Poslovanje kluba

Re: Poslovanje kluba

OdgovorNapisal/-a dixi » 05 Jul 2017, 18:37

Damc napisal/-a:
dixi napisal/-a:Lahko obracamo levo in desno. Place so prevelike in nevzdrzne za klub ki ima Fix prihodkov nekaj cez 2m eur. Treba se je prizemljit in nehat plavat v oblakih. Preplacani so vsi, od igralcev, do stroke, od cestilke do direktorja. Ban mora odigrati svojo vlogo. Igramo v ligi, kjer (brez mandaricece olimpije) ekipe trosijo tudi do 10 krat manj. Klub ne sme vec podpisovat taksnih zneskov. Ni sramotno ce se obnasa racuonalno in reces to je prevec ta nas, neumno je placevati taksne zneske, kjer ni nobene ekonomske osnove.

Kako pa veš, da je čistilka preplačana?

To je receno figurativno, pomeni pa da je potrebno znizat standard kluba. Rezerve je po moje se dovolj. Ne rabijo s svojim letalom v turcijo, ne rabijo biti v hotelu 5 zvezdic. Orazem povedal za Domzale, 14 dnevne priprave v Turciji, 82 eur po cloveku, vsteto redna linija, hotel 3 zvedice....mi placamo samo za letalo tja in nazaj cca 50.000 eur.
dixi

OdgovorNapisal/-a niko » 05 Jul 2017, 18:41

Meni je Zaho največja legenda, samo po eni strani ne razumem zakaj rabi on najvišjo plačo, jaz sem bil vedno pod vtisom, da je on zaslužil dovolj v igralski karieri, da mu je totih dobrih 20 jurjev na mesec manj pomembnih finančno, kot pa klubu, je pa vsota njegove plače na dolgi rok res astronomska.
niko

OdgovorNapisal/-a guano » 05 Jul 2017, 18:54

Samo napisal/-a:
guano napisal/-a:
ales100i napisal/-a: En drugi trener, ki je bil pred Jurčičem, pa je vlekel plačo do konca svoje pogodbe, do zadnjega evra in ni sprejel drugih služb. Baje, da zaradi tega, ker ponudbe iz Celja in podobnih niso bile na nivoju njegovih športnih ambicij. Zanimivo kako so se mu te ambicije zmanjšale prvi mesec po preteku pogodbe z nami in je odšel v 2. Ligo. Bi še kaj napisal na to temo in kaj to pove o človeku, predvsem o tem koliko mu pomeni ta klub, pa bom raje tiho. Ipak je on baje Ante težka Viola.

pa saj ti je šefe lepo povedal, da obstajajo eni in obstajajo drugi...tako sta npr. hrvata vse samo človeka ne, prijatla pa mala bogova, tako smo ostali navijači gamat (ki nimamo pojma in klub samo uničujemo), viole pa bogovi (vredni 150 tisočakov letno), tako je ta forum za križat, oni stari pa za glorificirat (ukinjen je bil verjetno, ker so zadeve bile že na drugih inštitucijah)....skratka, enim očitno paše da je folk razdeljen....vas to spominja na kaj...deli in vladaj varianta ? :idea:

pač razmišljanje...kot vedno, pa verjetno tak nimam prav....ampak bluzim. (SY) :-E

Ti si živi vzor nekoga, ki želi delit, delat sranje in razdor. Kje je kdo govoril o gamad-i? Kje je kdo govoril, da so Viole bogovi? Kje je kdo rekel, da je forum za križat (in oni stari za glorificirat)?

Sereš. Sicer pa, kaj je novega?

prosil sem, da me ne jebes 5% tako kot jaz tebe ne. zame si manj kot smet, vrni mi z isto mero. hvala
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a nogomet11 » 05 Jul 2017, 20:26

Moje mnenje je sledeče:
Mi nikoli ne bomo kot Domžale ali podobni klubi, figurativno rečeno oni so roba za široko potrošnjo mi smo po dizajnerski model :lol:. Mi smo in moramo biti slovenska različica Real Madrida ali Bayerna itd, torej neke vrste ekskluziva,…. Cifre o katerih govorimo so smešne v kontekstu evropskega nogometa in naših pričakovanj glede rezultatov. Ne vem, če kje obstaja resen klub, ki dosega take uspehe in ima tak nivo na določenih področjih pa ima tako majhen proračun. Za plače igralcev damo dobre 3MIO, če štejemo , da je tu bila še všteta B ekipa govorimo o 50+ igralcih pod pogodbo, skratka meni je to smešna cifra. Ob tem so to še bruto zneski, kar pomeni, da igralci realno dobijo bistveno manj.

