Čas za spremembe

Ali ste za to, da se zamenja stroka? Torej slovo trenerja in pomočnika.

Glasovanje se je zaključilo dne 12 Apr 2018, 10:11

DA, TAKOJ.
79
66%
DA, VENDAR BOLJE POČAKATI DO KONCA SEZONE.
13
11%
NE ŠE. POČAKAJMO.
16
13%
NE. NI KRIVA STROKA.
11
9%

Skupaj glasov : 119

Re: Čas za spremembe

OdgovorNapisal/-a liki » 06 Apr 2018, 08:47

guano napisal/-a:problem te filozofije je, da nam (tudi s pomočjo sreče) še vedno uspeva v evropi,
zato pa nam ne v prvenstvu in pokalu, plus da nam še mladi igralci stagnirajo,
zato pa sem napisal, da bi bili dve taktiki sanjski...in ni hudič, da noben trener tega ni sposoben udejaniti

Saj v osnovi se strinjam s tem, kar si napisal, samo v praksi pa vse skupaj ni čisto tako:

- gre za dve popolnoma nasprotni filozofiji, katerih osvajanje in uigravanje terja precej časa, da ga igralci osvojijo in jim pride v kri. Ko delaš na eni filozofiji, druga stagnira (in obratno);
- zato je ponavadi rezultat tega, da hočeš osvajati dve popolnoma nasprotni nogometni filozofiji, da obe delno obvladaš, nobene pa ne obvladaš 100%;
- pokaži mi en klub (tudi na najvišji ravni), ki je sposoben istočasno uporabljati dve tako nasprotujoči si filozofiji. Ga ne boš našel. Ker ima vsak od teh klubov zastavljeno eno filozofijo in se potem dogajajo samo manjše prilagoditve znotraj te filozofije. Ali je ofenzivno ali defenzivno naravnana, pa je seveda odvisna predvsem od trenerjev, ki pa imajo tudi to avtonomijo, ki je pri nas v rokah Zahota;
- Simeone je recimo na začetku letošnje sezone želel pri Atleticu začeti igrati bolj odprto kot je to v njegovi filozofiji. Kaj se je zgodilo? Na začetku prvenstva so izgubili točke, s katerimi bi sedaj bili poleg Barcelone na lestvici, prav tako pa so zasrali LP. Posledica? Vrnili so se nazaj k temu, kaj najbolje znajo in rezultati so se vrnili.

Jaz napovedujem, da če bo pri nas prišlo do spremembe filozofije, bomo potrebovali pol sezone ali pa kar eno celo sezono, preden bomo to novo filozofijo osvojili. In v tej vmesni sezoni bomo zelo trpeli glede rezultatov...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a guano » 06 Apr 2018, 08:48

Vanquish napisal/-a:
guano napisal/-a:problem te filozofije je, da nam (tudi s pomočjo sreče) še vedno uspeva v evropi,
zato pa sem napisal, da bi bili dve taktiki sanjski...in ni hudič, da noben trener tega ni sposoben udejaniti

problem tukaj nastane, da je poanta ravno v tem, da nasi do onemoglosti drkajo to kar jim prinasa uspehe v evropi in to je edino kaj znajo igrati. Ce bos zacel igrati dva sistema potem vec ne bos mel nase "pragmaticne" igre nadrkane in nasa stroka misli, da bo posledicno zaradi tega evropski uspehi tripeli, ki pa so nujni za nas obstoj - vsaj v taki obliki.

problem zna nastat, da nam z drkanjem te pragmatične igre, nihče ne garantira evrope....še vedno pravim, da smo lani z žrebom, pokurli srečo za naslednjih deset let, prav tako (če se ne motim - liki) po tej sezoni ostanemo na dokaj švoh koeficientu, mislim, da se nam črta tista sezona v ligi prvakov, torej bo še bolj zajeban žreb
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a liki » 06 Apr 2018, 08:49

guano napisal/-a:
Vanquish napisal/-a:

problem tukaj nastane, da je poanta ravno v tem, da nasi do onemoglosti drkajo to kar jim prinasa uspehe v evropi in to je edino kaj znajo igrati. Ce bos zacel igrati dva sistema potem vec ne bos mel nase "pragmaticne" igre nadrkane in nasa stroka misli, da bo posledicno zaradi tega evropski uspehi tripeli, ki pa so nujni za nas obstoj - vsaj v taki obliki.

problem zna nastat, da nam z drkanjem te pragmatične igre, nihče ne garantira evrope....še vedno pravim, da smo lani z žrebom, pokurli srečo za naslednjih deset let, prav tako (če se ne motim - liki) po tej sezoni ostanemo na dokaj švoh koeficientu, mislim, da se nam črta tista sezona v ligi prvakov, torej bo še bolj zajeban žreb

Ne, naslednjo sezono bomo imeli najvišji koeficient do sedaj, v sezoni 2019/20 se nam briše sezona iz LP 2014.

