Dopusti, počitnice, izleti....

Re: Dopusti, počitnice, izleti....

OdgovorNapisal/-a r0Ky23 » 27 Jun 2016, 14:36

Še en z samimi pozitivnimi izkušnjami z Airbnb, uporabljal preko 15 krat po celi Evropi + USA. Kot so že ostali napisali je dobro preverit ocene in komentarje in se na podlagi tega odločit.
Ne vem če je dovoljeno objavit (če ni zbrišite), če še kdo ni registriran, se lahko preko tega linka http://www.airbnb.com/c/rmocnik in dobi 20€ gratis ;)
r0Ky23

OdgovorNapisal/-a redhot » 27 Jun 2016, 15:20

donkey napisal/-a:
fufa. napisal/-a:S fantom razmisljava o roadtripu po Korziki v septembru. Najprej do Livorna in potem s trajektom do Korzike. Osnovna ideja je spontanost, spanje v kempih oz kjerkoli te ujame spanec. Je kdo od vas ze izkusil podobno zadevo? Vsaka izkusnja (in nasvet) je dobrodosla.

Plus, tisti, ki ste ze bili na Korziki in na Sardiniji, katero destinacijo preferirate?

Ko sem gledal karte za trjaekt, to je blo nekaj let nazaj, je bila velika razlika če si kupil v naprej, kar precej ceneje. Drugih stvari ti pa zal ne morem svetovat ker je potem bila druga destinacija :lol:

Kot receno, bli nedavno na kampiranju po Sardiniji. Trajekt Livorno-Olbia (Grimaldi lines), potem direktiva do Oristana in od tam kampiranje od celotnega JZ do JV (Arbatax). Cene kampiranja so v predsezoni (do 20. 6.) med 7-12 evrov. Severni del Sardinije ima (po mnenju dveh, ki sta jo obdelala lani septembra) menda boljše plaže in kempe, vendar mi je bilo v teh, kaj smo bili, super. V glavni sezoni (po 20. 6. do ok. 10. 9.) je pa baje ful guzva, plus tega v kempih malo dvignejo cene. Za Korziko pa ne vem, baje še pride na vrsto ;)
redhot

OdgovorNapisal/-a zaoa » 26 Jul 2016, 16:52

Čisto nepričakovano sem v službi dobil dopust in bi z mojo to priložnost rada izkoristila za skok na morje. Danes sva bila na agenciji in je večinoma vse že zasedeno, razen hrvaške obale, ki pa bi se je najraje izognila. Ima kdo kakšen nasvet kam naj greva v tem času? Sam sem razmišljal o Italiji ali Črni gori, vendar ne vem kam se naj obrnem, ker nimam izkušenj z iskanjem privat namestitev. Hvala za pomoč!
zaoa

OdgovorNapisal/-a hsge » 26 Jul 2016, 20:36

AirBnb si poglej.
hsge

OdgovorNapisal/-a Lovro7 » 26 Jul 2016, 21:06

Hmm, Italija. Cinque Terre mogoče?
Lovro7

OdgovorNapisal/-a Zavo » 26 Jul 2016, 22:06

zaoa napisal/-a:Čisto nepričakovano sem v službi dobil dopust in bi z mojo to priložnost rada izkoristila za skok na morje. Danes sva bila na agenciji in je večinoma vse že zasedeno, razen hrvaške obale, ki pa bi se je najraje izognila. Ima kdo kakšen nasvet kam naj greva v tem času? Sam sem razmišljal o Italiji ali Črni gori, vendar ne vem kam se naj obrnem, ker nimam izkušenj z iskanjem privat namestitev. Hvala za pomoč!

Airbnb + Ryanair iz Trsta v Valencio.
Bil lani in letos in je zelo zelo cool.

PS: V Trstu se parkira zastonj. Za letališčem levo v industrijsko cono kjer je na stotine prostih brezplačnih parkirnih mest. Ponavadi tudi lastnik Airbnb pride tudi po tebe na letališče.
Zavo

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 26 Jul 2016, 23:46

Priporočam španijo.... tudi cene npr. Barceloni so OK oz. iste kot v MB pa sem v centru jel, pil itd..
Razen če ti mivka ne ustreza ....
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a hsge » 27 Jul 2016, 08:05

Zavo napisal/-a:
zaoa napisal/-a:Čisto nepričakovano sem v službi dobil dopust in bi z mojo to priložnost rada izkoristila za skok na morje. Danes sva bila na agenciji in je večinoma vse že zasedeno, razen hrvaške obale, ki pa bi se je najraje izognila. Ima kdo kakšen nasvet kam naj greva v tem času? Sam sem razmišljal o Italiji ali Črni gori, vendar ne vem kam se naj obrnem, ker nimam izkušenj z iskanjem privat namestitev. Hvala za pomoč!

Airbnb + Ryanair iz Trsta v Valencio.
Bil lani in letos in je zelo zelo cool.

PS: V Trstu se parkira zastonj. Za letališčem levo v industrijsko cono kjer je na stotine prostih brezplačnih parkirnih mest. Ponavadi tudi lastnik Airbnb pride tudi po tebe na letališče.

bil lani isto. priporočam vsem. letalska karta + go opti do trsta + prenočišče za 11 al 12 dni je za 2 osebi prišlo cca 600€.
hsge

OdgovorNapisal/-a mihaS » 28 Jul 2016, 15:09

Ce bi rad nekaj na brzino dobre tri do stiri ure si v Lido di jesolo, Italija, ce imas rad dolgeeee pescene plaze.
Uporabniški avatar
mihaS

OdgovorNapisal/-a lilija » 15 Avg 2016, 23:01

A je bil kdo v Gardalandu s katero od naših turističnih agencij? Je kakšna razlika med njimi, s katero se še najbolj splača it? Pa še to, kakšna je sploh razlika med dnevno in nočno varianto? Ker kolikor sem gledal ponudbe, je cena v bistvu ista, samo da si pri nočni varianti nekoliko dlje tam? Ima kdo kakšne izkušnje?

Hvala :up:
lilija

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 15 Avg 2016, 23:09

lilija napisal/-a:A je bil kdo v Gardalandu s katero od naših turističnih agencij? Je kakšna razlika med njimi, s katero se še najbolj splača it? Pa še to, kakšna je sploh razlika med dnevno in nočno varianto? Ker kolikor sem gledal ponudbe, je cena v bistvu ista, samo da si pri nočni varianti nekoliko dlje tam? Ima kdo kakšne izkušnje?

Jaz sem šel že večrat tja z avtobusom preko turistične agencije ( katere - se žal ne spomnim - pomoje je tak vseeno ). Nazadnje cca. 5 let nazaj. Vse OK - nobenih pripomb. Tam ob kakih 2h zjutraj štart iz MB, zmes se je še pobiralo folk ( CE, LJ, ... ). Okoli 9-10h v Gardalandu. Splača se pol dokupit na vhodu "kartico za prehitevanje vrste" ( pozabil kolko pride ) in pol lahko greš na vsaki ringišpil 1x ali 2x ( pozabil za kolko krat ) na posebno vrsto, kjer ni take gužve ( imajo pa omejeno število teh kartic in enkrat so mi dobsedno pred nosom zadnjo prodali - tak da smo mi v skupini brez ostali ).

Dnevna in nočna je samo razlika kako dolgo ostaneš v Gardalandu. Če greš na nočni, mislim, da si tam do 24h, če pa na dnevnega pa mislim da nekje do 18-20h. Pišem po spominu in morda to ne drži, tak da se je najboljše pozanimat na agenciji.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 15 Avg 2016, 23:11

Najboljša obcija da greš-grete z svojim avtom, ker daleč ni pa za cestnino in bencin date skup.
Večerna varianta je meni boljša oz. Ti priporočam da greš med tednom ali trenutno imajo makaronarji dopuste in bo itak gužva.... ta obcija z avtobusi pa meni ne potegne.... :smoking:
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 15 Avg 2016, 23:13

Ja obvezno kupi ekspreso ker drugače je popizditis med čakanjem....
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

OdgovorNapisal/-a lilija » 15 Avg 2016, 23:15

Leteči Golman napisal/-a:
lilija napisal/-a:A je bil kdo v Gardalandu s katero od naših turističnih agencij? Je kakšna razlika med njimi, s katero se še najbolj splača it? Pa še to, kakšna je sploh razlika med dnevno in nočno varianto? Ker kolikor sem gledal ponudbe, je cena v bistvu ista, samo da si pri nočni varianti nekoliko dlje tam? Ima kdo kakšne izkušnje?

Jaz sem šel že večrat tja z avtobusom preko turistične agencije ( katere - se žal ne spomnim - pomoje je tak vseeno ). Nazadnje cca. 5 let nazaj. Vse OK - nobenih pripomb. Tam ob kakih 2h zjutraj štart iz MB, zmes se je še pobiralo folk ( CE, LJ, ... ). Okoli 9-10h v Gardalandu. Splača se pol dokupit na vhodu "kartico za prehitevanje vrste" ( pozabil kolko pride ) in pol lahko greš na vsaki ringišpil 1x ali 2x ( pozabil za kolko krat ) na posebno vrsto, kjer ni take gužve ( imajo pa omejeno število teh kartic in enkrat so mi dobsedno pred nosom zadnjo prodali - tak da smo mi v skupini brez ostali ).

Dnevna in nočna je samo razlika kako dolgo ostaneš v Gardalandu. Če greš na nočni, mislim, da si tam do 24h, če pa na dnevnega pa mislim da nekje do 18-20h. Pišem po spominu in morda to ne drži, tak da se je najboljše pozanimat na agenciji.

Hvala za hiter odgovor :up: Ja saj ta razlika med nočnim in dnevnim mi ne gre v račun, ker je povsod kjer sem gledal navedena ista cena, samo da naj bi bil v nočnem še nekaj ur dlje? Kakorkoli, se bom še pozanimal direktno pri agenciji, hvala še enkrat :)

Pa še to, če pozna kdo kakšno fajn varianto za študentski par (sploh v smislu budgeta (SY) ), bi bil zelo vesel kakšne izkušnje :) V mislih imam predvsem kak aktivno oz. adrenalinsko preživet dan ali vikend na Gorenjskem (Soča, Bohinj,...) ali pa drugje, če je vredu ponudba :)
lilija

OdgovorNapisal/-a Phantom » 15 Avg 2016, 23:16

fixcar1 napisal/-a:Najboljša obcija da greš-grete z svojim avtom, ker daleč ni pa za cestnino in bencin date skup.
Večerna varianta je meni boljša oz. Ti priporočam da greš med tednom ali trenutno imajo makaronarji dopuste in bo itak gužva.... ta obcija z avtobusi pa meni ne potegne.... :smoking:

Tudi jaz se strinjam. Ma z busom se gre samo na tekme, ko ti je interes, da se počasi guraš in da se "zaloge" ponucajo. :D V Gardaland večinoma gredo družine in je bus brezveze. Pa še štart ob 2eh ponoči. Z avtom štartaš ob 5ih, 6ih in to je to.

Pa glede expresne obvezno
Phantom

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a lilija » 15 Avg 2016, 23:17

fixcar1 napisal/-a:Najboljša obcija da greš-grete z svojim avtom, ker daleč ni pa za cestnino in bencin date skup.

Z avtom sem razmišljal, ampak bi verjetno šla sama s punco, pol pa že nevem koliko bi profitirala z avtom :?
Sicer pa hvala obema za tole z express karto, stručko kot sem bi verjetno rekel jebiga, pa bi prišparal nekaj evrov, pol bi se pa v vrstah žrl :mrgreen:
lilija

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 15 Avg 2016, 23:22

Phantom napisal/-a:

Tudi jaz se strinjam. Ma z busom se gre samo na tekme, ko ti je interes, da se počasi guraš in da se "zaloge" ponucajo. :D V Gardaland večinoma gredo družine in je bus brezveze. Pa še štart ob 2eh ponoči. Z avtom štartaš ob 5ih, 6ih in to je to.

Pri nas pa ni bila nikoli opcija za avto, ker se nobenemu ni dalo peljat. Tja nebi bilo problem, bi pa bilo nazaj problem, ko si celi zmatran od poti in ringišilov. Smo pa par krat šli kar direktno. Smo bli vuni, malo pod gasom, pol pa ob 2h na avtobus "malo fajhni", vsi lepo po kakšne pol ure do uro galame ( mi smo jo delali ) zaspali, se lepo naajali in streznili, pol pa noreli na ringišpilih ( seveda brez alkohola ).
Zadnjič spremenil Leteči Golman, dne 15 Avg 2016, 23:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a Phantom » 15 Avg 2016, 23:24

Leteči Golman napisal/-a:
Phantom napisal/-a:

Pri nas pa ni bila nikoli opcija za avto, ker se nobenemu ni dalo peljat. Smo pa par krat šli kar direktno. Smo bli vuni, malo pod gasom, pol pa ob 2h na avtobus "malo fajhni", vsi lepo po kakšne pol ure do uro galame ( mi smo jo delali ) zaspali, se lepo naajali in streznili, pol pa noreli na ringišpilih ( seveda brez alkohola ).

Vidiš na to pa še pomislil nisem pred leti. Ni slabo, ni slabo! :up: Ampak zdaj s froci sem pa na "družinski" varjanti. :D
Phantom

OdgovorNapisal/-a dnz » 15 Avg 2016, 23:41

lilija napisal/-a:

Z avtom sem razmišljal, ampak bi verjetno šla sama s punco, pol pa že nevem koliko bi profitirala z avtom :?
Sicer pa hvala obema za tole z express karto, stručko kot sem bi verjetno rekel jebiga, pa bi prišparal nekaj evrov, pol bi se pa v vrstah žrl :mrgreen:

Samo te express karte niso ravno poceni, ona neomejena stane doplačilo 75e, najboljša pa je ona ko je doplačilo 55e in si sam zbereš 7 vlakecov na katerih imaš neomejeno. Pa verjami, 7 je več kot dovolj, ker onih res zanimivih, več kot 5 tak ni
dnz

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 15 Avg 2016, 23:47

lilija napisal/-a:

Še boljše če greta sama... mi smo vzeli zraven en hostel in zraven je jezero... pa mata gardaland pa tam prespiš in drugi dan kopanje in po poti domov si greta še ogledat znamenit balkon, benetke itd... lep izlet pa še baba te bo.... 8-)
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

OdgovorNapisal/-a suvereno » 15 Avg 2016, 23:56

Na oko ? :mrgreen:
Uporabniški avatar
suvereno

OdgovorNapisal/-a Phantom » 15 Avg 2016, 23:56

fixcar1 napisal/-a:
lilija napisal/-a:

Še boljše če greta sama... mi smo vzeli zraven en hostel in zraven je jezero... pa mata gardaland pa tam prespiš in drugi dan kopanje in po poti domov si greta še ogledat znamenit balkon, benetke itd... lep izlet pa še baba te bo.... 8-)

Na gobec? :?

Glede hostla pa se povsem strinjam. Če še nimata frocev lepo na izy prespita, zjutraj pa nazaj an Benetke, potem še skočita ali na obalo ali v Lipico in nazaj.
Phantom

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 15 Avg 2016, 23:57

suvereno napisal/-a:Na oko ? :mrgreen:

Hahahah... ma zajebal znak... ne bom popravil.... morda je pa že navajen da dobi... :D
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 16 Avg 2016, 06:49

dnz napisal/-a:Samo te express karte niso ravno poceni, ona neomejena stane doplačilo 75e, najboljša pa je ona ko je doplačilo 55e in si sam zbereš 7 vlakecov na katerih imaš neomejeno. Pa verjami, 7 je več kot dovolj, ker onih res zanimivih, več kot 5 tak ni

:shock:
uffff - kak so nabili cene. Takrat ko sem jaz bil nazadnje je mislim da stala malo več kot pol vstopnice in je bilo mislim, da okoli 7-8 atrakcij za 1x vožnjo in mislim, da je bil celo Blue Tornado gor za 2x. Pišem po spominu.
Sem šel zdaj preverit cenike za te Express kartice in jih je malo morje. Saj pravim, včasih je bila samo ena kartica.
Evo še link, če koga zanima, da nebo šel iskat: http://www.gardaland.it/park-en/prices-tickets/gardaland-express-2016/
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a Ika » 16 Avg 2016, 15:56

Tudi ekspres karte ti ne pomagajo, če je gužva, ker si jih ogromno nabavi in je potem tudi tam zastoj.
Jaz sem bil 3x zapovstjo po zabaviščnih parkih v Italiji (2x Mirabilandija in 1x Gardaland), nazadnje predlani, z lastnim prevozom. Pred leti sem že tudi bil 2x v Gardalandu z avtobusom. Vendar so vsi ti termini vezani na vikend, ko pa je tam gužva. V lastni režiji smo šli za 2 ali 3 dni in obvezno med tednom, vse rezervacije sem pa naredil na njihovih spletnih straneh, kjer sem za smešno mali denar dobil nočitev z zajtrkom in vstopnico za 2 oz. 3 dni.
V Mirabilandijo smo šli v poletni predsezoni in je še posebaj zanimiva, ker je blizu morja. In te praktično nastanijo v hotelu na plaži, tako da smo si še privoščli kopanje.
Ika

Kraj: Kidričevo

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na RAZNO 

Kdo je na strani

Po forumu brska: fufa., niko in 2 gostov