Razporeditev forumskih izb

Kakšno razporeditev tem si želite?

Trenutno
24
48%
Takšno: http://s4.zetaboards.com/mbfcforumtest/index/
26
52%

Skupaj glasov : 50

Razporeditev forumskih izb

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 04 Avg 2014, 15:15

Ustanavljam temo zaradi ankete, da vidimo, kakšna razporeditev tem na forumu nam bolj paše.
Možnosti sta dve:
1. Trenutna razporeditev
2. predlog nekega uporabnika: http://s4.zetaboards.com/mbfcforumtest/index/

Če nas bo dovolj za spremembe, jih bomo morda dočakali:).
Po moje je to še zadnja stvar, ki bi jo lahko izboljšali na forumu. Po moje bi prihranilo nekaj časa in klikov ter izboljšalo preglednost.
Hetfield

Re: Razporeditev forumskih izb

OdgovorNapisal/-a Mariborcan100 » 06 Avg 2014, 20:47

Res je, to je še edina stvar, ki po moje manjka. Vse je natlačeno pod eno izbo brez razloga. Upam, da se končno zrihta :up: .
Uporabniški avatar
Mariborcan100

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a donkey » 06 Avg 2014, 21:58

Tu tu neki je glasovanje tak kot sem pričakoval ... do kdaj se glasuje?
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 06 Avg 2014, 22:43

Eh,glede na to, da ni neke prepricljive vecine,bo verjetno ostalo kar tak kot je. Ker za teh nekaj glasov vec se res ne splaca nekomu izgubljat popoldneva:)
Skoda,sem pricakoval prepricljivo zmago drugega predloga,ker se mi res zdi dober. Pa je zgleda folku tudi trenutna razporeditev vsec, kaj cemo:)
Hetfield

OdgovorNapisal/-a liki » 06 Avg 2014, 22:49

Folku je vseeno, ker pač ne hodi v posamezne teme skozi podforume, pač pa takoj klikne na eno od možnosti zgoraj (neprebrane teme, novi prispevki...). In te funkcije so kar se mene tiče tudi najbolj pomembne.
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a mbfc » 06 Avg 2014, 22:52

Se strinjam z likijem

Drugače pa kot je rekel Hetfield, v primeru, da ne bo neke RES prepričljive večine (75%+) se v to ne bomo spuščali.

Že takintak smo včasih preveč demokratični :D
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Master » 06 Avg 2014, 23:02

Tako, neprebrani prispevki, pa je vse takoj na dlani.

Forum je čisto ok, tak kot je
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a romeno » 06 Avg 2014, 23:21

Če ne drugega bi lahko na prvi strani temo Nogomet preimenovali v Nogomet doma in po svetu ter tisto vmesno izbrisali, ker sedaj moram dvakrat klikat, da pridem pod posamezno temo. Upam, da veste kaj sem hotel povedat :)
Tudi MI smo Maribor!
Uporabniški avatar
romeno

OdgovorNapisal/-a Mariborcan100 » 07 Avg 2014, 08:00

mbfc napisal/-a:Se strinjam z likijem

Drugače pa kot je rekel Hetfield, v primeru, da ne bo neke RES prepričljive večine (75%+) se v to ne bomo spuščali.

Že takintak smo včasih preveč demokratični :D

(UF)

Najboljše, da še bolj zmanjšaš celi forum, vrži vse v en podforum pa je to to, itak ima folk opcijo skoka na neprebrane poste in se nimajo kaj pritoževat :rolleyes: .

Obrneš kak obrneš, dejstvo je, da tak postavljen forum ni za nikamor. Opcijo večih izb imaš z razlogom, ne pa da vse pod eno natrpaš, da more folk uporabljat alternative, da je forum nekak uporabn. Večino pri glasovanju boš pa težko dobil, ker je večini vseeno (enako bi bilo, če bi bil forum postavljen normalno in bi se glasovalo za spremembe). Zraven tega marsikdo mogoče misli, da bi forum potem zgledal identično tistemu zgoraj v anketi, kar ni tako, ker gre za čisto drugo platformo. Tisti forum je bil narejen samo za demonstracijo postavitve izb, izgled bi tukaj bil v čisto enakem stilu kot je zdaj.

Malo žalostno je, da se za tako osnovno stvar kot je postavitev izb sploh more glasovat in prepričevat admina, naj zrihta. Sicer pa meni je vseeno, parkrat sem predlagal spremembe, več pa ne mislim, če tebe kot vodilnega na forumu ne briga kak je.

romeno napisal/-a:Če ne drugega bi lahko na prvi strani temo Nogomet preimenovali v Nogomet doma in po svetu ter tisto vmesno izbrisali, ker sedaj moram dvakrat klikat, da pridem pod posamezno temo. Upam, da veste kaj sem hotel povedat :)

Točno v tem je point. >Tole< je recimo enak primer. Prazna izba, brezveze sploh klikneš na njo. Samo sej ni panike, itak mamo opcijo za skok na neprebrane poste :oops: .

Se opravičujem, če malo agresivno zveni vse skupaj. Samo res mi je malo burleska, da se je treba za tako osnovno stvar pogajat. Forum je drugače odličen, tako admin kot Donkey in Liki si zaslužijo pohvale za ves trud do zdaj, ampak te izbe pa res čudno zgledajo in so slabo uporabne. Pa je to 10 min. dela max. in se zrihta.
Uporabniški avatar
Mariborcan100

OdgovorNapisal/-a liki » 07 Avg 2014, 08:26

Potem pa prosim v praksi razloži, kaj bi ta razporeditev doprinesla forumu v primerjavi s tem, kar imamo sedaj. Jaz odkrito povedano ko sem malo klikal po predlagani zadevi, nisem opazil neke razlike (razen manjše vizualne razporeditve). Sem pa laik, kar se takšnih zadev tiče...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a Mariborcan100 » 07 Avg 2014, 10:29

liki napisal/-a:Potem pa prosim v praksi razloži, kaj bi ta razporeditev doprinesla forumu v primerjavi s tem, kar imamo sedaj.

Sej ne gre za nek rocket science, zelo velike razlike sigurno ni. Gre se zgolj za to, da forumi skoraj nikoli niso postavljeni tako kot ta naš. Vsak forum ima možnost večih izb, forumov in podforumov z razlogom. Da so zadeve ločene med seboj in da je vse na svojem mestu. Tu pri nas pač dobiš občutek, da je admin zadevo zelo na hitro uredil, ravno tolko da je in je to to. S tem na začetku ni blo nič narobe, zdaj, ko pa iz dneva v dan dobivamo več uporabnikov, bi se pa zadeva že lahko počasi uredila.

• Forum dobi na preglednosti, ker je vse na svojem mestu
  • Ne bi bilo praznih forumov, ki so namenjeni sami sebi - >primer 1<, >primer 2<; zaradi tega bi se prihranil klik ali dva

Če poenostavim, argumentirat trenutno postavitev s "sej mate opcijo skoka na neprebrane poste" je isto kot bi rekel zakaj bi človek imel Mercedesa S klase, če se pa lahko tudi z Yugotom normalno pelje :D .
Uporabniški avatar
Mariborcan100

OdgovorNapisal/-a Don » 07 Avg 2014, 13:17

Meni osebno je ta sistem zelo všečen. Vse je lepo pregledno in lahko slediš sprotnemu dogajanju.
Don

OdgovorNapisal/-a starosta » 07 Avg 2014, 14:06

Prav lepo sem se navado na neprebrana sporočila.
Uporabniški avatar
starosta

OdgovorNapisal/-a mbfc » 07 Avg 2014, 14:24

Mariborčan, to je tvoje mnenje, mnenje polovice drugih forumašev pa je, da je tak kot je sedaj boljše torej ne vem zakaj se moraš razburjat.

Tako kot tebi zdaj ni všeč njim ne bi bilo po novem.

Pa še nekaj, razporeditev foruma se je naredila po vzoru starega ker nas je bila večina tako navajenih. In roko na srce mi je bolj kot ne vseeno da je po tvoje "nestandarden".
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Mariborcan100 » 07 Avg 2014, 14:55

mbfc napisal/-a:Pa še nekaj, razporeditev foruma se je naredila po vzoru starega ker nas je bila večina tako navajenih.

Če bi blo tak kot je na uradnem bi tak blo vredi, problem je, da si ti malo zajebal in to kar so tam izbe, spremenil v forume in to kar so tam forumi, spremenil v podforume. Zato je vse pristalo pod eno izbo.

Drugače pa ok, nima veze. Ti si šefe, kak boš hotel, tak bo. Mislim pa, da je dovolj zgovorno že to, da je to že druga tema o tej postavitvi foruma. Pa tudi anketa pove svoje, čeprav bo težko čisto realna, dokler ne bo glasovala vsaj večina obiskovalcev tega foruma.
Uporabniški avatar
Mariborcan100

OdgovorNapisal/-a mbfc » 07 Avg 2014, 15:10

Mariborcan100 napisal/-a:
mbfc napisal/-a:Pa še nekaj, razporeditev foruma se je naredila po vzoru starega ker nas je bila večina tako navajenih.

Če bi blo tak kot je na uradnem bi tak blo vredi, problem je, da si ti malo zajebal in to kar so tam izbe, spremenil v forume in to kar so tam forumi, spremenil v podforume. Zato je vse pristalo pod eno izbo.

Drugače pa ok, nima veze. Ti si šefe, kak boš hotel, tak bo. Mislim pa, da je dovolj zgovorno že to, da je to že druga tema o tej postavitvi foruma. Pa tudi anketa pove svoje, čeprav bo težko čisto realna, dokler ne bo glasovala vsaj večina obiskovalcev tega foruma.

Nisem samo jaz šefe, to je prvo.

Drugo pa kaj anketa pove dovolj ? Če pa je 50-50 ?
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Mariborcan100 » 07 Avg 2014, 15:49

mbfc napisal/-a:Drugo pa kaj anketa pove dovolj ? Če pa je 50-50 ?

48 - 52

Pove to, da je vsaj 24 ljudi, ki jim trenutna postavitev ne ustreza. Pa četudi bi blo točno 50 - 50, očitno bo tej že nekaj na tem, če pol foruma zadeva moti?

Forum s to spremembo ne bi na uporabnosti zgubil čisto nič, če pa bi, pa mi prosim povej kako. Me zanima kolko od teh, ki so glasovali za trenutno postavitev, je tako glasovalo zato, ker mislijo, da bo v nasprotnem primeru forum zgledal enako tistemu v anketi (ki normalno da zgleda za en kurac).

Tej pa naj bo tak, dokler ne dobimo 75% večine, da več ne bo nesmislenih forumskih izb in da človeku ne bo treba klikat za brezveze v božjo mater, če ravno ne uporablja alternativne opcije. Je pa zanimivo, da si hotel isto razporeditev kot na uradnem, zdaj se pa boriš ravno proti temu.

Uradni forum: http://i.imgur.com/pbMyYRK.jpg

Zdaj mi pa reči, da ne vidiš razlike?
Uporabniški avatar
Mariborcan100

OdgovorNapisal/-a guano » 07 Avg 2014, 15:55

48 - 52

Pove to, da je vsaj 24 ljudi, ki jim trenutna postavitev ne ustreza. Pa četudi bi blo točno 50 - 50, očitno bo tej že nekaj na tem, če pol foruma zadeva moti?

Vprašanje ni ali vas takšna postavitev moti, temveč katero razporeditev tem si želite....in ni govora o pol foruma temveč o polovici tistih ki so sploh glasovali... torej 24 oseb bi si želelo novo postavitev.
Zadnjič spremenil guano, dne 07 Avg 2014, 15:59, skupaj popravljeno 1 krat.
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a mbfc » 07 Avg 2014, 16:34

48 - 52

Forum s to spremembo ne bi na uporabnosti zgubil čisto nič, če pa bi, pa mi prosim povej kako. Me zanima kolko od teh, ki so glasovali za trenutno postavitev, je tako glasovalo zato, ker mislijo, da bo v nasprotnem primeru forum zgledal enako tistemu v anketi (ki normalno da zgleda za en kurac).

Tej pa naj bo tak, dokler ne dobimo 75% večine, da več ne bo nesmislenih forumskih izb in da človeku ne bo treba klikat za brezveze v božjo mater, če ravno ne uporablja alternativne opcije. Je pa zanimivo, da si hotel isto razporeditev kot na uradnem, zdaj se pa boriš ravno proti temu.

Uradni forum: http://i.imgur.com/pbMyYRK.jpg

Zdaj mi pa reči, da ne vidiš razlike?

Pol je za, pol pa je prot, jaz ne vem zakaj polovica za velja več kot proti.

Glej sprememb zaenkrat ne bo in to je to.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Gogi » 07 Avg 2014, 16:37

Proceduralno.

Obrazložitev glasu: glasoval sem proti, ker se mi enostavno ne da na kaj drugega privajat. Meni paše, da je tak ko je.
Gogi

OdgovorNapisal/-a glazek » 07 Avg 2014, 16:40

ko pridem po enajstih urah iz šihta domu pa odprem forum in začnem to temo prvo prebirat...je kot nalašč za razvedritev...crkneš od smeha :lol:
drugače pa sn jaz komaj dans vido kje lahko glasuješ za spremembo foruma, pa sn vsaki dan tu gor...finta je da ko stisneš oni rdeči kvadratek te takoj vrže na prvi neprebrani post in mogoče večina niti ne ve da lahko glasuješ in je posledično zato tak malo glasov...al pa sn samo jaz taki liml da sn komaj dans opazo kje je...
danes je vijolčni dan...danes je vijolčni dan...vsi zapojmo...vsi zapojmo...ker danes je vijolčni dan...
Uporabniški avatar
glazek

Vrni se na Predlogi 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost