Znanost - tehnologija

Re: Znanost - tehnologija

OdgovorNapisal/-a ales100i » 19 Jan 2018, 11:13

hsge napisal/-a:kje pa kupujeta te žetone? Na ICO-jih ali potem na kaki borzi?
Če si pravočasen na ICO. Dostikrat pa ne prideš zraven. Ker si prepozen z registracijo, prepozen ko začnejo ico-te prodajat (včasih v 10 min razprodano), al pa je min. Limit nakupa 5 eth. Ko pride na borzo je coin takoj ponavadi 4x cene ICOta. Ampak dobri produkti delajo tudi 80-100x, torej je še vedno recimo 25x v igri, če kupiš na borzi zgodaj.

Poslano z mojega LG-H850 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a hsge » 19 Jan 2018, 11:21

ales100i napisal/-a:
Če si pravočasen na ICO. Dostikrat pa ne prideš zraven. Ker si prepozen z registracijo, prepozen ko začnejo ico-te prodajat (včasih v 10 min razprodano), al pa je min. Limit nakupa 5 eth. Ko pride na borzo je coin takoj ponavadi 4x cene ICOta. Ampak dobri produkti delajo tudi 80-100x, torej je še vedno recimo 25x v igri, če kupiš na borzi zgodaj.

na katerih borzah pa kupujeta? ker sam imam račun samo na krakenu in so dokaj konzervativni glede dodajanja novih valut, coinov pa mislim da sploh nimajo.
hsge

OdgovorNapisal/-a meho7 » 19 Jan 2018, 11:26

Osebno imam najraje Ico. Ipl pa sem nabavil takoj, ko je prišel na borzo. Svetujem ti prijavo na čimveč borz. Sam imam račune na Livecoin, hitbtc, binance.
meho7

OdgovorNapisal/-a ales100i » 19 Jan 2018, 11:35

hsge napisal/-a:
ales100i napisal/-a:

na katerih borzah pa kupujeta? ker sam imam račun samo na krakenu in so dokaj konzervativni glede dodajanja novih valut, coinov pa mislim da sploh nimajo.
Problem je, da zeton nikoli ni na vseh borzah. Tako, da začneš z Binance in potem po potrebi dodajaš. Čez 1 mesec boš tak imel račune na vsaj desetih :-)

Ko najdeš coin, ki te zanima, greš na Coinmarketcap in tam pod zavihkom Markets, vidiš kje se prodaja.

Je pa splošno znano, da EtherDelta ni vredna zaupanja.

Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a hsge » 19 Jan 2018, 12:11

Načeloma je tak, da borzam izven EU ne zaupam najbolj, pa še s potrditvami se mi ni dalo ukvarjat preveč. Pa tudi žetonov do zdaj nisem kupoval, kraken je bil vedno hiter in zanesljiv (razen za zadnje nakazilo, ki mi ga še vedno držijo on hold) in druga nisem rabil. hvala vama obema, bom počekiral.
hsge

OdgovorNapisal/-a ales100i » 19 Jan 2018, 13:08

hsge napisal/-a:Načeloma je tak, da borzam izven EU ne zaupam najbolj, pa še s potrditvami se mi ni dalo ukvarjat preveč. Pa tudi žetonov do zdaj nisem kupoval, kraken je bil vedno hiter in zanesljiv (razen za zadnje nakazilo, ki mi ga še vedno držijo on hold) in druga nisem rabil. hvala vama obema, bom počekiral.
Na teh crypto-crypto borzah do neke vrednosti trgovanja ni potrebne verifikacija. Na Binance recimo do 2 BTCja, drugje podobno. Ampak, ko bomo take transakcije delali, nam ne bo težko eno osebno poslikat. [emoji41][emoji41]

Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a popaj » 19 Jan 2018, 13:18

Preko česa pa je najboljša opcija za cash out? Npr. bittrex ima samo crypto-crypto trgovanje. Kam je najboljše prenest zadeve, za hitro in s čimmanj provizije nakazilo?
Uporabniški avatar
popaj

OdgovorNapisal/-a venti » 19 Jan 2018, 13:19

jaz uporabljam bitstamp za pretvorbo v in iz fiata..
venti

OdgovorNapisal/-a Bumb3rm4n » 19 Jan 2018, 13:27

popaj napisal/-a:Preko česa pa je najboljša opcija za cash out? Npr. bittrex ima samo crypto-crypto trgovanje. Kam je najboljše prenest zadeve, za hitro in s čimmanj provizije nakazilo?

Če hočeš nakazilo denarja, moraš biti registriran na borzi, katera ima menjalni par z USD oz. EUR. Najlažje in najhitreje gre iz Bitstampa. Moreš se pač identificirat. Ni pa do sedaj bilo nikoli težav, varna in zaupanja vredna borza.
Bumb3rm4n

OdgovorNapisal/-a venti » 19 Jan 2018, 13:36

Bumb3rm4n napisal/-a:Ni pa do sedaj bilo nikoli težav, varna in zaupanja vredna borza.

No, no, no.. Ne mu preveč obljubljat. https://www.coindesk.com/unconfirmed-report-5-million-bitstamp-bitcoin-exchange/

Ampak to se lahko vsakemu zgodi, oni so to situacijo tudi rešili potem in so še vseeno ok, tako, da bi ti tudi jaz priporočal bitstamp.
venti

OdgovorNapisal/-a Bumb3rm4n » 19 Jan 2018, 14:56

venti napisal/-a:
Bumb3rm4n napisal/-a:Ni pa do sedaj bilo nikoli težav, varna in zaupanja vredna borza.

No, no, no.. Ne mu preveč obljubljat. https://www.coindesk.com/unconfirmed-report-5-million-bitstamp-bitcoin-exchange/

Ampak to se lahko vsakemu zgodi, oni so to situacijo tudi rešili potem in so še vseeno ok, tako, da bi ti tudi jaz priporočal bitstamp.

Situacija je bila rešena takoj, ni noben zgubil niti centa, tako da stojim za vsem kar sem napisal.

Je pa potrebno biti v vsakem primeru previden. Predvsem vlagat samo toliko, kot je vsak pripravljen zgubit. Ne jemat kreditov, si sposojat od familije...

Predvsem pa je glavno, da se preveri, kaj se sploh kupuje. Žal se je v zadnjih 6 mesecih začelo dogajati, da je večina vlagala v zadeve kot je Bitconnect, ki nima veze s kriptovalutami oz. celotno tehnologijo in filozofijo ki stoji za tem. Gre za klasično ponzi shemo, kjer se samo nalaga nalaga, na koncu pa mastno zasluži 1% tistih, ki so bili zraven na začetku, preostalih 99% pa išče štrik. Takih in podobnih je bilo v zadnjih 6 mesecih ogromno, tudi ves naval se je zgodil predvsem zato, ker so ljudje pričakovali nenormalne donose. Žal večina ne razume, da je donos na kriptovalutah že tako ali tako nenormalen v primerjavi z vsemi ostalimi naložbami, zato pričakujejo, da bodo v 2 mesecih iz 100€ naredili 100.000€. Korekcija je bila za pričakovat, kdor je bil pameten, se je takih zadev izogibal.
Bumb3rm4n

OdgovorNapisal/-a mirlot » 19 Jan 2018, 16:47

Mogoče bo koga zanimal dogodek Financ na FB (19. januar 2018 ob 18:00): Kriptoklepet z Damianom Merlakom - https://www.facebook.com/events/139972500018992/.

Glede na prebrano, pa bi lahko bilo enih par od tukaj za nasvete drugim :smoking:
Uporabniški avatar
mirlot

OdgovorNapisal/-a meho7 » 20 Jan 2018, 11:06

@aleš100iPundix- zamudil whitelist, ker imajo zadnji dan omejeno na ure. Whitepaper je malo amatersko napisan, imajo pa produkt, pred katerim bodo vrste.
P.s.poglej Cargo x. Izredno zanimiv se mi zdi.
meho7

OdgovorNapisal/-a |H2O-GO| » 20 Jan 2018, 12:53

Kaj pravite na to?
https://coinmarketcap.com/currencies/eccoin/
https://www.reddit.com/r/ecc/

Že nekaj časa spremljam, zgleda zanimivo in 26.1. bi se naj začelo resno s stranjo, marketingom...
|H2O-GO|

OdgovorNapisal/-a meho7 » 20 Jan 2018, 14:09

|H2O-GO| napisal/-a:Kaj pravite na to?
https://coinmarketcap.com/currencies/eccoin/
https://www.reddit.com/r/ecc/

Že nekaj časa spremljam, zgleda zanimivo in 26.1. bi se naj začelo resno s stranjo, marketingom...

Ko sem videl, da bazirajo na Bitcoinu, sem nehal brat.
meho7

OdgovorNapisal/-a tomecp » 23 Jan 2018, 20:08

meho7 napisal/-a:@aleš100iPundix- zamudil whitelist, ker imajo zadnji dan omejeno na ure. Whitepaper je malo amatersko napisan, imajo pa produkt, pred katerim bodo vrste.
Nisem mel dostopa do interneta do zdaj...in cargo X fully funded.

Ste jih še dobili? Škoda res, ker je zanimiv slovenski projekt!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Ni boga brez hudiča, ni Maribora brez Zahoviča!!!
Uporabniški avatar
tomecp

OdgovorNapisal/-a ales100i » 23 Jan 2018, 20:40

tomecp napisal/-a:
meho7 napisal/-a:@aleš100iPundix- zamudil whitelist, ker imajo zadnji dan omejeno na ure. Whitepaper je malo amatersko napisan, imajo pa produkt, pred katerim bodo vrste.

Cargo X je zanimiv, ker so zbirali samo 7mio na ICO, pa malo coinov bo v obtoku. Problem zakaj jaz nisem hotel noter je, ker je teh variant s cargo listi že ene par na trgu, pa nobena ni dosegla ful nekih čudežnih cen. Mogoče, al pa bolj verjetno 100%, se motim. :-)

Če koga zanima, ene par coinov, ko smo sicer zamudili ICO, ampak bodo vseeno dobra investicija predvsem zaradi "hype-a", ko pridejo na trg v kratkem: Bluzelle, Wanchain in Matrix. Coini, ki so že na borzi, sicer kratko časa in jih še niso vsi odkrili, ampak bodo po moje kmalu močno zacveteli: Nebulas, Flixxo, Rchain, Quantstamp in Aion.

Icotov pa tak milijon. Mogoče celo preveč, ker bo se začel denar zgubljat v poplavi.

Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a guano » 24 Jan 2018, 10:33

S piramidnim sistemom OneCoin opeharili tudi številne Štajerce

https://mariborinfo.com/novica/globalno ... rce/157004
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a meho7 » 24 Jan 2018, 12:59

tomecp napisal/-a:

Ne. Bil sem na whitelist in nastavil GWEI na 60 in gas limit na 400000, pa mi vseeno ni šlo skozi. Mogoče jih bom kupil na borzi.
meho7

OdgovorNapisal/-a guano » 27 Jan 2018, 12:14

Pravi naval klicov iz čudnih številk, danes po vsej Sloveniji....bodite pozorni.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Ales-MB » 27 Jan 2018, 12:21

guano napisal/-a:S piramidnim sistemom OneCoin opeharili tudi številne Štajerce

https://mariborinfo.com/novica/globalno ... rce/157004

To so povečini isti nateguni, ki so že imeli preko Sitetalk in ByExpress. Ko ena ideja propade, čudežno dobijo drugo, boljšo in še več "zaslužka" za žrtve.

Preden kdo kdaj investira, naj preveri stran www.behindmlm.com, kjer je cela stran namenjena temu da odkriva Ponzi sheme. Sam se k sreči nisem opekel, je pa sploh v Mariboru dosti teh "leaderjev", ki te poskušajo rekrutirat.
Uporabniški avatar
Ales-MB

OdgovorNapisal/-a Vitja Miler » 06 Feb 2018, 23:21

Uporabniški avatar
Vitja Miler

OdgovorNapisal/-a redhot » 06 Feb 2018, 23:33

redhot

OdgovorNapisal/-a guano » 07 Feb 2018, 09:32

Lepo so se decemberski nakupovalci Bitcoina pelali hcat ;)

Slika
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a tomecp » 07 Feb 2018, 09:38

guano napisal/-a:Lepo so se decemberski nakupovalci Bitcoina pelali hcat ;)

Slika
Vsi, ne samo Bitcoin. Zdaj pa očitno sledijo še delniški trgi.

Ni boga brez hudiča, ni Maribora brez Zahoviča!!!
Uporabniški avatar
tomecp

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na RAZNO 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 4emb, Bing [Bot], Google [Bot], sunlord in 4 gostov