Telefonija

Telefonija

OdgovorNapisal/-a MB-M » 22 Mar 2016, 10:38

Vem, da se je o tem že debatiralo, milsim, da predvsem v temi računalništvo, vendar se mi de da iskat, pa še velikokrat bomo v prihodnosti kaj debatirali o telefonih. Torej.
Potrebujem najbolj optimalen telefon do cca 200€, vendar ne Samsunga. Kakšne so vaše izkušnje in predlogi. Pomembna je kvaliteta kamere. Gledam pa trenutno dva modela in sicer:
1. Huawei P8 Lite, Dual Sim
2. Sony GSM telefon Xperia M4 Aqua
MB-M

Re: Telefonija

OdgovorNapisal/-a guano » 22 Mar 2016, 10:43

MB-M napisal/-a:Vem, da se je o tem že debatiralo, milsim, da predvsem v temi računalništvo, vendar se mi de da iskat, pa še velikokrat bomo v prihodnosti kaj debatirali o telefonih. Torej.
Potrebujem najbolj optimalen telefon do cca 200€, vendar ne Samsunga. Kakšne so vaše izkušnje in predlogi. Pomembna je kvaliteta kamere. Gledam pa trenutno dva modela in sicer:

imam točno tega. odličen telefon, ne menjam več nikdar za nobeno drugo znamko....zelo lahek za upravljanje, pregledni menuji, dober fotoaparat, hiter odziven, pregleden....skratka super telefon
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a elwood » 22 Mar 2016, 11:15

guano napisal/-a:
MB-M napisal/-a:Vem, da se je o tem že debatiralo, milsim, da predvsem v temi računalništvo, vendar se mi de da iskat, pa še velikokrat bomo v prihodnosti kaj debatirali o telefonih. Torej.

Imam točno tega. odličen telefon, ne menjam več nikdar za nobeno drugo znamko....zelo lahek za upravljanje, pregledni menuji, dober fotoaparat, hiter odziven, pregleden....skratka super telefon

Hčerki sem kupil enakega...... super telefon, super kamera, super zaslon. Tak da priporočam. Sam imam Iphone 6 in sem delal malo primerjavo slik in moram reči, da sem zelo pozitivno presenečen nad Huawei-jem.
Demokracija je laž in fetiš, ki nam preprečuje, da vidimo resnico oziroma dejanske antagonizme v družbi (dr. Slavoj Žižek)
Uporabniški avatar
elwood

OdgovorNapisal/-a lassie » 22 Mar 2016, 11:50

samo se kitajce in nic drugega.
Uporabniški avatar
lassie

OdgovorNapisal/-a MB-M » 22 Mar 2016, 12:03

Torej nobenega ljubitelja Sony-ja :smoking: Sedaj pa naprej. Vezave ne bi rad imel in me zanima kje najceneje do njega. na mimovrste sem ga zasledil za 200€.
MB-M

OdgovorNapisal/-a bani » 22 Mar 2016, 14:16

Zakaj starejši uporabniki foruma (+50) ;) načeloma ne želite Samsungov, pa tu mislim istega cenovnega razreda, kot je ta Huawei ?
V čem je ta Huawei prijaznejši do uporabnika od samsung galaxy J5 in A3? Kak je z odzivnostjo in kako z baterijo, ostalo lahko primerjam na spletu
Kaj prevaga za kitajce?
Pa brez zamere Matjaž, ker sem to vprašal v tej temi. (SY)
Uporabniški avatar
bani

OdgovorNapisal/-a MB-M » 22 Mar 2016, 14:29

Ni panike, saj telefon ni za mene. Jaz imam sedaj Lenovo A6000 in mi zadostuje preko glave. Otroci, otroci,...
MB-M

OdgovorNapisal/-a hsge » 22 Mar 2016, 14:42

bani napisal/-a:Zakaj starejši uporabniki foruma (+50) ;) načeloma ne želite Samsungov, pa tu mislim istega cenovnega razreda, kot je ta Huawei ?
V čem je ta Huawei prijaznejši do uporabnika od samsung galaxy J5 in A3? Kak je z odzivnostjo in kako z baterijo, ostalo lahko primerjam na spletu
Kaj prevaga za kitajce?

cena. v nižjem cenovnem razredu boš dobil več za svoj denar od preverjenega "no-name" telefona kot od samsunga. ampak dajte ga res preverit, ker vsak kitajec tudi ni ok.
hsge

OdgovorNapisal/-a guano » 22 Mar 2016, 14:46

bani napisal/-a:Zakaj starejši uporabniki foruma (+50) ;) načeloma ne želite Samsungov, pa tu mislim istega cenovnega razreda, kot je ta Huawei ?
Kaj prevaga za kitajce?

isti samsungov telefon (zmogljivost in ostalo) je vsaj za 50% dražji
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a MB-M » 22 Mar 2016, 15:12

V tem primeru gre izključno za ta dva telefona, ki sem jih napisal. Oba zagotavljata vse potrebno in cena je dokaj realna. Ima pa "kitajc" nekaj boljših karakteristih in možnost večje SD kartice. Odločil pa se bo otrok sam.
MB-M

OdgovorNapisal/-a Vaccinator » 22 Mar 2016, 15:39

Ne vem kak je Huawei ampak ta M4 ma kar malo pomnilnika, problem pa je, da vse aplikacije shranjuje direktno gor na telefon, pa ti po zelo kratkem času začne zmanjkovat pomnilnika, na SD pa recimo 30GB placa, naret pa ne morš prav nič. Frustrirajoče. :?
Uporabniški avatar
Vaccinator

OdgovorNapisal/-a ales100i » 22 Mar 2016, 15:56

MB-M napisal/-a:Torej nobenega ljubitelja Sony-ja :smoking: Sedaj pa naprej. Vezave ne bi rad imel in me zanima kje najceneje do njega. na mimovrste sem ga zasledil za 200€.

Razmisli še o tretji varianti. Motorola moto g 3.generacija. Na http://www.expansys.si tudi za 200 eur. Karakteristike s Huawei so skoraj identične, je pa naredila motorola ogromen korak naprej v software-u, ki je eden najmanj "onesnaženih" z neumnostmi, ki samo upočasnijo telefon in skrajšajo delovanje baterije. Huawei je dober telefon, ampak meni gre njegov uporabniški vmesnik na živce. Pač stvar odločitve.

Če pa ne poznaš strani expansys.si, to niso neki nezaupanja vredni kitajci. Gre za enega največjih spletnih trgovcev s telefoni v evropi. Bazirani so v Franciji in imajo sedaj že celo pisarno v Ljubljani za pomoč in prevzem izdelkov za servis. Jaz sem tam kupil že 10 telefonov in vse je vedno potekalo brezhibno. Ko so dobili denar, je bil telefon z DHL jutri pri meni doma. Jaz njih predvsem uporabljam zato, ker ob tem, da že v osnovi imajo nekoliko nižje cene kot trgovine pri nas, lahko preko firme vzameš telefon in ga plačaš brez ddv. Saj vem, da si ddv odbiješ na firmi, ampak vseeno. Plus tega pa imajo nekatere znamke, ki jih pri nas ne moreš kupit. In pa akcije. Vsake toliko znižajo cene kakih telefonov in dobiš lahko ful ugodno kaki telefon. Zdaj imajo recimo nexus 5x za 319 eur. In to je cena z davkom. Al pa moto x style za 369. Telefon trenutno med najboljšimi na trgu za pol cene Samsunga recimo.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a lassie » 22 Mar 2016, 16:52

jaz priporocam mojo jajco, ce je kdo avanturist:) letv/leeco 1s... na jok mi gre, kak je dober:)
Uporabniški avatar
lassie

OdgovorNapisal/-a ales100i » 22 Mar 2016, 16:58

lassie napisal/-a:jaz priporocam mojo jajco, ce je kdo avanturist:) letv/leeco 1s... na jok mi gre, kak je dober:)

To sem že gledal enkrat, pa zgleda po karakteristikah res dobro za ceno. Vse dela? Pa kje to kupiš?

Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a hsge » 22 Mar 2016, 17:50

@vacinator googlaj app2sd. S tem, da potrebuješ root in moraš znat flashat firmware.

Btw še en +1 za motorolo, njihov android je po moje še boljši od stocka.
hsge

OdgovorNapisal/-a mihaS » 22 Mar 2016, 18:17

Sam imam Huawei-a Ascend P7, junija bo 2 leti. Ne morem ga prehvaliti. Nikoli več druge znamke telefona.
Uporabniški avatar
mihaS

OdgovorNapisal/-a lassie » 22 Mar 2016, 19:08

ales100i napisal/-a:
lassie napisal/-a:jaz priporocam mojo jajco, ce je kdo avanturist:) letv/leeco 1s... na jok mi gre, kak je dober:)

To sem že gledal enkrat, pa zgleda po karakteristikah res dobro za ceno. Vse dela? Pa kje to kupiš?

Dela vse v nulo. Sicer je bla na zacetku kamera bolj boga, pa so z nadgradnjami kitajci to poslihtali. zdaj res ne morem prehvalit, niti ene tezave z njim. zaslon, zvok, vse v nulo. sicer naj bi v kratkem prisel ven se 2s, ki bo prava posast. sicer pa ima punca xiaomi redmi note 3...v bistvu ista zadeva, edino snemanja nima v 4k...pravtako zelo zadovoljna... tokrat sem res prvic sel v "neznano" h kitajcem, ampak mislim, da nikoli vec ne bom kupil branda, kjer 500 evrov placas samo za ime. kupil sem ga na alixpress, se da najt prodajalce ki prvo posljejo v svoje eu skladisce in potem od tam k tebi, da se izognes carini pa davku. garancija je eno leto...ce mi za ta denar drzi eno leto ni hudica, da ne kupim vsako leto kakega novega kitajca.
Uporabniški avatar
lassie

OdgovorNapisal/-a elwood » 22 Mar 2016, 19:28

mihaS napisal/-a:Sam imam Huawei-a Ascend P7, junija bo 2 leti. Ne morem ga prehvaliti. Nikoli več druge znamke telefona.

Kitajci gor al dol. Huawei P8 je res super telefon. Moja hčera ga dosti uporablja, slika, pa facebooku in ostalo sranje -skratka ne more ga prehvalit. Pa tudi posodobitve so dokaj hitre. Ta drugi otrok ima Huawei P7, ta tretji HTC, četrti Samsunga in samo četrti jamra.....
Demokracija je laž in fetiš, ki nam preprečuje, da vidimo resnico oziroma dejanske antagonizme v družbi (dr. Slavoj Žižek)
Uporabniški avatar
elwood

OdgovorNapisal/-a screamer_mb » 22 Mar 2016, 21:17

Lepo je slišat tak lepe besede o Huaweiu, naslednjič ko bom menjal, bom menjal s tem. Sem pa imel dva meseca Samsunga in mislim da ga kar nekaj časa ne bom imel.
Nor na moj Maribor!
Uporabniški avatar
screamer_mb

OdgovorNapisal/-a matejger » 22 Mar 2016, 21:23

Zanimivo...
Jaz imam sedaj namen nabavit in izbiram med Xperia Z5 Premium in Samsung
Galaxy S7 edge.

Vaša mnenja kaj je boljše izbrat ( cena ni pomebna) prednosti slabosti enega in drugega...
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a izi » 22 Mar 2016, 21:39

Slika
vijol'čno sveti se nebo,
ni predaje, ko ti pojemo
Uporabniški avatar
izi

Kraj: greenwich

OdgovorNapisal/-a matejger » 22 Mar 2016, 21:40

u na tega sem pa pozabil :smoking: :mrgreen:
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a screamer_mb » 22 Mar 2016, 21:50

Sem se malo zamislil, kam smo prišli z napredkom. Zadnjih 20 let živimo največji preskok v tehnologiji v zgodovini.
Nor na moj Maribor!
Uporabniški avatar
screamer_mb

OdgovorNapisal/-a fufa. » 22 Mar 2016, 22:08

Tudi jaz mam Huawei P8 Lite, meni top 3 njegovih plusov: dual sim, preglednost, vrhunske slike. Bomba telefon!
Pred tem sem mela Sony Xperia Z3 Compact, za katerega sem placala 250 evrov vec kot za tega, pa ga Huawei gladko scat pelje.
I'm not saying I'm Wonder Woman, I'm just saying nobody has ever seen me and Wonder Woman in a room together.
Uporabniški avatar
fufa.

Kraj: 48°12′N 16°22′E

OdgovorNapisal/-a Fantastic » 22 Mar 2016, 23:05

matejger napisal/-a:Zanimivo...
Jaz imam sedaj namen nabavit in izbiram med Xperia Z5 Premium in Samsung
Galaxy S7 edge.

Vaša mnenja kaj je boljše izbrat ( cena ni pomebna) prednosti slabosti enega in drugega...

Trenutno ni telefona, ki bi lahko konkuriral samsung s7!
Uporabniški avatar
Fantastic

Naslednja

Vrni se na RAZNO 

Kdo je na strani

Po forumu brska: hsge, mbfc in 3 gostov