Predlogi, graje..

Re: Predlogi, graje..

OdgovorNapisal/-a donkey » 09 Mar 2017, 23:52

duff napisal/-a:O HTTPS :D

Iz kakega razloga?
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a duff » 10 Mar 2017, 00:42

Gre za nek standard, ki je v uporabi, da se zavaruje določene podatke, ker je tema predlogi, sem to tudi omenil. Lahko mi vrneta z grajo :lol:
Norost je pri posameznikih redka, v skupinah, strankah, narodih in zgodovinskih obdobjih pa je pravilo (F. Nietzsche)
Uporabniški avatar
duff

Kraj: Styria

OdgovorNapisal/-a donkey » 10 Mar 2017, 01:02

duff napisal/-a:Gre za nek standard, ki je v uporabi, da se zavaruje določene podatke, ker je tema predlogi, sem to tudi omenil. Lahko mi vrneta z grajo :lol:

Hvala za razlago :mrgreen:
Ne saj nimam nič proti https, ampak ne vidim nekega tehtnega razloga, da bi ga tukaj uporabljali, ker mislim da ni nobenih takih podatkov, za katere bi bil potreben ... morali bi pri hostingu preverit, če nam je to sploh pripravljen zrihtat :)
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a duff » 10 Mar 2017, 01:16

Saj vem, da kar se da dobro furate zadevo (uradni je šel rakom žvižgat), ker si pač vprašal za razlog, sem na kratko pojasnil zakaj razmišljam o tem :D
Norost je pri posameznikih redka, v skupinah, strankah, narodih in zgodovinskih obdobjih pa je pravilo (F. Nietzsche)
Uporabniški avatar
duff

OdgovorNapisal/-a donkey » 10 Mar 2017, 01:25

duff napisal/-a:Saj vem, da kar se da dobro furate zadevo (uradni je šel rakom žvižgat), ker si pač vprašal za razlog, sem na kratko pojasnil zakaj razmišljam o tem :D

Pohvalno :up: :smoking:
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a venti » 10 Mar 2017, 06:54

duff napisal/-a:Implementacija HTTPS, glede na to v kaki državi živimo, v mislih imam "primer Ornig", je sam lepo povedal kdaj in zakaj je bil v prvotnem planu najet... :blush:

Za kaj je bil najet? Zato da je ugibal mozna gesla, najprej naredil profil cloveka na fb in potem poskusal ppvezati razlicne dogodke v geslo - datum rojstva, priimeki, karkoli osebnega.. In pri takem kvazi " hekanju", ki to ni, ti tisti s na koncu http ne pomaga kaj dosti ;).
venti

OdgovorNapisal/-a mbfc » 10 Mar 2017, 09:47

venti napisal/-a:
duff napisal/-a:Implementacija HTTPS, glede na to v kaki državi živimo, v mislih imam "primer Ornig", je sam lepo povedal kdaj in zakaj je bil v prvotnem planu najet... :blush:

Za kaj je bil najet? Zato da je ugibal mozna gesla, najprej naredil profil cloveka na fb in potem poskusal ppvezati razlicne dogodke v geslo - datum rojstva, priimeki, karkoli osebnega.. In pri takem kvazi " hekanju", ki to ni, ti tisti s na koncu http ne pomaga kaj dosti ;).

Sej to. Zato sem vprašal kaj je hotel s tem povedat samo sem dobil precej čuden odgovor.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a duff » 10 Mar 2017, 10:41

venti, Ornig (če mu gre verjeti) je imel na začetku zelo specifično nalogo, v času vstaj je zbiral zelo različne podatke o ljudeh, ki so se tam pojavljali oz. imeli karkoli povedati o tej temi in jih je pomagal identificirati policiji. Če je to za tebe ugibanje gesel, tudi prav. Najboljše pri vsem skup je to, da se trudijo (na Nova24) prikazati kako ga je zlorabila trenutna oblast (itak so ga vsi) in da bi mogo nekdo odgovarjat, najet pa je bil v času miličnika Vinka, ki ga sedaj najbolj vneto zagovarja. admin, vse kar sem želel povedati je to, da če so takrat iskali in brskali (se je po tistih dogodkih klima na uradnem forumu zelo spremenila), bodo tudi v prihodnje.
Uporabniški avatar
duff