Vsak, ki ima vsaj malo kvalitete se bo na dolgi rok izogibal takega kluba, razen če ni Slovenec, ki se bo poizkušal prodat oziroma nekdo, ki želi revitalizirat svojo kariero. Jebi ga, nogomet je res igra in užitek, ampak v prvi vrsti je pa posel, posel na vseh nivojih.
Če mene vprašaš je 20.000 EUR na mesec za Zahota kot športnega direktorja zadetek v polno in lahko smo samo srečni, da ima dovolj denarja, je Mariborčan in nima ambicije svojega znanja in mreže tržit kje drugje. Pa sploh nisem zaljubljen v njega in vem, da ga včasih pri določenih zadevah pošteno biksa. Samo pri tem je potrebno biti realen in upoštevati pluse in minuse na dolgi rok.

Sicer pa po potezah je videti, da gre klub v neke vrste racionalizacijo (razpust B ekipe, ki je itak vsaj zame bila čisti nesmisel) od tu naprej pa je potrebno razmišljat še samo o tem kako povečati prihodke, pa ne tako, da se bomo mogoče uvrstili v ligo prvakov (to je lahko samo bonus) ampak redne prihodke.

Maribor ima v Sloveniji definitivno podobno tržno veljavo kot ga ima npr. Real Madrid v Španiji ali Milan v Italiji ..itd. Po moje se tega premalo zavedamo, po drugi strani nas pa jebe ker je naš trg velik samo 2 MIO…

Po moje so rezerve za povišanje prihodkov:
1. Sponzorji (se bistveno prepoceni prodajamo, to bi se moralo dojemat kot privilegij za kar se zraven tržne vrednosti plača še dodatno…) – tukaj je rezerve vsaj za 1 MIO preko palca, če ne še več. Je pa res, da je to veliko lažje reči kot pa doseči v resnici.
Ampak po moje bi se samo generalno sponzorstvo takega kluba moralo prodajat za min 750k letno in lahko imaš dva…seveda to potem odpira določena vprašanja, ne vem koliko, nam prinese naš sponzor ampak, če lahko z manjšo cifro relativno ugodno kontroliraš klub ne boš imel lih interesa prispevati več… po mojem zajec za slabši sponzorski izplen leži v tem grmu….mogoče se pa motim

2. Obisk (in vse sinergije, ki jih večji obisk prinese) – res je, da je Maribor malo mesto, ampak cilj bi moral bit vsaj 8-10k gledalcev povprečno, ne glede na to kdo je nasprotnik, to je domena dolgoročne strategije in marketinga, osnova za to doseči je pa več kot dobra . Koliko pa to prinese samo iz naslova vstopnic pa si lahko hitro zračunamo. V osnovi lahko dupliramo letošnji znesek in zraven dodamo duplo več prodanih hamburgerjev, od letos še duplo več pira ter boljše pogajalsko izhodišče pri sklepanju sponzorskih pogodb…

3. Mladinska šola in prodaja igralcev (naša nogometna šola je kakovostna za domače razmere) z relativno malim vložkom, bi jo lahko naredili regijsko konkurenčno – manjka ji dobro ambiciozno vodstvo in prava strategija, še več kvalitetnih trenerjev, ostalih strokovnih sodelavcev (na tem nivoju so dobri trenerji relativno poceni) in večja mednarodna usmerjenost. Naši mladi igralci – govorim do U 15, realno ne pridejo dalje kot do turnirja na Hrvaškem, Avstriji, mogoče še kdaj pa kdaj do Nemčije in po pomoti kakšne prijateljske tekme do Italije. Če pogledam samo Dinamo se njihovi največji talenti od U 10 naprej merijo z najboljšimi klubi in šolami iz cele Evrope in to konstantno. V kolikor bi povečali input talentov do U 15 in jih spili že v zgodnji fazi bi potem imeli od U 15 pa do prestopa v članski nogomet veliko večjo koncentracijo kvalitete, posledično bi s tem dobila članska ekipa, sicer pa tudi 500k-1mio za mladega neuveljavljenega talenta naši blagajni ne bi smrdelo, sploh če dodaš še kakšno klavzulo za delež pri naslednjem prestopu… Je pa res da je to proces, določene korake so naredili v to smer, ampak to je za nek resen iztržek na dolgi rok bistveno premalo … Po moje je to idelana priložnost za tak klub, kot je naš, imamo neko prepoznavnost in po moje či bi dosedanjemu vložku v nogometno šolo, dodali samo znesek, ki smo ga imeli usmerjenega v B ekipo in s tem načrtno delali, bi lahko na srednji rok dosegali odličen izplen ….

