Dopusti, počitnice, izleti....

Re: Dopusti, počitnice, izleti....

OdgovorNapisal/-a Deja » 16 Avg 2016, 16:55

Ika.. kak je Mirabilandija.. bolj vodne atrakcije al isto adrenalinsko??
Uporabniški avatar
Deja

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 16 Avg 2016, 17:05

Deja napisal/-a:Ika.. kak je Mirabilandija.. bolj vodne atrakcije al isto adrenalinsko??

Vem, da nisi mene vprašala, ampak vseeno poznam odgovor. Mirabilandija je skoraj kopija Gardalanda. Podobni ringišpili. Mislim pa, da majo tam večji prosti pad ( iz večje višine ), ki te zabije dol, pa takoj nazaj na polovico gor, pa spet, dol in spet gor in šele v tretje ko greš dol, se konča. V Mirabilandiji sem bil nazadnje kakih 15 let nazaj in takrat recimo še Gardaland ni mel prostega pada. Osebno mi je Gardaland boljši.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a Vaccinator » 16 Avg 2016, 17:29

Jaz sem bil prejšnji vikend v Gardlandu, najprej smo mislili vzet express karto, ampak pol hvalabogu nismo, ker več ko pol ure nismo nikjer čakali, za časa kosila za Blue tornado recimo minuta oz.nič, tak da pač tam ko je fejst za čakat, greš pač kasneje, maš pa vsake atrakcije ene 2x tak dovolj čez celi dan.:)
Uporabniški avatar
Vaccinator

OdgovorNapisal/-a Ika » 16 Avg 2016, 17:30

Deja napisal/-a:Ika.. kak je Mirabilandija.. bolj vodne atrakcije al isto adrenalinsko??

Tako kot je leteči napisal sta si parka zelo podobna in so te vodne atrakcije bolj kot dodatek v parku. Jaz še nisem bil v vodnem delu, ker enkrat še ni blo odprto, drugič pa nismo šli, ker je bilo zadost ostalih stvari zanimivih.
Leteči, kar se pa tiče prostega pada pa imajo sedaj dve varianti, ena je takšna kot v Gardalandu, te lepo počasi povlečejo na vrh pa pol spustijo dol, druga pa je bolj odpičena, ko te izstrelijo v zrak.
Ika

Kraj: Kidričevo

OdgovorNapisal/-a Deja » 16 Avg 2016, 18:11

Hvala obema. Jaz še nisem bla v Mirabilandiji, sem bla pa 2x v Gardalandu, ampak je tudi že cela večnost od takrat. Torej se splača it oboje.
Uporabniški avatar
Deja

OdgovorNapisal/-a dnz » 16 Avg 2016, 18:29

Če se že pogovarjamo o zabaviščnih parkih bi priporočal Europapark, daleč najboljši, veliko več adrenalinskih in velik kot gardaland in mirabilandija skupaj, je pa res da je vožnja 2krat daljša, tak da se splača samo kot kaki vikend izlet
dnz

OdgovorNapisal/-a Deja » 16 Avg 2016, 18:37

dnz napisal/-a:Če se že pogovarjamo o zabaviščnih parkih bi priporočal Europapark, daleč najboljši, veliko več adrenalinskih in velik kot gardaland in mirabilandija skupaj, je pa res da je vožnja 2krat daljša, tak da se splača samo kot kaki vikend izlet

Nemčija?
Uporabniški avatar
Deja

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 16 Avg 2016, 18:48

Deja napisal/-a:Hvala obema. Jaz še nisem bla v Mirabilandiji, sem bla pa 2x v Gardalandu, ampak je tudi že cela večnost od takrat. Torej se splača it oboje.

Vsekakor. Tukaj pa je potem najboljša opcija, kot jo je opisal "Ika" . Lepo z avtom, čez teden, za 2-3 dni, pa nočitev, dve, pa si zmagala.

Ika napisal/-a:Leteči, kar se pa tiče prostega pada pa imajo sedaj dve varianti, ena je takšna kot v Gardalandu, te lepo počasi povlečejo na vrh pa pol spustijo dol, druga pa je bolj odpičena, ko te izstrelijo v zrak.

Hvala in sem tudi že bil na tem ( nekaj let pozneje ) . Mi je pa ta prosti pad ostal v spominu, ker se še nikoli nisem drl ( niti v Garadlandu na prostem padu nekaj let pozneje ) - tam pa me je res stisnilo - neugoden filing in hkrati svetovno :D - zato mi je ta prosti pad ostal tak v spominu.

Vaccinator napisal/-a:Jaz sem bil prejšnji vikend v Gardlandu, najprej smo mislili vzet express karto, ampak pol hvalabogu nismo, ker več ko pol ure nismo nikjer čakali, za časa kosila za Blue tornado recimo minuta oz.nič, tak da pač tam ko je fejst za čakat, greš pač kasneje, maš pa vsake atrakcije ene 2x tak dovolj čez celi dan.:)

OK - da še delim eno izkušnjo. Nikoli, ampak res nikoli ne it na zadnji nočni Gardaland ( nevem točno v kerem mesecu je - na agenciji pa vejo kdaj je in ti tudi povejo, tak kot so nam ), ker se zna zgodit to kar se je nam. Gužva in pa da je sfalilo express kartic okoli 10h zjutraj. Dobo sem skoraj živčni zlom - na vsaki ringišpil ( adrenalinski ) je bila čakalna vsaj 1 uro do nekje uro pa pol. Pol pa po 2-3 minutah fertig :D in spet v novo vrsto stat :stoned: .
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a dnz » 16 Avg 2016, 19:21

Deja napisal/-a:
dnz napisal/-a:Če se že pogovarjamo o zabaviščnih parkih bi priporočal Europapark, daleč najboljši, veliko več adrenalinskih in velik kot gardaland in mirabilandija skupaj, je pa res da je vožnja 2krat daljša, tak da se splača samo kot kaki vikend izlet

Nemčija?

Ja, blizu francoske meje in Strasburga
dnz

OdgovorNapisal/-a Ika » 16 Avg 2016, 22:30

Tudi ta park je bil opcija, vendar ko potegneš vkup, te stane Nemčija 3x več. Zato smo mi, kar dve leti za povrstjo obiskali Mirabilandijo.
Pa še ena stvar glede Mirabilandije, kdo bo obiskal ta park, obvezno ogled šova kaskaderjev z avtomobili in motorji. Šov se imenuje "policijska akademija", seveda v italjanščini ;) .
Kaj pa tam delajo :twisted:

Edit: sem zdaj pogledal na njihovi strani in se sedaj šov imenuje "Grosso Guaio a Stunt City" , vglavnem to res priporočam da si ogledate.
Ika

Kraj: Kidričevo

OdgovorNapisal/-a dnz » 16 Avg 2016, 22:47

Ika napisal/-a:

Tudi ta park je bil opcija, vendar ko potegneš vkup, te stane Nemčija 3x več. Zato smo mi, kar dve leti za povrstjo obiskali Mirabilandijo.
Pa še ena stvar glede Mirabilandije, kdo bo obiskal ta park, obvezno ogled šova kaskaderjev z avtomobili in motorji. Šov se imenuje "policijska akademija", seveda v italjanščini ;) .
Kaj pa tam delajo :twisted:

Edit: sem zdaj pogledal na njihovi strani in se sedaj šov imenuje "Grosso Guaio a Stunt City" , vglavnem to res priporočam da si ogledate.

Že res da je Nemčija dražja, samo se lahko italijanska parka pred nemškimi samo skrijeta
dnz

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 17 Avg 2016, 00:53

Mi gremo vsako leto nekam na ringlšpil... letos bli Portaventura barcelona... noroooo in 100x boljše kot imajo makaronarji... se pa trenutno gradi ferrari.. 120m visoko in baje bo letelo oz. Te izstrelilo z šusom... zgleda strašno in je podobno koz v nemciji mercedes... priporočam, ker npr. Letalska karta za barcelono iz trevisa je bla dobrih 60e-povratna.... barca pa lepa in metro zakon! Cene kot v LJ in res maš kaj videt še zlasti to famozno cirkev ki jo gradijo že 200 let... plaže lepa-mivka :smoking:
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a donkey » 05 Sep 2016, 01:36

Ta bi sicer spadalo še v katero drugo temo, pa bom sem napisal - danes smo bili na Raduhi od Koči na Loki (zadnji del cesta je makedamski in je deloma v katastrofalnem stanju, tako da ne priporočam vožnje z avtom, če se komu le-ta fejst smili). Hrana je bila zelo dobra, kar me je dejansko šokiralo v pozitivnem smislu je pa, da so naročanje, strežbo, točenje pijače, kasiranje, ... imeli preko dva fanta in ena punca, po moje stari 13-15 let. Mislim, da že dolgo nismo bili tako hitro in prijazno postreženi pri relativno velikem številu gostov in čeprav so imeli relativno dosti dela so vse sfolgali z nasmehom, si vzeli kakšno minuto in se s kom še pohecali, v glavnem samo gledali smo in se čudili ... Videti je bilo, da to morajo kar redno početi, ko se je vmes malo umirilo stanje je eden od njih še prijel za harmonko in raztegnil meh, tako da ga je bilo prav veselje gledat. V vsakem primeru kapo dol in če smo po poti gor bentili nad katastrofalno cesto nas je jeza po tem minila in bomo sigurno še kdaj zavili gor. :up:
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a El Grande » 10 Jan 2017, 23:17

Novo leto je tu, bliža se poletje :) , rad bi si rezerviral apartma v avgustu na našem lepem Jadranskem morju. Imam neko idejo, da bi letovali v Breli. Tam še nismo bli. Bil sem v Baški vodi, ki je blizu. Tam je blo vse ok, razen premale plaže in nenormalne gužve na njej. Prosil bi, da tisti ki ste bili v Breli napišete vaše izkušnje tam in morda za kak dober apartma za 2+2.
Uporabniški avatar
El Grande

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mamika » 11 Jan 2017, 15:34

Jaz sem bila v Brelih, sicer v hotelu. Apartmaji so vsi na hribu. Ni problem, če imaš dovolj kondicije ali pa z avtom. Šla sem preko agencije Bonus. Če sedaj rezerviraš, mislim, da imaš popust. Pa še to, osebje nas je lepo sprejelo, da sem bila zelo presenečena. Tega ne doživiš drugje. Me je pa motila umazanija v morju (odpad z ladij ali kaj). Plaža lepa, dostop do morja tudi.
mamika

OdgovorNapisal/-a El Grande » 11 Jan 2017, 17:56

Ja saj zato gledam apartmaje čim bližje morju. Trije ponudniki apartmajev so mi že odpisali. Cene pa take, da me je skoraj kap. Pod 100 evrov na dan še nisem našo. :o
Sam sem pričakoval, da se bo dalo kaj dobit za 70-80 evrov na dan v špici sezone.
Uporabniški avatar
El Grande

OdgovorNapisal/-a mihaS » 12 Jan 2017, 08:43

El Grande napisal/-a:Ja saj zato gledam apartmaje čim bližje morju. Trije ponudniki apartmajev so mi že odpisali. Cene pa take, da me je skoraj kap. Pod 100 evrov na dan še nisem našo. :o
Sam sem pričakoval, da se bo dalo kaj dobit za 70-80 evrov na dan v špici sezone.

Za Brelo ob morju nimas nikakve varjante za 70-80 €. Zal, sam sem pred dvema letoma iskal Brelo,pa pol nisem sel prav zaradi cene. Ker so bolane.
Uporabniški avatar
mihaS

OdgovorNapisal/-a guano » 12 Jan 2017, 09:18

hrvati so fukjeni s cenami, torej apartma za 2 za 14 dni je 1400 € + bencin + cestnine + hrana pa si na 2500 €;
primerjava Dominikanska republika 14 dni z letalom / all inclusive v sanjskem hotelu = 850 € na osebo
al pa Grčija...studio 3* 2+2 osebi/ nočitev z letalom 14 dni iz ljubljane 380 € na osebo

tak da hvala lepa... croatia niti pomotoma
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a cl_dreamer » 12 Jan 2017, 11:02

Sem bil par let nazaj v Brelih (hotel), in je bilo super. Morje je bilo zelo čisto, hrana v hotelu odlična. Tudi za nas, ki ne ležimo samo na plaži, se najde ogromno destinacij za razne izlete. Kar se plaže tiče je bila lepa, urejena, a precej gužve. Ampak glede na to, da so bile slučajno na naši plaži tudi brhke Čehinje zgoraj brez, sem tudi to potrpel. Moja ni bila tako grozno navdušena :)
cl_dreamer

OdgovorNapisal/-a mihaS » 12 Jan 2017, 11:43

cl_dreamer napisal/-a:Sem bil par let nazaj v Brelih (hotel), in je bilo super. Morje je bilo zelo čisto, hrana v hotelu odlična. Tudi za nas, ki ne ležimo samo na plaži, se najde ogromno destinacij za razne izlete. Kar se plaže tiče je bila lepa, urejena, a precej gužve. Ampak glede na to, da so bile slučajno na naši plaži tudi brhke Čehinje zgoraj brez, sem tudi to potrpel. Moja ni bila tako grozno navdušena :)

Zato pa te je peljala na planino Biokovo :lol: :lol: , boš prasec nage babe gledo :P
Uporabniški avatar
mihaS

OdgovorNapisal/-a El Grande » 20 Jan 2017, 23:40

Uporabniški avatar
El Grande

OdgovorNapisal/-a donkey » 14 Feb 2017, 23:11

Za 1. majske je ena od opcij južna dalmacija (brez otokov) - predvsem Split, Makarska, Dubrovnik in področja med temi mesti. Ker naravnih lepot zgoraj in spodaj brez v tistem času še ne bo toliko, bo bolj poudarek na drugih naravnih in kulturnih lepotah. Biokovo sigurno ne uide, prav tako se bo treba malo zgubit po Splitu in Dubrovniku, ima kdo od vas, ki pogosteje zaide tja dol, še kakšne druge predloge? Hvala ...
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a guga » 14 Feb 2017, 23:21

Dolina Cetine, maš kaj za videt, če maš rad naravo.
guga

OdgovorNapisal/-a MB-M » 15 Feb 2017, 09:49

Julija nas 5 gre na Škotsko za teden dni. Kombinacij je kar nekaj, pa me zanima ali ima kdo od vas izkušnje, kaj bi bilo najbolj optimalno. Razmišljamo:
Naredili bomo krog po Škotski, cca 900km
1. Letalo (Raynair) iz Bratislave do Edinbrugha. Najem avtodoma za 7 dni. Povraten let nazaj.
2. Letalo (Raynair) iz Bratislave do Edinbrugha. Najem različnih prenočišč za eno noč. Najem rent-a-car. Povraten let nazaj.
3. Najem avtodoma v Sloveniji. Potovanje do Škotske 2-3 dni. Trajekt.

Predvsem me zanima, če kdo pozna kako je s temi prenočišči. baje imajo kar veliko možnosti mobilnih hišic, samo še ne vem kaj to pomeni cenovno. Zanima me primerjava med najemom avtodoma za 5 oseb (cca 1300€) in prenočišči za eno noč.
Hvala!
MB-M

OdgovorNapisal/-a donkey » 15 Feb 2017, 10:29

guga napisal/-a:Dolina Cetine, maš kaj za videt, če maš rad naravo.

:up: Hvala
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na RAZNO 

Kdo je na strani

Po forumu brska: drd046 in 1 gost