Jan Mlakar

Re: Jan Mlakar

OdgovorNapisal/-a jinzo » 15 Apr 2018, 20:37

Lej kero kost je fukno onim rumenim (SY)

Jaz srčno upam da temu ni tako, bo pa ga z veseljem gledat dokler bo tu.
jinzo

OdgovorNapisal/-a brane1 » 15 Apr 2018, 20:47

ales100i napisal/-a:
fixcar1 napisal/-a:
4emb napisal/-a:
Hetfield napisal/-a:Kolko veselja nam bo ta pubec prinesel...
Fantastično v vseh pogledih. Ne vem, če ste se zavzeli, da je dečko do menjave tudi največ pretekel. Je ključen člen tega novega, hitrega Maribora tudi, če odmislimo gole in asistence. Prinaša nam mnogo več kot le statistiko in atrakcijo-prinaša tudi tempo, pressing, hitro igro, vse tisto, kar nam je manjkalo.

Take igre gredo v oke levom iz tujine in znajo hitro pograbit pubeca :shock:

mislim da če kdaj nam zdaj ni potrebe takega igralca pušat za 1M ker ne. Dnar je pa leta so rosno mlada :smoking:
Ta igralec je že prodan nazaj v Fiorentino. Sem skoraj ziher v to. Oni so ga v bistvu samo nam posodili. Na žalost bo verjetno tu samo do konca sezone. Al pa do zime.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Koliko se meni zdi, da on nič ni posojen MB-u, ker ima podpisano profesionalno pogodbo z nami za 4, 5 leta. MB ga lahko proda kdaj ga hoče in kam ga hoče, s tem, da si odškodnino z Fiorentino delita na 50 %. Vsaj tako sem jaz to razumel, ko je prišel v MB.
brane1

Kraj: MB - okolica

OdgovorNapisal/-a Samo » 15 Apr 2018, 20:53

če se ne motim je blo rečeno, da je naš, odškodnina 50:50.
NI PREDAJE PIZDOMATERNO! :maribor2:
Samo

OdgovorNapisal/-a agerg » 15 Apr 2018, 21:51

Vrhunski talent in še enkrat ponavljam kar sem že izrekel da je za moje pojme največji talent, ki smo ga kdajkoli imeli v naših vrstah. Resda so takšne primerjave dokaj nehvaležne, a če ga denimo primerjam z Iličićem (btw vrhunski igralec) je slednji vedno bil nekoliko omejen pri fizičnih predispozicijah, ter pri sposobnosti ponavljanja odličnih predstav, zaradi česar je pravi klub zanj denimo Atalanta (btw super klub), med tem ko ima za moje pojme Mlakar potencial za res najvišjo raven. Njegove tehnične, fizične in mentalne predispozicije so naravnost neverjetne in upam da ta svoj potencial izkoristi. V kolikor ga bo, bomo tega igralca gledali v kakšnem top evropskem klubu in bili ponosni, da mu je prav naš klub predstavljal eno izmed pomembnih stopnic v njegovi karieri. Upam zgolj, da bomo imeli privilegij gledanja njega v našem dresu čim dlje...
Uporabniški avatar
agerg

OdgovorNapisal/-a ales100i » 15 Apr 2018, 22:15

Fiorentina ima predkupno pravico in 50% popust pri nakupu (oz delitev odškodnine 50/50, da se lepše sliši). Kaj res verjamete, da so nam kr dali enega največjih talentov, ki ga imajo in za katerega so plačali 1 mio in v njega vložili 3 al 4 leta razvoja? To so pravljice za lahko noč. Oni so iskali variante za njega, da se ga nekam plasira, da bo igral in zbiral izkušnje v članskem nogometu, da potem dobijo nazaj do konca razvitega igralca za prvo ekipo.