OdgovorNapisal/-a venti » 10 Mar 2017, 10:56

duff, mi je vse poznano, kar se tega tiče, tudi že od tetra sistema naprej.. Ravno zato še vedno ne razumem, kaj ima s na koncu http-ja veze s tem =)
venti

OdgovorNapisal/-a lassie » 10 Mar 2017, 15:45

tudi jaz skusam najt povezavo s https, pa je ne najdem:)

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
Uporabniški avatar
lassie

OdgovorNapisal/-a baresi » 31 Mar 2017, 11:37

Opažam, da ne moti samo mene. Bi bilo možno, da se vsaj žabarščina označi kot neprimerna vsebina? Ker če recimo Prekmurci začnemo pisat tako kot gučijmo :-), ne vem če se bomo kaj razumeli...
Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a liki » 31 Mar 2017, 12:18

baresi napisal/-a:Opažam, da ne moti samo mene. Bi bilo možno, da se vsaj žabarščina označi kot neprimerna vsebina? Ker če recimo Prekmurci začnemo pisat tako kot gučijmo :-), ne vem če se bomo kaj razumeli...

Meni pa se malo zdi smešno, da se nekateri vtikujejo v čisto vsako besedo. Ajde, da je celoten tekst napisan v nekem narečju ali pa da se gre nekdo neko spakovanje, ne rečem. Samo pri nas pa se je začelo vtikovati že v to, če manjka ena črka v drugače čisto normalnem vpisu.

Jaz se papeža ne mislim iti, če pa ima kdo drugi željo, pa mu lahko takoj predam štafetno palico...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a donkey » 31 Mar 2017, 12:24

Liki nihče ne spričakuje od tebe, da se boš šel slavista in ti kar nadaljuj na tak način, kot si do sedaj delal. :up: :up: :up:
Jaz sem vseeno šel čez Rahmanovičeve objave in naredil začetni seznam samodejnih zamenjav, ki sem jih že nastavil ... ker pri njem se ponavadi ne gre za to, da pozabi samo kakšno črko :D Sem pa namenoma nastavil spremembo v mariborski dialekt, ker če že piše tukaj v katerem dialektu, naj v našem ...

drug->drugi
hotu->hoto
kater->keri
kej->kaj
kšn->kaki
lahk->lahko
mal->malo
men->meni
mislu->mislo
potegnu->potegno
prov->prav
reku->reko
sej->saj
spravu->spravo
uniču->vničo
tko->tak
tut->tui
un->oni
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a baresi » 31 Mar 2017, 12:39

liki napisal/-a:
baresi napisal/-a:Opažam, da ne moti samo mene. Bi bilo možno, da se vsaj žabarščina označi kot neprimerna vsebina? Ker če recimo Prekmurci začnemo pisat tako kot gučijmo :-), ne vem če se bomo kaj razumeli...

Meni pa se malo zdi smešno, da se nekateri vtikujejo v čisto vsako besedo. Ajde, da je celoten tekst napisan v nekem narečju ali pa da se gre nekdo neko spakovanje, ne rečem. Samo pri nas pa se je začelo vtikovati že v to, če manjka ena črka v drugače čisto normalnem vpisu.

Jaz se papeža ne mislim iti, če pa ima kdo drugi željo, pa mu lahko takoj predam štafetno palico...

Jaz se v manjkajoče črke niti malo ne vtikam in me niti malo ne motijo. Tudi če je namesto "a-ja" , kakšen "e" napisan in podobno me ne moti niti malo ter niti nisem mislil, da bi ti (ali kdorkoli drug) to popravljal.
Gre se izključno za to, da se nekateri niti ne potrudijo. Če moti to samo mene, vzamem nazaj in grem brez problema čez to.

EDIT: Nekaj takega sem imel mislih, kot je Donkey napisal. Če že dialekt, naj bo vsaj štajerski ;-).
Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a guano » 31 Mar 2017, 15:37

baresi napisal/-a:
liki napisal/-a:

Jaz se v manjkajoče črke niti malo ne vtikam in me niti malo ne motijo. Tudi če je namesto "a-ja" , kakšen "e" napisan in podobno me ne moti niti malo ter niti nisem mislil, da bi ti (ali kdorkoli drugi) to popravljal.
Gre se izključno za to, da se nekateri niti ne potrudijo. Če moti to samo mene, vzamem nazaj in grem brez problema čez to.

EDIT: Nekaj takega sem imel mislih, kot je Donkey napisal. Če že dialekt, naj bo vsaj štajerski ;-).

vse to bi še morda šlo, če ne bi ti isti ljudje bili sočasno mali provokatorji in glavni zagovorniki močvirja na tem forumu....če se motim, če pretiravam, mi povejte....ampak poglejte simbiozo teh ni pišejo tako in teh ki kar pogosto branijo močvirje in njihov m(r)est
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a duff » 31 Mar 2017, 17:34

donkey, pohvalno, tak je prav, štajersko narečje je naše in prav je, da se ohranja in se na tem foromi tui v njem piše, vsa ostala se naj uporabljajo drugje, je dovolj internetnega prostora za tak trening. Tisti ki jih najbolj muči, naj se malo v red vzamejo in začnejo trenirat slovnico, jim ne bo škodlo.
p.s. Vse oblike kvakanja bi mogle biti strogo cenzurirane, moj predlog :D
Uporabniški avatar
duff

OdgovorNapisal/-a izi » 31 Mar 2017, 20:32

dajmo ohranjat neki nivo materinščine-vsaj približno. na bruhanje mi gre, ko po raznih družbenih omrežjih berem komentarje hudo polpismenih idiotov.
vijol'čno sveti se nebo,
ni predaje, ko ti pojemo
Uporabniški avatar
izi

Kraj: greenwich

OdgovorNapisal/-a donkey » 31 Mar 2017, 23:57

izi napisal/-a:dajmo ohranjat neki nivo materinščine-vsaj približno. na bruhanje mi gre, ko po raznih družbenih omrežjih berem komentarje hudo polpismenih idiotov.

Se strinjam, ampak če nekdo hoče v osrednjeslovenskem dialektu pisat, mu lahko samo v domačem kontra damo ...
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a spiderKAD » 01 Apr 2017, 15:09

Js pa mislim da se bo treba sprijaznit, da je :maribor2: prerasel stajersko regijo in je vseslovenski klub (nenazadnje je tut navijaska ...... vijolcna je ze vsa slovenija......), tak da zdaj po tem foromo brskamo, beremo, tut kaj napisemo, tudi trenutni/nekdanji prebivalci ostalih regij.

Ps.: dobro zabarscine tut js ne trpim prevec
spiderKAD

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 01 Apr 2017, 17:23

tui js :lol:
Hetfield

OdgovorNapisal/-a matejger » 01 Apr 2017, 17:28

haha :lol: ne trpi, ali potegne pa z njo :lol:
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a mbfc » 01 Apr 2017, 17:57

js ne govorijo zabari, oni majo jst.. js slišiš v Velenju, pa na Koroškem tudi...
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a spiderKAD » 01 Apr 2017, 20:10

mbfc napisal/-a:js ne govorijo zabari, oni majo jst.. js slišiš v Velenju, pa na Koroškem tudi...

:up:
spiderKAD

OdgovorNapisal/-a Auxentios » 13 Jun 2017, 17:52

Se da naredit, da objave pred svojo ne mores citirat? Ker je neumno, se posebaj ce gre za dolgo objavo. Pa sploh ce je potem komentar na cel citat: :up:
I molim te nemoj mi vise pisat i zvat jer si dosadan kad popijes.
Uporabniški avatar
Auxentios

OdgovorNapisal/-a guano » 13 Jun 2017, 18:46

Auxentios napisal/-a:Se da naredit, da objave pred svojo ne mores citirat? Ker je neumno, se posebaj ce gre za dolgo objavo. Pa sploh ce je potem komentar na cel citat: :up:

zbriši vsebino, ki ti je predolga...al kaj si mislil ?
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Predlogi 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost