Vse po spisku

Re: Vse po spisku

OdgovorNapisal/-a guano » 08 Feb 2018, 12:44

mbfc napisal/-a:
guano napisal/-a:
liki napisal/-a:Dosti preveč prometa (predvsem kamionov) in predvsem dejstvo, da skoraj več ni pravih zim, da bi ljudje bili navajeni voziti po snegu...

za kamione in uničevanje cest in lufta je kriva država, da ne zna, zmore spravit tovorni promet na vlake...tak pa to ni več ničemu podobno...delajo taki cirkus na cestah, da so postale avtoceste hujše kot ostale ceste....od prehitevanja eden drugega, ki pelje 80, prehiteva 85 in potem to traja 10 minut...do cirkusa ki ga počnejo pozimi

Ene 14 dni nazaj sem šel sprobat oni jebeni KFC. Ene 3 kilometre od Dobrenja do izvoza za tezno sta se prehitevala.

jaz sem včasih že tak vnaprej pripravljen, da računam, da bo povprečna hitrost na avtocesti cca 90 km/h....škoda živcev
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a liki » 08 Feb 2018, 12:51

guano napisal/-a:
liki napisal/-a:Dosti preveč prometa (predvsem kamionov) in predvsem dejstvo, da skoraj več ni pravih zim, da bi ljudje bili navajeni voziti po snegu...

za kamione in uničevanje cest in lufta je kriva država, da ne zna, zmore spravit tovorni promet na vlake...tak pa to ni več ničemu podobno...delajo taki cirkus na cestah, da so postale avtoceste hujše kot ostale ceste....od prehitevanja eden drugega, ki pelje 80, prehiteva 85 in potem to traja 10 minut...do cirkusa ki ga počnejo pozimi

Se strinjam. Avstrijci so lepo nabili tovornjakarjem visoke ekološke takse in od takrat naprej je Slovenija postala glavna tranzitna pot tako za smer vzhod - zahod, kot sever - jug. Ker praktično vsak teden prevozim državo po dolgem in počez in to že več kot deset let, vem dobro kako je zgledal promet takrat in kako zgleda sedaj.

Ko so napovedane kakršnekoli snežne padavine, si avtomatsko prestavim vse službene poti. Škoda živcev in časa...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a Master » 08 Feb 2018, 12:54

Naša država je samo lani dvakrat dvignila cestnino za kamione. V enem letu praktično za 100 %
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a liki » 08 Feb 2018, 13:26

Master napisal/-a:Naša država je samo lani dvakrat dvignila cestnino za kamione. V enem letu praktično za 100 %

Pa še vedno ni niti približno to tako visok strošek za kamionarje, kot je to v Avstriji...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a Master » 08 Feb 2018, 13:30

liki napisal/-a:
Master napisal/-a:Naša država je samo lani dvakrat dvignila cestnino za kamione. V enem letu praktično za 100 %

Pa še vedno ni niti približno to tako visok strošek za kamionarje, kot je to v Avstriji...

Avstrija je bolana država kaj se tega tiče.
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a šerpa » 08 Feb 2018, 13:41

v tak mali drzavi kot je slovenija se ne splaca "tovornjake na vlake"
šerpa

OdgovorNapisal/-a liki » 08 Feb 2018, 13:47

Master napisal/-a:
liki napisal/-a:

Avstrija je bolana država kaj se tega tiče.

Drži, ampak posledica pa je da smo celo porcijo kamionov iz vzhoda potem v Slovenijo dobili. Pred tem je bila glavna pot preko Madžarske oz. Slovaške, mimo Dunaja proti Linzu in potem naprej na Passau...
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a guano » 08 Feb 2018, 14:17

šerpa napisal/-a:v tak mali drzavi kot je slovenija se ne splaca "tovornjake na vlake"

Hahaha....tak ja. Vse na avtoceste zastonj. Mi pa si bomo pipistrele nabavli. :party:
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a šerpa » 08 Feb 2018, 14:53

pravim samo, da je za posiljatelja ceneje placati cestnino kot pa pretovarjat tovor
šerpa

OdgovorNapisal/-a Master » 08 Feb 2018, 15:13

guano napisal/-a:
šerpa napisal/-a:v tak mali drzavi kot je slovenija se ne splaca "tovornjake na vlake"

Hahaha....tak ja. Vse na avtoceste zastonj. Mi pa si bomo pipistrele nabavli. :party:

Ja zastonj so avtoceste ja. Sploh za tovornjake. (UF)

Drugače pa, iz cestnin marsikaj v naši državi, posebno železnica, ki je v totalni pizdi.
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a Damc » 08 Feb 2018, 19:00

šerpa napisal/-a:pravim samo, da je za posiljatelja ceneje placati cestnino kot pa pretovarjat tovor

No ja, saj lahko z vlakom gre tudi čez mejo....
"Do not abuse me with your different opinion!" - Caitlin Burley
Uporabniški avatar
Damc

OdgovorNapisal/-a guano » 08 Feb 2018, 19:15

Master napisal/-a:
guano napisal/-a:

Ja zastonj so avtoceste ja. Sploh za tovornjake. (UF)

Drugače pa, iz cestnin marsikaj v naši državi, posebno železnica, ki je v totalni pizdi.

prevoznik ?
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Master » 09 Feb 2018, 00:36

Ja.

Vidim, da sem izpustil eno besedo pri prejšnji trditvi. Torej, iz cestnin z tovorna vozila, se, namesto, da bi se popravljale zjebane ceste, financira železnica. Tudi za drugi tir bomo mi plačevali.
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a Ihaha » 09 Feb 2018, 08:31

šerpa napisal/-a:pravim samo, da je za posiljatelja ceneje placati cestnino kot pa pretovarjat tovor

Pretovarjati tovor? Zakaj pa? zapelje se tovornjak na vagone in gre ajobajo do izstopa.

Odgovor na finančni del pa je sila enostaven -tranzitu nabiti cene v nebo, pa se bo splačalo.

Problema glede teh vlakov sta predvsem dva :
1. da ni primerne infrastrukture - pravilno bi bilo od vstopne točke do izstopne točke v državo. Mi še drugi tir ne "znamo" skup spravit, železnica je sama po sebi namen. Čeprav je tovorni promet edini na železnicah ki dela dejansko plus.

2. najbolj pereč problem - ni interesa. Zakaj? Ker se s tem pobere fix denar, in ker se s tem opravičuje obrabo planirane življenjske dobe avtoceste. S tem imajo vsi garantirano delo za 20 let planske dobe, hkrati pa se iz naslova vzdrževanja da lepo pokrasti. In so vsi veseli.
Podobna zadeva je bila pri gradnji avtocestnega križa pred leti. Vsi s(m)o se pizdli kako so Hrvati sposobni in mi nesposobni ker so zgradili avtoceste v par letih, mi pa smo delali (oz jih še delamo, Gruškovje) 20+ let. "Mi delavci" (gradbeništvo) je imelo s tem garant posel in prilive za 20 let, plus tega pa ceste niso koncesirane s tujim denarjem, kot imajo kot posledica Hrvati.
Uporabniški avatar
Ihaha

OdgovorNapisal/-a šerpa » 09 Feb 2018, 09:00

Ihaha napisal/-a:

Pretovarjati tovor? Zakaj pa? zapelje se tovornjak na vagone in gre ajobajo do izstopa.

Odgovor na finančni del pa je sila enostaven -tranzitu nabiti cene v nebo, pa se bo splačalo.

Problema glede teh vlakov sta predvsem dva :
1. da ni primerne infrastrukture - pravilno bi bilo od vstopne točke do izstopne točke v državo. Mi še drugi tir ne "znamo" skup spravit, železnica je sama po sebi namen. Čeprav je tovorni promet edini na železnicah ki dela dejansko plus.

2. najbolj pereč problem - ni interesa. Zakaj? Ker se s tem pobere fix denar, in ker se s tem opravičuje obrabo planirane življenjske dobe avtoceste. S tem imajo vsi garantirano delo za 20 let planske dobe, hkrati pa se iz naslova vzdrževanja da lepo pokrasti. In so vsi veseli.
Podobna zadeva je bila pri gradnji avtocestnega križa pred leti. Vsi s(m)o se pizdli kako so Hrvati sposobni in mi nesposobni ker so zgradili avtoceste v par letih, mi pa smo delali (oz jih še delamo, Gruškovje) 20+ let. "Mi delavci" (gradbeništvo) je imelo s tem garant posel in prilive za 20 let, plus tega pa ceste niso koncesirane s tujim denarjem, kot imajo kot posledica Hrvati.

hehe to niso legokocke :D

mogoce bi moral dati pretovarjat v narekovaje...misljeno je bilo, da ostane roba na kamionu.

vlak je smiseln samo, ce je celotni prevoz po tirih. ce se kamion iz romunije pripelje na slovensko mejo, se tam "zapelje" na vagon in se potem v npr. italiji "zapelje dol" ni nobene ekonomske racunice. ceprav, slisi se res kul :)

sicer pa, ce bi vse kar je na cestah preusmerili na tire, bi ne samo slovenija, ampak se kar nekaj drzav kolapsiralo.
šerpa

OdgovorNapisal/-a Ihaha » 09 Feb 2018, 09:14

šerpa napisal/-a:
mogoce bi moral dati pretovarjat v narekovaje...misljeno je bilo, da ostane roba na kamionu.
E tak pa ja. Zato sem tudi napisal tisto, ker se tak dela :D .
vlak je smiseln samo, ce je celotni prevoz po tirih. ce se kamion iz romunije pripelje na slovensko mejo, se tam "zapelje" na vagon in se potem v npr. italiji "zapelje dol" ni nobene ekonomske racunice. ceprav, slisi se res kul :) Komu ni računice? Sloveniji? Zakaj že?

sicer pa, ce bi vse kar je na cestah preusmerili na tire, bi ne samo slovenija, ampak se kar nekaj drzav kolapsiralo.
Vsekakor. Ampak Slovenija ima to srečo (oz glede na trenutno stanje smolo), da je geografsko na takšnem položaju, da tranzit neke druge alternative kot iti skozi nas nima. Avstrija je predraga, preko Švabov pa še dražje v vsakem pogledu, tako denarno kot časovno. Dalo bi se marsikaj, ampak za to mora biti volja. In pa gluha ušesa na Bruselj. Kar pa je že druga zgodba.
Uporabniški avatar
Ihaha

OdgovorNapisal/-a šerpa » 09 Feb 2018, 14:30

racunice ni za narocnika / posiljatelja. za 250 km se mu ne splaca zgubit enega dneva plus dodatni stroski.
šerpa

OdgovorNapisal/-a guano » 09 Feb 2018, 14:52

Tocno se vidi kdo je na strani kamionarjev, in zakaj.... :mrgreen:
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Ihaha » 09 Feb 2018, 15:08

šerpa napisal/-a:racunice ni za narocnika / posiljatelja. za 250 km se mu ne splaca zgubit enega dneva plus dodatni stroski.

Seveda ne, ker si navajen takega stanja. Kot si navajen da na ukrajinsko - mađarski meji pač čakaš celi dan. Ker pač tak je.
Vkalkuliraš v vse pogoje tudi to "pretovarjanje" in to je to.
Seveda to prinese za sabo druge težave, ampak to ni problem Slovenije kot tranzitne dežele v tem primeru.
Uporabniški avatar
Ihaha

OdgovorNapisal/-a šerpa » 09 Feb 2018, 15:36

ce pa se pogovarjamo o sloveniji tu :)

pravim samo, da se trenutno ne splaca pretovarjat samo za to, da se bodo peljali z vlakom cez slovenijo. seveda bi bilo nekaj cisto drugega, ce bi blo to na nivoju recimo celotne EU.
šerpa

OdgovorNapisal/-a guano » 09 Feb 2018, 16:58

Dokler bodo "kamionarji" krojili politiko slo avto cest....bomo navadni vozniki v podrejenem položaju....oz. bo iz dneva v dan huje. Pa je že zdaj kriminal.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a redhot » 12 Feb 2018, 18:52

Za tančico mošej - zanimiv danski dokumentarec, ki je bil pred kratkim predvajan na rtvslo.

http://www.dailymotion.com/video/x6e1x0a
redhot

OdgovorNapisal/-a šerpa » 12 Feb 2018, 21:47

guano napisal/-a:Dokler bodo "kamionarji" krojili politiko slo avto cest....bomo navadni vozniki v podrejenem položaju....oz. bo iz dneva v dan huje. Pa je že zdaj kriminal.

če se primerjamo z mađari, čehi in slovaki je pri nas še superduper. primerjava zgolj zato, ker jih občasno tak radi občudujemo...
šerpa

OdgovorNapisal/-a Master » 12 Feb 2018, 22:10

guano napisal/-a:Dokler bodo "kamionarji" krojili politiko slo avto cest....bomo navadni vozniki v podrejenem položaju....oz. bo iz dneva v dan huje. Pa je že zdaj kriminal.

Kak točno pa kamionarji krojijo politiko slo avtocest, me pa res zanima?? Glede na to, da kamionarji financiramo železnice, da nas lupijo na vsakem koraku, me res zanima.
Uporabniški avatar
Master

OdgovorNapisal/-a guano » 12 Feb 2018, 22:24

Master napisal/-a:

Kak točno pa kamionarji krojijo politiko slo avtocest, me pa res zanima?? Glede na to, da kamionarji financiramo železnice, da nas lupijo na vsakem koraku, me res zanima.

si opazil narekovaje ?
Uporabniški avatar
guano

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na RAZNO 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov