Znanost - tehnologija

Re: Znanost - tehnologija

OdgovorNapisal/-a guano » 07 Feb 2018, 09:50

tomecp napisal/-a:Vsi, ne samo Bitcoin. Zdaj pa očitno sledijo še delniški trgi.

No, vem da vsi, ampak to je graf Bitcoina; pa še bo šlo dol, ker zdaj že rusi "grozijo",
da bodo šli po poteh koreje in kitajske...in potem bodo tudi ostale države primorane slediti
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a šerpa » 07 Feb 2018, 09:52

pizda ste privoscljivi ej...
šerpa

OdgovorNapisal/-a guano » 07 Feb 2018, 09:54

šerpa napisal/-a:pizda ste privoscljivi ej...

???

od kod ti pa zdaj to? :shock: (UF)

ps. če ti je lažje sem tudi jaz januarja nekaj nabavil, in menda nisem tak hepan, da bom sam sebi slabo privoščil, ali genij ? sem pa nekaj od tega že prodal, verjetno bom še nekaj, ker ta voz lahko gre u tri krasne dol, zdaj ko so se velesile začele s tem jebat
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a šerpa » 07 Feb 2018, 10:02

hehe jutro je se :)

sem mel (upravicen :) ) obcutek, da si pametoval pa zdaj uzivas v svoji mali zmagi :)
šerpa

OdgovorNapisal/-a guano » 07 Feb 2018, 10:09

šerpa napisal/-a:hehe jutro je se :)

sem mel (upravicen :) ) obcutek, da si pametoval pa zdaj uzivas v svoji mali zmagi :)

si me razkril, ha...da sem mazohist
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 07 Feb 2018, 10:21

Stvar je identična kot je že bila 3x do sedaj. Jaz sem že decembra napovedal ( ne tukaj na forumu ) da bo padec Bitcoina na 6k-8k ( 60% - 70% nižje od najvišje dosežene vrednosti, katera je bila tik pod 20k $ ), potem bo 2-3 mesečna stabilizacija, zmes morebiti padec na 5k oz. rast na največ 8k-9k. Potem bo začelo počasi rasti do jeseni. Potem pa opcija A, eksplozija za 10x-30x to jesen, ali pa bo ta eksplozija šele jeseni leta 2019 ( opcija B ). Jaz ocenjujem, da bodo zdaj rasti dosti prej, ker je vse že dosti bolj v medijih kot je bilo recimo v prejšnjih 3 ciklih. In dosedaj vedno, ko je balonček počil je bil padec minimalno 60% in maksimalno 75%. Pol 1,5 - 3,0 leta počasna rast do eksplozije, katera pa je potem zrastla pri balonu 3 iz 60$ na 1000$ ( 16x več ), pri balonu 4 pa iz 300$ na 20k $ ( 66x več ). Balon 3 je padel iz 1000$ na 400$ in potem čez par mesecev gor-dol se je stabiliziral na 300$, ter taki ostal cca. 3 leta. Tak da bo zdaj ta balon št. 4 tudi nekaj takega, le da več nebo tako dolgih ciklov, kot jih je bilo dosedaj, ker je vedno več ljudi noter in tudi ljudje, veliki igralci na borzah prodajajo na borzah in del tega prenašajo v kriptovalute, ker je profit tu večji. Samo včeraj je Big Whale na Bitstampu, ko je bila cena 7,5-7,8k $, ponudil, da kupi 1800 BTC po ceni 8k $ ( 14,4 milijona $ ) in jih tudi uspel kupiti v celih 3 minutah. Ja taki player-ji se zdaj spuščajo sem not. In ko bodo ti prodajali ( vnočevali profit ) bo tudi cena padala, kot se sedaj to isto dogaja pri delnicah.

In če gre Bitcoin dol, grejo vse ostale kriptovalute dol, ko pa gre gor, gre tudi ostalo gor. S tem, da če bo Bitcoin šel gor po moji oceni za 10x-30x, bo pa katera ostala manj znana kriptovaluta šla gor za 100x-300x, mogoče celo 1000x ( isto kot sedaj ), padec pa bo od 60-75%, razen, če si res kupil shitcoin, pol lahko pričakuješ padec tudi 90%+.

Kateri ne paničarijo in ko kupijo, ter pustijo leto do dve, bodo v profitu, neglede kdaj so kupli. Vsaj tak je blo dosedaj. Bo pa enkrat vse skupaj dol vsekalo in se več nebo kar tak pobralo ( morda celo GAME OVER ), ker dejstvo je sledeče, da vsi nemorejo zaslužit. Zdaj pa ali bo to pri balonu št. 5 ali pa pri balonu št. 6,... žal noben neve. Bo pa enkrat. Zato je pametno ko zraste za več kot 10x, 20x,... tudi nekaj prodat, da maš nekaj od tega in je pol lažje, če je to tvoj zadnji profit iz kriptovalut.

Tolko malo analize z moje strani. Če hočeš fajn zaslužit, moraš tudi reskirat in kupit kaki drugi coin kot je BTC, kateri je ziheraš in bo manj zrastel kot pa ostali coin-i.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a liki » 07 Feb 2018, 10:47

Bomo videli. Jaz sem že v decembru izrazil mojo skepso, ker je enostavno to postala prevelika in preveč nenadzorovana svetovna zgodba. In dejansko so se sedaj praktično vsi spustili v borbo sklatit te kriptovalute oz. jih na takšen ali drugačen način dobiti pod kontrolo. Zdaj berem, da bodo še banke onemogočile uporabo kreditnih kartic za poslovanje na kriptovalutnih borzah...

Sicer vsak za sebe najboljše ve, ali se še misli iti to igro ali ne, osebno pa mislim, da ko se bo zadeva stabilizirala na enem nivoju, to ne bo več potem takšna norišnica pri skaknju navzgor in navzdol, ampak bo to bolj normalno gibanje skokov (in tudi bolj varno vlaganje). Kriptovalute kot takšne ne bodo izginile, v to ne verjamem, ne bo pa več takšne norišnice kot se dogaja v zadnjih mesecih...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 07 Feb 2018, 11:23

Se strinjam z liki-jem.

Ravno zato, ker so tisti pravi coin-i številčno omejeni in zaradi tega, ker jih Elita nima pod kontrolo, jih bodo bodisi želeli dobit pod kontrolo ali pa uničit. Torej tukaj, če enkrat to postane "uradna" valuta in boš lahko kupil z njo kruh, avto, hišo,... več nebodo mogli iz lufta ustvarjat denarja, ko ga bo primanjkovalo za javni sektor, za posojila in kasneje odpis kreditov razni Eliti,... In ta zdajšnji sistem se bo močno spremenil, če bodo ljudje rekli fuck-off FIAT denarju in začeli uporabljat crypto. V tem primeru bo crypto vrednost poletela v nebo. Vse pa je na stvari zaupanja. Sedaj ljudje verjamejo v USD, EUR, CHF,... in ima to neko vrednost. In če bodo verjeli v "crypto" bo le ta tudi imela uporabno vrednost, kot jo ima danes ta denar. In če bodo ljudje verjeli in uporabljali to, potem tudi tega nebodo mogli kar tak uničit. Pa še vzet ti ga nemorejo kar tak, kot pa sedaj, ko ga imaš na banki. To bo res al revolucija in se bo celotni sistem korenito spremenil, Elita pa bo posredno izgubila moč in kontrolo, katero ima danes na najvišji točki. Ali pa bo kriptosvet pod kontrolo Elite ali pa se bo ga uničilo in potem bo vse teklo isto kot sedaj. Čas bo pokazal svoje v katero smer bo šel crypto.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a hsge » 07 Feb 2018, 11:26

FIAT valute še lep čas ne bodo izginile. kriptovalute pa se bodo regulirale, in upam da končno začele uporabljati kot to za kar so bile ustvarjene, ne pa za špekulacije.
hsge

OdgovorNapisal/-a guano » 07 Feb 2018, 12:25

Leteči Golman napisal/-a:Stvar je identična kot je že bila 3x do sedaj. Jaz sem že decembra napovedal ( ne tukaj na forumu ) da bo padec Bitcoina na 6k-8k ( 60% - 70% nižje od najvišje dosežene vrednosti, katera je bila tik pod 20k $ ),

padec iz 20.000 na 6.000 je več kot 3x-ni padec...in ta padec niti malo podoben prejšnjim padcem, temveč je posledica tega, da trgi-države eden za drugim spravljajo trgovanja v regulativo (najprej koreja, potem kitajska, zdaj ruske napovedi....počasi bodo vsi sledili), in tako se bo tudi padanje nadaljevalo, šele potem, ko se bodo vsi glavni trgi regulirali, potem se bodo zadeve stabilizirale in lahko se bo začela rast....jaz menim, da bo pravi čas za nakupe prišel jeseni letos ali še pozneje...nikakor pa ni zdaj pravi čas, ker je preveč neznank v igri

ps. napoved....bitcoin zna past še za 3x torej na 2.000 $ ali še nižje....da pa bo prišel nazaj na 20.000 $ pa bo potreben kar en lep čas
Zadnjič spremenil guano, dne 07 Feb 2018, 12:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a 1960 » 07 Feb 2018, 12:34

guano napisal/-a:No, vem da vsi, ampak to je graf Bitcoina; pa še bo šlo dol, ker zdaj že rusi "grozijo",
da bodo šli po poteh koreje in kitajske...in potem bodo tudi ostale države primorane slediti

No ja, ampak na koncu se je povsod izkazalo, da so te regulacije precej bolj mile, kot so bile prvotno predstavljene v medijih. Da bo prislo do regulacij oz. do poskusa regulacij pa je tak jasno, ni pa nujno, da je to dolgorocno slaba stvar za kriptomarket (ce se bo reguliralo na pravi nacin)
1960

OdgovorNapisal/-a guano » 07 Feb 2018, 12:36

1960 napisal/-a:
guano napisal/-a:No, vem da vsi, ampak to je graf Bitcoina; pa še bo šlo dol, ker zdaj že rusi "grozijo",

No ja, ampak na koncu se je povsod izkazalo, da so te regulacije precej bolj mile, kot so bile prvotno predstavljene v medijih. Da bo prislo do regulacij oz. do poskusa regulacij pa je tak jasno, ni pa nujno, da je to dolgorocno slaba stvar za kriptomarket (ce se bo reguliralo na pravi nacin)

regulacija pomeni regulacija...torej takega "divjanja" kripto valut kot smo ga bili vajeni do sedaj, zagotovo več nikdar ne bo
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 07 Feb 2018, 12:39

guano napisal/-a:
Leteči Golman napisal/-a:Stvar je identična kot je že bila 3x do sedaj. Jaz sem že decembra napovedal ( ne tukaj na forumu ) da bo padec Bitcoina na 6k-8k ( 60% - 70% nižje od najvišje dosežene vrednosti, katera je bila tik pod 20k $ ),

padec iz 20.000 na 6.000 je več kot 3x-ni padec...in ta padec niti malo podoben prejšnjim padcem

To pa ne drži.

Balon 1 iz 20$ na 8$ ( -60% )

Balon 2 iz 200$ na 50$ ( -75% )

Balon 3 iz 1000$ na 300$ (-70% )

Balon 4 iz 20000$ na 6000$ ( -70% )

Vsi padci do domala čisto isti. Pri zdajšnem balonu še je nekaj rezerve, da bo padec -75%, mora pasti BTC na vrednost 5000$.
Zadnjič spremenil Leteči Golman, dne 07 Feb 2018, 12:42, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a guano » 07 Feb 2018, 12:41

Leteči Golman napisal/-a:
guano napisal/-a:

padec iz 20.000 na 6.000 je več kot 3x-ni padec...in ta padec niti malo podoben prejšnjim padcem

To pa ne drži.

Balon 1 iz 20$ na 8$ ( -60% )

Balon 2 iz 200$ na 50$ ( -75% )

Balon 3 iz 1000$ na 300$ (-70% )

Balon 4 iz 20000$ na 6000$ ( -60% )

Vsi padci do domala čisto isti. Pri zdajšnem balonu še je nekaj rezerve, da bo padec -75%, mora pasti BTC na vrednost 5000$.

nisi prebral nadaljevanja, zakaj to ni isti padec ?
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 07 Feb 2018, 12:44

guano napisal/-a:

Sem prebral. Za mene je pač isti ( v moji glavi ). Napovedujem ( upam ), da bo spet bum navzgor jeseni 2018 ali jeseni 2019. Torej, da bo še vsaj ena taka divja rast kot je bila dosedaj. Pol pa vprašanje kaj bo ko bo počil balon št. 5.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a guano » 07 Feb 2018, 12:51

guano napisal/-a:

Sem prebral. Za mene je pač isti ( v moji glavi ). Napovedujem ( upam ), da bo spet bum navzgor jeseni 2018 ali jeseni 2019. Torej, da bo še vsaj ena taka divja rast kot je bila dosedaj. Pol pa vprašanje kaj bo ko bo počil balon št. 5.

no bomo videli, jaz napovedujem nadaljevanje negativnega trenda vsaj do jeseni, ali še naprej....ker regulativo se bodo šle vse glavne države... in tako dolgo, dokler ne bodo stvari urejene, bo sledilo padanje, potem se bo padanje prnehalo, zadeve se bodo umirile in sledila bo rast, vendar počasnejša kot kadarkoli do sedaj...
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 07 Feb 2018, 13:15

Moja napoved ( predvidevanja ): Celotni crypto market je sedaj vreden cca. 350 milijard. Bil je že 700. Največji dot com balonček ( 1999 ) je počil pri 5000 milijardah. Preračunano na danes je to 7500 milijard. In po moji oceni bo to skoraj isto, če že ne čisto isto. Torej do marketa 5000 do 10000 milijard, morda celo 12000 milijard bo to divje rastlo/padalo kot dosedaj, pol pa noben nemore vedet kaj bo ko bo tisti glavni balon počil. + sedaj je v crypto Svetu še dokaj malo ljudi ( po moji oceni 2-4% ) in je vsaj za nulo premali, ter bo potreben ( umetno ustvarjen magari ) še en taki brutalni dvig, da bo potegnilo not vsaj 20-50% ljudi Sveta ( jih navuklo, premamilo ), kateri sedaj skeptično vse skupaj opazujejo. No, takrat ko pa bo taka masa not stopila, pa bo pomoje pravi kaboom in bo marsikdo kratko potegnil.

Zato je tudi moja taktika, da ko se skupni marketcap približa 5000 milijardam ali pa ko bo balon 5 zrastel/počil ( odvisno kaj bo prej ), jaz takrat prodam 50-90% vsega kar imam ( magari v padanju/poku 5. balona ), ostalo pa pustim in pozabim, ter mi je vseeno, če se vse skupaj sesipa. Tako da v tem trenutku je po "moje mnenje" premalo ljudi še noter, ter da je skupni market premali, da še nebi bilo recimo te ene velike rasti. Pol pa mam jaz razprodaje definitivno...
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a venti » 07 Feb 2018, 13:21

Leteči Golman napisal/-a:vsaj 20-50% ljudi Sveta

ostalega ne bo komentiral, morda imaš prav. Ampak s tem si pa tako močno v temo brcnil da adijo. Veš kaj je 50% svetovne populacije? Škoda, s takimi feleri pokvariš celo svoje pisanje...
venti

OdgovorNapisal/-a guano » 07 Feb 2018, 13:23

Leteči Golman napisal/-a:ter bo potreben ( umetno ustvarjen magari ) še en taki brutalni dvig, da bo potegnilo not vsaj 20-50% ljudi Sveta

človek kaj ti pišeš ? več kot 75% sveta nima strehe nad glavo in tri dnevne obroke,
ti pa pričakuješ da se bo 20-50% ljudi pečalo s kriptovalutami ??? wtf
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a liki » 07 Feb 2018, 13:40

Tako za info, če služiš minimalca v Sloveniji, spadaš gledano z vidika svetovne populacije med 15% najbogatejših ljudi na svetu...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 07 Feb 2018, 13:41

@venti @guano

No tu sem se res prenaglil in nisem dobro premislil, ko sem napisal procentualno, koliko ljudi bo not. Imata prav. Torej moj popravek. Trenutno menim, da še je vedno premalo ljudi not in s še eno tako divjo rastjo, jih bo not še več pritegnilo in šele pol, ko se bo povečalo ljudi, kateri se bodo spustili v crypto svet, bo sledil tisti glavni pok balona, kot je bil recimo leta 1999 ( .dot com ). Še moja ocena glede bitcoina. Stabiliziral se bo in bo skakal dnevno, tedensko,... ter se gibal med 5k-8k. Morda padec na 4k, vendar ne pod to vrednost oz. kot trdi guano da bo 3k. In morda rast na 9k, pol pa spet padec na 5k-8k. Ko pa bo poletel, pa bo presegel vrednost 100k. Po moji oceni bo balon počil med najhitreje pri 120k in najpozneje 400k in zna to bit tisti glavni pok. Ostale kriptovalute pa bodo mele rast od 30-300x ( tiste s tehnologijo ).
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a guano » 07 Feb 2018, 13:45

Leteči Golman napisal/-a:@venti @guano

No tu sem se res prenaglil in nisem dobro premislil, ko sem napisal procentualno, koliko ljudi bo not. Imata prav. Torej moj popravek. Trenutno menim, da še je vedno premalo ljudi not in s še eno tako divjo rastjo, jih bo not še več pritegnilo in šele pol, ko se bo povečalo ljudi, kateri se bodo spustili v crypto svet, bo sledil tisti glavni pok balona, kot je bil recimo leta 1999 ( .dot com ). Še moja ocena glede bitcoina. Stabiliziral se bo in bo skakal dnevno, tedensko,... ter se gibal med 5k-8k. Morda padec na 4k, vendar ne pod to vrednost oz. kot trdi guano da bo 3k. In morda rast na 9k, pol pa spet padec na 5k-8k. Ko pa bo poletel, pa bo presegel vrednost 100k. Po moji oceni bo balon počil med najhitreje pri 120k in najpozneje 400k in zna to bit tisti glavni pok. Ostale kriptovalute pa bodo mele rast od 30-300x ( tiste s tehnologijo ).

to vse bi isto napovedoval, če....

...če se ne bi močne države zadnje čase začele ful ukvarjat z regulacijami kripto trgov. Ker pa se, pa napovedujem nadaljevanje medveda
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 07 Feb 2018, 13:52

guano napisal/-a:

...če se ne bi močne države zadnje čase začele ful ukvarjat z regulacijami kripto trgov. Ker pa se, pa napovedujem nadaljevanje medveda

Jaz pa bika in da bodo tudi banke in države z veliko šeflo šle not v crypto svet, da še one naredijo profit iz tega in ko bodo one vnovčevale mega-profit, bo hkrati šlo dol in bo to win-win za njih. Zaslužli bojo in še morda ga sesipali. In to sem pozabil napisat. Pri naslednjem napihovanju balona ( Balon št. 5 ) bo marketcap dosegel ali presegel 5000 milijard. In to število pri meni daje alarm ( spomin na .dot com balonček ) in hkrati opozorilo, da se ne ve kaj bo pol in da je dobro vsaj polovico prodat, ker se zna tukaj zgodba končati ( mega profiti ).
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a guano » 07 Feb 2018, 13:56

guano napisal/-a:

Jaz pa bika in da bodo tudi banke in države z veliko šeflo šle not v crypto svet, da še one naredijo profit iz tega in ko bodo one vnovčevale mega-profit, bo hkrati šlo dol in bo to win-win za njih. Zaslužli bojo in še morda ga sesipali. In to sem pozabil napisat. Pri naslednjem napihovanju balona ( Balon št. 5 ) bo marketcap dosegel ali presegel 5000 milijard. In to število pri meni daje alarm ( spomin na .dot com balonček ) in hkrati opozorilo, da se ne ve kaj bo pol in da je dobro vsaj polovico prodat, ker se zna tukaj zgodba končati ( mega profiti ).

Ne verjamem. Države so "v lasti" bank in bankam kripto valute smrdijo, ko crkjeni dihur.
Ravno zato zdaj ta pohod "regulacij", v ozadju pa napad bank na kripto valute...in to je komaj začetek.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 07 Feb 2018, 13:58

V naslednjih tednih, mesecih, letu oz. najpozneje dveh letih se bo videlo, kdo je bil bolj točen s svojo napovedjo, predvidevanji.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na RAZNO 

Kdo je na strani

Po forumu brska: niko, otorepec in 2 gostov