Računalništvo

Re: Računalništvo

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 16 Okt 2017, 10:50

hsge napisal/-a:
Hetfield napisal/-a:Še komu ne gre na Partis?
Že 2 dni me ne spusti noter, ne preko Mozille, ne preko Chroma, še celo z Explorerjem sem probal :D .

Napiše mi tole:

"Vaša povezava ni zasebna

Morda poskušajo napadalci ukrasti vaše podatke s spletnega mesta http://www.partis.si (na primer gesla, sporočila ali podatke kreditnih kartic). Več o tem
NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID"

Poskusil sem izklopit antivirus, pa nič. Ma kdo kako rešitev za to? Al je problem v partisu, ker vse ostale strani mi normalno odpira... Ampak kolega pravi, da njemu gre normalno na partis, zdaj mi pa res ni nič jasno.

imaš nastavljen pravi datum na računalniku?

Imam.

tomecp napisal/-a:Poskusi z:

https://www.partis.si

Sem probal, tudi ni šlo in še vedno ne gre. Tudi hola ni pomagala, niti izklop požarnega zidu, antivirusa... Res čudna zadeva.
Zadnjič spremenil Hetfield, dne 16 Okt 2017, 11:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Hetfield

OdgovorNapisal/-a niko » 16 Okt 2017, 11:08

Za resitev problema z uploadanjem obstaja program ratiomaster, s katerim ''fiktivno'' sejes torrent, pa ti steje kot upload, uporabljam ze 10 let, edino me smes nastavit previsok upload speed.
niko

OdgovorNapisal/-a elwood » 16 Okt 2017, 11:11

malo poguglaj.....to imaš ti narobe nekaj (SSL certifikati, sha-1 enkripcija, itd......)
Demokracija je laž in fetiš, ki nam preprečuje, da vidimo resnico oziroma dejanske antagonizme v družbi (dr. Slavoj Žižek)
Uporabniški avatar
elwood

OdgovorNapisal/-a zaaaaaaaan » 16 Okt 2017, 11:14

niko napisal/-a:Za resitev problema z uploadanjem obstaja program ratiomaster, s katerim ''fiktivno'' sejes torrent, pa ti steje kot upload, uporabljam ze 10 let, edino me smes nastavit previsok upload speed.

Če bi vsi to delali, bi P2P oz torrent strani crknile. Tak da če jih rad uporabljaš ti svetujem, da kdaj kaj tudi odseješ
zaaaaaaaan

OdgovorNapisal/-a duff » 16 Okt 2017, 11:48

zaaaaaaaan napisal/-a:Če bi vsi to delali, bi P2P oz torrent strani crknile. Tak da če jih rad uporabljaš ti svetujem, da kdaj kaj tudi odseješ

V tem je vsa poanta p2p, če nekaj dobiš zastonj, vsaj deli tako dolgo, da vrneš kaj si "vzel".
@ Hetfield, moj nasvet, sicer nisi zapisal kakšen operacijski sistem uporabljaš,predvidevam da Okna, v vsakem primeru ti svetujem namestitev programa CCleaner, ga zaženi, da ti pobriše nesnago, ki se nabira. Mogoče bo razrešilo problem ali pa si nasedel tako kot marsikdo drugi, hit and run se temu reče.
To kar so predlagali leteči, spider, meho7, godward in starosta so osnove, ki jih je potrebno poznati pri uporabi private trackerjev, saj veljajo povsod.
p.s. To predlagajo pri pomoči (Chrome)
"Your connection is not private" or "NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID" or "ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID" or "NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHM" or "SSL certificate error"

If the error mentions SHA-1, ask the site owner to update the site's certificate. Learn more about why SHA-1 isn't supported.
If the error mentions HSTS, privacy certificates, or invalid names, try the tips below:

Step 1: Sign in to the portal

Wi-Fi networks at places like cafes or airports need you to sign in. To see the sign-in page, visit a page that uses http://.

Go to any website starting with http://, like http://example.com.
On the sign-in page that opens, sign in to use the Internet.

Step 2: Open the webpage in Incognito mode (computer only)

Open the webpage you were visiting in an incognito window.

If the page opens, a Chrome extension is causing the error. To fix the error, turn off the extension. Learn how to turn off Chrome extensions.
Step 3: Update your operating system

Make sure your device is up-to-date on Windows, Mac, or another operating system.
Step 4: Temporarily turn off your antivirus

You'll see this error if you have antivirus software that provides "HTTPS protection" or "HTTPS scanning." The antivirus is preventing Chrome from providing security.

To fix the problem, turn off your antivirus software. If the webpage works after turning off the software, turn off this software when you use secure sites.

Remember to turn your antivirus program back on when you're done.
Step 5: Get extra help

If you still see the error, contact the website owner.
Norost je pri posameznikih redka, v skupinah, strankah, narodih in zgodovinskih obdobjih pa je pravilo (F. Nietzsche)
Uporabniški avatar
duff

Kraj: Styria

OdgovorNapisal/-a malipizdek » 16 Okt 2017, 18:27

Piškotke si zbrisal?
malipizdek

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 16 Okt 2017, 18:31

Sem.
Uporabljam windows ja. Probal sem tudi CCleaner in tistih 5 točk na chromovi strani, nič ne pomaga, še vedno isto. Res smešno, ker je pa to edina stran, ki mi je ne odpre. Pa nič nisem spreminjal vmes česarkoli v nastavitvah ali karkoli, enostavno je 1 dan delalo, drugi dan pa ne več. Nič jasno res :D
Hetfield

OdgovorNapisal/-a hsge » 16 Okt 2017, 18:32

Nek problem je s SSL certifikatom. Ampak mi ni jasno kaj, ker načeloma bi te morale ostale varne strani tut jebat. :?

Torrent se ti poveže na peere?
hsge

OdgovorNapisal/-a donkey » 16 Okt 2017, 23:04

Hetfield napisal/-a:Sem.
Uporabljam windows ja. Probal sem tudi CCleaner in tistih 5 točk na chromovi strani, nič ne pomaga, še vedno isto. Res smešno, ker je pa to edina stran, ki mi je ne odpre. Pa nič nisem spreminjal vmes česarkoli v nastavitvah ali karkoli, enostavno je 1 dan delalo, drugi dan pa ne več. Nič jasno res :D

Če katero drugo napravo povežeš preko istega routerja in odpreš njihovo stran ti deluje ali javi isto napako?
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a duff » 17 Okt 2017, 10:15

Po napisanem sodeč obstaja možnost, da so te blokirali, najboljše je, da jim pošlješ mail --> podpora@partis.si in razčistiš z njimi.
Norost je pri posameznikih redka, v skupinah, strankah, narodih in zgodovinskih obdobjih pa je pravilo (F. Nietzsche)
Uporabniški avatar
duff

OdgovorNapisal/-a donkey » 17 Okt 2017, 10:35

duff napisal/-a:Po napisanem sodeč obstaja možnost, da so te blokirali, najboljše je, da jim pošlješ mail --> podpora@partis.si in razčistiš z njimi.

Ko so mene blokirali pred 5+ leti mi je to lepo izpisalo črno na belem, ni bila neka čudna napaka ko ti sploh strani ne odpre, kot je napisal Hetfield :D
Uporabniški avatar
donkey
Site Admin

OdgovorNapisal/-a duff » 17 Okt 2017, 10:58

donkey napisal/-a:Ko so mene blokirali pred 5+ leti mi je to lepo izpisalo črno na belem, ni bila neka čudna napaka ko ti sploh strani ne odpre, kot je napisal Hetfield :D

:lol: V petih letih se lahko marsikaj spremeni :D Glede na to, da nima težav z odpiranjem drugih strani in da se mu v različnih brskalnikih ni uspelo prijavit, je težko pomislit na kaj drugega.
Uporabniški avatar
duff

OdgovorNapisal/-a hsge » 17 Okt 2017, 14:16

če se mu torrent klient poveže na sejalce, potem ni banan. :/
hsge

OdgovorNapisal/-a Hetfield » 17 Okt 2017, 14:17

Hvala vsem za pomoč, po hudih mukah sem uspel rešiti situacijo. Zadeva je bila komplicirana, na koncu koncev je bil vendarle kriv antivirus. Da sem ga izklopil, ni nič pomagalo, ker Comodo poleg antivirusa izvaja tudi DNS service, ta pa seveda ne preneha, ko izklopiš antivirus. Comodov DNS pa je čez noč očitno postal malo preveč zaščitniški in me je hotel zaščititi pred nelegalnimi piratskimi vsebinami, ki jih bojda ponuja Partis, zato me raje ni spustil na stran, da se mi ne bi kaj zgodilo :lol:
Na koncu sem moral ponastaviti/izbrisati ta DNS v nastavitvah povezave in zdaj problema več ni:).

Če bo mogoče kdo kdaj imel podoben problem (kar sicer dvomim :D), prilagam link do rešitve.
https://help.comodo.com/topic-72-1-522-6367-.html
Tisto zadnjo zadevo je treba odkljukati in ne gnjavi več.
Hvala še enkrat vsem,ki ste poskušali pomagat:).
Hetfield

OdgovorNapisal/-a peterr » 17 Okt 2017, 16:31

Podobno je meni parkrat napisalo za gmail in fb. Je po potem oboje spet zlaufalo nazaj, ko sem se nekaj igral sem in tja z nastavitvami. Bom naslednjič se to probal, če se se zgodi.
peterr

OdgovorNapisal/-a Godward » 18 Okt 2017, 00:56

Ta je dobra ja, nainstalirajte si antiviruse ki vam ne odpirajo strani. Z malo razmisljanja ne potrebujes antivirusnega programa, oz zadostuje tisti preprost od windowsow.
MBFC
FIGHT against modern football!
https://www.youtube.com/watch?v=HJcJKsJsHdU
Uporabniški avatar
Godward

Kraj: Ruše

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 18 Okt 2017, 16:33

Win7 sem si instaliral februarja 2011 ( sem šel pogledat zdaj ). Nimam vklopljenih updateov. Nimam vklopljenega njihovega antivirusa. Nimam instaliranega niti enega antivirusnega programa. Računalnik laufa v nulo. Nič ne šteka, niti ne deluje upočasnjeno. Je pa treba pazit kakšne strani odpiraš. In obstaja velika možnost, da imam konkretno spyware-a gor, ampak dokler mi dela normalno in dokler mi ne spraznijo bančnega računa ali dol zabijejo mastercard, se ne sekiram glede tega, niti ga ne mislim formatirat.
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a malipizdek » 18 Okt 2017, 18:44

Godward napisal/-a:Ta je dobra ja, nainstalirajte si antiviruse ki vam ne odpirajo strani. Z malo razmisljanja ne potrebujes antivirusnega programa, oz zadostuje tisti preprost od windowsow.

Sodelavec rekel, da si je zato nabavil maca, da se ne rabi več jebat z antivirusnimi pa še nobenih updateov ni kot je to pri windowsih :lol:
malipizdek

OdgovorNapisal/-a Godward » 19 Okt 2017, 01:03

Seveda so tudi pri macu updajti, mogoce jih je le manj. Virus pa glihtah fases ce mas sreco. Tak da to je bol tak. Cez mesec dni pa si bo winse nalagal na maca, ker je pri nas vse nastimano na okna. Jap tak je to.
MBFC
FIGHT against modern football!
https://www.youtube.com/watch?v=HJcJKsJsHdU
Uporabniški avatar
Godward

Kraj: Ruše

OdgovorNapisal/-a trstenjak » 19 Okt 2017, 01:14

Pri Macih in Linuxu je okolje zelo naprijazno za viruse. Na Windowsih lahko program, ki ga zaženeš, dela praktično karkoli po sistemu in ti posledično briše, spreminja datoteke. Na Unixu pa so pravice za dostope do diska, pravice za izvajanje programov ipd. dosti bolj striktno omejene in potrebuješ za pomembne programe "root" dostop, tako da recimo ne moreš niti instalirali novega programa brez pravic. Ravno včeraj sem po 4 letih, kar mi je glavni OS Ubuntu, prvič zagnal antivirus in pričakovano je bilo 0 virusov. Večina updatov na Unixu so nadgradnje programov, zelo redko kakšni varnosti popravki. Moje izkušnje.
Uporabniški avatar
trstenjak

OdgovorNapisal/-a malipizdek » 19 Okt 2017, 02:39

No njemu vem, da gre najbolj na živce to, da mora antivirusnega vsake toliko iskati gesla pa tefore. NOD32 pač. Ma četudi je pri nas vse na okna, se da tudi v macu naštimat brez windowsov tak, da bo ovi na oknih vse vido.

@trstenjak, linuxa pa mi en prijatelj hvali, pa ga še nisem imel možnost videti in preizkusiti. Moram videti kaj je to eno čudo.
malipizdek

OdgovorNapisal/-a trstenjak » 19 Okt 2017, 02:53

malipizdek napisal/-a:No njemu vem, da gre najbolj na živce to, da mora antivirusnega vsake toliko iskati gesla pa tefore. NOD32 pač. Ma četudi je pri nas vse na okna, se da tudi v macu naštimat brez windowsov tak, da bo ovi na oknih vse vido.

@trstenjak, linuxa pa mi en prijatelj hvali, pa ga še nisem imel možnost videti in preizkusiti. Moram videti kaj je to eno čudo.

Je čisto odvisno, za kaj uporabljaš računalnik. Če si fan Outlooka in imaš kakšne namizne aplikacije ali igrice, ki tečejo samo na Windowsih, potem se ne splača sprobavati. Če pa v glavnem delaš v browserju, potem ne boš imel problemov. Jaz imam orodje za svoje delo, ki teče vseh platformah, uporabljam google mail in njihov office, in mi je to super. Nobenih skrbi več za licence, ni virusov, stabilno (to so Windowsi zadnja leta tudi porihtali). Imam pa še Win10 za neke stare stvari :)
Uporabniški avatar
trstenjak

OdgovorNapisal/-a suvereno » 20 Okt 2017, 16:38

Ve kdo, s katerim programom bi si lahko to tekmo spravil v video ali pa vsaj audio obliko, da si shranim na disk ?

https://ok.ru/video/345527683686
Uporabniški avatar
suvereno

OdgovorNapisal/-a duff » 20 Okt 2017, 17:46

suvereno napisal/-a:Ve kdo, s katerim programom bi si lahko to tekmo spravil v video ali pa vsaj audio obliko, da si shranim na disk ?
https://ok.ru/video/345527683686

JDownloader 2
Kopiraj link v ta program in ti ga bo shranilo v mp.4 obliki, v tej je bil video tudi naložen.

Drugače imaš na forumu RojaDirecte dostopne različne povezave do kopij celotne tekme.
http://forum.rojadirecta.es/showthread.php?307323-F%DATBOL-UCL-17-18-Matchday-3-NK-Maribor-vs-Liverpool-17-10-2017
Uporabniški avatar
duff

OdgovorNapisal/-a suvereno » 20 Okt 2017, 18:28

Najlepša ti dala, hvala ti :up: (B)
Uporabniški avatar
suvereno

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na RAZNO 

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot], donkey, meho7 in 4 gostov