Kar pa se žreba tiče, jasno da se nam je lani vse poklopilo tako kot se nam verjetno nikoli več ne bo, ampak za mene, četudi ta sreča pomeni, da smo zaradi tega "prodali dušo hudiču", je jaz ne obžalujem tudi če bo posledica kakšna slabša sezona.
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a guano » 06 Apr 2018, 08:54

liki napisal/-a:
Saj v osnovi se strinjam s tem, kar si napisal, samo v praksi pa vse skupaj ni čisto tako:

- gre za dve popolnoma nasprotni filozofiji, katerih osvajanje in uigravanje terja precej časa, da ga igralci osvojijo in jim pride v kri. Ko delaš na eni filozofiji, druga stagnira (in obratno);
- zato je ponavadi rezultat tega, da hočeš osvajati dve popolnoma nasprotni nogometni filozofiji, da obe delno obvladaš, nobene pa ne obvladaš 100%;
- pokaži mi en klub (tudi na najvišji ravni), ki je sposoben istočasno uporabljati dve tako nasprotujoči si filozofiji. Ga ne boš našel. Ker ima vsak od teh klubov zastavljeno eno filozofijo in se potem dogajajo samo manjše prilagoditve znotraj te filozofije. Ali je ofenzivno ali defenzivno naravnana, pa je seveda odvisna predvsem od trenerjev, ki pa imajo tudi to avtonomijo, ki je pri nas v rokah Zahota;
- Simeone je recimo na začetku letošnje sezone želel pri Atleticu začeti igrati bolj odprto kot je to v njegovi filozofiji. Kaj se je zgodilo? Na začetku prvenstva so izgubili točke, s katerimi bi sedaj bili poleg Barcelone na lestvici, prav tako pa so zasrali LP. Posledica? Vrnili so se nazaj k temu, kaj najbolje znajo in rezultati so se vrnili.

Jaz napovedujem, da če bo pri nas prišlo do spremembe filozofije, bomo potrebovali pol sezone ali pa kar eno celo sezono, preden bomo to novo filozofijo osvojili. In v tej vmesni sezoni bomo zelo trpeli glede rezultatov...

liki ampak mi s to taktiko gubimo prvenstvo in pokal, kar nam mora biti prioriteta, ker evropa ni sama po sebi umevna; nas so ja s tem drkanjem sredi Ljudskega vrta pošolali Krčani...in če te šola Krško, potem veš, da je nekaj hudo narobe s taktiko pragmatike...

nam so ja to pomlad 7 od 9-ih točk maznili klubi iz spodnjega dela lestvice.....in to sredi Ljudskega vrta......HALOOOO
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a mbfc » 06 Apr 2018, 08:56

Ni vse črno belo.

Kaj pa ostalih 10 sezon in kar se je v teh letih naredilo v smislu rezultatov in tudi prodaj v tujino.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a guano » 06 Apr 2018, 09:01

mbfc napisal/-a:Ni vse črno belo.

Kaj pa ostalih 10 sezon in kar se je v teh letih naredilo v smislu rezultatov in tudi prodaj v tujino.

Res je, ni vse črno belo....ampak v zadnjih treh sezonah smo ostali brez dveh prvenstvenih kant, dveh pokalnih in dva krat brez evrope;
če nam ne bi lani uspelo (s pomočjo velike sreče v žrebu) v evropi, bi bil seštevek zadnjih treh let katastrofalen....se strinjaš?

in še nekaj, če že omenjaš zadnjih 10 sezon....a veš, da (kot kaže) da bo ta sezona prva v desetih letih da bomo ostali brez obeh kant ?

leta 2009-2010 in leta 2015-2016 ko smo izgubili prvenstva, smo bili vsaj pokalni prvaki; letos pa out pokal in (kot kaže) out prvenstvo
Zadnjič spremenil guano, dne 06 Apr 2018, 09:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a mbfc » 06 Apr 2018, 09:15

To je spet en taki ČE. ČE nam ne bi uspelo. ČE ne bi bilo afere Ibraimi bi predlani nesli kanto in bi bilo spet vse ok. To srečo pri žrebu pa tudi ne rabiš omenjat v vsakem postu ker je malo čupavo to tak gledat. Smo meli v preteklosti marsikdaj še večjo srečo pri žrebu, da se ne pogovarjamo o žabah, pa nismo šli dalje.

In mimogrede, Beer Sheva za svojo krstno sezono ni slabo odigrala v ligi Evropa in jim dobro kaže za prvaka v njihovi ligi. Pa tudi kader majo vreden za 2 naša.

Zdaj sem šel gledal vse odhodu v Zahovičevi eri in odškodnine.

Prodali smo: (v to vključujem podatke iz transfermarkt in to samo tiste igralce za katere je navedena odškodnina)

Makriev - 1 mio
Pečnik - 170k
Čadikovski - 100k
Kubica - 80k
Samardžič - 100k
Popovič - 65k
Iličič - 2.3mio
Anđelkovič - 1.2mio
Bačinovič - 1.2mio
Mihelič - 900k
Školnik - 500k
Volaš - 400k
Džinič - 150k
Velikonja - 2mio
Berič - 1 mio
Milec - 1.2mio
Fajič - 200k
Cvijanovič - 100k
Stojanovič - 2 mio
Zahovič - 700k
Arghus - 200k
Mendy - 2 mio
Janza - 750k
Filipovič - 500k
Billong - 2.1mio
Celar - 1 mio
Kabha - 440k
---------
Skupaj - 22.35 mio

Torej skupaj smo prodali za 22,35 miljona kar je od oka 2 miljona na sezono. Po moje to niti ni tak slabo.

Ne vem no, vsekakor marsikaj ne štima ampak se mi pa vseeno ne zdi, da je tak hudo grozno slabo kot se želi tu marsikdaj prikazat.

Pa še to, noben mi ni odgovoril na oni post po čem se sodi da imamo mi boljši kader od žab. Verjetno ker ga dejansko nimamo :D
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a liki » 06 Apr 2018, 09:15

guano napisal/-a:

liki ampak mi s to taktiko gubimo prvenstvo in pokal, kar nam mora biti prioriteta, ker evropa ni sama po sebi umevna; nas so ja s tem drkanjem sredi Ljudskega vrta pošolali Krčani...in če te šola Krško, potem veš, da je nekaj hudo narobe s taktiko pragmatike...

nam so ja to pomlad 7 od 9-ih točk maznili klubi iz spodnjega dela lestvice.....in to sredi Ljudskega vrta......HALOOOO

Pa saj to, kar se dogaja sedaj spomladi, ni problem taktike, pač pa nekih drugih stvari, porušenih odnosov...

Mi smo ja proti Krškemu gledano samo iz vidika taktike imeli najbolj ofenzivno naravnano začetno postavo v ne vem kakšnem obdobju. Verjetno kar najbolj ofenzivno naravnano začetno postavo odkar se je Milanič vrnil na našo klop. Pravzaprav v skladu s tem, po kakšnih spremembah kličeš. Pa vemo da smo si ustvarili najmanj priložnosti od vseh tekem v spomladanskem delu.

Ti imaš lahko ne vem kakšno taktično zamisel, če igralci ne bodo šprintali, če se ne bodo borili, če ne bodo kazali volje, bo rezultat slab, pa če na drugi strani stoji nasproti Krško. In točno to se je dogajalo proti Krškemu. Medtem ko so krčani igrali kot da jim je to zadnja tekma v življenju, ko so se dobesedno na glavo metali v luže, so naši igralci pred lužami odskakovali, da se ja ne bi kdo dodatno zmočil.

Če vzamem sedaj na primer ekipo Olimpije. Oni dejansko delujejo kot ekipa v tem trenutku. Delujejo enotno na igrišču, popolnoma so sprejeli to filozofijo, ki jo zagovarja Biščan (in ki mimogrede ni kaj dosti drugačna od te, ki jo zagovarja Zaho) in jo realiziraju na igrišču. Imajo pa tudi dovolj kakovostne individualce, da delajo to dodatno razliko na igrišču.
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a deneardo » 06 Apr 2018, 09:17

@mbfc, Kukovec ti manjka na seznamu.. :D
Uporabniški avatar
deneardo

OdgovorNapisal/-a guano » 06 Apr 2018, 09:23

liki napisal/-a:
Mi smo ja proti Krškemu gledano samo iz vidika taktike imeli najbolj ofenzivno naravnano začetno postavo v ne vem kakšnem obdobju. Verjetno kar najbolj ofenzivno naravnano začetno postavo odkar se je Milanič vrnil na našo klop. Pravzaprav v skladu s tem, po kakšnih spremembah kličeš. Pa vemo da smo si ustvarili najmanj priložnosti od vseh tekem v spomladanskem delu.

Ti imaš lahko ne vem kakšno taktično zamisel, če igralci ne bodo šprintali, če se ne bodo borili, če ne bodo kazali volje, bo rezultat slab, pa če na drugi strani stoji nasproti Krško. In točno to se je dogajalo proti Krškemu. Medtem ko so krčani igrali kot da jim je to zadnja tekma v življenju, ko so se dobesedno na glavo metali v luže, so naši igralci pred lužami odskakovali, da se ja ne bi kdo dodatno zmočil.

oprosti, ampak hotič na krilu, zaho kot edina špica, bajde kot zelo defenzivno krilo, hodžič, ki se je izgubil proti turbo Mujanu; vršič, ki je tudi izgubljen to pomlad to je za mene vse prej kot ofenzivna taktika; in potem še menjave v 30. minuti (hotič in hodžič ven, ter drvo in ivkovič not, pa šuler na krilo....tisto tekmo, če bi žrebali postavo in postavitev bi izpadlo bolje
Zadnjič spremenil guano, dne 06 Apr 2018, 09:25, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a t-h-o-r » 06 Apr 2018, 09:25

Če naj bi se zgodile spremembe, naj se zgodijo takoj, ne julija.

Glede Rožmana pa lol - v slovenski ligi bi bilo zagotovo lušno, skupinskega dela uefa tekmovanj pa več ne bi videli (najverjetneje). Bi bila pa to seveda tudi prava šansa, da se klub dvigne na nov nivo, če bi nam uspelo z modernim fuzbalom parirati tekmecem v Evropi.
Uporabniški avatar
t-h-o-r

OdgovorNapisal/-a _PeRo_ » 06 Apr 2018, 09:43

Ni glavni problem taktika...jaz mislim da je glavni problem v izbiri igralcev.

Ko Luki ni šlo, bi moral na klop. Enako velja za Pihlerja. Potem smo na silo tišali Cretuja v prvo, ki je z ekipo oddeal 5 treningov. Prav tako se je Viler po poškodbi vrnil takoj v prvo enajsterico, brez da bi oddelal priprave. In to se zelo pozna. Ded je čisto brez lufta!

Imamo Mešanoviča, ki bi lahko zamenjal Luko, prav tako je tu še Mlakar, ki ni več poškodovan in redno trenira z ekipo.
Imamo Kramariča, ki ni odigral še niti minute.
Mi pa vztrajamo pri enih in istih igralcih v fazi napada, čeprav smo porazni v napadu.

Potem Kolmanič je pokazal, da se na njega lahko računa. In bi Vilerja lahko postopoma vključevali v ekipo... prvo 20 min, potem 30...in tak dalje.

Vrhovec, ki je uigran z ekipo, mora prvo tekmo odsedet na tribuni, zato da lahko igra neuigran Cretu in Drvo sedi na klopi.
Potem te igre z Mertljem. Po odhodu Kabhe, poškodbi Vrhovca, slabi formi Pihlerja, neuigranem Cretujem, bi še nam kako prav prišel. Ampak ne...mi ga niti na priprave ne vzamemo, enega Drvota pa. (UF) Čeprav razen Vrhovca nimamo v ekipi več pravega defenzivnega veznega.

In po mojem mnenju so to glavni razlogi za slabe rezultate in ne taktika.
Uporabniški avatar
_PeRo_

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 06 Apr 2018, 10:25

guano napisal/-a:problem zna nastat, da nam z drkanjem te pragmatične igre, nihče ne garantira evrope....še vedno pravim, da smo lani z žrebom, pokurli srečo za naslednjih deset let, prav tako (če se ne motim - liki) po tej sezoni ostanemo na dokaj švoh koeficientu, mislim, da se nam črta tista sezona v ligi prvakov, torej bo še bolj zajeban žreb

se strinjam.
Jaz ze od zacetka zagovarjam, da bi nas glavni vir prihodka moral biti prodaja igralcev.
Da bos igralce prodal pa mores igrati nogomet, kjer se vidijo individualne kvalitete.

Zraven srece pri zrebih smo imeli tudi sreco v domacem prvenstvu kjer nismo imeli resne konkurence in smo se z lahkoto uvrscali na prvo mesto. Sedaj bo obojno tezje, posledicno se bojim, da bo denarja od evrope vse manj, oziroma bo vse tezje prit do njega.

Je pa dejstvo eno - za moderen, hiter nogomet enostavno nimamo prave selekcije in je tukaj prvo, kjer se bo moral zacet remont.
Vanquish

OdgovorNapisal/-a Damc » 06 Apr 2018, 10:44

t-h-o-r napisal/-a:Če naj bi se zgodile spremembe, naj se zgodijo takoj, ne julija.

Glede Rožmana pa lol - v slovenski ligi bi bilo zagotovo lušno, skupinskega dela uefa tekmovanj pa več ne bi videli (najverjetneje). Bi bila pa to seveda tudi prava šansa, da se klub dvigne na nov nivo, če bi nam uspelo z modernim fuzbalom parirati tekmecem v Evropi.

Ni nujno, da ne bi videli Evrope. Z Domžalami je proti močnejšim nasprotnikom (zaradi koeficienta) zgledal kar v redu. Poleg tega je v LV pokazal, da se zna tudi prilagoditi. Z Mariborom, kjer so zaradi našega boljšega koeficienta nasprotniki nekoliko lažji bi vse skupaj po moje zgledalo bolje. Tako, da se s to trditvijo ravno ne morem strinjati.

Se pa strinjam z Likijem, da je to morda prevelik preskok v filozofiji. Jaz sem pač napisal, kar bi osebno rad videl, ker mislim, da bi zadeva špilala - tudi v Evropi. Kar mu gre v minus je imperativ rezultata. Nikoli še ni bil trener v klubu, kjer je pritisk rezultata takšen (čeprav me sedanje stanje demantira).
"Do not abuse me with your different opinion!" - Caitlin Burley
Uporabniški avatar
Damc

OdgovorNapisal/-a ales100i » 06 Apr 2018, 12:26

Mene sicer boli, če bo Olimpija prvak, ampak mi še zdaleč ni največji problem, če bomo letos drugi ali pa celo tretji. Meni je najbolj škoda, ker od letos bo za prvake manjših držav pot v LE neprimerno lažja in bi mi z našim koeficientom z lahkoto bili nosilci vse do zadnjega predkroga. Pa še tam bi bili napsrotniki na nivoju 3. Predkroga LP do zdaj. Če pa ne bomo, pa bo pot neprimerno težja in realno uvrstitve ne bo za pričakovati oz. bomo spet rabili srečo pri žrebu in naše najboljše predstave, da se sploh noter uvrstimo. LP bo postala vedno bolj utopija in če mene vprašate, nam LP Res prinese ogromno denarja, nas pa razjebe na vseh drugih področjih. Tudi finančno se bo močno dvignil nagradni sklad za LE. In kaj češ lepšega, 5 mio čisto realno dosegljivih vsako sezono in nasprotniki s katerimi lahko tekmuješ. Vsaj z dvema v skupini. Samo prvak je treba bit.

Torej debata kaj je prioriteta prvenstvo ali Evropa, je brezveze, ker ravno postat prvak, bo ključno za uspeh v Evropi v prihodnje.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 06 Apr 2018, 12:39

guano napisal/-a:
fixcar1 napisal/-a:No mene zanima koga bi vi meli na klopi? Želje, predlogi ???!

no, za to pa se tudi jaz ne počutim kompetentnega da pametujem, rad bi samo nekoga, ki bi obvladal vsaj 2 taktiki,
napadalno za 3/4 ekip iz iz SLO lige in bolj defenzivno za dve ekipi iz SLO lige in evropske tekme, samo to...nič drugega
...in da se nas končno začnejo spet razni "ankarani" bat, še posebej ko pridejo v Ljudski vrt.

No to si tudi sam želim saj pogrešam to v slo ligi... za evropo je itak vse jasno, ker drugače itak ne gre ( dokaz npr. žabari)
Zdaj jaz nimam pojma kdo bi lahko sedel na klopi da bi to laufalo + npr. še z ZZ oz. našim vodstvom. Kot prvo pa moremo imet tudi prave pomočnike oz. če se menja se naj menja komplet trener- pomočnik.
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a TheseColorsDontRun » 06 Apr 2018, 14:39

Damc napisal/-a:Simon Rožman - v slo ligi ga že vsi poznajo in bi mu igralci sledili saj vidijo, kaj njegove ekipe zmorejo. Morali bi mu oa dati proste roke.

Lahko se je pederisit v Domzalah z atraktivno in odprto igro. Malo tezje je to pri nas. Rozman z Mariborom si ne bi nikoli upal odigrat take Evrope kot jo je lani z Domzalami.
NI PREDAJE PIZDOMATERNO! :maribor2:
Uporabniški avatar
TheseColorsDontRun

Kraj: Vrsta: 13 Sedež: 5

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 15 Apr 2018, 21:45

Spremembe narejene. Igramo nogomet. Samo tak dalje :up:
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

Prejšnja

Vrni se na Igralci, Navijači 

Kdo je na strani