Maribor, Štajerska...

Maribor, Štajerska...

OdgovorNapisal/-a guano » 25 Mar 2014, 16:50

...in še ožje glede Maribora in okolice...
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

Re: Maribor, Štajerska...

OdgovorNapisal/-a Zavo » 27 Mar 2014, 21:56

Glede na to, da nas vladajoča klika iz dneva v dan bolj šikanira me zanima ali pozna kdo kakšno skupino, ki bi zagnala za začetek eno facebook ofenzivo proti nadaljni centralizaciji države?

Zadnje šikaniranje je, da je mariborski grad na ponovičnem točkovanju dobil samo 5 točk. Kljub temu, da se pravila točkovanja niso spremenila. In začuda je prvo mesto osvojilo Jankovičevo lutkovno gledališče na ljubljanskem gradu in to kar 3,2 mio €!
Za mariborsko gospodarstvo je psica obljubljala 66 mio € v 5 letih. Sedaj smo jih za celo leto 2014 dobili 1,6 mio. Tako odpadejo načrti marsikaterega MB podjetja, ki je letos imelo v planu zagnati nove proizvodnje linije. Sam poznam 3 podjetja, ki ne bodo uspešna na razpisu, zaradi premajhnih sredstev.
Za celo leto 2015 je obljubljenih dodatnih 1,6 mio €.

Da pa bo mera polna, bo država tlakovala trg pred parlamentom in zanj potrošila kar 3 mio € davkoplačevalskega denarja!

Nadaljni dve leti te vlade, bodo opustošile MB! Alternativa je edino, da začnemo zahtevat decentralizacijo in pošteno razdelitev državnih delovnih mest po Sloveniji. Morda so pokrajine/regije tudi neka rešitev. Vendar vemo, da je Ljubljana itak maznila evropski denar, ki je bil namenjen vzhodni kohezijski regiji iz evropskega sklada za manjšanje regionalnih razlik.

Anybody?
Zavo

OdgovorNapisal/-a guano » 27 Mar 2014, 21:59

Zavo napisal/-a:Glede na to, da nas vladajoča klika iz dneva v dan bolj šikanira me zanima ali pozna kdo kakšno skupino, ki bi zagnala za začetek eno facebook ofenzivo proti nadaljni centralizaciji države?

Zadnje šikaniranje je, da je mariborski grad na ponovičnem točkovanju dobil samo 5 točk. Kljub temu, da se pravila točkovanja niso spremenila. In začuda je prvo mesto osvojilo Jankovičevo lutkovno gledališče na ljubljanskem gradu in to kar 3,2 mio €!
Za mariborsko gospodarstvo je psica obljubljala 66 mio € v 5 letih. Sedaj smo jih za celo leto 2014 dobili 1,6 mio. Tako odpadejo načrti marsikaterega MB podjetja, ki je letos imelo v planu zagnati nove proizvodnje linije. Sam poznam 3 podjetja, ki ne bodo uspešna na razpisu, zaradi premajhnih sredstev.
Za celo leto 2015 je obljubljenih dodatnih 1,6 mio €.

Da pa bo mera polna, bo država tlakovala trg pred parlamentom in zanj potrošila kar 3 mio € davkoplačevalskega denarja!

Nadaljni dve leti te vlade, bodo opustošile MB! Alternativa je edino, da začnemo zahtevat decentralizacijo in pošteno razdelitev državnih delovnih mest po Sloveniji. Morda so pokrajine/regije tudi neka rešitev. Vendar vemo, da je Ljubljana itak maznila evropski denar, ki je bil namenjen vzhodni kohezijski regiji iz evropskega sklada za manjšanje regionalnih razlik.

Anybody?

Zakaj pa ne bi mi naredili tako skupino...z zelo jasnim ciljem.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Zavo » 27 Mar 2014, 22:13

...začni, jaz sem takoj zraven. Potrebuješ pa predvsem ljudi, ki se spoznajo na internet medije. Torej Facebook, twitter,....pravtako potrebuješ pravnike, ki so sposobni zahteve napisat, ki ti jih ne morejo takoj zavrečt, kot neumnost. Dobro je imeti tudi "vojake", ki bi na terenu ljudi ozaveščali....

Najprej je pa treba imeti neko ogrodje skupine, ki ji je ljubezen do mesta več, kot do ideologije. Torej brez nekih fantastikov pa frangežev itd...

Folk se mora začet zavedat, da zdaj jim morda še gre dobro in jih boli kurac, da pa so oni lahko naslednji, ki se bodo morali selit s trebuhom za kruhom, ker jim bodo firmo likvidirali ali pa selili delovna mesta v center...

Dovolj je že, če se folk začne o tem pogovarjat. In to se ne tiče samo nas. Celje bo najebalo še precej bolj. Že zdaj jim glavna ulica zgleda, kot pri nas kakšna ulica v Melju, pa še v stečaj sta šla Štorman in Avto Celje. To bo zelo hud udarec za Celje. Torej je potrebno simpatizerje iskati po celi Sloveniji. Verjetno bi tudi tekme MB bile v pomoč! Oziroma Viole, ki jim nihče ne more očitat, da ne ljubijo mesta.
Zavo

OdgovorNapisal/-a guano » 27 Mar 2014, 22:18

Zavo napisal/-a:...začni, jaz sem takoj zraven.

ehhh...začni. ZAČNIMO! ne začni...pa več nas mora bit, vsak naj pove, kje in kako bi lahko največ "prispeval" k temu boju...
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Gogi » 27 Mar 2014, 22:25

Zavo napisal/-a:...začni, jaz sem takoj zraven. Potrebuješ pa predvsem ljudi, ki se spoznajo na internet medije. Torej Facebook, twitter,....pravtako potrebuješ pravnike, ki so sposobni zahteve napisat, ki ti jih ne morejo takoj zavrečt, kot neumnost. Dobro je imeti tudi "vojake", ki bi na terenu ljudi ozaveščali....

Najprej je pa treba imeti neko ogrodje skupine, ki ji je ljubezen do mesta več, kot do ideologije. Torej brez nekih fantastikov pa frangežev itd...

Folk se mora začet zavedat, da zdaj jim morda še gre dobro in jih boli kurac, da pa so oni lahko naslednji, ki se bodo morali selit s trebuhom za kruhom, ker jim bodo firmo likvidirali ali pa selili delovna mesta v center...

Dovolj je že, če se folk začne o tem pogovarjat. In to se ne tiče samo nas. Celje bo najebalo še precej bolj. Že zdaj jim glavna ulica zgleda, kot pri nas kakšna ulica v Melju, pa še v stečaj sta šla Štorman in Avto Celje. To bo zelo hud udarec za Celje. Torej je potrebno simpatizerje iskati po celi Sloveniji. Verjetno bi tudi tekme MB bile v pomoč! Oziroma Viole, ki jim nihče ne more očitat, da ne ljubijo mesta.

Lahko ekonomiste tud? Ker pol sem takoj zraven. No saj sicer tudi, če lahko kakorkoli pomagam. Recimo za začetek bi blo fajn zahtevat, da se ministrstva razselijo po celi državi - pač tam ko najbol pašejo - recimo energetika v Krško, promet v Koper, kmetijstvo v Mursko... (zgolj primer) - podobno tudi zilijoni agencij, uradov itd.
Gogi

OdgovorNapisal/-a Zavo » 27 Mar 2014, 22:34

Mislim, da se o organizacijskih zadevah ne moremo in ne smemo menit javno. A na tem forumu je možno narediti nek razdelek, ki ga vidijosamo tisti katere povabi avtor neke določene teme?
Prepričan sem, da bi v zelo kratkem času lahko prišli do 10.000 simpatizerjev. To pa je masa, ki lahko začne spreminjati pravila igre, ki so jih določili vampiri.
Zavo

OdgovorNapisal/-a Fantastic » 27 Mar 2014, 22:41

Gogi napisal/-a:
Zavo napisal/-a:...začni, jaz sem takoj zraven. Potrebuješ pa predvsem ljudi, ki se spoznajo na internet medije. Torej Facebook, twitter,....pravtako potrebuješ pravnike, ki so sposobni zahteve napisat, ki ti jih ne morejo takoj zavrečt, kot neumnost. Dobro je imeti tudi "vojake", ki bi na terenu ljudi ozaveščali....

Lahko ekonomiste tud? Ker pol sem takoj zraven. No saj sicer tudi, če lahko kakorkoli pomagam. Recimo za začetek bi blo fajn zahtevat, da se ministrstva razselijo po celi državi - pač tam ko najbol pašejo - recimo energetika v Krško, promet v Koper, kmetijstvo v Mursko... (zgolj primer) - podobno tudi zilijoni agencij, uradov itd.

Pa to jaz že dolgo pravim. Vsi se bunijo, da imamo preveč javnih uslužbencev. če jih že mamo, dajmo razdelit ta javna dela po državi. Dajmo razdelit ministerstva po državi, tak kot gogi pravi, tja kamor recimo pašejo.
Uporabniški avatar
Fantastic

OdgovorNapisal/-a Zavo » 27 Mar 2014, 22:48

Fantastic, upam da nisi prišel rušit sem nečesa ti pritajena lisica ljubljanska, ti!
Zavo

OdgovorNapisal/-a romeno » 28 Mar 2014, 00:22

Rabli bi eno karizmatično osebo, ki bi znala motivirat ljudi. Pa en načrt podprt s številkami. Me pa zanima kako nizko bomo mogli past, da se bo res kaj premaknilo. Če samo sedaj pogledaš Ukrajino. Za njih sem mislil, da težko padejo nižje kot so sedaj pa so jim v zameno, da so se odločili za EU namesto Rusijo obljubili 18milijard dolarjev veliko posojilo. Prvi ukrep pa je, da jim bodo ceno plina zvišali za 50% in pokojnine znižali za 50%.

Tako, da res težko verjamem v svetlo prihodnost. Pa še eno vprašanje. A obstaja kje kakšen podatek koliko je BDP na prebivalca, štajerske regije, ki ga proizvedemo Štajerci?
Tudi MI smo Maribor!
Uporabniški avatar
romeno

OdgovorNapisal/-a lassie » 28 Mar 2014, 01:47

Lahko si mi tu pišemo kar čemo, pa ne vem če bomo kaj začeli. Verjetno bi bilo bolj pametno, da se enkrat dobimo vsi za isto mizo ob pijači. Vsak pove kaj zna, kaj lahko prispeva. Da se osebno srečamo in takrat bomo tudi lažje premagali neke prepade med nami. Tu na forumu bom jaz še vedno videl guanota s titovko, fantastica z delnicami, krissa s križom v roki, letečega golmana kot tipa s folijo na glavi, mene pa boste vidli kot skinheada :)... Mogli bi se vsest in videt, da čeprav mamo različna prepričanja, želimo isto. Mogoče že na takem prvem sestanku "izluščimo" obraz, ki bi lahko predstavljal "gibanje". Splet in socialna omrežja lahko začnemo uporabljat takrat, ko naredimo neko strategijo in ko dojamemo, da si lahko zaupamo, čeprav guano hodi v kumrovec, zavo pa se prehranjuje v McDonaldsu.

Predstavljajte si, leta 2030....marmornata plošča na steni. "V tej hiši se je leta 2014 prvič sestalo Gibanje za avtonomno Štajersko...." :)
Uporabniški avatar
lassie

OdgovorNapisal/-a t-h-o-r » 28 Mar 2014, 02:50

samo mimogrede

16. 4. bo v lj protest (v osnovi študentski) proti novemu zakonu o visokem šolstvu, ampak želja je, da se ga raztegne v širši kontekst trenutnega stanja v državi itd., in da ne bi šlo zgolj za ozko študentsko zadevo
Uporabniški avatar
t-h-o-r

OdgovorNapisal/-a Gogi » 28 Mar 2014, 10:04

Lassie samo ena pripomba. Zakaj se omejevat na Štajersko? Saj vsi ostali so v istem govnu, no z izjemo centra.
Gogi

OdgovorNapisal/-a guano » 28 Mar 2014, 10:06

V razpisu za izbor kulturnih programov na področju umetnosti za obdobje 2014–2017 so na ministrstvu za kulturo namenili 2,7 milijona evrov. Denar si je razdelilo 32 prijaviteljev. Razen štirih vsi prihajajo iz Ljubljane. Za Festival Lent le 14.000 evrov

http://www.delo.si/kultura/dediscina/pred-izbrisom-vec-kulturnih-projektov-in-festivalov.html?fb_action_ids=740851242612654&fb_action_types=og.recommends
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a glazek » 28 Mar 2014, 10:09

kak nas fino, elegantno, legalno kradejo...
danes je vijolčni dan...danes je vijolčni dan...vsi zapojmo...vsi zapojmo...ker danes je vijolčni dan...
Uporabniški avatar
glazek

OdgovorNapisal/-a Gogi » 28 Mar 2014, 10:24

Glede na Lassiev prejšnji post. Danes je tak lep, sončen dan. Morda bi ga bilo dobro izkoristiti (al pa vsaj večer) za namen o katerem je pisal Lassie ;)
Gogi

OdgovorNapisal/-a glazek » 28 Mar 2014, 10:43

kaj bombe že zravn vzamem?
danes je vijolčni dan...danes je vijolčni dan...vsi zapojmo...vsi zapojmo...ker danes je vijolčni dan...
Uporabniški avatar
glazek

OdgovorNapisal/-a t-h-o-r » 28 Mar 2014, 11:39

guano napisal/-a:V razpisu za izbor kulturnih programov na področju umetnosti za obdobje 2014–2017 so na ministrstvu za kulturo namenili 2,7 milijona evrov. Denar si je razdelilo 32 prijaviteljev. Razen štirih vsi prihajajo iz Ljubljane. Za Festival Lent le 14.000 evrov

http://www.delo.si/kultura/dediscina/pred-izbrisom-vec-kulturnih-projektov-in-festivalov.html?fb_action_ids=740851242612654&fb_action_types=og.recommends

kaj bi lahko aktivno naredili proti temu? ta bolezen se zgolj širi in samo od sebe se ne bo prenehalo :evil:
Uporabniški avatar
t-h-o-r

OdgovorNapisal/-a Zavo » 28 Mar 2014, 12:14

Evo še odgovor ljubljančana in verjamem, da to ni ironija:

Meni se zdi to prav. Tam na totem koncu se tisti LENT festival kaj hitro spremeni v festival vina in kozlanja, kdeo pa hodi lutke gledat v Koper? V Ljubljani pa je vse kulturno, imamo Cankarjev dom, naš župan je poskrbel za veliko kulture v Festivalu Ljubljana. Uličnih gledališč in muzike da niti ne omenjam. Pa še število gledališč; v Ljubljani jih je več, kot v vseh ostalih večjih mestih. Pa cel kup galerij, pa umetnikov, Špica, koliščarji in kolo, ne nazadnje dvorana Stožice, kjer je bilo več kulturnih kot športnih prireditev, in to tako kvalitetnih, da so ljudje zraven še prepevali, skratka, Ljubljana bi morala dobiti vsaj še trikrat več.

Za kozlat!
Zavo

OdgovorNapisal/-a Zavo » 28 Mar 2014, 12:16

t-h-o-r napisal/-a:
guano napisal/-a:V razpisu za izbor kulturnih programov na področju umetnosti za obdobje 2014–2017 so na ministrstvu za kulturo namenili 2,7 milijona evrov. Denar si je razdelilo 32 prijaviteljev. Razen štirih vsi prihajajo iz Ljubljane. Za Festival Lent le 14.000 evrov

kaj bi lahko aktivno naredili proti temu? ta bolezen se zgolj širi in samo od sebe se ne bo prenehalo :evil:

Dovolj bi že bilo, da se ne voli ljubljanskih strank v parlament (PS,....). Pomagal bi tudi kak protivladni protest na trgu svobode, kjer bi pravtako izražali zahteve za decentralizacijo države...samo nekateri mariborceljni so tako pregreti v svoji glupi glavi od ideologije, da nam lahko Jankovič osebno odnese staro trte v Ljubljano in bo vseeno dobil njihov glas na volitvah. Jankoviču pa kar konkretno pomaga tudi SD, tako da glas Frangežu je glas Jankoviču in nadaljni centralizaciji....
Zavo

OdgovorNapisal/-a t-h-o-r » 28 Mar 2014, 12:39

ja, pa vendar tudi SDS tega toka ni prav v ničemer spremenila

v bistvu prav nihče do zdaj tega ni skušal preprečevati itd., od 91 gre vsako leto razvoj bolj v smeri centra, dokler ne se pač ne bo vse okoli sesipalo v prah
Uporabniški avatar
t-h-o-r

OdgovorNapisal/-a Zavo » 28 Mar 2014, 14:48

t-h-o-r napisal/-a:ja, pa vendar tudi SDS tega toka ni prav v ničemer spremenila

v bistvu prav nihče do zdaj tega ni skušal preprečevati itd., od 91 gre vsako leto razvoj bolj v smeri centra, dokler ne se pač ne bo vse okoli sesipalo v prah

Vseeno do sedaj nobena vlada ni izvajala tako očitne centralizacije, kot jo izvaja PS v navezi z SD. Pravtako so bolj "desno" usmerjene stranke precej precej manj nagnjene k centralizaciji, kot "leve". Navsezadnje pa psiho Janša iz dna srca mrzi Ljubljano, kot je že dokazal.
Rešitve za naše mesto so edino pritiski na vlado in zahteve o decentralizaciji, menjava vlade in pritiski na drugo vlado, državna nepokorščina v vseh oblikah, demonstracije....mediji morajo začet o tem poročat, vsako vlado mora biti strah ob dodelitvi kakršnihkoli sredstev v Ljubljano...
Tudi kakšne bolj radikalne poteze bi verjetno kar dobro zalegle, o katerih pa seveda ne moremo pisati tukaj....

Takole bom povedal. Meni se je to sranje od države zaradi te centralizacije tako zagnuslo, da bom zagotovo v prihodnosti vse svoje premoženje odnesel iz države in živel tukaj, kot turist, ki bo plačeval minimalne davke. Če se pa kaj spremeni (pokrajine...), bom pa z veseljem plačeval vse prispevke v NAŠ proračun od katerega bo tudi moj sosed in someščan kaj imel, ne pa samo golazen žabarska...
Zavo

OdgovorNapisal/-a KrampLopata » 28 Mar 2014, 15:31

Zavo napisal/-a:
t-h-o-r napisal/-a:ja, pa vendar tudi SDS tega toka ni prav v ničemer spremenila

Vseeno do sedaj nobena vlada ni izvajala tako očitne centralizacije, kot jo izvaja PS v navezi z SD. Pravtako so bolj "desno" usmerjene stranke precej precej manj nagnjene k centralizaciji, kot "leve". Navsezadnje pa psiho Janša iz dna srca mrzi Ljubljano, kot je že dokazal.
Rešitve za naše mesto so edino pritiski na vlado in zahteve o decentralizaciji, menjava vlade in pritiski na drugo vlado, državna nepokorščina v vseh oblikah, demonstracije....mediji morajo začet o tem poročat, vsako vlado mora biti strah ob dodelitvi kakršnihkoli sredstev v Ljubljano...
Tudi kakšne bolj radikalne poteze bi verjetno kar dobro zalegle, o katerih pa seveda ne moremo pisati tukaj....

Takole bom povedal. Meni se je to sranje od države zaradi te centralizacije tako zagnuslo, da bom zagotovo v prihodnosti vse svoje premoženje odnesel iz države in živel tukaj, kot turist, ki bo plačeval minimalne davke. Če se pa kaj spremeni (pokrajine...), bom pa z veseljem plačeval vse prispevke v NAŠ proračun od katerega bo tudi moj sosed in someščan kaj imel, ne pa samo golazen žabarska...

Čuješ, pa kaj boš ti že enkrat kandidiral za TOTEGA PREDSEDNIKA!? :smoking: Moj pa od brudera glas imaš 101%. Res. Ker če bi kdo kaj uspel naredit, si to ti.
Recimo, stranka SLS in njen takratni predsednik in minister za promet in zveze g. Anton Bergauer so pomagali Aerodromu Maribor, da se je preplastila vzletno-pristajalna steza in tam, kjer so letala parkirana (Apron). Pa marsikdo iz desnih Vlad je Mariboru dosti bolj pomagal kot pa kdorkoli iz teh jebenih levosučno komunajzerskih "Vlad". Gamad kleptomanska pesojebska.
KrampLopata

OdgovorNapisal/-a Zavo » 28 Mar 2014, 17:36

Kramlopata, jaz sem delavec in organizator. Nisem jaz nekdo, ki bi iskal medijsko pozornost. Poleg tega 101% zaseden (gradnja, froci, širitev poslovanja, pripravljanje na proizvodnjo....). Skrakta toliko stvari trenutno, da niti več prav na forum ne utegnem. Imam super idejo, kako se to lahko začne, vendar ne morem o tem govoriti tukaj, zato sem vprašal, če premore ta forum eno skrito temo, ki bo nedosegljiva širši množici. Če, oziroma ko se bo začelo vse skupaj verjemi, da bom po svojih najboljših močeh pomagal, da se ta kurčeva kraja konča...nekaj mesecev bi sigurno trajalo, da se folku doma to dopove kaj se dogaja in da se kvizlinge nevtralizira...
Zavo

OdgovorNapisal/-a guano » 28 Mar 2014, 17:38

Zavo napisal/-a:Kramlopata, jaz sem delavec in organizator. Nisem jaz nekdo, ki bi iskal medijsko pozornost. Poleg tega 101% zaseden (gradnja, froci, širitev poslovanja, pripravljanje na proizvodnjo....). Skrakta toliko stvari trenutno, da niti več prav na forum ne utegnem. Imam super idejo, kako se to lahko začne, vendar ne morem o tem govoriti tukaj, zato sem vprašal, če premore ta forum eno skrito temo, ki bo nedosegljiva širši množici. Če, oziroma ko se bo začelo vse skupaj verjemi, da bom po svojih najboljših močeh pomagal, da se ta kurčeva kraja konča...nekaj mesecev bi sigurno trajalo, da se folku doma to dopove kaj se dogaja in da se kvizlinge nevtralizira...

bomo porihtali... ;)
Uporabniški avatar
guano

Naslednja

Vrni se na RAZNO 

Kdo je na strani

Po forumu brska: hsge, motivator, roberro in 2 gostov