Avtomobili

Re: Avtomobili

OdgovorNapisal/-a tomecp » 04 Okt 2017, 10:31

MB-M napisal/-a:Te sem še gledal:

Continental pnevmatika ContiWinterContact TS860 195/65R15 91T

Pri Conti TS860 ne moreš ničesar zgrešiti. Trenutno najverjetneje najboljša All-round zimska guma. Lani sem z novim avtom prešaltal na TS850 in nimam nobene pripombe. Res pa je da je nisem mel šanse sprobat v resnem snegu. Za Dunlop se spomnim da je lani razočaral na resnih testih. Priporočali pa so tudi Kleberit HP3.

Drugače pa glede na tvojo relacijo en "smešen" predlog. Sava S3 (40-45€). sam sem jo vozil na r15 5 let zapored. V snegu in ledu najverjetneje celo najboljša guma trenutno. Isto je "ugotovil" lani Autobild. Sicer malo slabša na suhem... Je pa ekstremno mehka in jo lepo liže. Jaz sem delal cirka 30-35k s kompletom (menjaval sem vsako leto vedno prednji par in prednje na zadnjo os.) in sem jo vedno zvozil do čepov.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Ni boga brez hudiča, ni Maribora brez Zahoviča!!!
Uporabniški avatar
tomecp

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 04 Okt 2017, 10:32

Jaz sem lani kupoval zimske gume in sem razmišljal o zimsko-letnih. Po prebranem tem testu sem si premislil in kupil samo zimske.
Če ti bo v pomoč ta test:
https://www.amzs.si/motorevija/pnevmatike/testi/2016-09-28-amzs-test-28-zimskih-in-7-celoletnih-pnevmatik
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a donkey » 04 Okt 2017, 10:43

tomecp napisal/-a:

Pri Conti TS860 ne moreš ničesar zgrešiti. Trenutno najverjetneje najboljša All-round zimska guma. Lani sem z novim avtom prešaltal na TS850 in nimam nobene pripombe. Res pa je da je nisem mel šanse sprobat v resnem snegu. Za Dunlop se spomnim da je lani razočaral na resnih testih. Priporočali pa so tudi Kleberit HP3.

Drugače pa glede na tvojo relacijo en "smešen" predlog. Sava S3 (40-45€). sam sem jo vozil na r15 5 let zapored. V snegu in ledu najverjetneje celo najboljša guma trenutno. Isto je "ugotovil" lani Autobild. Sicer malo slabša na suhem... Je pa ekstremno mehka in jo lepo liže. Jaz sem delal cirka 30-35k s kompletom (menjaval sem vsako leto vedno prednji par in prednje na zadnjo os.) in sem jo vedno zvozil do čepov.

Sava praviš torej da je fajn mehka? Ker jaz mam kar trdi avto in sem imel z Nokianom kar težave zadnje leto (mislim da 3.), Continental je super, ampak je pa res drag ... tak da mogoče probam Savo.
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a elwood » 04 Okt 2017, 10:56

Savina zimska zagotovo zelo dobra. Delal sem cca 75.000 kom letno in sem bil z njimi zelo zadovoljen.
Letne pa ni čez Bridgestonke.
Demokracija je laž in fetiš, ki nam preprečuje, da vidimo resnico oziroma dejanske antagonizme v družbi (dr. Slavoj Žižek)
Uporabniški avatar
elwood

OdgovorNapisal/-a Gogi » 04 Okt 2017, 11:24

Savine morte pazit, da dobite made in slovenia, ker one poljske so za poj v p....
Gogi

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 04 Okt 2017, 11:49

Gogi napisal/-a:Savine morte pazit, da dobite made in slovenia, ker one poljske so za poj v p....

Tako je. Najdi made in slo. Mogoce ene najboljsih za sneg/led. Mehke ful. Problem, kr pri nas ni ne vem kolko snega na cestah, vsaj na glavnih ne, pa se tam ko je, ga hitro pobere
Na suhem pa majn fine, pa se hitreje jih pozira (mehke pac...)
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

OdgovorNapisal/-a MB-M » 04 Okt 2017, 12:28

Gogi napisal/-a:Savine morte pazit, da dobite made in slovenia, ker one poljske so za poj v p....

Ker sem dobil za darilo intenzivni tečaj varne vožnje, smo se prav o tem, kar ti pišeš, pogovarjali z inštruktorjem, saj je eden izpostavil prav to, kar si napisal.
Povedati ti moram, da praktično ne moreš izbirat od kod boš gumo dobil, ker v Sloveniji izdelujejo ene dimenzije gum, na Poljskem pa druge. On se je bil prpravljen za svoj avto stavit, da ne obstaja niti teoretična možnost, da bi dobil gumo, z isto dimenzijo, ki so jo naredili v Sloveniji in na Poljskem. Tako delujejo odkar je lastnik GoodYear.
Je pa poudaril isto, kot ste napisali sami. Guma je odlična, vendar se hitro obrabi. Glede na to, da uporabljam gume samo dve sezoni, potem pa menjam, bi se dalo razmislit v tej smeri. Drugače pa je trenutno cena za Continental pnevmatika ContiWinterContact TS860 195/65R15 91T na mimovrste 56,90 € vključno z DDV, kar pa se mi zdi zelo dobra cena. Sedaj imam problem za te tri modele: Sava, Dunlop sport in Continental TS860
MB-M

OdgovorNapisal/-a MB-M » 04 Okt 2017, 12:36

Najboljše teste je imela ta guma, ki stane cca 60€ GOODYEAR zimska pnevmatika 195 / 65 R15 91T UltraGrip 9
MB-M

OdgovorNapisal/-a Gogi » 04 Okt 2017, 12:42

MB-M napisal/-a:

Ker sem dobil za darilo intenzivni tečaj varne vožnje, smo se prav o tem, kar ti pišeš, pogovarjali z inštruktorjem, saj je eden izpostavil prav to, kar si napisal.
Povedati ti moram, da praktično ne moreš izbirat od kod boš gumo dobil, ker v Sloveniji izdelujejo ene dimenzije gum, na Poljskem pa druge. On se je bil prpravljen za svoj avto stavit, da ne obstaja niti teoretična možnost, da bi dobil gumo, z isto dimenzijo, ki so jo naredili v Sloveniji in na Poljskem. Tako delujejo odkar je lastnik GoodYear.
Je pa poudaril isto, kot ste napisali sami. Guma je odlična, vendar se hitro obrabi. Glede na to, da uporabljam gume samo dve sezoni, potem pa menjam, bi se dalo razmislit v tej smeri. Drugače pa je trenutno cena za Continental pnevmatika ContiWinterContact TS860 195/65R15 91T na mimovrste 56,90 € vključno z DDV, kar pa se mi zdi zelo dobra cena. Sedaj imam problem za te tri modele: Sava, Dunlop sport in Continental TS860

Ne bo držalo. Pri meni na avtu so spredaj slovenske, zadaj pa poljske. Ista dimenzija. Res pa da letne in kupljene dve leti narazen. Meja pa mislim, da je ravno 15 col
Zadnjič spremenil Gogi, dne 04 Okt 2017, 12:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Gogi

OdgovorNapisal/-a miki » 04 Okt 2017, 12:44

http://www.gumax.si/index.php/default/c ... 5-91t.html

MB-M napisal/-a:Najboljše teste je imela ta guma, ki stane cca 60€ GOODYEAR zimska pnevmatika 195 / 65 R15 91T UltraGrip 9

http://www.gumax.si/index.php/default/g ... 32118.html

Kupil sem pri njih gume GY UltraGrip Performance SUV Gen-1. Cena je bila najboljša kar sem gledal pa še ,,sveže,, so bile - mesec julij 2017 (DOT 2717) Made in Germany. Zdaj ali imajo vse sveže ne vem jaz sem pač take dobil.

Evo za tvojo dimenzijo:
http://www.gumax.si/index.php/default/c ... &q=1956515
Uporabniški avatar
miki

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 04 Okt 2017, 14:26

PsYChoSLO napisal/-a:

Tako je. Najdi made in slo. Mogoce ene najboljsih za sneg/led. Mehke ful. Problem, kr pri nas ni ne vem kolko snega na cestah, vsaj na glavnih ne, pa se tam ko je, ga hitro pobere
Na suhem pa majn fine, pa se hitreje jih pozira (mehke pac...)

Iz tega razloga imam jaz kleber.... mi zdrži edina 3 sezone glede na moje km.... obraba je mala
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a MB-M » 05 Okt 2017, 09:03

Zdaj sem skoraj že čisto na tem, da vzamem Continental wintercontact TS 860, letnik 2017, ker jo ima moj sosed, ki je vulkanizer pri sebi, za ceno 57€, s tem da je v ceni tudi montaža in centriranje. Mi pa ponuja tudi Michelin Alpin 5, za ceno 60€. Ima kdo izkušnje s to Michelinovo gumo?
MB-M

OdgovorNapisal/-a liki » 05 Okt 2017, 09:33

MB-M napisal/-a:Zdaj sem skoraj že čisto na tem, da vzamem Continental wintercontact TS 860, letnik 2017, ker jo ima moj sosed, ki je vulkanizer pri sebi, za ceno 57€, s tem da je v ceni tudi montaža in centriranje. Mi pa ponuja tudi Michelin Alpin 5, za ceno 60€. Ima kdo izkušnje s to Michelinovo gumo?

Matjaž, če ne misliš ravno nekih ekstremov vzganjati s svojim avtomobilom čez zimo, načeloma ne boš zgrešil z nobeno od teh gum, ki na testiranjih dobivajo najvišje ocene. Vse ostalo pa so potem že malenkosti za nekega povprečnega voznika.

Jaz sem imel prej Michelinove zimske gume in sem jo imel 6 zim. Zdaj imam Continentalovo, prihajajoča zima bo tretja zima in tudi nimam nobenih posebnih pripomb. Dimenzije pa iste, kot jih ti iščeš. Nisem pa ravno voznik, ki bi recimo sunkovito speljeval oz. delal ekstremne poteze na cesti, zaradi katerih bi moral redno kot butec stiskati po bremzi.

Jaz sicer pri nakupu gum resnično nočem kaj preveč gledati na ceno, testiranja so za mene sveta (če ne točno mojih dimenzij, pa testiranje gume najbolj podobnih dimenzij) in potem vedno kupim eno od top tri znamk na teh testiranjih. Pa četudi potem plačam recimo 50 do 100 eur za komplet več kot bi lahko. Mislim da je to minimalna cena za nakup gum, kjer imaš nek dokaz v ozadju, da veljajo za najboljše in najvarnejše...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a matejger » 05 Okt 2017, 10:24

Pri meni situacija podobna kot je napisal liki.
Zadnjih 10 let sem u0rabnik teh dveh proizvojalcev in na druge niti pomislim ne!

Drugace marsikdo misli da drazja ko je guma boljsa je, ampak ni tako.
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a elwood » 05 Okt 2017, 10:37

Matjaž, iz mojih izkušenj ti povem, da sem bil z Michelinom izredno nezadovoljen in sem jih dal po eni sezoni dol. Kot sem omenil je bilo to v času, ko sem živel v LJ in delal v MB, torej prevoženih cca 75.000 na leto. MIslim da se ti še tudi voziš torej si dosti na cesti. Ne govorim, da je Michelin slaba guma-še zdaleč ne venda meni na Škodi Octaviji karavan enostavno ni ustrezala.
Demokracija je laž in fetiš, ki nam preprečuje, da vidimo resnico oziroma dejanske antagonizme v družbi (dr. Slavoj Žižek)
Uporabniški avatar
elwood

OdgovorNapisal/-a MB-M » 05 Okt 2017, 11:43

Gorazd, nisi edini, ki to pravi. Za letne še Michelin, za zimske pa nikakor, še posebej če so suhe zime.
Zdaj sem se že odločil, da bom vzel Continental TS860. Cena je tudi prava, pa še preverim jo lahko, ker jo ima sosed vulkanizer pri sebi.
Hvala za vse nasvete. Se slišimo marca, ko bom kupoval letne :smoking:
MB-M

OdgovorNapisal/-a tomecp » 05 Okt 2017, 14:35

MB-M napisal/-a:Gorazd, nisi edini, ki to pravi. Za letne še Michelin, za zimske pa nikakor, še posebej če so suhe zime.
Zdaj sem se že odločil, da bom vzel Continental TS860. Cena je tudi prava, pa še preverim jo lahko, ker jo ima sosed vulkanizer pri sebi.

Definitivno prava odločitev. Varno vožnjo!

Uporabniški avatar
tomecp

OdgovorNapisal/-a elwood » 05 Okt 2017, 16:12

MB-M napisal/-a:Gorazd, nisi edini, ki to pravi. Za letne še Michelin, za zimske pa nikakor, še posebej če so suhe zime.

če delaš nekje 15.000 na leto niti po mojem toliko ne opaziš. Samo pri km, ki sem jih jaz delal in to vsak dan LJ-MB-LJ v vseh razmerah pa opaziš hitro.
Me veseli, da smo ti sklušali pomagat pri izbiri. Kar se letnih tiče pa ista zgodba ;). Ko je avto bil star 5 dni sem imel že 7500 km prevoženih :D .Definitivno ti svetujem Bridgestone, bo pa kdo drug dal še kak nasvet.
Lepo bodi.
Uporabniški avatar
elwood

OdgovorNapisal/-a aLeen7 » 07 Okt 2017, 01:25

Kaj pomeni tale lučka? Predgretje ne more bit, ker to je za dizle moj francozek pa je bencinar. Sumim, glede na to da avto nima moči in včasih cukne, da bi znale bit svečke. Ampak ne vem.. Raje vprašam :D
aLeen7

OdgovorNapisal/-a tomecp » 07 Okt 2017, 08:17

aLeen7 napisal/-a:Kaj pomeni tale lučka? Predgretje ne more bit, ker to je za dizle moj francozek pa je bencinar. Sumim, glede na to da avto nima moči in včasih cukne, da bi znale bit svečke. Ampak ne vem.. Raje vprašam :D

Clio?

Konektor na stopalki za gas? Če ga stisneš čez 3000 obratov zgubi moč? Glede na težave bi rekel, da je to.

Drugače je pa pri bencinskih motorjih to signalna lučka za težave z elektroniko/elektriko. Včasih zasveti če je visoka vlaga, po avtopralnici ali pa hudi nevihti! [emoji14]

Zapelji do enega ko ma računalnik pa bo hitro jasno.

Uporabniški avatar
tomecp

OdgovorNapisal/-a lassie » 07 Okt 2017, 08:31

Tako je. Pedal za gas, lahko tudi napaka na ecu. Drugace pa priporocam en kitajski obdII adapter za dva evra pa lahko veliko napak preveris ze doma.
Uporabniški avatar
lassie

OdgovorNapisal/-a ZZ_TOPPP » 07 Okt 2017, 09:05

http://www.renault-klub.si/forum/viewtopic.php?t=45799

Cinšpula bi rekel na prvo žogo, glede na lučko, ki sveti in je avto bencinar lahko pa, da je tudi samo ecu error kot že omenjeno zgoraj. Tisti adapter za priklop na ecu je sicer poceni ampak kot jaz vem za izbris napak potem rabiš še aplikacijo, ki stane okrog 30€(ne vem če se dobi kako zastonj). Lp.
Bolje biti previden kot navijač olimpije.
Uporabniški avatar
ZZ_TOPPP

OdgovorNapisal/-a ZZ_TOPPP » 07 Okt 2017, 09:24

tomecp napisal/-a:

Definitivno prava odločitev. Varno vožnjo!

Sem imel par sezon na bravotu v dimenziji 205/55/16 continental TS850 in je guma res nasplošno zelo dobra, odlično razmerje vsega kot piše v testih, kar je mene najbolj navdušilo je oprijem v mokrem in po celem snegu, npr. v prvi prestavi na ravnem sem moral konkretno stisnit gas, da je guma začela "kopat" oz. da se je začel vklapljat ASR. TS860 naj bi bila še bolje dopolnjena v vseh segmentih tako, da tudi jaz priporočam. Lp.
Bolje biti previden kot navijač olimpije.
Uporabniški avatar
ZZ_TOPPP

OdgovorNapisal/-a aLeen7 » 07 Okt 2017, 11:23

Hvala fantje.
aLeen7

OdgovorNapisal/-a aLeen7 » 07 Okt 2017, 22:07

Problem rešen. Francoz se je nardil francoza kot da ne bi blo nič in dela dobro.. Upam, da zdrži do plače :D
aLeen7

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na RAZNO 

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 7 gostov