Zimski prestopni rok 2017

Zimski prestopni rok 2017

OdgovorNapisal/-a Marxxx » 31 Okt 2016, 00:02

Ajde, čas je da počasi začnemo špekulirat.
Kot je že bilo omenjeno nam wingerji nehasnejo kaj dosti v zdajšnjem sistemu, tak da rabimo še kake dobre vezne z dobrim pregledom naprej ;) koga bi si želeli videt v LV? :maribor2:
Marxxx

Re: ZIMSKI PRESTOPNI ROK 2017

OdgovorNapisal/-a Fantastic » 31 Okt 2016, 00:29

Ne rabimo nič. Upam, da noben ne gre!
Uporabniški avatar
Fantastic

OdgovorNapisal/-a kuka67 » 31 Okt 2016, 00:35

Mi rabimo enega golgetera, ker Sunny kljub temu, da je prvi strelec ni to in praktično ne igra. Luka toplo, hladno. Novakovič pa fali take zicere, da te zvije. Od kapetana pa tudi ni za pričakovat, da bo vsako tekmo joker.
Uporabniški avatar
kuka67

OdgovorNapisal/-a baresi » 31 Okt 2016, 00:50

kuka67 napisal/-a:Mi rabimo enega golgetera, ker Sunny kljub temu, da je prvi strelec ni to in praktično ne igra. Luka toplo, hladno. Novakovič pa fali take zicere, da te zvije. Od kapetana pa tudi ni za pričakovat, da bo vsako tekmo joker.

Kam boš dal golgetera, če imamo v napadu že Tavaresa, Novakoviča in Zahota? Sunny je izvzet, njega ne računam.

Poslano z mojega HUAWEI VNS-L21 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a Phantom » 31 Okt 2016, 00:58

baresi napisal/-a:
kuka67 napisal/-a:Mi rabimo enega golgetera, ker Sunny kljub temu, da je prvi strelec ni to in praktično ne igra. Luka toplo, hladno. Novakovič pa fali take zicere, da te zvije. Od kapetana pa tudi ni za pričakovat, da bo vsako tekmo joker.

Kam boš dal golgetera, če imamo v napadu že Tavaresa, Novakoviča in Zahota? Sunny je izvzet, njega ne računam.

:up: Zraven imamo pa ravno na tem položaju še največje talente iz naše nogometne šole.
Phantom

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 31 Okt 2016, 02:00

Vsi štirje naši vezisti igrajo na sredini, na bokih pa sta napadalca, ki se pomikata zelo v širino, ter nujno... nujno ofenzivna bočna, da podvajata boke. Janža in Palčič to lahko igrata, ko pa jih ni, pa se samo nabijamo na sredini. Danes pa še na sredini ni blo pravih igralcev... 8-)

Dejstvo je, da nas poškodbe uničujejo :(
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

OdgovorNapisal/-a MaKaaY » 31 Okt 2016, 11:26

Remont se mora pozimi nadaljevat in se končat poleti. V naslednjih dveh prestopnih rokih pričakujem odhode:
Mezga (tu je vse jasno, ni več dodana vrednost, je star, počasen in okoren, tu je mesto za mladega igralca, ki ga je treba razvijat)
Santi (to je to od njega, napredka ni in ne bo, prinaša dinamiko in eksplozivnost, ampak mislim, da bi ga lahko nadomestili z domačim igralcem)
Vršič (se bojim , da bo zahteval malo previsoko in predolgo pogodbo za svoja leta, nagnjen k poškodbam, glede na starost mu ne bi podaljšal, mogoče le za eno sezono)
Šuler (tukaj imamo Šmeja, pa Rajčeta, če bo koleno ok, tudi Lupušček iz B ekipe deluje zelo dobro, bi lahko dobil šanso)
Bohar (tudi tukaj mislim, da je čas, da se razidemo, ima visoko pogodbo in ne prinaša toliko k mizi. Npr. Kramarič ali Štor bi ga lahko zamenjala za tretjino cene.
Sunny (27 letni tujec četrti napadalec? to je kadrovski samomor, če živiš od razvoja in prodaje igralcev)
Handa (Obradović potrpežljivo čaka, mislim, da mu je bilo povedano, da bo prevzel mesto prvega vratarja, pa če pride še Sorčan, je to mesto rešeno)

Pogojno pričakujem odhode tudi:
Nova (vprašanje je njegova želja, mislim, da če bo še hotel igrati, mu bo Zaho podaljšal)
Viler (njegove pogodbe se bo težko rešit, verjetno bo ostal še do izteka naslednjo sezono)
Ahmedi (tu je varianta samo, če bo sam hotel prekinit)
Zaho (imam sicer občutek, da se bo stari zmeno za odkup nazaj)

Če se ti odhodi v večini dejansko zgodijo, se bo sprostil velik del budžeta za plače in se lahko pripelje ustrezne zamenjave.

Kar se tiče prihodov:
napad:
Po moje se bo Bajde vrnil (imamo Tava, Bajde, pogojno še Nova in Zaho, zadaj čakajo Celar, Štor, Kramarič). Od okrepitev je zanimiv Mary iz Rudarja, ampak vprašanje, če bo dosegljiv za realno ceno, ko imajo tam po novem menedžerske lastnike. Dangubiću tudi poteče pogodba, ampak tu se bo treba stegnit. Vprašanje, če je taka klasa.
sredina:
Tukaj rabimo hitrost, če gresta Bohar in Santi. Vprašanje, kaj se da dobit. Verjetno bo treba po nakup v tujino. Od domačih potencialov mi je v Krškem v oči padel Nermin Haljeta (19 let). Spominja me na Črnigoja.
Kabha, Vrhovec, Mertelj, Hotić, Pihler + dva hitra krilna igralca
obramba:
Palčič, Hodžić, Šme, Defendi, Mertelj, Rajče, Janža, Viler, Lipušček (mogoče še ena okrepitev, odvisno od stanja Rajčevića).
Uporabniški avatar
MaKaaY

OdgovorNapisal/-a agerg » 31 Okt 2016, 11:57

Prihodi bodo v tem prestopnem roku v veliki meri odvisni od tega na koga se v prihodnje še računa. Po koncu te sezone kar veliko igralcem poteče pogodba in glede na to da je bolje nove igralce uigrat v veliko daljšem zimskem obdobju, kot v tistih parih tednih poleti, lahko pričakujemo nekaj okrepitev. Konec sezone pogodba poteče Handanoviću, Sallalichu, Šulerju, Rajčeviću, Vršiču, Mezgi, Defendiju, Zahoviću poteče posoja, pa še koga sem najverjetneje pozabil. Kar nekaj izmed teh tako v naslednji sezone več ne bo v našem klubu in nadomeščanje izostanka teh igralcev zgolj poleti ne bi bilo pametno. V sredini igramo (večinoma) na drugačen način in v drugačnem sistemu, posledično bi bilo pametno pripeljat še kakšnega vezista, ki bo v osnovi centralni vezist, potencialno nekoliko bolj ofenzivno sposoben. Sallalich, Mezga in Bohar so namreč v osnovi vsi krilni igralci. V napadu je pa tudi tako, da v tem trenutku imamo res 4 napadalce in celo plejado talentov odzadaj, a Novakoviću in Zahoviću po koncu sezone potečeta pogodbi z nami, na Sunnya pa vprašanje koliko se še računa. Meni osebno je na tem mestu zelo padel v oči John Marry iz Rudarja. V našem klubu se že dolgo išče ena odlična "afriška mišica" v napadu in menim da bi ta igralec resnično lahko bil nadgradnja Mendyja in seveda tudi Sunnyja. Je pa res, da na tem mestu se lahko potencialno počaka do poletja in se potem koga pripelje, saj bodo vsi štirje trenutni napadalci tukaj najverjetneje vsaj do poletja.
Uporabniški avatar
agerg

OdgovorNapisal/-a Zavo » 31 Okt 2016, 12:13

Kaj pa je tale Marry pokazal takšnega, da se vsi palite na njega?
Ena dobra tekma proti Mariboru! Še kaj drugega?
Zavo

OdgovorNapisal/-a Auxentios » 31 Okt 2016, 13:14

Desni bek more biti prva opcija na seznamu nakupov, pa če ga od nevem kod privlečemo. Palčič je več poškodovan kot igra, na Hodžiča se očitno ne računa kaj preveč zaenkrat, Šme pa tudi ne more stalno igrat te pozicije.
I molim te nemoj mi vise pisat i zvat jer si dosadan kad popijes.
Uporabniški avatar
Auxentios

OdgovorNapisal/-a T1M3K » 31 Okt 2016, 14:00

Defendiju podaljšat.
T1M3K

OdgovorNapisal/-a hsge » 31 Okt 2016, 14:09

T1M3K napisal/-a:Defendiju podaljšat.

Obvezno! Si pa tut jaz želim pravih box2box vezistov, ker santi je obupen, bohar in mezga pa ne data pravega učinka.
hsge

OdgovorNapisal/-a miso » 31 Okt 2016, 18:03

kaj ti pomagajo novi igralci, ce jih ne znas pripravit/postavit na tekmo, se vedno imamo najboljso ekipo za slovensko ligo, ne rabimo mi nikogar. Potrebno bi bilo kaj druga spremenit ... Mogoce edino kar bi rabili se en kvaliteten desni bocni ...
miso

OdgovorNapisal/-a vijolicni » 31 Okt 2016, 19:29

John Marry res ne bi bil slaba okrepitev. Ampak boljše počakat na naše pubece, da se slučajno ne zgodi v prihodnosti da bodo našo mrežo tresli.
Uporabniški avatar
vijolicni

OdgovorNapisal/-a 4emb » 31 Okt 2016, 19:44

miso napisal/-a:kaj ti pomagajo novi igralci, ce jih ne znas pripravit/postavit na tekmo, se vedno imamo najboljso ekipo za slovensko ligo, ne rabimo mi nikogar. Potrebno bi bilo kaj druga spremenit ... Mogoce edino kar bi rabili se en kvaliteten desni bocni ...

Glede zadnjih tekem res nimamo kaj komu očitat, tudi take tekme kot je bila v Kidričevem se zgodijo in se še bodo. Zagotovo pa mi nimamo ekipe ki bi kar tako z nekom drugim pregazila to ligo vsaj trenutno ne.

Se strinjam, da z Defendijem zagotovo podaljšat.
Štajerska zvestoba, Viola do groba :maribor2:
Uporabniški avatar
4emb

OdgovorNapisal/-a TheseColorsDontRun » 01 Nov 2016, 00:01

4emb napisal/-a:
miso napisal/-a:kaj ti pomagajo novi igralci, ce jih ne znas pripravit/postavit na tekmo, se vedno imamo najboljso ekipo za slovensko ligo, ne rabimo mi nikogar. Potrebno bi bilo kaj druga spremenit ... Mogoce edino kar bi rabili se en kvaliteten desni bocni ...

Glede zadnjih tekem res nimamo kaj komu očitat, tudi take tekme kot je bila v Kidričevem se zgodijo in se še bodo. Zagotovo pa mi nimamo ekipe ki bi kar tako z nekom drugim pregazila to ligo vsaj trenutno ne.

Se strinjam, da z Defendijem zagotovo podaljšat.

se strinjam. vseeno pa mam neko upanje, da bomo spomladi na precej visjem nivoju, ko bo ta ekipa ze mela precej vec tekem in priprav.
NI PREDAJE PIZDOMATERNO! :maribor2:
Uporabniški avatar
TheseColorsDontRun

Kraj: Vrsta: 13 Sedež: 5

Re: Zimski prestopni rok 2017

OdgovorNapisal/-a malipizdek » 01 Nov 2016, 07:30

Jaz bi se raje zmenil, da damo v posojo v Rudar katerega od mladih, da malo vidimo reakcijo na 1. ligo, hkrati pa v kontra smer Mary. Raje to kot da ga kupimo, ker se mi ne zdi baš neka dodana vrednost. Tudi jaz ne razumem, kako se eni palite na njega.
malipizdek

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 01 Nov 2016, 09:30

Rudar ma svoje "lastnike", ki rajsi promovira igralce, ki so pod njihovim okriljem, kot pa nase. Drugac pa ni slaba ideja
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

OdgovorNapisal/-a baresi » 01 Nov 2016, 09:46

Za kaj takega ni variante. Klubi iz naše lige igralce nam prodajajo, ne posojajo.

Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a dixi » 01 Nov 2016, 09:48

Bistveno je da bi klub naslednje prestopne roke izkoristil na način, da bi konkretno zmanjšal sredstva namenjena za plačevanje igralcev . Morali bi priti nekako na 2M EUR za letne plače igralcev. To kar imamo v tem trenutku pri nas je poslovanje s tekočim minusom in kurjenje težko zasluženega denarja. Plače kot jih imajo naši najbolj plačani igralci Tavares&company nimajo čisto nobene ekonomske podlage za igranje slovenske lige. Da mi za igralce plačujemo 10 krat več kot pa ostali klubi v ligi je čisto preseravanje in neumnost. To je kontrapruduktivno, ostale klube samo motivira, da spustijo dušo proti našim preplačanim zvezdam.

V kolikor pride denar iz evropskih uspehov, tu ni težav - del zasluženega denarja si naj igralci razdelijo preko evropskih premij. Za samo igranje slovenske lige pa imamo veliko predrag kader. In to je v tem trenutku večji problem, kot pa sam igralski kader. Igralcev imamo dovolj in preveč. Če pa že mislijo koga pripeljati, potem naj koga tudi odslovijo. Samo kopičenje igralcev je brezveze.
dixi

OdgovorNapisal/-a baresi » 01 Nov 2016, 09:54

dixi napisal/-a:Bistveno je da bi klub naslednje prestopne roke izkoristil na način, da bi konkretno zmanjšal sredstva namenjena za plačevanje igralcev . Morali bi priti nekako na 2M EUR za letne plače igralcev. To kar imamo v tem trenutku pri nas je poslovanje s tekočim minusom in kurjenje težko zasluženega denarja. Plače kot jih imajo naši najbolj plačani igralci Tavares&company nimajo čisto nobene ekonomske podlage za igranje slovenske lige. Da mi za igralce plačujemo 10 krat več kot pa ostali klubi v ligi je čisto preseravanje in neumnost. To je kontrapruduktivno, ostale klube samo motivira, da spustijo dušo proti našim preplačanim zvezdam.

V kolikor pride denar iz evropskih uspehov, tu ni težav - del zasluženega denarja si naj igralci razdelijo preko evropskih premij. Za samo igranje slovenske lige pa imamo veliko predrag kader. In to je v tem trenutku večji problem, kot pa sam igralski kader. Igralcev imamo dovolj in preveč. Če pa že mislijo koga pripeljati, potem naj koga tudi odslovijo. Samo kopičenje igralcev je brezveze.

X-tič napisano, fiksnega dela se ne more kar tak spreminjat. Igralci pa so pod večletnimi pogodbami. Premij pa itak dobijo manj, kot v evropskih sezonah.

Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a dixi » 01 Nov 2016, 10:02

baresi napisal/-a:
dixi napisal/-a:Bistveno je da bi klub naslednje prestopne roke izkoristil na način, da bi konkretno zmanjšal sredstva namenjena za plačevanje igralcev . Morali bi priti nekako na 2M EUR za letne plače igralcev. To kar imamo v tem trenutku pri nas je poslovanje s tekočim minusom in kurjenje težko zasluženega denarja. Plače kot jih imajo naši najbolj plačani igralci Tavares&company nimajo čisto nobene ekonomske podlage za igranje slovenske lige. Da mi za igralce plačujemo 10 krat več kot pa ostali klubi v ligi je čisto preseravanje in neumnost. To je kontrapruduktivno, ostale klube samo motivira, da spustijo dušo proti našim preplačanim zvezdam.

X-tič napisano, fiksnega dela se ne more kar tak spreminjat. Igralci pa so pod večletnimi pogodbami. Premij pa itak dobijo manj, kot v evropskih sezonah.

Nisi razumel. Gre za zavestni proces manjšanja sredstev za plačevanje igralcev. To ne pomeni, da se spreminjajo v tem trenutku veljavne podpisane pogodbe, ampak da se pri podpisu vseh novih pogodb v naslednjih prestopnih rokih upošteva, da je potrebno budžet za igralce na dolgi rok zmanjšati. To pomeni da npr ko Tavaresu podaljšajo pogodbo, js upam da so mu v novo pogodbo napisali veliko manjši fiksni znesek, enako velja za ostale igralec, zmanjšat število igralcev pod pogodbami....skratka racionalizirat in optimalozirat igralski kader, da potem v roku 2-3 let prideš na kader, ki te stane cca 2 M EUR letno, kar je recimo vzdržno na dolgi rok.
dixi

OdgovorNapisal/-a Don » 01 Nov 2016, 11:14

Mi potrebujemo samo eno krilo, ki bo delalo višek tako s hitrostjo, zadetki in podajami (podoben tip kot Agim). Pač to kaj imamo sedaj na krilih ni več to to (Mezga - leta, Bohar - hladno, hladno, mlačno, Santi - za tujca ni to to in ne napreduje, Hotić - še edini kaže potencial da lahko naredi višek na boku).

Zdaj pa če takega ni v Sloveniji bomo pač morali pogledat v tujino. Brez nekega krila se bomo vedno mučili proti bunkerju kot v nedeljo..
Don

OdgovorNapisal/-a Damc » 01 Nov 2016, 11:54

malipizdek napisal/-a:Jaz bi se raje zmenil, da damo v posojo v Rudar katerega od mladih, da malo vidimo reakcijo na 1. ligo, hkrati pa v kontra smer Mary. Raje to kot da ga kupimo, ker se mi ne zdi baš neka dodana vrednost. Tudi jaz ne razumem, kako se eni palite na njega.

V zimskem prestopnem roku se zmenimo na primer z Rudarjem za Marya in z Gorico za Sorčana, da dobijo x k€ odškodnine v primeru, da bo Maribor prvak pa še dodatnih bonus 100k€ vsaki. Zelo bi rad videl odziv žabcev na takšen dogovor, pol pa obe ekipi proti nam pušneta obe tekmi, proti njim pa se vtrgata.
"Do not abuse me with your different opinion!" - Caitlin Burley
Uporabniški avatar
Damc

OdgovorNapisal/-a aLeen7 » 01 Nov 2016, 12:11

Ampak vedite, da je Mary igral na 14 tekmah in zadel 6x. Sedaj pa poglejmo naše napadalce:

Novaković - 13 tekem, 4 goli
Sunny Omoregie - 13 tekem, 5 golov
Zahović - 11 tekem, 5 golov
Tavares - 17, 3 goli

Pa je to statistika iz vseh tekmovanj. Ne vem, meni ta Mary ni nek presežek in se mi ne zdi nek pameten nakup glede na to, da nam v ozadju prihajajo Kramarić, Hajrić, Štor, Celar.. Tudi na Bajdeta ne smemo pozabit. Če že moramo potegnit sem tujca bi veliko raje videl, da je to Rifet Kapić. Pa še krilo je kar potrebujemo..

Kar pa se tiče Sorčana. Goričani so mu ponudli novo pogodbo, on pa je noče podpisat tako, da se zna zgodit da ga že pozimi prodajo..
aLeen7

Naslednja

Vrni se na Maribor 1960 

Kdo je na strani

Po forumu brska: Askrat, mbfc, Vijolčni1 in 2 gostov