2.SNL

Re: 2.SNL

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 21 Apr 2018, 07:44

mizica - to ne bo dovolj kaj si napisal. samo ima kopico izkusenj iz preteklih desetletij mure, da lahko razsodi
Vanquish

OdgovorNapisal/-a Samo » 21 Apr 2018, 09:23

Ti maš kake manjvrednostne komplekse al v čem je težava?
NI PREDAJE PIZDOMATERNO! :maribor2:
Samo

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 21 Apr 2018, 10:14

tezava je v tem da nimas pojma o Muri in projektu zadaj, dejansko o preteklih situacijah ves samo to, da niso vec bili financno likvidni, se pa ti sanja ne kaj vse se je dogajalo. Sanja se ti ne o spoznorjih tam - vleces vzporednice iz drugih situacij, ki tudi nimas absolutne nobene informacije in kontriras posameznikom, ki tocno vedo o cem govorijo.
Svoje argumente potenciras do tocke, ki vec nimajo veze z realnostjo - npr: ce se ti nekaj zgodi 10x, kopica izkusenj in s tem utemeljujes svoje hipoteze.

To ni debatiranje ampak filozofiranje s tvoje strani - problem je, ker se na tak nacin vec al manj pojavljas v vsaki temi. Dobronamerno ti pisem, da ce ze zelis konstrutkvino debato si idi vsaj prebrat o tematiki, da bo zakljucek vsaj mel neko realno osnovo.
In ne nimam tezav - v kolikor bos pac nadaljeval s filozofiranjem bos prvi ki ga bom dal na ignore na forumu.
Vanquish

OdgovorNapisal/-a starosta » 21 Apr 2018, 13:41

V vsakem primeru tako mura kot nafta morata v prvo ligo, ze zaradi navijaske baze. Verjetno pa je v prekmurju denarja samo za enega resnega prvoligasa.
Uporabniški avatar
starosta

OdgovorNapisal/-a donkey » 21 Apr 2018, 13:47

Upam, da bo Mura postala stabilen prvoligaš, ampak govorit o proračunu milijon EUR in povečanju za pol milijona v roku enega leta se mi zdi absurdno predvsem, ker mi od sponzorjev dobimo letno med 1,5 in 1,8 mio. Če jim uspe zbrat tak proračun, bom res ZELO začuden.
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 21 Apr 2018, 14:32

donkey - mi imamo to sreco, da imamo dolgoletne sponzorje, ki so z nami v dobrem in slabem. Po drugi strani pa kolko so nas "preplacevali" v slabem nas zdaj ravno obratno. Ne mores pa sedaj njim obrniti hrbet pa pripeljat novega generalnega sponzorja

Spomnim se kar nekaj let nazaj je bilo na rtvslo objavljeno koliko keri klub dobi od sponzorskih sredstev. Takrat smo mi bili celo na 3,4 mestu. Najvisje je dobivalo se mi zdi celje okoli 1,5m-1,8m. Tako, da s pravimi ljudmi je možno to kaj pišejo za Muro. Bo pa potrebno prvo denar dobit in šele pol trošit.
Vanquish

OdgovorNapisal/-a guano » 21 Apr 2018, 14:49

Vanquish napisal/-a:tezava je v tem da nimas pojma o Muri in projektu zadaj, dejansko o preteklih situacijah ves samo to, da niso vec bili financno likvidni, se pa ti sanja ne kaj vse se je dogajalo. Sanja se ti ne o spoznorjih tam - vleces vzporednice iz drugih situacij, ki tudi nimas absolutne nobene informacije in kontriras posameznikom, ki tocno vedo o cem govorijo.
Svoje argumente potenciras do tocke, ki vec nimajo veze z realnostjo - npr: ce se ti nekaj zgodi 10x, kopica izkusenj in s tem utemeljujes svoje hipoteze.

To ni debatiranje ampak filozofiranje s tvoje strani - problem je, ker se na tak nacin vec al manj pojavljas v vsaki temi. Dobronamerno ti pisem, da ce ze zelis konstrutkvino debato si idi vsaj prebrat o tematiki, da bo zakljucek vsaj mel neko realno osnovo.
In ne nimam tezav - v kolikor bos pac nadaljeval s filozofiranjem bos prvi ki ga bom dal na ignore na forumu.

no prosim te lepo....ne rabiš bit ravno doktor znanja mure, če se samo spomniš raznoraznih topičev in subanov....tak da ti tudi fajn pretiravaš
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Samo » 21 Apr 2018, 18:45

Vanquish napisal/-a:tezava je v tem da nimas pojma o Muri in projektu zadaj, dejansko o preteklih situacijah ves samo to, da niso vec bili financno likvidni, se pa ti sanja ne kaj vse se je dogajalo. Sanja se ti ne o spoznorjih tam - vleces vzporednice iz drugih situacij, ki tudi nimas absolutne nobene informacije in kontriras posameznikom, ki tocno vedo o cem govorijo.

Dobro, te pa ti kaj konkretnega povej o novi Muri.
Samo

OdgovorNapisal/-a lassie » 21 Apr 2018, 20:49

Samo napisal/-a:

Dobro, te pa ti kaj konkretnega povej o novi Muri.
Majo miljone, poharali bojo ligo. Nič, česar pri teh ali onih še nismo videli...

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
Uporabniški avatar
lassie

OdgovorNapisal/-a mizica » 21 Apr 2018, 21:39

Samo napisal/-a:Imaš prav, zamenjal sem priimka - Kuzmič je Iskratelov. V 2017 je znašal proračun pol milijona eur? Kdo so najmočnejši sponzorji?

V 2018 podvojen proračun? No to me pa res zanima kako bo to ratalo... En Maribor se mora za vsak cent sponzorskega denarja borit, Mura pa bo z uvrstitvijo v prvo ligo dobila pol milijoma zraven? Skeptičen... Mimogrede, Iskratel nima najboljšega leta za sabo.

Da, več kot pol milijona. Ko bo na voljo preveri AJPES, če te to tak zanima. Iskratel sicer ni sponzor Mure. Ostalih zadev pa ne bom razlagal, ker se mi ne zdi smiselno. Itak je tu vedno precej če-jev. Kot prvo že, če bo Mura sploh prišla v prvo ligo... Čas bo pokazal.
mizica

OdgovorNapisal/-a guano » 21 Apr 2018, 23:09

mizica napisal/-a: Kot prvo že, če bo Mura sploh prišla v prvo ligo... Čas bo pokazal.

No če 11 točk prednosti, 7 krogov pred koncem ni dovolj, potem pa tudi....
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Vijolčni1 » 22 Apr 2018, 00:11

prva liga lahko z Muro namesto npr. Ankarana samo pridobi
NI PREDAJE :maribor:
Vijolčni1

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 22 Apr 2018, 00:16

Vijolčni1 napisal/-a:prva liga lahko z Muro namesto npr. Ankarana samo pridobi

Upam da triglava
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

OdgovorNapisal/-a Vijolčni1 » 22 Apr 2018, 00:21

PsYChoSLO napisal/-a:
Vijolčni1 napisal/-a:prva liga lahko z Muro namesto npr. Ankarana samo pridobi

Upam da triglava

Res? jaz bi se pa rajši znebil Ankarana, ki niti stadiona nima
NI PREDAJE :maribor:
Vijolčni1

OdgovorNapisal/-a pizdek » 22 Apr 2018, 07:10

mizica napisal/-a:Ker se pojavlja nekaj čudnih informacij glede Mure. Predsednik Mure seveda nima nič z Iskratelom. Alfa in omega je Kuzmič, ki je član UO in je med vodilnimi v Iskratelu. Dokler bo on držal niti v svojih rokah se za Muro ne bojim. Lani je bil proračun nekaj čez pol milijona. Leto so končali s pozitivnim izidom. Letos, če bo 1 liga bo skoraj podvojen. Mura vsaj za zdaj igralcev definitivno ne preplačuje. Tu dosti pove, da so se raje odrekli domačina Lotriča, ki je končal v Celju, kot pa šli preko nekih normalnih številk, čeprav bi si realno to lahko privoščili. Precej denarja pa gre v trenerski štab. Ante je ziher med najbolje plačanimi trenerji v Sloveniji. Pa tudi drugače ni ravno veliko klubov v Sloveniji, ki bi imeli pri članski ekipi tako številčen trenerski štab (5 trenerjev + fizioterpaveti in maserji). Mura v zadnjih 20 letih nikoli ni bila tako organizirana kot je trenutno. Seveda je vse lažje, če ni prevelikih težav s financami. Kaj bo prinesel čas pa je težko napovedati, ampak kot sem že napisal dokler bo Kuzmič to vodil, mislim da ne bo velikih težav.

Veliko je odvisno tudi od tega, če bodo zadržali hijene stran od sebe, ko se bodo uvrstili v prvo ligo. Bomo videli. Ponavadi so znali pripeljati 2-3 dobro (pre)plačane zvezdnike...bomo videli kaj bo, ko pridejo v prvo ligo in kakšni bodo apetiti. Če bodo želeli le obstanek v ligi, pol ajde, če pa kaj več pa ne bo dobro.
pizdek

OdgovorNapisal/-a Samo » 22 Apr 2018, 08:49

mizica napisal/-a:
Samo napisal/-a:Imaš prav, zamenjal sem priimka - Kuzmič je Iskratelov. V 2017 je znašal proračun pol milijona eur? Kdo so najmočnejši sponzorji?

V 2018 podvojen proračun? No to me pa res zanima kako bo to ratalo... En Maribor se mora za vsak cent sponzorskega denarja borit, Mura pa bo z uvrstitvijo v prvo ligo dobila pol milijoma zraven? Skeptičen... Mimogrede, Iskratel nima najboljšega leta za sabo.

Da, več kot pol milijona. Ko bo na voljo preveri AJPES, če te to tak zanima. Iskratel sicer ni sponzor Mure. Ostalih zadev pa ne bom razlagal, ker se mi ne zdi smiselno. Itak je tu vedno precej če-jev. Kot prvo že, če bo Mura sploh prišla v prvo ligo... Čas bo pokazal.

Na AJPES-u bomo najprej videli, kako je šlo v letu 2017. Samo za občutek: Maribor letno od sponzorjev dobi 2 do 3 mio EUR (bližje 2 milijonoma, če se ne motim, naj me kdo popravi). Dvigniti ta prihodek za 500 jurjev na ravni kluba, ki je serijski prvak in precej reden udeleženec evropskih tekmovanj, ima mnogo večjo navijaško bazo kot Mura in posledično sponzorji za svoj denar dobijo mnogo več, je znanstvena fantastika.

No, bomo videli, kako bo to Muri uspelo... In predvsem, kako dolgo ji bo to uspevalo. Da le ne bo namesto sponzorjev ta denar zagotovil kak "eksotični investitor", ki danes je, jutri ga pa ni.

Še najmanj kaj se bojim, je to, da Mura letos ne bi bila prva in ne bi prišla v prvo ligo.
Samo

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 22 Apr 2018, 09:15

Samo napisal/-a:Na AJPES-u bomo najprej videli, kako je šlo v letu 2017. Samo za občutek: Maribor letno od sponzorjev dobi 2 do 3 mio EUR (bližje 2 milijonoma, če se ne motim, naj me kdo popravi). Dvigniti ta prihodek za 500 jurjev na ravni kluba, ki je serijski prvak in precej reden udeleženec evropskih tekmovanj, ima mnogo večjo navijaško bazo kot Mura in posledično sponzorji za svoj denar dobijo mnogo več, je znanstvena fantastika.

No, bomo videli, kako bo to Muri uspelo... In predvsem, kako dolgo ji bo to uspevalo. Da le ne bo namesto sponzorjev ta denar zagotovil kak "eksotični investitor", ki danes je, jutri ga pa ni.

Še najmanj kaj se bojim, je to, da Mura letos ne bi bila prva in ne bi prišla v prvo ligo.

Maribor ima tradicionalne sponzorje, ki stojijo ob strani tudi v slabem - slaba lastnost tega ko ti gre je, da ne dobis od njih toliko kot bi dobil od novega generalnega sponzorja. Novi generalni sponzor se tudi ne isce.

Posledicno ne mores primerjat Maribora s kateri kolim drugim klubom, ker je specifika
Vanquish

OdgovorNapisal/-a mizica » 22 Apr 2018, 10:14

Samo napisal/-a:
mizica napisal/-a:

Na AJPES-u bomo najprej videli, kako je šlo v letu 2017. Samo za občutek: Maribor letno od sponzorjev dobi 2 do 3 mio EUR (bližje 2 milijonoma, če se ne motim, naj me kdo popravi). Dvigniti ta prihodek za 500 jurjev na ravni kluba, ki je serijski prvak in precej reden udeleženec evropskih tekmovanj, ima mnogo večjo navijaško bazo kot Mura in posledično sponzorji za svoj denar dobijo mnogo več, je znanstvena fantastika.

Za moje pojme si ti sedaj to čisto nekaj pomešal. Kdaj sem pa napisal, da bo Mura dobila 1 milijon od sponzorjev? Želja je dvigniti proračun celotnega kluba proti 1 milijonu. Ni pa nujno, da bo toliko. Mogoče bo samo 700K, mogoče 800K. Vse to so trenutno še špekulacije. Bo pa zagotovo višji kot leta 2017. Govora je o celotnem klubu. Tudi mlajše selekcije itd in tu pride denar zraven iz vseh mogočih virov. Članarine, vadnine, občinski razpisi za šport, NZS, sponzorji, prihodki iz tekem... Upam, da ne boš povedal, da bo imela Mura iste prihodke s tekem kot kakšen Ankaran ali Triglav. Sem prepričan, da Mura lahko v prvi ligi na sezono vsaj 300K pokasira s tekem (vstopnice, pijača, hrana...), sploh, če bodo po novem tekme res pod reflektorji, ko ne bo drugih tekem v Pomurju. To je pa že zelo lep del potrebnega denarja. Že tekma z Nafto je to lepo pokazala (cca 50K).
mizica

OdgovorNapisal/-a liki » 22 Apr 2018, 12:01

Malo pozabljate vsi, da bo vsak prvoligaš naslednjo sezono na račun igranja Maribora v LP v tej sezono dobil vsaj pol miljona EUR preko uefe...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a Samo » 22 Apr 2018, 12:09

Vanquish napisal/-a:
Samo napisal/-a:Na AJPES-u bomo najprej videli, kako je šlo v letu 2017. Samo za občutek: Maribor letno od sponzorjev dobi 2 do 3 mio EUR (bližje 2 milijonoma, če se ne motim, naj me kdo popravi). Dvigniti ta prihodek za 500 jurjev na ravni kluba, ki je serijski prvak in precej reden udeleženec evropskih tekmovanj, ima mnogo večjo navijaško bazo kot Mura in posledično sponzorji za svoj denar dobijo mnogo več, je znanstvena fantastika.

Maribor ima tradicionalne sponzorje, ki stojijo ob strani tudi v slabem - slaba lastnost tega ko ti gre je, da ne dobis od njih toliko kot bi dobil od novega generalnega sponzorja. Novi generalni sponzor se tudi ne isce.

Posledicno ne mores primerjat Maribora s kateri kolim drugim klubom, ker je specifika

In točno to pravim; Maribor, ki ima odlično bazo za slovenske razmere, ima zveste sponzorje, pa dobi letno koliko od sponzorjev?
Samo

OdgovorNapisal/-a Samo » 22 Apr 2018, 12:09

liki napisal/-a:Malo pozabljate vsi, da bo vsak prvoligaš naslednjo sezono na račun igranja Maribora v LP v tej sezono dobil vsaj pol miljona EUR preko uefe...

Pol milijona dobi vsak?
Samo

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 22 Apr 2018, 12:14

liki napisal/-a:Malo pozabljate vsi, da bo vsak prvoligaš naslednjo sezono na račun igranja Maribora v LP v tej sezono dobil vsaj pol miljona EUR preko uefe...

Huh če malo karikiram...
zraven dveh današnjih dvobojev, ki bosta borbi za evropske pokale: - odigrana še tretja tekma, ki bo torej mesarsko klanje!

Nedelja, 22.4.2018 ob 13-uri:
Triglav : Ankaran - tu bi morala teč kri!

7. Krško 29
8. Aluminij 22
9. Ankaran 17
10. Triglav 15

Najmanj eden od teh dveh bo torej ostal brez ogromne pogače za naslednjo sezono (mogoče pa celo oba)

EDIT: boj za drugo mesto v 2.snl bo enako klanje do konca med Nafto in Dravo
Zadnjič spremenil PsYChoSLO, dne 22 Apr 2018, 12:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

OdgovorNapisal/-a hsge » 22 Apr 2018, 12:16

Ni to namenski denar za mladino? Pa tudi če ni, treba bo sfurat več kot eno sezono.
hsge

OdgovorNapisal/-a Samo » 22 Apr 2018, 12:38

mizica napisal/-a:
Samo napisal/-a:
mizica napisal/-a:

Za moje pojme si ti sedaj to čisto nekaj pomešal. Kdaj sem pa napisal, da bo Mura dobila 1 milijon od sponzorjev? Želja je dvigniti proračun celotnega kluba proti 1 milijonu. Ni pa nujno, da bo toliko. Mogoče bo samo 700K, mogoče 800K. Vse to so trenutno še špekulacije. Bo pa zagotovo višji kot leta 2017. Govora je o celotnem klubu. Tudi mlajše selekcije itd in tu pride denar zraven iz vseh mogočih virov. Članarine, vadnine, občinski razpisi za šport, NZS, sponzorji, prihodki iz tekem... Upam, da ne boš povedal, da bo imela Mura iste prihodke s tekem kot kakšen Ankaran ali Triglav. Sem prepričan, da Mura lahko v prvi ligi na sezono vsaj 300K pokasira s tekem (vstopnice, pijača, hrana...), sploh, če bodo po novem tekme res pod reflektorji, ko ne bo drugih tekem v Pomurju. To je pa že zelo lep del potrebnega denarja. Že tekma z Nafto je to lepo pokazala (cca 50K).

Mogoče 700, mogoče 800, mogoče 1 mio. Od 700 do 1 mio je skoraj 50% rasti... Planiraš pa ti lahko samo s tistim delom, ki je bolj kot ne fiksen glede na izkušnje preteklih let. Vse ostali je češnja na torti, ki ti olajša življenje, realnost pa pravi, da dajanje enkratnih prilivov v finančne plane, pomeni, da boš slej ko prej padel na lape.

Članarine? Koliko znesejo članarine?

Vadnine? Gredo za mladinski pogon, tako kot v tem trenutku (predvidevam). Pa še to glede na slabo socialno sliko v Prekmurju vprašanje, če zadostujejo vadnine za neko resno delo z mladimi.

Občinski razpisi za šport? Zanašanje na občinarje in politiko? Bodi no resen.

NZS? OK, ste spet odvisni od drugih v evropskih pokalih. Ta dnar je, al pa ga ni.

Prihodki od tekem? Kakšni so v tem trenutku? Kakšna je zasedenost stadiona? Realnost 1.SNL kaže, da je lahko stadion poln le, ko gostuje Maribor ali Olimpija (pa še slednje je vprašljivo). Fazanerija ima 5.500 kapacitete, od tega 5.000 sedišč. Z Nafto, kolikor vidim, ste imeli nazadnje 3.800 gledalcev, kar pomeni, da bi morala biti povprečna cena karte 13 EUR, da bi imeli 50.000 EUR prihodka. Pa dvomim, da v Prekmurju lahko karto za fuzbal pordaš za takšno povprečno ceno. Poleg tega, to je samo prihodkovna stran, z organizacijo tekme pa nastanejo tudi stroški. Ko gledam te številke obiska (https://www.transfermarkt.de/nd-mura-05 ... erein/4059), dvomim, da boste imeli v prvi ligi več kot 50% zasedenost stadiona. Tega v prvi ligi recimo nima niti Maribor... V najboljšem primeru recimo 2.500 obiskovalcev za 18 domačih tekem. Karta npr. 8 EUR za tekmo. Smo pri okoli 350.000 jurjih. Pa mislim, da sem pretiraval navzgor. Je hitro lahko ta številka pol nižja.

Tekme pod reflektorji? Fazanerija ima reflektorje? Ja, sem videl, da župan obljublja. Ampak župan je politik. Tako kot vsi župani, tudi mariborski. Pa ne pozabi, da termine tekem vedno bolj diktirajo nosilci TV pravic, ki so v SLO milo rečeno čudni. In potem ti reflektorji, četudi ti jih politika postavi, bore malo pomagajo. In kakšen misliš, da bo obisk, ko bo tekma z Aluminijem med tednom ob 15:00?
Samo

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 22 Apr 2018, 12:42

Samo napisal/-a:In točno to pravim; Maribor, ki ima odlično bazo za slovenske razmere, ima zveste sponzorje, pa dobi letno koliko od sponzorjev?

Nisi razumel poante.
Karikiram:
Ce je delnica podjetja vredna 10€ in pride nekdo ki hoce vecinski delez in je pripravljen placat 50€, ne mores rect cez 10 let, da je 50€ premalo kr je sedaj delnica vredna 200€

In isto je pri nasih sponzorjih. Z nami so sli skozi pekel in ne mores pricakovat zdaj, da bodo dali isto kot najboljse mozno na trgu.
Vanquish

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Nogomet v SLO in po svetu 

Kdo je na strani

Po forumu brska: donkey in 2 gostov