je jasno zakaj je Probanka propadla...
Uporabniški avatar
Leteči Golman

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Nogomet v SLO in po svetu 

Kdo je na strani

Po forumu brska: bolfenk, Google [Bot], hsge, izi, jožek66, meho7, nikita1970, nimrod, sasho, spiderKAD in 9 gostov