Preglednost foruma

Preglednost foruma

OdgovorNapisal/-a Mariborcan100 » 18 Apr 2014, 17:12

Zakaj se forumske izbe ne uredijo tako kot so na uradnem forumu? Trenutno je vse stisnjeno pod eno.

Primer, na kaj mislim:

Uradni forum:

NK Maribor

- NK Maribor 1960
- Tekme NK Maribora
- Igralci, navijači

Nogomet

- Nogomet v SLO in po svetu

itd.

Ta forum:

Forum

- NK Maribor
-- Tekme NK Maribora
-- Maribor 1960
-- Igralci, Navijači

- Nogomet
-- Nogomet v SLO in po svetu

itd.

Če kdo ne ve kaj mislim, tole je forumska izba: http://i.imgur.com/u4GLwI0.jpg.

Na tem forumu je samo ena imenovana "Forum", na uradnem jih je pet (NK Maribor (recimo pod to gredo forumi NK Maribor 1960, Tekme NK Maribora, Igralci in navijači), nogomet, ostali športi, ostalo, foreign visitors). Tako je zadeva malo bolj pregledna, zadeve so na svojih mestih, itd.

Primer, kako bi naj zgledalo: http://i.imgur.com/P1u1QPU.jpg

Nekak natlačeno je vse skupaj. Ustvarijo se tudi prazni forumi, recimo primer: http://www.forum-mbfc.si/viewforum.php?f=6. Direktno tukaj noben ne bo odpiral teme, pač pa ponavadi izbereš enega izmed treh podforumov in temo odpreš tam. Enako tukaj: http://www.forum-mbfc.si/viewforum.php?f=9. Tudi direktno tukaj noben ne bo odpiral teme, ker imaš spet posebej podforum za nogomet v Slo in po svetu.

Recimo, tak izgleda uradni forum: http://i.imgur.com/pbMyYRK.jpg

Tak pa tale: http://i.imgur.com/n1wmYoE.jpg

Pa imamo enako število forumov, le da je tukaj vse bolj natlačeno skupaj.

Še koga moti to ali sem edini? Če nisem edini in se adminu samo ne da jebat s tem, z veseljem pomagam.
Uporabniški avatar
Mariborcan100

Kraj: Maribor

Re: Preglednost foruma

OdgovorNapisal/-a donkey » 19 Apr 2014, 13:01

Meni je načeloma vseeno, tista varianta je bolj pregledna vendar razvlečena, ta je pa malo manj pregledna, bolj "kompaktna" :D ... čeprav sem se na začektu, dokler niso bili na prvi strani navedeni podforumi, tudi sam malo lovil, ker me je motil primer, ko ima nek forum podforum in teme in so potem hkrati v tem istem pogledu odprte teme in podforum, torej konkretno v tem forumu "Delovanje foruma" ne vem, če je potreben podforum predlogi, ampak ok, vsak bo našel nekaj, kar mu ne bo pasalo, nekomu drugemu pa bo.
Sedaj me ne moti, ker kliknem direktno na podforum če želim tja oz. po večini tako uporabljam zadnje neprebrane prispevke ...
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Mariborcan100 » 22 Jul 2014, 17:37

donkey napisal/-a:Meni je načeloma vseeno, tista varianta je bolj pregledna vendar razvlečena, ta je pa malo manj pregledna, bolj "kompaktna" :D ...

Sej ni tolko fora v izgledu, kot uporabnosti. Mogoče zgleda bolj "kompaktno", ampak načeloma ima forum opcijo več izb z razlogom, ne da je vse natlačeno pod eno izbo. V trenutni obliki so prazni podforumi, v katerih noben nikoli ne bo odpiral tem (linka sta že zgoraj). Potreben je dodaten klik ali dva, da prideš tja kamor želiš, pa tudi takoj ni vidno, kje se nahaja nov post. Zato moreš včasih pregledat vse podforume, čeprav je nov post samo v enem, recimo. Pač ni nekega smisla, da so izbe nastavljene tako kot so, zadeva daje občutek, da je bila zgolj na hitro nametana skupaj. Adminu sem pred nekaj cajta že poslal ZS in mu ponudil pomoč, ker se mu očitno ne ljubi zajebavat s tem, ampak iz tega ni bilo nič.
Uporabniški avatar
Mariborcan100

