Znanost - tehnologija

Znanost - tehnologija

OdgovorNapisal/-a guano » 19 Jul 2015, 08:26

N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

Re: Znanost - tehnologija

OdgovorNapisal/-a guano » 19 Jul 2015, 08:52

Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a guano » 19 Jul 2015, 22:56

Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Zavo » 19 Jul 2015, 23:58

SIM čip obstaja že leta. Ne vem kakšna znanost naj bi to bila?
Zavo

OdgovorNapisal/-a donkey » 20 Jul 2015, 09:15

Tudi meni to deluje kot da hoče nekdo na novo izumit toplo vodo :rolleyes: Pa tudi ta stavek mi niti približno ni jasen ...
Changing your phone plan between different carriers is a mammoth task these days. All those requests, applications, and SIM card replacements are just too much.
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a guano » 03 Okt 2015, 15:47

Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a trstenjak » 03 Okt 2015, 16:57

guano napisal/-a:https://www.kickstarter.com/projects/skarp/the-skarp-laser-razor-21st-century-shaving?ref=nav_search

Če že ravno delajo čudežni brivnik, bi mi bilo nekak normalno, da se kdo pobrije v živo ali pa vsaj ne delajo reklame sami neobriti tipi. Fail :-P Bolj se mi zdi, da je zopet nekdo dobil dobro idejo, ki jo bo težko implementirati.
Uporabniški avatar
trstenjak

OdgovorNapisal/-a ivekoprivek » 03 Okt 2015, 18:54

trstenjak napisal/-a:
guano napisal/-a:https://www.kickstarter.com/projects/skarp/the-skarp-laser-razor-21st-century-shaving?ref=nav_search

Če že ravno delajo čudežni brivnik, bi mi bilo nekak normalno, da se kdo pobrije v živo ali pa vsaj ne delajo reklame sami neobriti tipi. Fail :-P Bolj se mi zdi, da je zopet nekdo dobil dobro idejo, ki jo bo težko implementirati.

Očitno kampanja le ni tak fail, saj so zbrali 3mio kapitala. Drugače pa nevem, laser zažge dlako, kar pomeni, da bi tak sistem britja zelo smrdel. Nevem če se bo to ravno obneslo.
ivekoprivek

OdgovorNapisal/-a hsge » 03 Okt 2015, 19:46

Does it produce a smell?
No. Because we're not actually burning the hair, it doesn't produce a burnt hair smell.

Why do you all have beards?
We look more manly that way.....right?
hsge

OdgovorNapisal/-a trstenjak » 03 Okt 2015, 22:10

ivekoprivek napisal/-a:
trstenjak napisal/-a:

Očitno kampanja le ni tak fail, saj so zbrali 3mio kapitala. Drugače pa nevem, laser zažge dlako, kar pomeni, da bi tak sistem britja zelo smrdel. Nevem če se bo to ravno obneslo.

Malo si poglej QA pod člankom. To, da pa so zbrali 3 milijone, ne pove nič o izdelku. Tudi piramidne sheme so zbrale več milijonov, pa je bil nateg.

@Skarp - it is very concerning when repeated questions and requests for a better demo go unanswered and instead all we get is "look at the FAQ". I would like to up my pledge for this project but what you have shown so far has been totally unsatisfactory to demonstrate you have what you claim. I'm not saying this is a scam - but I do have serious concerns because there are red flags which are often associated with scams including: 1) having a revolutionary new product that sounds too good to be true, 2) cherry picking which questions get answered and not answering the "hard" questions even when repeatedly asked, 3) seeing inconsistencies in sequential video demos (ie, in one you can see the laser light and in the next you cannot, in one the user is wearing eye protection when you said that isn't necessary), 4) not providing a demo which shows the unit is self contained and actually works in any convincing way, 5) providing excuses for avoiding transparency (patent issues, need a production fiber), and 6) making absolute statements (it will shave in one pass close to the skin any hair any color with absolutely no health risk) when you don't have a working prototype so it would be impossible to make those claims with certainty.
Uporabniški avatar
trstenjak

OdgovorNapisal/-a ivekoprivek » 04 Okt 2015, 12:27

trstenjak napisal/-a:
ivekoprivek napisal/-a:
trstenjak napisal/-a:

Malo si poglej QA pod člankom. To, da pa so zbrali 3 milijone, ne pove nič o izdelku. Tudi piramidne sheme so zbrale več milijonov, pa je bil nateg.

@Skarp - it is very concerning when repeated questions and requests for a better demo go unanswered and instead all we get is "look at the FAQ". I would like to up my pledge for this project but what you have shown so far has been totally unsatisfactory to demonstrate you have what you claim. I'm not saying this is a scam - but I do have serious concerns because there are red flags which are often associated with scams including: 1) having a revolutionary new product that sounds too good to be true, 2) cherry picking which questions get answered and not answering the "hard" questions even when repeatedly asked, 3) seeing inconsistencies in sequential video demos (ie, in one you can see the laser light and in the next you cannot, in one the user is wearing eye protection when you said that isn't necessary), 4) not providing a demo which shows the unit is self contained and actually works in any convincing way, 5) providing excuses for avoiding transparency (patent issues, need a production fiber), and 6) making absolute statements (it will shave in one pass close to the skin any hair any color with absolutely no health risk) when you don't have a working prototype so it would be impossible to make those claims with certainty.

Se strinjam, ampak so v videu je že prvenstveno bilo rečeno, da zbirajo denar za raziskave in razvoj. Nikjer ni omenjeno, da bi zbirali denar za masovno proizvodnjo, tako kot običajno to počnejo drugi zbiralci sredstev, ki že imajo narejen prototip. Demo so sicer podali v 5 updejtu, ni pa glih nek presežek, pravzaprav bi bil osebno kot vlagatelj zelo zaskrbljen. Sicer pa po drugi strani, kampanja še traja 19 dni in dokler se ne konča jo lahko Kickstarter "bana" in sredstva vrne potencialnim vlagateljem.

Bistvo, kar sem želel povedati pa je, da če nabereš 3mio ne moreš rečt, da je kampanja slaba. Tudi ponzijeve sheme, ko si jih že omenil niso bile niti približno slabo zastavljene; kdo te lažje "napizdi" kot tvoj najboljši kolega, upoštevale so tudi hitrost reagiranja medijev (to je bilo včasih dosti počasneje) in splošno slabo finančno pismenost širše raje.
ivekoprivek

OdgovorNapisal/-a hsge » 04 Okt 2015, 12:34

Saj nisi vlagatelj, ampak donator :P
hsge

OdgovorNapisal/-a ivekoprivek » 04 Okt 2015, 15:40

hsge napisal/-a:Saj nisi vlagatelj, ampak donator :P

Imaš prav, ampak vseeno bi me skrbelo za doniran denar :smoking:
ivekoprivek

OdgovorNapisal/-a guano » 28 Okt 2015, 22:56

Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a marshall-nkmb » 30 Okt 2015, 14:03

Nisem vedel kje naj vprašam pa bom kar v tej temi. Na Facebooku se mi vsake toliko časa vrine reklama za eToro. Agresivni reklami sem nasedel in šel malo raziskovat. Razen nekaj pametnjakovičev - piramidnih agentov, ni o tej aplikaciji nobenih podatkov pri nas. Mogoče kdo od vas ve kaj več o tem?
Uporabniški avatar
marshall-nkmb

OdgovorNapisal/-a sasho » 30 Okt 2015, 14:51

marshall-nkmb napisal/-a:Nisem vedel kje naj vprašam pa bom kar v tej temi. Na Facebooku se mi vsake toliko časa vrine reklama za eToro. Agresivni reklami sem nasedel in šel malo raziskovat. Razen nekaj pametnjakovičev - piramidnih agentov, ni o tej aplikaciji nobenih podatkov pri nas. Mogoče kdo od vas ve kaj več o tem?

Kolk vem se tukaj igras z delnicami in valutami - torej tvegane nalozbe. Kaj vsega ostalega pa je se tu poleg, pa zal ne vem ;)
Uporabniški avatar
sasho

OdgovorNapisal/-a lassie » 21 Jan 2016, 08:35

Zecharia Sitchin bi si ob tej novici odprl sampanjec.

Poslano z mojega Letv X500 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
lassie

OdgovorNapisal/-a redhot » 04 Feb 2016, 00:28

Za tiste, ko imate drone. Mogoče čez par let pri nas zdresirajo orle, sokole, ipd. ;)

https://www.facebook.com/ajplusenglish/videos/678868538921323/
redhot

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 29 Maj 2016, 18:31

Foto: V Rosettinem kometu so sestavine za življenje.

Komet 67P/Čurjumov-Gerasimenko vsebuje spojine, ki naj bi igrale ključno vlogo za razvoj življenja. Že najdenemu koktajlu organskih spojin je Esa dodala še glicin in fosfor.

http://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnologija/foto-v-rosettinem-kometu-so-sestavine-za-zivljenje/394281
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a abraham » 22 Jun 2016, 14:32

Zelo zanimivo
Uporabniški avatar
abraham

OdgovorNapisal/-a Fantastic » 22 Jun 2016, 14:46

Sem gledal dokumentarec kolko priprav je bilo potrebnih da so pristali na kometu. Par mesecev so se samo "kregali" kje pristat :)
Uporabniški avatar
Fantastic

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 26 Nov 2017, 12:11

Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a Damc » 26 Nov 2017, 12:34

Ha ha zadnji.......
"Do not abuse me with your different opinion!" - Caitlin Burley
Uporabniški avatar
Damc

OdgovorNapisal/-a guano » 07 Dec 2017, 12:00

Lastnika podjetja NiceHash sta Marko Kolbl (radio center in proreklam/europlakat) in oče Matjaža Škorjanca (ki je "zaslovel" pred leti, ko so ga po nalogu ameriškega FBI v Mariboru aretirali kriminalisti zaradi spletnega kriminala. Z vdiranjem v informacijske sisteme po svetu naj bi mlajši Škorjanc povzročil več kot 3 milijone škode, zdaj pa je tak napad doživelo podjetje njegovega očeta)

https://mariborinfo.com/novica/kronika/ ... rov/152138
Uporabniški avatar
guano

Naslednja

Vrni se na RAZNO 

Kdo je na strani

Po forumu brska: hsge, mbfc in 3 gostov