In ker je zadnje čase povsod tako, da če igralca posodiš, da sedi, ker vsak forsira raje svoje igralce (tudi pri njemu primer v Veneziji), so z nami šli v tak dogovor, ki je v bistvu za njih še boljši kot posoja, ker, če se fant ne bi prijel, ga ne bi rabli nazaj jemat po koncu posoje. Če se bo pa prijel (in več kot očitno se bo, sploh ni bilo kaj dosti dvoma v to), pa so si ga praktično rezervirali. Nam bodo pa v zahvalo za to, da smo jim ga "uigrali", dali 50% odkupnine, kakršna že to bo v tistem trenutku. Win-Win-Win... za Firoentino, za njega in konec koncev tudi za nas, ker takega igralca si mi v normalnih razmerah ne moremo privoščiti. Pa še zaslužili bomo nekaj na njemu.

V Italiji je to bila dolgo stalna praksa, ko so bili igralci hkrati v lasti dveh klubov 50/50%. In, ko se je prvi klub odločil, da bi ga prodal, je tisti drugi klub imel predkupno pravico in 50% popusta, ker je tak že bil polovico v njihovi lasti. Mislim, da je uradno to sedaj bilo s strani UEFE prepovedano. Nisem ziher. Ampak tak dogovor, kot ga imamo mi s Firoentino je v bistvu ista stvar, samo formalno na papirju malo drugače zapisana.
Zadnjič spremenil ales100i, dne 15 Apr 2018, 22:23, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a lassie » 15 Apr 2018, 22:17

No in zato mora zaho ostat, ne glede na njegov gobec. ker dvomim, da bi "friclje" lahi resno jemali, ko bi prisli po mlakarja.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
Uporabniški avatar
lassie

OdgovorNapisal/-a ales100i » 15 Apr 2018, 22:23

lassie napisal/-a:No in zato mora zaho ostat, ne glede na njegov gobec. ker dvomim, da bi "friclje" lahi resno jemali, ko bi prisli po mlakarja.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Se strinjam.
Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 15 Apr 2018, 22:36

ales100i napisal/-a:
fixcar1 napisal/-a:
4emb napisal/-a:
Hetfield napisal/-a:Kolko veselja nam bo ta pubec prinesel...
Fantastično v vseh pogledih. Ne vem, če ste se zavzeli, da je dečko do menjave tudi največ pretekel. Je ključen člen tega novega, hitrega Maribora tudi, če odmislimo gole in asistence. Prinaša nam mnogo več kot le statistiko in atrakcijo-prinaša tudi tempo, pressing, hitro igro, vse tisto, kar nam je manjkalo.

Take igre gredo v oke levom iz tujine in znajo hitro pograbit pubeca :shock:

mislim da če kdaj nam zdaj ni potrebe takega igralca pušat za 1M ker ne. Dnar je pa leta so rosno mlada :smoking:
Ta igralec je že prodan nazaj v Fiorentino. Sem skoraj ziher v to. Oni so ga v bistvu samo nam posodili. Na žalost bo verjetno tu samo do konca sezone. Al pa do zime.

Ne bo držalo... fant je naš z pogodbo.. zdaj kak dolgo ne vem ker se mi ne da it gledat nazaj... je pa blo rečeno da je nadalna prodaja deljena na 50/50 tak da lahko samo Fio. nam kaj plača za njega :D
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a ales100i » 15 Apr 2018, 22:44

ales100i napisal/-a:Fiorentina ima predkupno pravico in 50% popust pri nakupu (oz delitev odškodnine 50/50, da se lepše sliši). Kaj res verjamete, da so nam kr dali enega največjih talentov, ki ga imajo in za katerega so plačali 1 mio in v njega vložili 3 al 4 leta razvoja? To so pravljice za lahko noč. Oni so iskali variante za njega, da se ga nekam plasira, da bo igral in zbiral izkušnje v članskem nogometu, da potem dobijo nazaj do konca razvitega igralca za prvo ekipo.

In ker je zadnje čase povsod tako, da če igralca posodiš, da sedi, ker vsak forsira raje svoje igralce (tudi pri njemu primer v Veneziji), so z nami šli v tak dogovor, ki je v bistvu za njih še boljši kot posoja, ker, če se fant ne bi prijel, ga ne bi rabli nazaj jemat po koncu posoje. Če se bo pa prijel (in več kot očitno se bo, sploh ni bilo kaj dosti dvoma v to), pa so si ga praktično rezervirali. Nam bodo pa v zahvalo za to, da smo jim ga "uigrali", dali 50% odkupnine, kakršna že to bo v tistem trenutku. Win-Win-Win... za Firoentino, za njega in konec koncev tudi za nas, ker takega igralca si mi v normalnih razmerah ne moremo privoščiti. Pa še zaslužili bomo nekaj na njemu.

V Italiji je to bila dolgo stalna praksa, ko so bili igralci hkrati v lasti dveh klubov 50/50%. In, ko se je prvi klub odločil, da bi ga prodal, je tisti drugi klub imel predkupno pravico in 50% popusta, ker je tak že bil polovico v njihovi lasti. Mislim, da je uradno to sedaj bilo s strani UEFE prepovedano. Nisem ziher. Ampak tak dogovor, kot ga imamo mi s Firoentino je v bistvu ista stvar, samo formalno na papirju malo drugače zapisana.

Evo sem našel. Prepovedano v Italiji od sezone 14/15 naprej:

https://en.wikipedia.org/wiki/Co-ownership_(football)
Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a _PeRo_ » 16 Apr 2018, 08:31

Vbistvo je tak, kot je že nekod drug povedal.

Igralec je naš! Ima pogodbo do 31.5.2022. Če ga bo kdo hotel met, bo plačal odškodnino. In polovica te odškodnine gre Fiorentini. (pika)
Uporabniški avatar
_PeRo_

OdgovorNapisal/-a guano » 16 Apr 2018, 08:33

_PeRo_ napisal/-a:Vbistvo je tak, kot je že nekod drug povedal.

Igralec je naš! Ima pogodbo do 31.5.2022. Če ga bo kdo hotel met, bo plačal odškodnino. In polovica te odškodnine gre Fiorentini. (pika)

torej ga bi bilo neumno kamorkoli prodat za manj kot 3 mio (1,5 mio za nas)
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a _PeRo_ » 16 Apr 2018, 08:52

Točno tak.
In mislim, da nam v tem trenutku tudi ni potrebno sprejemat nižjih ponudb.
Sicer pa ded je mlad in napadalec, tako da že zaradi tega so cene višje, kot pa za enega obrambnega igralca.

P.S.
Upam, da še ga hitro ne bomo prodali! ;)
Uporabniški avatar
_PeRo_

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 16 Apr 2018, 09:11

s tem, da ko ga bomo prodajali, ga bo prodajala tudi Fiorentina in gre pričakovati čist druge številke pri odškodnini.
Vanquish

OdgovorNapisal/-a Samo » 16 Apr 2018, 09:24

Vanquish napisal/-a:

s tem, da ko ga bomo prodajali, ga bo prodajala tudi Fiorentina in gre pričakovati čist druge številke pri odškodnini.

Če bo zablestel, se ga Fiorentini vsekakor splača nazaj kupit. Če drži tista o predkupni pravici, to pomeni, da mora Fiore "zgolj" izenačiti najvišjo ponudbo, dobi pa ga pol ceneje (ker polovica odškodnine tako gre njej).

Sicer pa pubec igra res impresivno. Zelo hiter in eksploziven, tehnično in fizično močan, odločen zaključek z obema nogama (sploh ne vem, katera mu je močnejša), dobro postavljanje tudi brez žoge (in vezava nasprotnikovih branilcev nase, s čimer se odpira več prostora za drugega napadalca in vezno linijo), za piko na i pa še odlično oko za soigralca in anti-egoizem, ker je redko pri napadalcih.

Malo mi je Mešanovića žal trenutno, sem pa prepričan, da bo tudi prišel v štih ...
Samo

OdgovorNapisal/-a liki » 16 Apr 2018, 09:34

Je ales100i lepo obrazložil.

Lahko je formalno gledano zadeva ne vem kako čista, kako je Mlakar naš igralec in kako se ob prodaji znesek deli 50:50, v praksi ima Fiorentina še vedno popolno kontrolo nad usodo Mlakarja. Ne dvomim niti malo, da ima predkupno pravico, mogoče celo za fiksen znesek, ki pa je zagotovo bolj simbolne narave, ko govorimo o Fiorentini.

Če se bo Mlakar razvijal tako, kot vsi pričakujejo, ne bo niti vprašanja kam bo odšel iz našega kluba. To bo samo in edino Fiorentina. Ampak zaradi tega jaz tudi ne pričakujem, da so bo to zgodilo v kratkem času. In napovedujem, da bomo Mlakarja v našem dresu gledali še najmanj celotno naslednjo sezono. Ker bo (je) cilj Fiorentine, da se prvo popolnoma razvije, da ko bo nazaj, bo popolnoma pripravljen takoj prevzeti eno od glavnih vlog. Potem poleti 2020 pa bo tudi več kot dovolj zrel in izkušen, da ponovno gre v tujino.

Vseeno pa to za nas pomeni, da bomo vso to obdobje lahko uživali v predstavah izvenserijskega talenta, ki bo po mojem mnenju na svojem vrhuncu igral v top ligah in to igral (ne sedel na tribuni) ter se boril za lovorike. In to je čisti win - win za vse vpletene strani.

Zato pravim, da se ne obremenjujmo s tem, kakšni zneski se bodo sukali ob njegovi prodaji, ker bo verjetno marsikdo potem razočaran nad izkupičkom za Maribor. Bi pa takšni dogovori (sploh če se bo zadeva razvila v pravo smer) lahko postali model za prihodnje, ko bi lahko v klub dobili še kakšnega podobnega izvenserijskega talenta, in to ne samo Slovenca, ki bi v klubu ostal kakšni dve sezoni da se popolnoma razvije...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a TheseColorsDontRun » 16 Apr 2018, 09:42

Formalno je on nas. Vse ostalo je stvar ustnega dogovora. Je tudi Zaho to izpostavil. To je primer zakaj ga rabi klub, ker dvomim, da bi sli s kom drugim v taki ustni dogovor.
Uporabniški avatar
TheseColorsDontRun

Kraj: Vrsta: 13 Sedež: 5

OdgovorNapisal/-a AlekB » 16 Apr 2018, 10:03

liki napisal/-a:Je ales100i lepo obrazložil.

Lahko je formalno gledano zadeva ne vem kako čista, kako je Mlakar naš igralec in kako se ob prodaji znesek deli 50:50, v praksi ima Fiorentina še vedno popolno kontrolo nad usodo Mlakarja. Ne dvomim niti malo, da ima predkupno pravico, mogoče celo za fiksen znesek, ki pa je zagotovo bolj simbolne narave, ko govorimo o Fiorentini.

Če se bo Mlakar razvijal tako, kot vsi pričakujejo, ne bo niti vprašanja kam bo odšel iz našega kluba. To bo samo in edino Fiorentina. Ampak zaradi tega jaz tudi ne pričakujem, da so bo to zgodilo v kratkem času. In napovedujem, da bomo Mlakarja v našem dresu gledali še najmanj celotno naslednjo sezono. Ker bo (je) cilj Fiorentine, da se prvo popolnoma razvije, da ko bo nazaj, bo popolnoma pripravljen takoj prevzeti eno od glavnih vlog. Potem poleti 2020 pa bo tudi več kot dovolj zrel in izkušen, da ponovno gre v tujino.

Vseeno pa to za nas pomeni, da bomo vso to obdobje lahko uživali v predstavah izvenserijskega talenta, ki bo po mojem mnenju na svojem vrhuncu igral v top ligah in to igral (ne sedel na tribuni) ter se boril za lovorike. In to je čisti win - win za vse vpletene strani.

Zato pravim, da se ne obremenjujmo s tem, kakšni zneski se bodo sukali ob njegovi prodaji, ker bo verjetno marsikdo potem razočaran nad izkupičkom za Maribor. Bi pa takšni dogovori (sploh če se bo zadeva razvila v pravo smer) lahko postali model za prihodnje, ko bi lahko v klub dobili še kakšnega podobnega izvenserijskega talenta, in to ne samo Slovenca, ki bi v klubu ostal kakšni dve sezoni da se popolnoma razvije...

:up:

Tak, tak ko si napiso, upam, da ga bomo še dolgo gledali v našem dresu.
AlekB

OdgovorNapisal/-a starosta » 16 Apr 2018, 10:07

Meni deluje še ena stvar pozitivna. Če Mlakarju pri nas rata in bo naredil uspešen transfer dalje, bo to znak vsem ostalim pubecom, da pa ni slabo narediti kak korak nazaj v 1. SNL in potem ponovno eksplodirat.
Uporabniški avatar
starosta

OdgovorNapisal/-a vijolicni » 16 Apr 2018, 10:36

top napadalec res!!
Uporabniški avatar
vijolicni

OdgovorNapisal/-a liki » 16 Apr 2018, 10:51

starosta napisal/-a:Meni deluje še ena stvar pozitivna. Če Mlakarju pri nas rata in bo naredil uspešen transfer dalje, bo to znak vsem ostalim pubecom, da pa ni slabo narediti kak korak nazaj v 1. SNL in potem ponovno eksplodirat.

To pa je zadeva, ki sem jo jaz ob njegovem prihodu k nam skoraj najbolj cenil. Ker meni to kaže, da ima res glavo na pravem mestu, da ne bo nekaj na silo vztrajal v tujini samo zato, da bo član bolj zvenečega kluba, pa čeprav bo zato bil več na tribuni kot na igrišču.

In tudi mislim, da on ne bo gledal na to, da ob prvi priložnosti takoj gre nazaj v tujino, četudi še ne bi bil pripravljen za novi odhod, pač pa bo prvo dozorel na naših igriščih in potem ob pravem trenutku odšel nazaj v tujino...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a AlekB » 16 Apr 2018, 11:12

Njemu ni videt, da je star 19 let, tut ko da interviju se vidi, da mu to ni problem. Iz avijona se vidi, da hoče uspet.
AlekB

OdgovorNapisal/-a ales100i » 16 Apr 2018, 12:16

AlekB napisal/-a:Njemu ni videt, da je star 19 let, tut ko da interviju se vidi, da mu to ni problem. Iz avijona se vidi, da hoče uspet.
Ja. Tako to je. Bolj je nekdo dober, manj so leta pomembna, tako v minus, kot v plus. In še ena stvar je, bolj je igralec kvaliteten, hitreje se prilagodi. De Bruyne je recimo v sredo podpisal pogodbo, v soboto je že igral v prvi postavi za City. In to dobro. Sploh se ni videlo, da ima za sabo samo 2 treninga z novimi soigralci. Na našem nivoju pa včasih še po pol leta govorimo kako rabi igralec čas, da se navadi na novo okolje.

Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a Jurc7 » 17 Apr 2018, 10:36

Jurc7

OdgovorNapisal/-a guano » 17 Apr 2018, 10:42

Jaz samo upam, da ga ne damo za neke smešne denarje (pod 3-4 mio)....ker finance nam dobro stojijo in ni potrebe da dajemo take igralce za drobiž.
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 17 Apr 2018, 10:43

guano napisal/-a:Jaz samo upam, da ga ne damo za neke smešne denarje (pod 3-4 mio)....ker finance nam dobro stojijo in ni potrebe da dajemo take igralce za drobiž.

se strinjam - se posebej zato, ker s tem dvignes lestvico za vse nadaljnje in v prihodnosti bomo dosti bolj odvisni od prodaj
Vanquish

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Igralci, Navijači 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 4play, cenal in 6 gostov