Sicer pa se meni 2 leti izgube po nekaj letih plusa ne zdi preveč kritično, pod pogojem ,da se tega odgovorni zavedajo in bodo seveda ustrezno reagirali … Drugače pa lahko povem samo to, da smo v zadnjih 10 letih vsaj po mojem subjektivnem mnenju naredili ogromen preskok na vseh področjih in če bo naslednjih 10 let v takem tempu bo skoraj kičasto… :maribor:
nogomet11

OdgovorNapisal/-a dixi » 05 Jul 2017, 21:07

@nogomet11
Napisal se korekten post, z marsicem se da strinjat. Jeba je samo, da je realnost veliko bolj kruta. Tu ima Ban prav, vsi bi radi imeli b ekipo, najboljso solo, boljse sponzorje...v realnosti pa tega klub ne more financirat. Ampak ce zacnemo pri sefu, on bi si moral prvi placo znizat, taksno je pac stanje. In potem za njim vsi ostali. Bom rekel cist tako, ne bi se cudil da ima Mesanovic res 13.000 eur place, to pri dejansko sploh ni top placa. Razen ce razmisljas kot serif tega foruma, ki se iz lastne nevednosti posmehuje tezi da ima vecina nasih igralcev place med 5 in 10k€, boljsi nad 10k, top placani pa 15-20k€. Stevilke v porocilih so pac dejstvo, tu glasnost in interpretacija ne stejejo.
dixi

OdgovorNapisal/-a t-h-o-r » 05 Jul 2017, 21:29

Samo napisal/-a:Klinac, ko ti na vzhodu sonce v glavo šajna, švic po ritnem klancu teče... da ga vidim heroja, kak se NE BO po denarnco stegno, ko bo sosed poleg njega drugi vrček prazno.

čisto dvisno, če bodo 4 € hteli met ali neko normalno ceno
Uporabniški avatar
t-h-o-r

OdgovorNapisal/-a otorepec » 05 Jul 2017, 23:19

Takšni ekonomiji se lahko reče »peglanje«. Bolj »peglaš« hlače, bolj so pomečkane. In na koncu se ti zgodi, da nimaš kaj več na rit dati...
No ja, tisti ki pobirajo provizije in imajo odprte s.p.-je , si lahko kupijo nove hlače »na črto«. Priimki so vsi stari nad 30 let (eden je od vzburjenja kar odnehal igrati), razen enega »malinovca«...
otorepec

OdgovorNapisal/-a TheseColorsDontRun » 05 Jul 2017, 23:50

bo treba zahota speglat. zapravo nam bo klub :-P
NI PREDAJE PIZDOMATERNO! :maribor2:
Uporabniški avatar
TheseColorsDontRun

Kraj: Vrsta: 13 Sedež: 5

OdgovorNapisal/-a otorepec » 06 Jul 2017, 00:52

Ne,"sprau" bo vijolične barve...
otorepec

OdgovorNapisal/-a elwood » 06 Jul 2017, 10:46

nogomet11 napisal/-a:Moje mnenje je sledeče:
Mi nikoli ne bomo kot Domžale ali podobni klubi, figurativno rečeno oni so roba za široko potrošnjo mi smo po dizajnerski model :lol:. Mi smo in moramo biti slovenska različica Real Madrida ali Bayerna itd, torej neke vrste ekskluziva,…. Cifre o katerih govorimo so smešne v kontekstu evropskega nogometa in naših pričakovanj glede rezultatov. Ne vem, če kje obstaja resen klub, ki dosega take uspehe in ima tak nivo na določenih področjih pa ima tako majhen proračun. Za plače igralcev damo dobre 3MIO, če štejemo , da je tu bila še všteta B ekipa govorimo o 50+ igralcih pod pogodbo, skratka meni je to smešna cifra. Ob tem so to še bruto zneski, kar pomeni, da igralci realno dobijo bistveno manj.

Vsak, ki ima vsaj malo kvalitete se bo na dolgi rok izogibal takega kluba, razen če ni Slovenec, ki se bo poizkušal prodat oziroma nekdo, ki želi revitalizirat svojo kariero. Jebi ga, nogomet je res igra in užitek, ampak v prvi vrsti je pa posel, posel na vseh nivojih.
Če mene vprašaš je 20.000 EUR na mesec za Zahota kot športnega direktorja zadetek v polno in lahko smo samo srečni, da ima dovolj denarja, je Mariborčan in nima ambicije svojega znanja in mreže tržit kje drugje. Pa sploh nisem zaljubljen v njega in vem, da ga včasih pri določenih zadevah pošteno biksa. Samo pri tem je potrebno biti realen in upoštevati pluse in minuse na dolgi rok.

Sicer pa po potezah je videti, da gre klub v neke vrste racionalizacijo (razpust B ekipe, ki je itak vsaj zame bila čisti nesmisel) od tu naprej pa je potrebno razmišljat še samo o tem kako povečati prihodke, pa ne tako, da se bomo mogoče uvrstili v ligo prvakov (to je lahko samo bonus) ampak redne prihodke.

