Telefonija

Re: Telefonija

OdgovorNapisal/-a guano » 27 Dec 2017, 12:04

_PeRo_ napisal/-a:Še dobro da sem pred mescem dni uspel sklenit paket ŠE VEČ, da imam eno leto brezplačno naročnino.

Nisem pa nikjer zasledil besede za vse zato sem raje vprašal. ;)
Drugače pa piše da se paket VEČ dvigne za 1,5€, ŠE VEČ pa za 1€.

1. ne razumem, kaj naj bi pomenilo, ne za vse ? za koga ne in za koga ja ?
2. sklenil si paket ŠE VEČ in si dobil 1 leto gratis ??? :shock: ker na njihovi strani piše 3 mesece gratis
3. narobe prebral....mea culpa

edit....očitno si vzel še tv in net poleg (gold trojka), drugače ne obstaja leto dni gratis pri telemachu
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mbfc » 27 Dec 2017, 12:52

Kak pa je pri Hoferu z LTE ?
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a _PeRo_ » 27 Dec 2017, 12:54

guano napisal/-a:1. ne razumem, kaj naj bi pomenilo, ne za vse ? za koga ne in za koga ja ?
2. sklenil si paket ŠE VEČ in si dobil 1 leto gratis ??? :shock: ker na njihovi strani piše 3 mesece gratis
3. narobe prebral....mea culpa

edit....očitno si vzel še tv in net poleg (gold trojka), drugače ne obstaja leto dni gratis pri telemachu

Ne nisem vzel gold trojka.
Vbistvo je tak, da noben od zaposlenih ne ve točno kak pa kaj. En ti razlaga tak, drugi tak, tretji spet čisto drugače.

Kolegica je uspela kar preko telefona sklenit paket in dobila 1 leto zastojn.

Jaz pa sem šel v mercator center, v poslovalnico Telemach in se tam pozanimal pri zaposlenem (Aleš) in mi je predstavil vse skupaj, ter rekel, če pripeljem še nekoga polek (dovolj je, če vzame paket VEČ),bom jaz paket ŠE VEČ imel leto dni zastojn. Imamo pa tojček Jackpot (paket je star nekje 8 let)

Ko sem šel čez teden dni tja, da bi to sklenil, sem prišel do ene ženske, ki je rekla, da je to nemogoče na tak način sklenit, razen če zamenjam fiksni paket Jackpot s paketom Gold trojka Extra. Povedal sem ji, da je njen sodelavec mi vse skupaj predstavil drugače in da bi rad tak sklenil, kot mi je on predstavil. In je šla poklicat šefico, ki je prav tako rekla, da se to ne da tako naredit.
Zato sem se ji zahvalil za vse, ter jo prosil, če mi lahko pove, kdaj dela njen sodelavec Aleš.

Nato pa sem čez 2 dni šel spet tja, ko je delal ta Aleš (mlad, visok, suh pubec) in sem brez problema sklenil vse tak kot mi je predstavil.

Prej sem imel paket trojček Jackpot (tv+net+fiksni tel.)
Sedaj pa sem sklenil paket ŠE VEČ (1 leto 100% popust na naročnino)
Mama pa je sklenla paket VEČ in dobila 1 mesec 100% popust na naročnino.
In oba sma imela brezplačen priklop. (priklop drugače stane 12€)
Uporabniški avatar
_PeRo_

OdgovorNapisal/-a guano » 27 Dec 2017, 13:04

mbfc napisal/-a:Kak pa je pri Hoferu z LTE ?

"HoT ponuja storitve preko mobilnega omrežja A1.
To je najboljše mobilno omrežje 4G/LTE, ki LTE zagotavlja že več kot 98 % prebivalcem Slovenije."

@ pero....svašta....pri teh operaterjih živi bog ne ve, kako in kaj se da handlat in shandlat....kalne vode pač
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a mbfc » 27 Dec 2017, 13:58

Torej, bi si teoreticno lahko doma naredil net preko hofera. Fix prikljucek mislim, v primeru da pac ne kuris ne vem kolko bandwidtha.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a guano » 27 Dec 2017, 14:20

mbfc napisal/-a:Torej, bi si teoreticno lahko doma naredil net preko hofera. Fix prikljucek mislim, v primeru da pac ne kuris ne vem kolko bandwidtha.

kaj pa TV ?
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a mbfc » 27 Dec 2017, 14:48

To pa ne gre.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a guano » 27 Dec 2017, 14:53

mbfc napisal/-a:To pa ne gre.

ja. vem...zato sem napisal. pač samo telefonskega operaterja menjam...oz. se grem pogajat na telemach, da vidim, če lahko kaj zrihtam... ne dam jim pa 16 € mesečno niti pomotoma
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a mbfc » 27 Dec 2017, 15:13

Samo je pa zanimiva opcija mogoce za koga. Fix lte modem in mas net doma res izjemno poceni.

Ce seveda ne rabis ne vem koliko prometa.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a zaaaaaaaan » 27 Dec 2017, 16:05

Z LTE signalom je to tako samo še vprašanje časa. Kabli bodo preteklost, vse pa bo potekalo preko modema s SIM kartico, TV bomo pa gledali s pomočjo programov kot je Telemachov EON.
zaaaaaaaan

OdgovorNapisal/-a mbfc » 27 Dec 2017, 17:33

Em, ne govori bedarij.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a ivekoprivek » 27 Dec 2017, 19:48

zaaaaaaaan napisal/-a:Z LTE signalom je to tako samo še vprašanje časa. Kabli bodo preteklost, vse pa bo potekalo preko modema s SIM kartico, TV bomo pa gledali s pomočjo programov kot je Telemachov EON.

LTE je 4G, za še hitrejši internet pa so že lansirali 5G. Bolj verjetno je da bo 4G/LTE nekoč še samo lep spomin.

Je poskusil že kdo ta Hofer paket z 200GB, jaz razmišljam že kak mesec o tej opciji. Sicer imajo mapo s pokritostjo signala, ampak vseeno bi rad slišal z uporabniškega vidika izkušnjo.
ivekoprivek

OdgovorNapisal/-a mbfc » 27 Dec 2017, 20:06

5G ne bo nikoli izpodrinil LTE. In niti 5G niti LTE ne bo nikoli nadomestil kablov oz. mikrovalovnih povezav kot jih ima recimo Ario.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a hsge » 27 Dec 2017, 21:12

Kablov na splošno sicer ne, bodo pa kabli od najbližje postaje do končnega uporabnika hitro preteklost. Kar je vbistvu vse kar je končnemu uporabniku pomembno.
hsge

OdgovorNapisal/-a mbfc » 27 Dec 2017, 22:08

Mogoče čez 20-30 let ja. Pa še to vprašanje.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a ivekoprivek » 27 Dec 2017, 22:40

mbfc napisal/-a:Mogoče čez 20-30 let ja. Pa še to vprašanje.

Tako sem jaz razmišljal okoli leta 2000 ko sem gledal sliko v računalniški reviji, kjer je bil prikazan Wifi TV, povezan z brezžično tipkovnico, skonektan preko routerja na širokopasovno povezavo s katero je lahko kontroliral rolete in luč v kopalnici. Znanstvena fantastika ob pojočem modemu, Kazzi, kupu kablov in 512mb rama.

Danes je to samoumevno, v tehnologiji nikoli več ne rečem nikoli.

Ko bo vse v 4K formatu bo 4G prepočasen, kot tudi je za gledanje Ultra HD in podobnih stvari sedaj. Kot WAP nekdaj.
ivekoprivek

OdgovorNapisal/-a hsge » 27 Dec 2017, 22:47

Sej če bo v 20 letih to samoumevno, je za mene hitro. Ko se bo enkrat IoT na vlko razmahnil pa sploh.
hsge

OdgovorNapisal/-a guano » 27 Dec 2017, 22:50

krivulja hitrosti razvoja ni diagonala
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a mbfc » 27 Dec 2017, 23:26

hsge napisal/-a:

saj če bo v 20 letih to samoumevno, je za mene hitro. Ko se bo enkrat IoT na vlko razmahnil pa sploh.

IoT bo prej baziran na wifijih kot pa na 5G.

LTE kot tak sploh nima zmogljivosti, da bi lahko nadomestil landline. Oz. bil funkcionalen kot neka alternativna trenutni fix tehnologiji.

Kar pa se tiče 5G. Sem jaz mnenja da bo to dosti manjši boom kot se zdaj govori. Preprosto preveč celic (oddajnikov) je potrebnih, da bi to nekako realno funkcioniralo. Tam ko bo res nujno potrebno, Manhattan, center Londona, tam bo 5G res faktor, drugje pa niti približno.

Če bi želel pokriti Maribor (Center, Tezno, Tabor, Pobrežje, Studence) bi potreboval 75.000 oddajnikov. To preprosto ni realno in 5G bo eden izmed večjih flopov.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a donkey » 28 Dec 2017, 08:53

mbfc napisal/-a:
hsge napisal/-a:

saj če bo v 20 letih to samoumevno, je za mene hitro. Ko se bo enkrat IoT na vlko razmahnil pa sploh.

IoT bo prej baziran na wifijih kot pa na 5G.

LTE kot tak sploh nima zmogljivosti, da bi lahko nadomestil landline. Oz. bil funkcionalen kot neka alternativna trenutni fix tehnologiji.

Kar pa se tiče 5G. Sem jaz mnenja da bo to dosti manjši boom kot se zdaj govori. Preprosto preveč celic (oddajnikov) je potrebnih, da bi to nekako realno funkcioniralo. Tam ko bo res nujno potrebno, Manhattan, center Londona, tam bo 5G res faktor, drugje pa niti približno.

Če bi želel pokriti Maribor (Center, Tezno, Tabor, Pobrežje, Studence) bi potreboval 75.000 oddajnikov. To preprosto ni realno in 5G bo eden izmed večjih flopov.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
To je ja več kot en oddajnik na vsako stavbo? To ma taki mali domet al kaj?
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a hsge » 28 Dec 2017, 10:29

@mbfc saj pravim, končnemu uporabniku je vseeno. In on bo slej ko prej ostal brez kablov. Zdaj kak točno nisem ziher, ampak kot pravim, niti ni važno.
hsge

OdgovorNapisal/-a mbfc » 28 Dec 2017, 11:07

Slej ko prej, to pa ja. Ampak bolj slej kot prej :D

@donkey, ne gre samo za domet, ampak za kapacitete.

Recimo za primerjavo, tak za občutek, ena LTE bazna lahko nese 75mbit na sekundo. Kompleten promet. Zdaj pa si predstavljaj da das na to, 10 strank, ki imajo pakete po Slovenskih standardih.

So pa 5G oddajniki zelo mali. To se bo dalo na vsako cestno luc, vsaki semafor, prometni znak, itd itd

Posledicno se bo seveda pojavilo vprasanje kolko bo komu pasalo da ma 5 oddajnikov okoli bajte ki mu v celo sevajo.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a donkey » 28 Dec 2017, 11:12

mbfc napisal/-a:Slej ko prej, to pa ja. Ampak bolj slej kot prej :D

@donkey, ne gre samo za domet, ampak za kapacitete.

Recimo za primerjavo, tak za občutek, ena LTE bazna lahko nese 75mbit na sekundo. Kompleten promet. Zdaj pa si predstavljaj da das na to, 10 strank, ki imajo pakete po Slovenskih standardih.

So pa 5G oddajniki zelo mali. To se bo dalo na vsako cestno luc, vsaki semafor, prometni znak, itd itd
Posledicno se bo seveda pojavilo vprasanje kolko bo komu pasalo da ma 5 oddajnikov okoli bajte ki mu v celo sevajo.

To bodo še veselice s tožbami ... jaz nisem paranoičen glede teh zadeva, pa mi odkrito povedano tudi ne bo pasalo, da bo to sranje tak nametano naokoli ...
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a mbfc » 28 Dec 2017, 11:19

Sej to. Tehnično je 5G bolj kot ne končan. Takoj po novem letu bodo prve instalacije na Kitajskem in v Ameriki. Pa tudi v Nemčiji. Ericsson je vodilen tukaj in ma podpisane pogodbe z China Mobile, Verizon in T-Mobile. V bistvu tehničnih ovir ni več nekaj, bolj praktične so.

Pa še nekaj, tu treba upoštevat še vandalizem :)
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a guano » 23 Mar 2018, 14:01

Pred časom smo se pogovarjali o cenah....vceraj mi je pri Telemachu uspelo sklenit razmerje, mobi in net in tv;

- mobi paket še več, prvo leto gratis, drugo leto 13€ na mesec;
- tv in net prvo leto 38€, drugo 55€ (vključuje tudi cinestar premiere1 in 2)
- dodal še HBO1,2,3 in Cinemax 1,2....prvih 6 mesecev gratis, dalje 6 €

:up: :up: :up:
Uporabniški avatar
guano

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na RAZNO 

Kdo je na strani

Po forumu brska: fufa., niko in 3 gostov