Vse po spisku

Vse po spisku

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 01 Apr 2014, 17:29

Nisem vedo, kak bi poimenoval temo, pa sem jo dal kar "vse po spisku". Torej, če kdo nebo vedo, kam dat določene komentarje, linke, članke - naj da sem.

V primeru, da ima kdo boljšo idejo za ime, naj potem ustvari novo temo, to pa izbriše.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

Re: Vse po spisku

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 01 Apr 2014, 17:31

V Sloveniji danes začetek prodaje za Opel Astro Copacabana.

Slovenski trgovci so od Opla uspeli dobiti le nekaj primerkov, zato velja pohiteti v prodajne salone. Cena v Sloveniji je 24.444 evrov.

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=11733

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B1xp8uGQP6M[/youtube]

http://www.youtube.com/watch?v=B1xp8uGQP6M

Ogled videa zelo priporočam.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a romeno » 01 Apr 2014, 18:51

Prvo minuto sem še verjel samo, ko pa sem videl travnat zic in pesek z školjkami pod nogami. Pa se mi je zdelo malo preveč :) Sicer pa troblja zvok vuvuzel se mi ne zdi tako slaba ideja. :lol:
Tudi MI smo Maribor!
Uporabniški avatar
romeno

OdgovorNapisal/-a screamer_mb » 10 Apr 2014, 13:28

Mislim da je najprimernejša tema za to, da ne odpiram nepotrebne.

Imam eno vprašanje, sigurno se kdo bolje spozna na te stvari. Večinoma vsaki dan se peljem na faks, ta faks je dokaj daleč od mesta in sem primoran iti z avtom. Stvar je v temu da ima parkirišče pri faksu rampo, daleč okrog pa ni nobenega parkinga oz. so intervencijske poti, kjer avta ne moreš pustit. Poleg te rampe so postavili tudi te betonske ovire da teoretično ne moreš okrog po pločniku, razen seveda v mojem primeru, ki imam dokaj majhen avto da to še komaj izkoristim in grem okrog rampe, da ne rabim plačevat. Zdaj pa me zanima, kakšne so lahko sankcije če te slučajno dobi bodisi policija ali pa redar. Se splača okrog hodit ali je boljše plačat tisti en evro za 4 ure. Sigurno ve kdo kaj o tem..
Nor na moj Maribor!
Uporabniški avatar
screamer_mb

OdgovorNapisal/-a t-h-o-r » 10 Apr 2014, 15:50

verjetno tisti, ki tam redno parkirajo, nimajo kakšnih posebnih nalepk/listkov? potem redar ne more vedet, da tvoj avto ne spada tja

še na gimnaziji so imeli prof. npr. neke nalepke, kar je pomenilo, da so lahko parkirali pred šolo, če smo to počeli dijaki, smo dobili kazni, ker pač tiste nalepke nismo imeli
Uporabniški avatar
t-h-o-r

OdgovorNapisal/-a stopl » 10 Apr 2014, 15:59

screamer_mb napisal/-a:Mislim da je najprimernejša tema za to, da ne odpiram nepotrebne.

Imam eno vprašanje, sigurno se kdo bolje spozna na te stvari. Večinoma vsaki dan se peljem na faks, ta faks je dokaj daleč od mesta in sem primoran iti z avtom. Stvar je v temu da ima parkirišče pri faksu rampo, daleč okrog pa ni nobenega parkinga oz. so intervencijske poti, kjer avta ne moreš pustit. Poleg te rampe so postavili tudi te betonske ovire da teoretično ne moreš okrog po pločniku, razen seveda v mojem primeru, ki imam dokaj majhen avto da to še komaj izkoristim in grem okrog rampe, da ne rabim plačevat. Zdaj pa me zanima, kakšne so lahko sankcije če te slučajno dobi bodisi policija ali pa redar. Se splača okrog hodit ali je boljše plačat tisti en evro za 4 ure. Sigurno ve kdo kaj o tem..

od koga pa je to parkirišče?
če je od faksa, ti policaj ali redar nič ne more, ker je privat zemljišče. To je isto kot parkirišče pred blokom, kvečjemu te lahko nekdo nadere in pošlje v tri...

Če pa je javno/občinsko, pol pa je stvar drugačna in te lahko kaznuje... Če je tako, potem je verjetno tudi kakšna tabla pri vhodu/izhodu iz parkinga in gor piše recimo, da je plačljivo...

V vsakem primeru pač pazi, da te noben ali pa čim manj ljudi vidi pri tem tvojem početju, ker so ljudje hudobni in te bo kdo prijavil. Če ne druga bojo tam oviro postavli oz.podaljšali rampo in neboš mogo več izkoriščat. Pa tega ne razlagaj preveč okoli, ker se potem to začne masovno izkoriščat..., kaj sledi pa tak veš. ;)
Uporabniški avatar
stopl

OdgovorNapisal/-a milva » 21 Apr 2014, 14:44

milva

OdgovorNapisal/-a guano » 23 Apr 2014, 09:57

današnjega reporter milana morate slišat...če kdo ve kje se ga da skinit, naj nalepi link :lol: :lol: :lol:
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a guano » 27 Apr 2014, 11:32

Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a romeno » 26 Maj 2014, 12:39

Kitajci si tudi vsega boga skup spravijo.

http://www.youtube.com/watch?v=SObzNdyRTBs

Tudi to ni slaba pogruntavščina :)

http://www.youtube.com/watch?v=QAy1dD6UJrY
Tudi MI smo Maribor!
Uporabniški avatar
romeno

OdgovorNapisal/-a pelikan2222 » 26 Maj 2014, 16:33

romeno napisal/-a:Kitajci si tudi vsega boga skup spravijo.

Svetovno.
Uporabniški avatar
pelikan2222

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 26 Maj 2014, 16:54

pelikan2222 napisal/-a:

Svetovno.

počasi bodo res samo še roboti delali, človek pa totalni višek... 8-)
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 26 Maj 2014, 17:10

PsYChoSLO napisal/-a:
pelikan2222 napisal/-a:

Svetovno.

Se strinjam (v pohlepnem-nemoralnem-izkoriščevlaskem sužnje-lastniškem kapitalizmu) in hkrati ne strinjam (v nekem drugem sistemu).

V idealnem sistemu, kjer nebi bilo pre-pre-pre-pohlepnih ljudi (torej, da bi človek, ki ima danes toliko, da nemore zapravit, nebi težil, da bi imel še več), bi bila vsaka avtomatizacija dobrodošla. Torej stroji-roboti, bi bili nam v pomoč in človek, bi delal samo tisto, kar stroj ali robot nebi zmogel. Ker bi vsi ljudje delali, bi posledično manj delali, ker bi z maso ljudi pokrili izkoristek, kar pomeni, da bi se v krajšem času več naredilo in bi ljudje imeli več prostega časa, katerega bi porabili za svoje hobije in stvari katere jih zanimajo. Stres bi bil preteklost, hkrati pa bi se zmanjšale bolezni in podaljšala bi se življenska doba.

Ampak, kaj takega je neizvedljivo v današnjem sistemu, kjer bi skoraj vsi radi meli 2-3 zaposlena človeka in 500 robotov, ter enormno dobička.

V tolažbo. Četudi pride do take avtomatizacije, da je 90% ljudi na borzi, ker nas bodo nadomestili stroji/roboti - tak sistem nebo vzdržen, ker 10% ljudi z denarjem nebo pokrilo potrošnje (sistem pade) in 90% lačnih ljudi, nebo mirno gledalo super-bogataše (pride do vojne). V vsakem primeru sistem pade in bo potrebno uvesti nov sistem. Torej sistem, ki bo vzdržen glede na doseženo tehnologijo.

Tehnologija nas bo lahko dokončno osvobodila, razen če bomo vsi ovce, potem nas bo ta ista tehnologija dokončno zasužnjila (RFID,...).
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a pelikan2222 » 26 Maj 2014, 17:40

Leteči Golman napisal/-a:
PsYChoSLO napisal/-a:
pelikan2222 napisal/-a:

Svetovno.

Se strinjam (v pohlepnem-nemoralnem-izkoriščevlaskem sužnje-lastniškem kapitalizmu) in hkrati ne strinjam (v nekem drugem sistemu).

V idealnem sistemu, kjer nebi bilo pre-pre-pre-pohlepnih ljudi (torej, da bi človek, ki ima danes toliko, da nemore zapravit, nebi težil, da bi imel še več), bi bila vsaka avtomatizacija dobrodošla. Torej stroji-roboti, bi bili nam v pomoč in človek, bi delal samo tisto, kar stroj ali robot nebi zmogel. Ker bi vsi ljudje delali, bi posledično manj delali, ker bi z maso ljudi pokrili izkoristek, kar pomeni, da bi se v krajšem času več naredilo in bi ljudje imeli več prostega časa, katerega bi porabili za svoje hobije in stvari katere jih zanimajo. Stres bi bil preteklost, hkrati pa bi se zmanjšale bolezni in podaljšala bi se življenska doba.

Ampak, kaj takega je neizvedljivo v današnjem sistemu, kjer bi skoraj vsi radi meli 2-3 zaposlena človeka in 500 robotov, ter enormno dobička.

V tolažbo. Četudi pride do take avtomatizacije, da je 90% ljudi na borzi, ker nas bodo nadomestili stroji/roboti - tak sistem nebo vzdržen, ker 10% ljudi z denarjem nebo pokrilo potrošnje (sistem pade) in 90% lačnih ljudi, nebo mirno gledalo super-bogataše (pride do vojne). V vsakem primeru sistem pade in bo potrebno uvesti nov sistem. Torej sistem, ki bo vzdržen glede na doseženo tehnologijo.

Tehnologija nas bo lahko dokončno osvobodila, razen če bomo vsi ovce, potem nas bo ta ista tehnologija dokončno zasužnjila (RFID,...).

V živo sem si predstavljal kako dobro bi lahko stvar klapala, samo problem je, da je še daleč od uresničitve, res upam, da bomo nekoč neke zametke tega sistema dočakali 8-)
Uporabniški avatar
pelikan2222

OdgovorNapisal/-a romeno » 26 Maj 2014, 21:24

Če pogledaš iz druge strani. Predstavljaj si kaj bi znanstveniki lahko izumili, če ne bi bilo kapitalizma? Ker kapitalizem nas z izumi hrani po drobtinicah. Marsikateri izum pa so nam skrili zaradi svojih interesov.
Tudi MI smo Maribor!
Uporabniški avatar
romeno

OdgovorNapisal/-a mandl » 26 Maj 2014, 23:26

po tretji strani pa ravno podjetja zaradi želje po večanju vrednosti podjetij vračajo (beri: reinvestirajo) dobiček nazaj v proizvodnjo oziroma razvoj ali pa zgolj povečano vlagajo v razvoj ... in zavoljo tega dosegajo konkurenčne prednosti na trgu in človeštvo dosega napredek. ;)
mandl

OdgovorNapisal/-a guano » 27 Maj 2014, 07:16

mandl napisal/-a:po tretji strani pa ravno podjetja zaradi želje po večanju vrednosti podjetij vračajo (beri: reinvestirajo) dobiček nazaj v proizvodnjo oziroma razvoj ali pa zgolj povečano vlagajo v razvoj ... in zavoljo tega dosegajo konkurenčne prednosti na trgu in človeštvo dosega napredek. ;)

torej so bili stari grki, egipčani, babilonci, rimljani, kitajci in še kdo....zgolj slučaj...ker brez kapitalizma ni napredka, ni izumov, ni ničesar.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a guano » 28 Maj 2014, 17:40

Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a Lovro7 » 26 Jun 2014, 20:24

Lep pozdrav, sem nov na forumu! Zanima me, če je kdo iz foruma pa bi mi bil pripravljen zamenjati baterijo na Iphonu 4s. Vem, da je na youtubu veliko vodičev in tega, vendar se sam ne bi igral s tem, da ne uničim kaj. Torej, če je kak mojster mi pripravljen pomagati, naj se javi prosim. Mislim, pa da ni več kot 10 minut dela..
Lovro7

OdgovorNapisal/-a screamer_mb » 05 Jul 2014, 23:47

Imam eno vprašanje. Danes sem na morju pomotoma zaplaval s telefonom v žepu. :lol: Seveda itak ne dela, pa me zanima če počakam, ga dobro posušim, se bodo znaki življenja pokazali? Nekje sem slišal, da pomaga če ga dam v riž, da izvleče vlago ven, vprašanje kaj je naredila sol... Potem pa, če ga je kdo slučajno v podobnem primeru imel na popravilu pa če se sploh splača popravilo, ker niti nimam tistega najdražjega ampak je pa kar za silo in bi ga blo škoda imet v kotu omare... Morda pa bi ga kdo od tu znal zrihtat pa mu plačam... Telefon je sicer Nokia Lumia 520.
Nor na moj Maribor!
Uporabniški avatar
screamer_mb

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 06 Jul 2014, 01:06

Najprej obvezno sprat s sladko vodo.
Potem vse vzet ven, kar se da (baterijo predvsem). Pa v kozarec riža, ja. Upaj na najboljše.
Ampak glede na to, da je sol zraven, bo težko...

Aja, pa pusti dolgo na miru, ne vklapljaj še kar nekaj časa, naj se prej do konca posuši.
Hetfield

OdgovorNapisal/-a tomecp » 06 Jul 2014, 09:04

Hetfield napisal/-a:Najprej obvezno sprat s sladko vodo.
Potem vse vzet ven, kar se da (baterijo predvsem). Pa v kozarec riža, ja. Upaj na najboljše.
Ampak glede na to, da je sol zraven, bo težko...

Aja, pa pusti dolgo na miru, ne vklapljaj še kar nekaj časa, naj se prej do konca posuši.

Če se le da spirat z destilirano vodo...potem pa v riž ali silika gel!

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
Ni boga brez hudiča, ni Maribora brez Zahoviča!!!
Uporabniški avatar
tomecp

OdgovorNapisal/-a meho7 » 06 Jul 2014, 11:46

Ta z rižem deluje preverjeno. Pusti ga pa vsaj 3 dni noter, tako, da bo ves prekrit z rižem.
meho7

OdgovorNapisal/-a screamer_mb » 06 Jul 2014, 12:46

Hvala vam, je že na intenzivni - v rižu.
Nor na moj Maribor!
Uporabniški avatar
screamer_mb

OdgovorNapisal/-a elmato » 06 Jul 2014, 20:48

screamer_mb napisal/-a:Imam eno vprašanje. Danes sem na morju pomotoma zaplaval s telefonom v žepu. :lol: Seveda itak ne dela, pa me zanima če počakam, ga dobro posušim, se bodo znaki življenja pokazali? Nekje sem slišal, da pomaga če ga dam v riž, da izvleče vlago ven, vprašanje kaj je naredila sol... Potem pa, če ga je kdo slučajno v podobnem primeru imel na popravilu pa če se sploh splača popravilo, ker niti nimam tistega najdražjega ampak je pa kar za silo in bi ga blo škoda imet v kotu omare... Morda pa bi ga kdo od tu znal zrihtat pa mu plačam... Telefon je sicer Nokia Lumia 520.

Slika

:mrgreen:
Uporabniški avatar
elmato

Naslednja

Vrni se na RAZNO 

Kdo je na strani

Po forumu brska: hsge, motivator, roberro in 2 gostov