Maribor ima v Sloveniji definitivno podobno tržno veljavo kot ga ima npr. Real Madrid v Španiji ali Milan v Italiji ..itd. Po moje se tega premalo zavedamo, po drugi strani nas pa jebe ker je naš trg velik samo 2 MIO…

1. Sponzorji (se bistveno prepoceni prodajamo, to bi se moralo dojemat kot privilegij za kar se zraven tržne vrednosti plača še dodatno…) – tukaj je rezerve vsaj za 1 MIO preko palca, če ne še več. Je pa res, da je to veliko lažje reči kot pa doseči v resnici.
Ampak po moje bi se samo generalno sponzorstvo takega kluba moralo prodajat za min 750k letno in lahko imaš dva…seveda to potem odpira določena vprašanja, ne vem koliko, nam prinese naš sponzor ampak, če lahko z manjšo cifro relativno ugodno kontroliraš klub ne boš imel lih interesa prispevati več… po mojem zajec za slabši sponzorski izplen leži v tem grmu….mogoče se pa motim

2. Obisk (in vse sinergije, ki jih večji obisk prinese) – res je, da je Maribor malo mesto, ampak cilj bi moral bit vsaj 8-10k gledalcev povprečno, ne glede na to kdo je nasprotnik, to je domena dolgoročne strategije in marketinga, osnova za to doseči je pa več kot dobra . Koliko pa to prinese samo iz naslova vstopnic pa si lahko hitro zračunamo. V osnovi lahko dupliramo letošnji znesek in zraven dodamo duplo več prodanih hamburgerjev, od letos še duplo več pira ter boljše pogajalsko izhodišče pri sklepanju sponzorskih pogodb…

3. Mladinska šola in prodaja igralcev (naša nogometna šola je kakovostna za domače razmere) z relativno malim vložkom, bi jo lahko naredili regijsko konkurenčno – manjka ji dobro ambiciozno vodstvo in prava strategija, še več kvalitetnih trenerjev, ostalih strokovnih sodelavcev (na tem nivoju so dobri trenerji relativno poceni) in večja mednarodna usmerjenost. Naši mladi igralci – govorim do U 15, realno ne pridejo dalje kot do turnirja na Hrvaškem, Avstriji, mogoče še kdaj pa kdaj do Nemčije in po pomoti kakšne prijateljske tekme do Italije. Če pogledam samo Dinamo se njihovi največji talenti od U 10 naprej merijo z najboljšimi klubi in šolami iz cele Evrope in to konstantno. V kolikor bi povečali input talentov do U 15 in jih spili že v zgodnji fazi bi potem imeli od U 15 pa do prestopa v članski nogomet veliko večjo koncentracijo kvalitete, posledično bi s tem dobila članska ekipa, sicer pa tudi 500k-1mio za mladega neuveljavljenega talenta naši blagajni ne bi smrdelo, sploh če dodaš še kakšno klavzulo za delež pri naslednjem prestopu… Je pa res da je to proces, določene korake so naredili v to smer, ampak to je za nek resen iztržek na dolgi rok bistveno premalo … Po moje je to idelana priložnost za tak klub, kot je naš, imamo neko prepoznavnost in po moje či bi dosedanjemu vložku v nogometno šolo, dodali samo znesek, ki smo ga imeli usmerjenega v B ekipo in s tem načrtno delali, bi lahko na srednji rok dosegali odličen izplen ….

Sicer pa se meni 2 leti izgube po nekaj letih plusa ne zdi preveč kritično, pod pogojem ,da se tega odgovorni zavedajo in bodo seveda ustrezno reagirali … Drugače pa lahko povem samo to, da smo v zadnjih 10 letih vsaj po mojem subjektivnem mnenju naredili ogromen preskok na vseh področjih in če bo naslednjih 10 let v takem tempu bo skoraj kičasto… :maribor:

Če primerjamo teh 20.000 bruto kolikor naj bi bila plača ŠD če ta podatek sploh je pravi je glede na primerjavo s plačami slovenskih menedžerjev v tem rangu absolutno previsoka, skorajda nenormalna. Menedžerji podjetij, (poleg vsega že z dokončanimi univerzami, magisteriji in doktorati) kot so Sava RE, Sava, Luka Koper, Telekom, Unior, NLB, ZAvarovalnica Triglav, Mlinostest, Intereuropa, Cetis itd da ne naštevam dalje imajo mesečne bruto prejemke manjše. Torej če nekdo reče da je 20.000 eur bruto plače za športnega direktorja nogometnega kluba v Sloveniji normalna plača, z njim nekaj ni v redu.
Kar se tiče sponzorjev rezerv ni oziroma jih vsaj za zdaj ni. Zadeva je močno vezana na uspeh, kakor tudi obisk. Podjetja permanentno zmanjšujejo zneske za promocije in marketing v obliki sponzorstev ker so v zadnjih letih v osredju druge oblike reklame, bolj zanimive, predvsem pa učinkovitejše. Globalizacija je naredila svoje in če podjetje poveča prihodke, ni rečeno da enako narašča dobiček. Zato vsaka čast Banu in ostalim, da imamo sponzorjev kot jih pač imamo. Lahko je reči, da bi se lahko naredilo več. Vendar je to težavna, zelo težavna pot in brez prodaje igralcev in kakšne Evrope tu in tam nimamo nobenih možnosti razvoja.
Strinjam pa se, da namesto B ekipe več denarja namenimo nogometni šoli. Tega se zavedajo tudi večji in veliki klubi. Bayern je recimo v svojo akademijo ki jo je letos odprl povsem prenovljeno investiral preko 70 mio €.
Ne vem kako razmišljajo v klubu vendar bi to pot morali izbrati ker je to pot na dolgi rok. Moje razmišljanje.
Demokracija je laž in fetiš, ki nam preprečuje, da vidimo resnico oziroma dejanske antagonizme v družbi (dr. Slavoj Žižek)
Uporabniški avatar
elwood

OdgovorNapisal/-a TheseColorsDontRun » 06 Jul 2017, 12:38

elwood napisal/-a:
nogomet11 napisal/-a:Moje mnenje je sledeče:

Če primerjamo teh 20.000 bruto kolikor naj bi bila plača ŠD če ta podatek sploh je pravi je glede na primerjavo s plačami slovenskih menedžerjev v tem rangu absolutno previsoka, skorajda nenormalna. Menedžerji podjetij, (poleg vsega že z dokončanimi univerzami, magisteriji in doktorati) kot so Sava RE, Sava, Luka Koper, Telekom, Unior, NLB, ZAvarovalnica Triglav, Mlinostest, Intereuropa, Cetis itd da ne naštevam dalje imajo mesečne bruto prejemke manjše. Torej če nekdo reče da je 20.000 eur bruto plače za športnega direktorja nogometnega kluba v Sloveniji normalna plača, z njim nekaj ni v redu.
Kar se tiče sponzorjev rezerv ni oziroma jih vsaj za zdaj ni. Zadeva je močno vezana na uspeh, kakor tudi obisk. Podjetja permanentno zmanjšujejo zneske za promocije in marketing v obliki sponzorstev ker so v zadnjih letih v osredju druge oblike reklame, bolj zanimive, predvsem pa učinkovitejše. Globalizacija je naredila svoje in če podjetje poveča prihodke, ni rečeno da enako narašča dobiček. Zato vsaka čast Banu in ostalim, da imamo sponzorjev kot jih pač imamo. Lahko je reči, da bi se lahko naredilo več. Vendar je to težavna, zelo težavna pot in brez prodaje igralcev in kakšne Evrope tu in tam nimamo nobenih možnosti razvoja.
Strinjam pa se, da namesto B ekipe več denarja namenimo nogometni šoli. Tega se zavedajo tudi večji in veliki klubi. Bayern je recimo v svojo akademijo ki jo je letos odprl povsem prenovljeno investiral preko 70 mio €.
Ne vem kako razmišljajo v klubu vendar bi to pot morali izbrati ker je to pot na dolgi rok. Moje razmišljanje.

Ce lahko fuzbaler z OŠ zasluzi par milijonov letno, te lahko tudi zaho teh 20 na mesec :D #kultosebnostipato
Glede akademije...problem Slovenije je, da smo premali trg. Bayern si lahko privosci take investicije, ker lahko prodaja mlade upe naprej po nemski ligi za velike zneske. Slovenskim klubom pa ne preostane druga kot tujina. Vemo pa kak je tezko prodajat v tujino iz nasega prostora. Ali pa prodajajo za drobtinice ostalim klubom v ligi, samo pol ni racunice.
Uporabniški avatar
TheseColorsDontRun

OdgovorNapisal/-a nogomet11 » 12 Jul 2017, 21:42

elwood napisal/-a:Če primerjamo teh 20.000 bruto kolikor naj bi bila plača ŠD če ta podatek sploh je pravi je glede na primerjavo s plačami slovenskih menedžerjev v tem rangu absolutno previsoka, skorajda nenormalna. Menedžerji podjetij, (poleg vsega že z dokončanimi univerzami, magisteriji in doktorati) kot so Sava RE, Sava, Luka Koper, Telekom, Unior, NLB, ZAvarovalnica Triglav, Mlinostest, Intereuropa, Cetis itd da ne naštevam dalje imajo mesečne bruto prejemke manjše. Torej če nekdo reče da je 20.000 eur bruto plače za športnega direktorja nogometnega kluba v Sloveniji normalna plača, z njim nekaj ni v redu.

Vsak ima svoje mnenje jaz se pač s tem ne strinjam zato ker:
- menedžerjev, ki so sposobni in kompetentni voditi zgoraj navedena podjetja imaš v Sloveniji realno kar veliko in top management v Sloveniji je pripravljen delati tam nekje od 10k do 15k mesečno (bruto) + nagrade na uspešnost in bonitete. Če mene vprašaš nimaš v Sloveniji niti enega tipa kot je Zahovič, ki je realno tako kompetenten (igralska kariera, poslovna žilica, intlegenca, izkušnje, mreža ...itd) ob tem je pa v bistvu še lokal patritot. Če dobro premisliš in realno oceniš uspehe in situacijo v zadnjih 10 letih je on prekleto poceni. Vem da ni samo on tvorec te zgodbe , dejstvo pa je, če njega ne bi bilo, ki jim je pokazal kako delujejo in razmišljajo podobni tipi in klubi v večjih sredinah, ki se znajo it ta posel, bi mi danes bili v konkretno drugačni podobi. Pa saj to lahko vidimo vedno, marsikje kako tanka je pot med zlatom in blatom.

- kot drugo zgoraj navedeni gospodje imajo ponavadi v upravi še enega ali dva kolega, en kup direktorjev nivo nižje pod sabo, ki imajo realno vsi plače od 6-10k brutto + nagrade in bonitete - in potem te postavke niso več primerljive med sabo

Res je, da podjetja zmanšujejo oziroma pravilneje prerazporejajo zneseke, gledano statistično ampak govorimo o tem, da en klub kot je Maribor pobere 1,5mio eur iz naslova spoznorstev, to je pač po mojem mnenju premalo ker ne glede na vse, na koncu se podjetja morajo pokazat in oglaševat. En Petrol bo dal letos več Olimpiji (Košarka) kot nam da naš generalni sponzor (to je sicer predvidevanje) . Pač govoril sem o tem, da ne glede na to kam podjetja dajejo denar, sponzorsvto najboljšega nogometnega kluba v državi se plača in je neke vrste prestiž in se mi pač zdi, da je na tej postavki še kar nekaj rezerve.
nogomet11

OdgovorNapisal/-a elwood » 13 Jul 2017, 10:06

Vsak se z vsem res ne more strinjat. Tudi jaz se s tem kar si napisal nikakor ne strinjam. O ZAhoviču sploh ne. Pa pustimo to. Sponzorji - eno je govorit, da je 1,5 mio premalo sponzorskih sredstev, drugo pa je delati vsak dan na tem, da jih najdeš in podpišeš pogodbe. Če bi to okusil bi verjetno drugače pisal. Interesi vlaganja kot si omenil Petrola v košarkaško Olimpijo pa niso le zgolj samo sponzorski. Tam zadaj je aparat politikov, lobistov, župana, glavno mesto....... in prav je da je tako. Da bi se le to še nam zgodilo.
Demokracija je laž in fetiš, ki nam preprečuje, da vidimo resnico oziroma dejanske antagonizme v družbi (dr. Slavoj Žižek)
Uporabniški avatar
elwood

OdgovorNapisal/-a Samo » 13 Jul 2017, 10:52

elwood napisal/-a:Vsak se z vsem res ne more strinjat. Tudi jaz se s tem kar si napisal nikakor ne strinjam. O ZAhoviču sploh ne. Pa pustimo to. Sponzorji - eno je govorit, da je 1,5 mio premalo sponzorskih sredstev, drugo pa je delati vsak dan na tem, da jih najdeš in podpišeš pogodbe. Če bi to okusil bi verjetno drugače pisal. Interesi vlaganja kot si omenil Petrola v košarkaško Olimpijo pa niso le zgolj samo sponzorski. Tam zadaj je aparat politikov, lobistov, župana, glavno mesto....... in prav je da je tako. Da bi se le to še nam zgodilo.

Ne, ni prav, da je tako.
Samo

OdgovorNapisal/-a malipizdek » 13 Jul 2017, 10:53

elwood napisal/-a:Vsak se z vsem res ne more strinjat. Tudi jaz se s tem kar si napisal nikakor ne strinjam. O ZAhoviču sploh ne. Pa pustimo to. Sponzorji - eno je govorit, da je 1,5 mio premalo sponzorskih sredstev, drugo pa je delati vsak dan na tem, da jih najdeš in podpišeš pogodbe. Če bi to okusil bi verjetno drugače pisal. Interesi vlaganja kot si omenil Petrola v košarkaško Olimpijo pa niso le zgolj samo sponzorski. Tam zadaj je aparat politikov, lobistov, župana, glavno mesto....... in prav je da je tako. Da bi se le to še nam zgodilo.

In kaj je to dobrega prineslo žabarom? Pa ovi nimajo enega dobrega kluba v bilokerem športu. Tam so klubi izključno za pranje denarje in nič več in nič manj. Še tisti KK, ki je igral v euroligi in bil res spoštovan in kjer so imeli zagotovljeno vstopnico vsako leto, so zapravili. Poglej samo koliko denarja zapravi NK pa kakšno pomlad so imeli? Katastrofa. Ni problem na vsake toliko let dobiti DP, v Evropi pa nimajo šans. O HK nima smisla govoriti, RK so imeli dobre Prule koliko let? 2 ali 3? Tudi Krim so zapravili, sicer se vračajo, a ni to to. V glavnem ne hvala, raje imam tako stanje kot ga imamo, kot pa neke kvazi sponzorje, ki samo drek mešajo.
malipizdek

OdgovorNapisal/-a Bumb3rm4n » 13 Jul 2017, 12:28

malipizdek napisal/-a:

In kaj je to dobrega prineslo žabarom? Pa ovi nimajo enega dobrega kluba v bilokerem športu. Tam so klubi izključno za pranje denarje in nič več in nič manj. Še tisti KK, ki je igral v euroligi in bil res spoštovan in kjer so imeli zagotovljeno vstopnico vsako leto, so zapravili. Poglej samo koliko denarja zapravi NK pa kakšno pomlad so imeli? Katastrofa. Ni problem na vsake toliko let dobiti DP, v Evropi pa nimajo šans. O HK nima smisla govoriti, RK so imeli dobre Prule koliko let? 2 ali 3? Tudi Krim so zapravili, sicer se vračajo, a ni to to. V glavnem ne hvala, raje imam tako stanje kot ga imamo, kot pa neke kvazi sponzorje, ki samo drek mešajo.

To je odgovor na vse prej našteto. NOBEN ni preplačan. Glede na to, kaj mi pričakujemo oz. kar zahtevamo in glede na vsa razpoložljiva sredstva, delajo čudež. Pa me gladko boli kurac, če bo mi zdaj spet kdo naprej metal razne kulte pa nevemkaj. Glavna stvar je, da naš klub ni pralnica dnara za take in onake lopove. Mi dobimo 1,5MIO sponzorskih sredstev, katera so NAMENSKO porabljena. Žabari lahko dobijo 10MIO, pa vemo kam bo denar (v večini seveda državni), dejansko šel. Namensko v žepe takih in drugačnih mešetarjev. Ma Zaho premalo plačo? Ne nima.. 20k bruto je 10k neto, če imaš človeka zaposlenega. Če so se zmenli, da dela preko s.p., mu nakažeš 20k, pa dela naprej z denarjem kaj če. Nimaš pa nobenih dodatnih stroškov. Pa prosim, ne mi zaj bluzit, da če dobi na SP, bi se mu lahko majn dal. Vreden si, kolko te je nekdo pripravljen plačat, to pa je povezano s tvojo dodano vrednostjo. Strošek Zahota je v 10 letih 2,5MIO, nekdo naj preračuna, kolko je dejansko prinesel v blagajno, če spregledam da je najbolj zaslužen da še sploh obstajamo... Isto imam mnenje o Milaniču. Nima veze kaj si osebno mislim o njem, taktiki, izjavah. Ded nas je peljal v EL in LP. Tudi če ma isti plačo kot Zaho, si jo je več kot zaslužo. Enako velja za čisto vse ostale v klubu, vključno s čistilko pa hišnikom.
Bumb3rm4n

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 13 Jul 2017, 12:31

:up:
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a elwood » 13 Jul 2017, 14:38

Samo napisal/-a:

Ne, ni prav, da je tako.

Le zakaj? Če imajo to možnost naj jo izkoristijo. Mi smo pa toliko nesposobni z županom na čelu, da tega pač ne uspemo naredit. Pa bi lahko.
Uporabniški avatar
elwood

OdgovorNapisal/-a Samo » 13 Jul 2017, 14:44

elwood napisal/-a:
Samo napisal/-a:

Ne, ni prav, da je tako.

Le zakaj? Če imajo to možnost naj jo izkoristijo. Mi smo pa toliko nesposobni z županom na čelu, da tega pač ne uspemo naredit. Pa bi lahko.

Ni prav zato, ker gre za državne firme. In pijavke, ki se na njih mastijo. In nima to nobene veze s tržnim obnašanjem in pojavnostjo ter marketingom.
Samo

OdgovorNapisal/-a malipizdek » 13 Jul 2017, 14:47

elwood napisal/-a:
Samo napisal/-a:

Ne, ni prav, da je tako.

Zato pa je v državi tako kot je.
malipizdek

OdgovorNapisal/-a guano » 13 Jul 2017, 15:28

Razložite to malim pizdekom....za katere je vse to dogajanje zadnjih xindvajset let normalno, socasno so pa ljudje, ki na take svinjarije opozarjamo, vse samo ljudje ne....klasika....sindrom močvirniških nadljudi.
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a rebel » 13 Jul 2017, 16:30

guano napisal/-a:Razložite to malim pizdekom....za katere je vse to dogajanje zadnjih xindvajset let normalno, socasno so pa ljudje, ki na take svinjarije opozarjamo, vse samo ljudje ne....klasika....sindrom močvirniških nadljudi.

Na koncu izpade, da malipizdek ni mali pizdek. Kar je dobro.
“Fail to prepare, prepare to fail.” – Roy Keane
Uporabniški avatar
rebel

OdgovorNapisal/-a malipizdek » 13 Jul 2017, 16:36

guano napisal/-a:Razložite to malim pizdekom....za katere je vse to dogajanje zadnjih xindvajset let normalno, socasno so pa ljudje, ki na take svinjarije opozarjamo, vse samo ljudje ne....klasika....sindrom močvirniških nadljudi.

Jako opozarjanje. Preko foruma si naredil res dosti. Še enkrat ponavljam, si bil na protestih? Si bil takrat zraven, ko se je metalo kamne v parlament? Jaz sem bil. In še danes trdim, da smo naredili premalo. To kar pa ti tu serješ in "opozarjaš" pa je en navaden pičkin dim. Boš organiziral kaj? Boš prišel kam? Takrat ti bom stisnil roko in bova skupaj protestirala proti tem krivicam. Verjemi, tudi jaz jih imam čez glavo. Taki kot si ti, pa mi izpadete smešni pa bil štajerc, prekmurc, prlek ali žabar. Če sem bil na kaj ponosen, sem bil na to, da imamo štajerci držo in si upamo zaropotati (nazadnje je to bilo pri Kanglerju). Tvoje lajanje tu pa je...še vedno le lajanje. Saj veš tisto: pes, ki laja....

Veliko o tebi pove dejstvo, da imaš kar 7% vseh prispevkov. 1 uporabnik ima 7% prispevkov. Vsaka čast. Ali pa ne. Vsakemu svoje.
malipizdek

OdgovorNapisal/-a guano » 13 Jul 2017, 18:47

malipizdek napisal/-a:

Jako opozarjanje. Preko foruma si naredil res dosti. Še enkrat ponavljam, si bil na protestih? Si bil takrat zraven, ko se je metalo kamne v parlament? Jaz sem bil. In še danes trdim, da smo naredili premalo. To kar pa ti tu serješ in "opozarjaš" pa je en navaden pičkin dim. Boš organiziral kaj? Boš prišel kam? Takrat ti bom stisnil roko in bova skupaj protestirala proti tem krivicam. Verjemi, tudi jaz jih imam čez glavo. Taki kot si ti, pa mi izpadete smešni pa bil štajerc, prekmurc, prlek ali žabar. Če sem bil na kaj ponosen, sem bil na to, da imamo štajerci držo in si upamo zaropotati (nazadnje je to bilo pri Kanglerju). Tvoje lajanje tu pa je...še vedno le lajanje. Saj veš tisto: pes, ki laja....

Veliko o tebi pove dejstvo, da imaš kar 7% vseh prispevkov. 1 uporabnik ima 7% prispevkov. Vsaka čast. Ali pa ne. Vsakemu svoje.

v prvih vrstah od prvega protesta dalje, ko nas je blo samo petnajst....bil na vseh medijih..... pošprican s solzivcem ko prase od policije....komaj spizdil od znanih aretacij...bil tudi v bolnici....vložena tožba....ŠE KAJ MALI PIZDEK ??? MRŠ

ps. prispevke imam, ker je to v korist foruma in trženja le tega,...če bi malo razmišljal z glavo bi ti kapnilo zakaj je tako ;)
Uporabniški avatar
guano

OdgovorNapisal/-a TheseColorsDontRun » 13 Jul 2017, 20:31

guano napisal/-a:
malipizdek napisal/-a:

v prvih vrstah od prvega protesta dalje, ko nas je blo samo petnajst....bil na vseh medijih..... pošprican s solzivcem ko prase od policije....komaj spizdil od znanih aretacij...bil tudi v bolnici....vložena tožba....ŠE KAJ MALI PIZDEK ??? MRŠ

ps. prispevke imam, ker je to v korist foruma in trženja le tega,...če bi malo razmišljal z glavo bi ti kapnilo zakaj je tako ;)

:lol: :up:
Bla bi odlicna marketinska poteza, da bi forum sponzoriral nk maribor :D
Uporabniški avatar
TheseColorsDontRun

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Maribor 1960 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov