Kassim Doumbia

Re: Kassim Doumbia

OdgovorNapisal/-a Rahmanovič legenda » 13 Dec 2017, 18:43

Vrhunska okrepitev brez vsakršnega pardona.
Rahmanovič legenda

OdgovorNapisal/-a liki » 13 Dec 2017, 18:45

V trenutku, ko je branilec prisiljen voditi in graditi igro, je jasno, da te je nasprotni trener “namudrio”. Redko se bo v takšnih situacijah končalo z uspehom tvoje ekipe.

Pri našem načinu igre je pomembno, da je branilec sposoben žogo sprejeti in jo podati zadnjemu veznemu oz. na bok. Dolge podaje so prej izjema kot pravilo in pri nas ponavadi pokazatelj, da vezistov ni nikjer.

Sigurno je dodatna kvaliteta, če je branilec ob dobri igri v obrambi sposoben še žogo potegniti naprej. Ampak takšni branilci igrajo načeloma v močnejših ligah...

Za Doumbio bomo še videli kako dober je v tem. Kolikor se spomnim, ni imeli nekih posebnih problemov proti nam in bi rekel, da je vsaj na nivoju Billonga.
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 13 Dec 2017, 18:48

Welcome to our club :maribor:
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

OdgovorNapisal/-a Rahmanovič legenda » 13 Dec 2017, 19:04

To, da je prišel brez odškodnine pa sploh kaže na mojstrstvo Zahota.
Rahmanovič legenda

OdgovorNapisal/-a rebel » 13 Dec 2017, 19:29

liki napisal/-a:V trenutku, ko je branilec prisiljen voditi in graditi igro, je jasno, da te je nasprotni trener “namudrio”. Redko se bo v takšnih situacijah končalo z uspehom tvoje ekipe.

Pri našem načinu igre je pomembno, da je branilec sposoben žogo sprejeti in jo podati zadnjemu veznemu oz. na bok. Dolge podaje so prej izjema kot pravilo in pri nas ponavadi pokazatelj, da vezistov ni nikjer.

Sigurno je dodatna kvaliteta, če je branilec ob dobri igri v obrambi sposoben še žogo potegniti naprej. Ampak takšni branilci igrajo načeloma v močnejših ligah...

Za Doumbio bomo še videli kako dober je v tem. Kolikor se spomnim, ni imeli nekih posebnih problemov proti nam in bi rekel, da je vsaj na nivoju Billonga.

Aleluja! V treh stavkih povzetek vsega, o čemer smo se prepucavali tri leta!
Doumbia je pa res izstopal pri Hafnarfjordurju in ALELUJA(!!!) še za takega štoperja v naši ekipi.
“Fail to prepare, prepare to fail.” – Roy Keane
Uporabniški avatar
rebel

OdgovorNapisal/-a guano » 13 Dec 2017, 19:40

liki napisal/-a:V trenutku, ko je branilec prisiljen voditi in graditi igro, je jasno, da te je nasprotni trener “namudrio”. Redko se bo v takšnih situacijah končalo z uspehom tvoje ekipe.

bingo....za mene je pri branilcu najpomembnejša mirnost, zbranost in dobra skok igra....vse ostalo je že kičasto, in pri dveh defenizvnih branilcih, torej 4231 je to da branilec zna potegnit naprej več ali manj popolnoma nepomembno....npr billong igra zelo preprosto, če je žoga "kritična" ne razmišlja dosti, ampak jo izbije ven, ne kompicira, ne dribla, ne pije živcev, ne sili naprej, ne podaja predaleč...ob enem je močan, da se odbijajo od njega in zelo dober v skok igri.....to je to, jaz res drugega ne rabim pri branilcu
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 13 Dec 2017, 20:29

guano napisal/-a:

bingo....za mene je pri branilcu najpomembnejša mirnost, zbranost in dobra skok igra....vse ostalo je že kičasto, in pri dveh defenizvnih branilcih, torej 4231 je to da branilec zna potegnit naprej več ali manj popolnoma nepomembno....npr billong igra zelo preprosto, če je žoga "kritična" ne razmišlja dosti, ampak jo izbije ven, ne kompicira, ne dribla, ne pije živcev, ne sili naprej, ne podaja predaleč...ob enem je močan, da se odbijajo od njega in zelo dober v skok igri.....to je to, jaz res drugega ne rabim pri branilcu

:up: :up:
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a vijolicni » 13 Dec 2017, 21:34

kak mi je pa toti majster paral živce v kvalifikacijah, noro.

odlična okrepitev, DOBRODOŠEL! :maribor: :up:
Uporabniški avatar
vijolicni

OdgovorNapisal/-a baresi » 13 Dec 2017, 21:49

Naši branilci precej vplivajo na našo igro, nenazadnje so tudi največ pri žogi, imajo največ podaj, od vseh igralcev. Če se le da, se tudi takoj ponudijo Handi na stran.
Definitivno pa to ne pomeni, da vodijo igro.

Da branilec ve odigrati 2x, 3x zapored okrog, to na takem nivoju ne sme biti vprašanje.

Da pa bo branilec odigral natančno podajo tudi, ko napadalci stisnejo, pa je predvsem odvisno od tega, če ima možnost komu... Torej je to odvisno od zadnjih veznih in bočnih.

In tu smo mi zelo napredovali, ker naši štoperji, kljub pritisku na njih, ne nabijajo žoge, ampak imajo ponavadi rešitev in jo tudi najdejo.

Sem prepričan, da bo tudi ta novi take stvari obvladal.
Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a cl_dreamer » 13 Dec 2017, 23:08

Wtf?? Bili so komentarji, da Vodišek kao ni dober golman, ker ne zna igrati z nogo - torej je za golmana to zelo pomembno, za obrambnega igralca pa ne??

V tem primeru se popolnoma strinjam z Makaayem. Za naš način igre je ključno, da sta štoperja tehnično dobra. To nam je malo manjkalo letos. Rajče tega nikdar ni obvladal, Šuler je tudi znal podajat nasprotnikom naravnost v noge. Kar se tega tiče je bil Defendi odličen. Enako je tudi npr. Šme.
cl_dreamer

OdgovorNapisal/-a matejger » 13 Dec 2017, 23:25

cl_dreamer napisal/-a:Wtf?? Bili so komentarji, da Vodišek kao ni dober golman, ker ne zna igrati z nogo - torej je za golmana to zelo pomembno, za obrambnega igralca pa ne??

V tem primeru se popolnoma strinjam z Makaayem. Za naš način igre je ključno, da sta štoperja tehnično dobra. To nam je malo manjkalo letos. Rajče tega nikdar ni obvladal, Šuler je tudi znal podajat nasprotnikom naravnost v noge. Kar se tega tiče je bil Defendi odličen. Enako je tudi npr. Šme.

Tako je.
In tudi prve tekme ko je Billong odigral pri nas sem bil malo skepticen, ampak je hitro pokazal da zna.
In moje mnenje je, da je se kako pomembno, da je stoper tehnico dober. Mogoce v nasi ligi ni toliko pomembno, ampak v evropskih pokalih pa sigurno.
Kajti, potem bi vsak pripeljal 2m igralca in je to to.
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a liki » 13 Dec 2017, 23:39

Malo ste zašli s temi zadnjimi komentarji.

Iztočnica za vso to debato je bila, da se upa, da je Doumbia toliko tehnično dober, da zna z žogo in da bi lahko gradil igro pri razbijanju bunkerjev...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 13 Dec 2017, 23:51

Tak je.... mi smo Maribor! Fant že zna :maribor2: :maribor2:
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a TheseColorsDontRun » 13 Dec 2017, 23:55

:maribor2:
NI PREDAJE PIZDOMATERNO! :maribor2:
Uporabniški avatar
TheseColorsDontRun

Kraj: Vrsta: 13 Sedež: 5

OdgovorNapisal/-a redhot » 14 Dec 2017, 00:06

Dobrodošel! :maribor:
redhot

OdgovorNapisal/-a mnovac » 14 Dec 2017, 00:27

Tut po temlem intervjuju sodeč deluje vredu, umirjeno, kot da ni isti človek iz tistega posnetka kjer je popolnoma ponorel.. Se že veselim naveze z billongom :D :maribor2: :maribor: :maribor: :LP:
Uporabniški avatar
mnovac

Kraj: CELJE

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 17 Dec 2017, 10:39

Ok, ni več čist novo, pa vseeno...

http://www.nkmaribor.com/novice/?id=8272
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

OdgovorNapisal/-a Baros82 » 12 Jan 2018, 16:06

Dobrodošel, upam, da se dokažeš!
NK Maribor, ponos Štajerske
Baros82

OdgovorNapisal/-a guano » 12 Jan 2018, 20:41

Baros82 napisal/-a:Dobrodošel, upam, da se dokažeš!

tudi ti....če že pičiš ultra afterja..... (UF) :lol: :lol: :lol:
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Baros82 » 12 Jan 2018, 23:48

guano napisal/-a:
Baros82 napisal/-a:Dobrodošel, upam, da se dokažeš!

tudi ti....če že pičiš ultra afterja..... (UF) :lol: :lol: :lol:

Prej ni bilo časa... Je pa bolje pozno kot nikoli... :D
NK Maribor, ponos Štajerske
Baros82

OdgovorNapisal/-a Milivoje.Novaković » 13 Jan 2018, 13:59

Welcome :maribor: :mrgreen:
"Pridi jutri da resimo kao ljudi !"
Milivoje.Novaković

OdgovorNapisal/-a tantarell » 29 Jan 2018, 12:02

Vir: Ekipa - Članek

Ob uradni predstavitvi novega branilca Maribora, ki je nazadnje igral v Islandiji za Hafnarfjordur, je med privrženci kluba iz štajerske prestolnice zaokrožil njegov videoposnetek iz leta 2014, ko je med odločilno tekmo islandskega prvenstva skoraj nokavtiral sodnika. "Sodil je sodnik, ki se je po tem upokojil. Ne vem, kaj je hotel. Očitno je želel, da bi si iz te tekme zapomnili njega. Oni (ekipa Stjarnana, op. a.) so povedli, ko je bil njihov igralec dva metra in pol v prepovedanem položaju. V drugem polčasu smo izenačili, imeli smo igralca več, z remijem bi že osvojili naslov. V 93. minuti, zadnji sekundi tekme, sem lovil dolgo žogo. Napadalec je šel proti žogi z nogo, mi jo poslal v glavo. Ni spremenila smeri, odbila se mi je v hrbet. Sodnik pa je piskal enajstmetrovko! Razumel bi, če bi ga podrl, šel grobo nanj, tako pa sem žogo lovil z glavo. Če ste gledali posnetek, ste res mislili, da bom ubil sodnika. Seveda tega ne bi storil. Želel sem se le pogovoriti z njim. Če mi kdo naredi kaj takega, bi rad od njega pojasnilo. Ker mi tega niso dovolili, me je bolelo. Zato sem ravnal tako, kot sem. Vem, da je bilo videti grozno, a takrat sem si res želel zmage, naslova prvaka, dobil pa sem štiri tekme prepovedi igranja," je incident v intervjuju za Večer pojasnil Doumbia ter dodal, da enostavno sovraži izgubljati, tudi zato je teko zelo vzkipel.
Uporabniški avatar
tantarell

OdgovorNapisal/-a hsge » 29 Jan 2018, 12:13

hehehe. :smoking:
hsge

OdgovorNapisal/-a Don » 29 Jan 2018, 12:14

Naj počaka na derbi in naše sodnike :smoking: :party:
Don

OdgovorNapisal/-a T1M3K » 29 Jan 2018, 12:17

Kajtazovič pazi se :D :smoking:
T1M3K

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Igralci, Navijači 

Kdo je na strani

Po forumu brska: bolfenk, mbfc, NejcMB, otorepec, sebek81, Tetala, Toti, Vijolčni1, zapotocan in 31 gostov