JUGA JE JUGA !

Re: JUGA JE JUGA !

OdgovorNapisal/-a guano » 15 Maj 2017, 12:06

mbfc napisal/-a:Sploh ni poanta v tem, da ogromni večini ni šlo dobro.

Poanta je v tem, da tisti sistem dolgoročno ni bil vzdržen. In tudi če bi tito živel petsto let, bi se prej ali slej sesul kot hišica iz kart.

Ugibaš al napoveduješ prihodnost ? Al bereš napovedi vele ekonomistov, ki so se vsekali v napovedih več krat kot vremenarji... ?
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mbfc » 15 Maj 2017, 13:01

Ne, zdrava pamet mi to pove. Je bilo ze tisockrat napisano tukaj, ampak ti si pac prakticno edini, ki se s tem ne strinjas. Tisti sistem preprosto ekonomske ni bil vzdrzen. Dober primer ti je 9000 zaposlenih v TAMu o katerih je bilo zadnjic govora.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a guano » 15 Maj 2017, 13:10

mbfc napisal/-a:Ne, zdrava pamet mi to pove. Je bilo ze tisockrat napisano tukaj, ampak ti si pac prakticno edini, ki se s tem ne strinjas. Tisti sistem preprosto ekonomske ni bil vzdrzen. Dober primer ti je 9000 zaposlenih v TAMu o katerih je bilo zadnjic govora.

No, potem pa jaz nimam zdrave pameti

Ps. prosim ne seri o TAM-u ker vem 99% stvari, kdo in zakaj se ga je uničilo iz prve roke....če te pa zanima vir, pa ti ga povem v živo, ne na forumu....in boš garantirano presenečen.

Toliko, ti pa le verjami kar želiš.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a AlesD » 15 Maj 2017, 14:06

Tudi jaz lahko potrdim (pač na podlagi informacij, ki jih imam), da je TAM bil uničen načrtno, kot tudi večina ostalih podjetij iz MB. O sistemu pa ne bi, ker zdajšnji ni nič boljši. Kapitalizem po ameriškem vzoru? Zakaj pa so potem avtoidustrija in banke dobile pomoč od države, ko je 2008 zagustilo? Torej, gremo se kapitalizem, firme so samostojne, neodvisne od države (vsak si deli dobiček po svoje), ko pa zagusti, pa naj raja(davkoplačevalci/država) pokrije zgube? Fuck off s takim sistemom! In da te razočaram, tudi ta sistem se bo sesul kot hišica iz kart. Denar tiskan brez pokritja (ukinitev zlatega pravila) je dejansko brez vrednosti. Zaenkrat se ga da še prisilno držat nad vodo z manipulacijo (delanje kaosa po svetu) in vojaško močjo, a večno ne bo šlo.
AlesD

OdgovorNapisal/-a hsge » 15 Maj 2017, 14:39

saj bi jih lahko pustili propast. ampak je bilo ceneje njim dat pomoč, kot pa vsem tem ljudem socialno 2 leti. glede tega zlatega pravila pa se mi zdi da 98% folku ni najbolj jasno. če jaz pravim da ima bankovec za 10€ vrednost 10€ in če to pravi dovolj ljudi, potem ima ta bankovec tako vrednost. pa če ima kaj zadaj ali pa ne.
hsge

OdgovorNapisal/-a liki » 15 Maj 2017, 14:50

hsge napisal/-a: glede tega zlatega pravila pa se mi zdi da 98% folku ni najbolj jasno. če jaz pravim da ima bankovec za 10€ vrednost 10€ in če to pravi dovolj ljudi, potem ima ta bankovec tako vrednost. pa če ima kaj zadaj ali pa ne.

Seveda je tako. Ampak ko pa iz kateregakoli razloga ljudje tega več ne bodo sprejemali, pa to postane ničvreden papir. Prav tako vse, kar imaš na bančnih računih, samo ničvredna številka. Takrat ima vrednost samo nekaj otipljivega.

Zato je to takšen problem. V osnovi je to napihljiv balon, ki bo v nekem trenutku zagotovo počil. Ali bo naša generacija to doživela ali ne, je drugo vprašanje...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a guano » 15 Maj 2017, 18:56

mene veseli samo to, da mi tisoč pametnih znalcev-bralcev ne more vzeti življenja...hvala bogu da sem takrat živel, ker ja.

v bodoče pa mi prosim einsteini rojeni po letu 1977 (zakaj to leto, ker je 7 pravljična številka) raje ne replicirajte...
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a mbfc » 15 Maj 2017, 21:06

Sej tudi ko ti tisti ki so rojeni prej ne jebeš sistema :)

Pa sej prav, treba se je držat svojih načel/prepričanj.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a šerpa » 15 Maj 2017, 21:28

guano napisal/-a:
Nevtralni napisal/-a:nevtralni realni lalala

drugače pa jaz vsaj neke linke limam ti pa samo jokaš.

nevtralni ampak samo linke od "belih" (nsi + sds)
s tem defenitivno pridobivaš na verodstojnosti

:smoking:

politiki prasci, delijo narod na leve in desne, bele in rdeče, AMPAK tote svije so vse iste in nas napizdujejo.

buci buci, kak si si pa ti včasih bogi.
šerpa

OdgovorNapisal/-a izi » 15 Maj 2017, 21:46

vijol'čno sveti se nebo,
ni predaje, ko ti pojemo
Uporabniški avatar
izi

Kraj: greenwich

OdgovorNapisal/-a matejger » 15 Maj 2017, 23:00

guano napisal/-a:mene veseli samo to, da mi tisoč pametnih znalcev-bralcev ne more vzeti življenja...hvala bogu da sem takrat živel, ker ja.

v bodoče pa mi prosim einsteini rojeni po letu 1977 (zakaj to leto, ker je 7 pravljična številka) raje ne replicirajte...

Brez zamere, ampak čisto tak bom napisal kot pravi moj stari " kdor se je rodil po letu 1965 moj kurac ve kaj je bila juga" :D
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a izi » 15 Maj 2017, 23:09

jebemti. mogoče pa še vem pol njegovega kurca. :D
vijol'čno sveti se nebo,
ni predaje, ko ti pojemo
Uporabniški avatar
izi

Kraj: greenwich

OdgovorNapisal/-a duff » 16 Maj 2017, 00:32

šerpa napisal/-a:politiki prasci, delijo narod na leve in desne, bele in rdeče, AMPAK tote svije so vse iste in nas napizdujejo.
buci buci, kak si si pa ti včasih bogi.

Evo, direkt 50ko je skino!
Norost je pri posameznikih redka, v skupinah, strankah, narodih in zgodovinskih obdobjih pa je pravilo (F. Nietzsche)
Uporabniški avatar
duff

Kraj: Styria

OdgovorNapisal/-a guano » 16 Maj 2017, 04:26

matejger napisal/-a:
guano napisal/-a:mene veseli samo to, da mi tisoč pametnih znalcev-bralcev ne more vzeti življenja...hvala bogu da sem takrat živel, ker ja.

Brez zamere, ampak čisto tak bom napisal kot pravi moj stari " kdor se je rodil po letu 1965 moj kurac ve kaj je bila juga" :D

ni zamere, rojeni od 1950-60 vedo veliko o jugi...od 1960-70 še kar...1970-80 zelo malo po 1980 pa nič
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a MB-M » 16 Maj 2017, 10:22

Če samo pogledam, kaj so naredili z EM Hidromontažo. Bila je 80% storitveno podjetje, ki je po celotnem svetu izdelovala namakalne sisteme, hidroelektrarne, remonte v nukeraki Krško, itn... Točno po planu, so jo leta 1996 načrtno spravili v stečaj in če verjamete ali ne, pazi 21 let kasneje, je še vedno v stečaju. Iz te EMH je nastalo 8 novih podjetij, ki so si jih razdelili takratni vodilni in politika. Delujejo pa točno na istih terenih-državah, kot so delovali pred stečajem in to zelo uspešno. Kljub temu, da je stačajni dobil večino tožb, za katere je bil dan denar na stran, pa do danes niso izplačali niti centa vsem nam, ki smo v stačejni masi. To je samo eden od primerov, kako se je načrtno uničilo nekaj, kar je bilo zelo dobro zapisano doma in v tujini. In takoh firm je v Mariboru daleč, daleč največ, na žalost.
MB-M

OdgovorNapisal/-a donkey » 16 Maj 2017, 10:36

MB-M napisal/-a:Če samo pogledam, kaj so naredili z EM Hidromontažo. Bila je 80% storitveno podjetje, ki je po celotnem svetu izdelovala namakalne sisteme, hidroelektrarne, remonte v nukeraki Krško, itn... Točno po planu, so jo leta 1996 načrtno spravili v stečaj in če verjamete ali ne, pazi 21 let kasneje, je še vedno v stečaju. Iz te EMH je nastalo 8 novih podjetij, ki so si jih razdelili takratni vodilni in politika. Delujejo pa točno na istih terenih-državah, kot so delovali pred stečajem in to zelo uspešno. Kljub temu, da je stačajni dobil večino tožb, za katere je bil dan denar na stran, pa do danes niso izplačali niti centa vsem nam, ki smo v stačejni masi. To je samo eden od primerov, kako se je načrtno uničilo nekaj, kar je bilo zelo dobro zapisano doma in v tujini. In takoh firm je v Mariboru daleč, daleč največ, na žalost.

:o :shock: 21 let v stečaju, nisem vedel, da je to sploh možno?!? Noro ...
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 16 Maj 2017, 12:59

MB-M napisal/-a:Če samo pogledam, kaj so naredili z EM Hidromontažo. Bila je 80% storitveno podjetje, ki je po celotnem svetu izdelovala namakalne sisteme, hidroelektrarne, remonte v nukeraki Krško, itn... Točno po planu, so jo leta 1996 načrtno spravili v stečaj in če verjamete ali ne, pazi 21 let kasneje, je še vedno v stečaju. Iz te EMH je nastalo 8 novih podjetij, ki so si jih razdelili takratni vodilni in politika. Delujejo pa točno na istih terenih-državah, kot so delovali pred stečajem in to zelo uspešno. Kljub temu, da je stačajni dobil večino tožb, za katere je bil dan denar na stran, pa do danes niso izplačali niti centa vsem nam, ki smo v stačejni masi. To je samo eden od primerov, kako se je načrtno uničilo nekaj, kar je bilo zelo dobro zapisano doma in v tujini. In takoh firm je v Mariboru daleč, daleč največ, na žalost.

Točno to je to. Zgodilo se je klasično razkosanje gigantov v mariborski regiji, ter privatizirano po kosih. Videno v marsikateri tranzicijski državi.
Tipičn ROP podjetij
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

OdgovorNapisal/-a guano » 22 Maj 2017, 23:39

Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a malipizdek » 23 Maj 2017, 16:59

malipizdek

OdgovorNapisal/-a Ultraviola » 23 Maj 2017, 17:36

če bi Juga obstala, bi bila danes kapitalistična, ker nas nihče ne bi gledal, kako se gremo socializem in neuvrščene, mejimo pa na Avstrijo in Madžarsko. če bi se probali iti kao neuvrščenost, pa bi bili pač Belorusija.
Ultraviola

OdgovorNapisal/-a Ultraviola » 23 Maj 2017, 17:38

MB-M napisal/-a:Že leto pred smrtjo Tita smo vsi vedeli in slutili, da se pripravlja konec. V bistvu se je zgodilo točno to, kar se dogaja vsak dan v, na pogled, normalnih familijah. Tu mislim na družine, ki so srečne in zadovoljne, dokler "stari" fura svoje premoženje in drži vse na pravi distanci. Ko "stari" umre, se pa potem ostanek dedičev skrega in pobije med seboj za tiste materialne dobrine, za katere nobeden od teh ni zaslužen. Jaz nobenega ne posiljujem z Yugo in se tudi nikoli ne kregam z nobenim, da bi mu dokazoval kako sem živel. Zanimivo je predvsem to, da hoče mene mladina prepričat, v kako gnili državi sem živel, kljub temu, da se takrat sploh še niso rodili. Sam jim namenim samo nasmešek in jim zaželim vso srečo za naprej. Edino kar jim lahko serviram je to: zakaj pa ste potem tako nervozni, pa pod stresom, pa živite pri starših, pa nimate časa za piknike, vam je težko dati za rundo, ... Po drugi strani pa vas ne osrečuje, da se vozite v bmw, audijih, itn..., vas ne osrečuje, da se oglašate na Iphone, vas ne osrečuje, da ste bili cel teden na Baliju.
Sam sem tudi sedaj srečen človek. Imam vse, dobesedno vse, kar potrebuje človek za svojo srečo, če seveda zna cenit sebe in svoje bližnje. Žalosti me samo to, da kot Slovenec ne vidim in ne čutim, da bi to pomenilo tisti pravi ponos med mladimi, kot smo to pripadnost čutili prej. Žalosti me tudi to, da je velika večina ljudi, ki odloča, nagnjena k korupciji in klientelizmu, samo da so na položajih in da so jim omogočene vse možne materialne dobrine in da jim ta Slovenija, za katero sem tudi sam obkrožil DA, to dopušča. In na koncu spet ugotoviš, da niso srečni. So samo pomembni v določenem trenutku, srečo pa si kupujejo z raznimi substancami in bliščem, ki to ni.
Razmislite malo, kaj je za vas sreča. Verjamem pa, da težko razumete o čem pišemo starejši, ker tega še niste in verjetno nikoli ne boste, žal, sami doživeli.

Dajte si dopovedati, ko je padel berlinski zid, se spremenila geo-politična situacija v Evropi in to radikalno, razpadla Sovjetska Zveza...ni bilo nobenega prostora za razne Jugoslavije več.
Ultraviola

OdgovorNapisal/-a guano » 23 Maj 2017, 18:51

Ultraviola napisal/-a:
Dajte si dopovedati, ko je padel berlinski zid, se spremenila geo-politična situacija v Evropi in to radikalno, razpadla Sovjetska Zveza...ni bilo nobenega prostora za razne Jugoslavije več.

kaj zdaj toplo vodo izumljaš...to smo že vsi dognali in napisali...ker Juge več ameri niso rabli, so jo zminirali. pika
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Fantastic » 23 Maj 2017, 20:48

guano napisal/-a:
Ultraviola napisal/-a:

kaj zdaj toplo vodo izumljaš...to smo že vsi dognali in napisali...ker Juge več ameri niso rabli, so jo zminirali. pika

A za EU je porostor, čeprav v bistvu temelji na istem? TAk kt je Guano rekel, niso je več rabli, morali smo postati sužnji, zato so nas razfukali.
Uporabniški avatar
Fantastic

OdgovorNapisal/-a purplehaze » 24 Maj 2017, 08:55

sej ste pa hteli met eu, sploh razni jugonostalgiki.. in po vstopu v eu se kr cedita med pa mleko :)
purplehaze

OdgovorNapisal/-a guano » 24 Maj 2017, 09:00

purplehaze napisal/-a:saj ste pa hteli met eu, sploh razni jugonostalgiki.. in po vstopu v eu se kr cedita med pa mleko :)

jugonostalgiki so hteli met eu....wtf ? (UF)
Uporabniški avatar
guano

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na RAZNO 

Kdo je na strani

Po forumu brska: drd046 in 1 gost