OdgovorNapisal/-a VIP » 23 Jul 2014, 00:48

jaz to elegantno rešim s tem linkom: search.php?search_id=unreadposts
tak ga mam v bookmarkih, pa se nič ne lovim, nič ne iščem, vse kar je novo lahko takoj pregledam. :)
#nipredaje
Uporabniški avatar
VIP

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 30 Jul 2014, 17:23

Mariborcan100 napisal/-a:Forumske izbe bi sam postavil takole: http://s4.zetaboards.com/mbfcforumtest (ignoriraj izgled foruma; na naši platformi in temi bi vse skupaj zgledalo dosti lepše)

To je 10 minut dela, nobena tema ali post se ne bi izgubila in forum bi takoj dobil na preglednosti in uporabnosti.

Da nalepim še tu, ker se mi zdi, da bo v tisti drugi temi spregledano, saj se obetajo osebni obračuni:)
Bi bilo pa škoda, da se taka ideja spregleda, ker je po moje res dobra. Če se res da to v 10minutah naredit in ni nobenih drugih ovir, bi takšna razdelitev bila res vrhunska. Prihranila bi dosti časa in klikov, forum pa bi postal preglednejši.
Moje mnenje pač (in pa mnenje tega forumaša, ki je to napisal :D). Upam da se še kdo strinja.
Hetfield

OdgovorNapisal/-a izi » 31 Jul 2014, 04:53

vsi.
vijol'čno sveti se nebo,
ni predaje, ko ti pojemo
Uporabniški avatar
izi

Kraj: greenwich

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 04 Avg 2014, 14:01

Dajte no to porihtat prosim:). Če se je dalo tako hitro narediti rubriko Guano bets, se verjetno da tudi to.
Lahko pa naredimo anketo, če niste ziher, ali je večina za to?
Hetfield

OdgovorNapisal/-a Mariborcan100 » 07 Avg 2014, 17:04

Ovo temo so zaklenli, pa bom sem nalepo:

Slika

Še partnersko stran nekam dat, pa bi forum zgledal tipi topi.
Zadnjič spremenil Mariborcan100, dne 07 Avg 2014, 17:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Mariborcan100

OdgovorNapisal/-a elmato » 07 Avg 2014, 17:10

Mariborcan100 napisal/-a:Ovo temo so zaklenli, pa bom sem nalepo:

Slika

Še partnersko stran nekam dat, pa bi forum zgledal tipi topi.

Zaj tak zgleda, kot da sem jaz neki spamer tu gor. :mrgreen:

Po eni strani ti dam prav, da bi forum zgledal preglednejši, po drugi mi je pa tudi vseeno, ker ni neke velke razlike. Sem pa glasoval ZA.
Uporabniški avatar
elmato

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 03 Nov 2016, 21:48

Je možno čas na forumu prestavit za 1 uro nazaj, da bo točen sedanjemu zimskemu času ?
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a matejger » 03 Nov 2016, 21:55

Leteči Golman napisal/-a:Je možno čas na forumu prestavit za 1 uro nazaj, da bo točen sedanjemu zimskemu času ?

Sam lahko to narediš pod nastavitve ;) daš na zimski čas ;)
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 03 Nov 2016, 22:04

Hvala. Sem sedaj storil to.

Še eno prošnjo mam ( malo sam dosadn :stoned: ), vseeno bi bilo fajn, da tudi ko nisi prijavljen, da vidiš točen čas.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a donkey » 03 Nov 2016, 23:13

Leteči Golman napisal/-a:Hvala. Sem sedaj storil to.

Še eno prošnjo mam ( malo sam dosadn :stoned: ), vseeno bi bilo fajn, da tudi ko nisi prijavljen, da vidiš točen čas.

Majkemi, dosadan si kad popiješ :smoking: Čas ki se prikazuje je vezan na nastavitve strežnika, tukaj pa žal nimamo vpliva. Podobno kot takrat, ko se je enkrat zj****al čas in so se zapisi narobe zapisovali ...
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 04 Nov 2016, 07:16

:D OK - hvala za obrazložitev.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

Vrni se na Predlogi 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost