Poslovanje kluba

Re: Poslovanje kluba

OdgovorNapisal/-a 4emb » 04 Jul 2017, 20:12

vojvoda napisal/-a:
guano napisal/-a:
vojvoda napisal/-a:Glede strokovnega štaba, kdo za fiksno ve da ni tu not vključeno vse do u-7 ? ker ok pol začnem jz zele frko delat ker da mi bo en reko da milanič pokasira tolk pa njegovi minioni se mi zmeša .

Slika

Slika

Jaz sem si razlagal postavko št 1 kot celoten ustroj torejxod tajnic, sekretarjev, poslovnega direktorja , itd

Postavko št. 3 pa kot vse trenerje, pomocnike trenerjev od članske ekipe pa do pionirčkov

Nekak tak je ja?
Štajerska zvestoba, Viola do groba :maribor2:
Uporabniški avatar
4emb

OdgovorNapisal/-a mbfc » 04 Jul 2017, 23:03

Jaz tudi mislim da je tak, kot sem ze zgoraj napisal.

Razen ce obstaja postavka 'mladinska sola' ali kaj podobnega v porocilu.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Rahmanovič legenda » 04 Jul 2017, 23:09

Ultras_75bck napisal/-a:
Rahmanovič legenda napisal/-a:Ultras si dobro povzel, vendar malce vec optimizma ne bi skodilo.

Optimizem je vedno prisoten! Še ko grem na "hrvačko" na morje sem v našem svetem dresu (in seveda otroci).. moremo pa vedno paziti kaj se dogaja v našem klubu - kljub vsemu velja "en je klub, ena čast"! Realen pogled nikoli ne škodi.

Je pa tak, če v klubu tisti, ki skrbijo za to, ne uvidijo teh težav, mi praktični ne moremo nič (lahko se postavimo na trepalnice pa bo enako)..

Zato je važno, da to tekmo z Zrinjskim vzamemo resno tudi mi navijači in podpremo naše maksimalno mogoče. Če pa se zgodi tisto najhujše pa pričakujem odstope.

Tu se oba strinjava, malce smo postali ujetniki lastne mentalitete. Pragmatičen nogomet, ki ubija kreativnost, posledično ne prodaš igralcev, posledično imaš minus v blagajni. To je sedaj že drugo leto zapored. Ampak za Lukata se je našel denar, prav tak za Bosanca. Torej zadeva še ni tako alarmantna. Ker če bi bila, potem ne bi bilo vprašanje ali so mladi dovolj dobri za člane.
Rahmanovič legenda

OdgovorNapisal/-a Bumb3rm4n » 04 Jul 2017, 23:09

4emb napisal/-a:
vojvoda napisal/-a:
guano napisal/-a:
vojvoda napisal/-a:Glede strokovnega štaba, kdo za fiksno ve da ni tu not vključeno vse do u-7 ? ker ok pol začnem jz zele frko delat ker da mi bo en reko da milanič pokasira tolk pa njegovi minioni se mi zmeša .

Slika

Slika

Jaz sem si razlagal postavko št 1 kot celoten ustroj torejxod tajnic, sekretarjev, poslovnega direktorja , itd

Postavko št. 3 pa kot vse trenerje, pomocnike trenerjev od članske ekipe pa do pionirčkov

Nekak tak je ja?

Je ja. Nevem pa, zakaj je vedno treba iskat samo slabe lastnosti. Naj nekdo prvo vzame kalkulator, pa malo začne računat.

Povprečna mesečna bruto plača zaposlenega je v 2016 znašala 2.438 EUR oz. 1.534 EUR neto.

V stroške strokovnega štabo so všteti VSI trenerju, pomočniki, fizioterapevti, celotni ''operativni'' ustroj. Vključno z Milaničom, Zahotom, Pavlinom. Za zahota je bilo objavljeno, da prejema 20k mesečno če se ne motim, kar pomeni, da je za vse ostale na voljo dobrih 70.000€. če pogledam samo na našo spletno stran, je pod prvo ekipo 10 oseb, lani je bila še B ekipa, pa nekdo mora trenirati še vseh 12 mlajših selekcij. Če rečem da je izven prve ekipe še 10 ljudi na plačilu, pa vsak pokasira 1.500€ mesečno, ostane za prvo ekipo 55.000€. Darkec pomoje ene 15k pokasira, med preostalih 8 pa se porazdeli 40k. S tem da še tukaj manjka pavlin, pa del plače za Anteja...

V provizije so všteti tudi zneski katere prejme ob prestopu igralec. Ni to znesek, katerega prejme zgolj ''Ružnič''. KO igralec podpiše pogodbo, se določi plača in pa v večini primerov tudi odstotek, katerega bo prejel igralec ob prestopu naprej. Mi smo mali, kak češ igralca drugač zmotivirat da ne gre k staremu v močvaro, ko pa da mu prodaš, da bo ob ''normalni'' plači in pa najboljši izložbi za napredovanje, prejel še 30% od prodaje.

Pa predno začne kdo pluvat, da zagovarjam kogarkoli. Rad mam dejstva in cifre, razpizdi pa me, da nekateri berejo poročila, pa komentirajo bedarije. Rahmanovič legenda, daj prosim informacijo, iz katerega drugega proračuna so plače za strokovni štab mlajših selekcij. Proračun je samo 1, tega imaš v izkazih. Če si mislil da je prikazan v drugi postavki, mi jo prosim pokaži.

Za konec samo še to. Poslovanje je normalno, normalno za klub kot smo mi. To, da so ukinli B ekipo in zmanjšali plače, kaže na to, da se dela dolgoročno. Probali so, ni se izšlo, boljše da odrežeš roko ko pa da začne še kaj drugega gnit. Zmanjšali so plače igralcem. Denarja imamo še za cca. 3 take sezone kot so bile do sedaj oz. bi rekel prej 4, glede na zmanjšane stroške.

LP,
B
Bumb3rm4n

OdgovorNapisal/-a guano » 04 Jul 2017, 23:11

Bumb3rm4n napisal/-a:

Je ja. Nevem pa, zakaj je vedno treba iskat samo slabe lastnosti. Naj nekdo prvo vzame kalkulator, pa malo začne računat.

???? kje je kdo iskal slabe lastnosti ???? :shock: :shock: :shock:

Bumb3rm4n napisal/-a: Denarja imamo še za cca. 3 take sezone kot so bile do sedaj oz. bi rekel prej 4, glede na zmanjšane stroške.

si prepričan v to ? :shock:
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Rahmanovič legenda » 04 Jul 2017, 23:15

Prvo moštvo plus ekipa iz ozadja, torej računovodstvo in tajništvo itd znaša točno 16 ljudi. Lahko si sami preštejete. Torej podmladek ni zraven.
Rahmanovič legenda

OdgovorNapisal/-a Bumb3rm4n » 04 Jul 2017, 23:20

Rahmanovič legenda napisal/-a:Prvo moštvo plus ekipa iz ozadja, torej računovodstvo in tajništvo itd znaša točno 16 ljudi. Lahko si sami preštejete. Torej podmladek ni zraven.

Stroški dela so izključno ljudje, kateri so zaposleni direktno v klubu. Teh je 26 oz. obračunano po urah 25,39. Zaho, Darko, Ante... so vsi na s.p.. To pa imaš pod postavko storitve strokovnega kadra.

LP
B
Bumb3rm4n

OdgovorNapisal/-a Bumb3rm4n » 04 Jul 2017, 23:56

guano napisal/-a:
Bumb3rm4n napisal/-a:

???? kje je kdo iskal slabe lastnosti ???? :shock: :shock: :shock:

Bumb3rm4n napisal/-a: Denarja imamo še za cca. 3 take sezone kot so bile do sedaj oz. bi rekel prej 4, glede na zmanjšane stroške.

si prepričan v to ? :shock:

Slabe lastnosti sem mislil na jamranje, da so previsoke plače in podobno.

Glede denarja pa sem dokaj prepričan ja. Čist tak, 1,7MIO minusa letos, pa odšteješ stroške ukinitve B ekipe (rečeno 400k), pomoje je z vsemi povezanimi stroške dejanski strošek še višji, ni plače za Dareta, Nove, Santija, kar znese sigurno 300k letno, smo drugo leto na 800k - 900k minusa. V blagajni imamo 2,3MIO, pa nekaj še terjatev in stroškov, tak da smo na 3 MIO.

LP
B
Bumb3rm4n

OdgovorNapisal/-a Samo » 05 Jul 2017, 09:06

Rahmanovič legenda napisal/-a:Prvo moštvo plus ekipa iz ozadja, torej računovodstvo in tajništvo itd znaša točno 16 ljudi. Lahko si sami preštejete. Torej podmladek ni zraven.

Kaj ti spet nekaj glumiš? Od kod ti to? PR-ovec povedal?

Ločen poslovni subjekt Nogomenta šola NK Maribor je obstajal do sredine 2014, podatki na Ajpesu.

Po mojem vedenju je zdaj vse pod NK Maribor.

Mi pa ni jasno, kak jim je uspelo v 2016 naklofat višje stroške kot v 2015 (sploh pod postavko "storitve strokovnega kadra"). Pričakoval bi, da je velik del plač bil variabilno vezan na uvrstitev v skupinske dele evropskih pokalov, pa kot kaže ni tako. V zadnjih dveh letih smo imeli precej finančno močnih prestopov in če jim vključno s temi prestopi in prejetimi odškodninami dve leti zapored ni uspelo prihodkov spravit vsaj na raven odhodkov (oziroma obratno), potem je treba jasno in glasno rečt, da so zajeb... khm, zaspali. Ker sicer ne morejo prodajat neke kvazi finančne vzdržnosti.

Če kdo, pol jaz razumem, da je sistem rigiden in je potrebno nekaj časa, da se stroški prilagodijo (znižajo) glede na prihodke. Ampak jebemtiš, nam so stroški storitev iz 2015 na 2016 ZRASLI za debelih 35%. In tu ni prostora, da bi kdo s prstom kazal na kogarkoli oziroma iskal izgovore (stari grehi, pa to), ker je obstoječa struktura na vrhu NK MB že veliko let. In posledično je treba preprosto rečt: še ena taka (sezona v finančnem smislu), pa ste zreli za zamenjavo.

Ich habe fertig.
NI PREDAJE PIZDOMATERNO! :maribor2:
Samo

OdgovorNapisal/-a Rahmanovič legenda » 05 Jul 2017, 09:27

Bumb3rm4n napisal/-a:

Stroški dela so izključno ljudje, kateri so zaposleni direktno v klubu. Teh je 26 oz. obračunano po urah 25,39. Zaho, Darko, Ante... so vsi na s.p.. To pa imaš pod postavko storitve strokovnega kadra.

LP
B

Aja, hvala za obrazložitev.
Rahmanovič legenda

OdgovorNapisal/-a liki » 05 Jul 2017, 13:14

Mene pa to povečanje mase plač za nogometaše v letu 2016 v primerjavi z letom 2015 niti ne preseneča kaj dosti.

Samo poglejmo, kdo je prišel v lanskem koledarskem letu. V zimskem prestopnem roku sta prišla Novakovič in Defendi, zagotovo so njihove plače bile med najvišjimi v klubu. Bi si upal trditi, da so samo njuni letni plači bili višji od te razlike, ki jo predstavlja masa plač med leti 2015 in 2016. Potem smo poleti pripeljali še Vrhovca, ki je prav tako kot takrat aktualni reprezentant zagotovo padel v najvišji plačilni razred. In potem še malega Zahota, ki tudi ni prišel za minimalca oz. smo verjetno plačevali njegovo nizozemsko plačo, ker je prišel na posojo.

Če pa pogledamo na stran odhodov, pa je dejansko edini, ki je zapustil klub in je spadal v ta najvišji plačilni razred, Ibraimi, pa verjetno tudi Filipovič ni imel ravno nizke plače.

Poročilo za leto 2017 bo zagotovo prikazalo veliko znižanje stroškov iz te postavke...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a T1M3K » 05 Jul 2017, 13:28

Jaz vidim rešitev za poslovanje kluba v letečem in piru na stadionu :smoking: (B)
T1M3K

OdgovorNapisal/-a venti » 05 Jul 2017, 13:32

ne bo šlo timek, ker on pije samo sponzorskega od pivovarne laško... saj pa si videl kak se je razpizdil ko je zastonjskih zmanjkalo :mrgreen:
venti

OdgovorNapisal/-a diva » 05 Jul 2017, 13:45

venti napisal/-a:ne bo šlo timek, ker on pije samo sponzorskega od pivovarne laško... saj pa si videl kak se je razpizdil ko je zastonjskih zmanjkalo :mrgreen:

(SY) :lol: :lol: :lol: :lol: (B)
NK Maribor šampijon
Uporabniški avatar
diva

OdgovorNapisal/-a Samo » 05 Jul 2017, 13:46

Klinac, ko ti na vzhodu sonce v glavo šajna, švic po ritnem klancu teče... da ga vidim heroja, kak se NE BO po denarnco stegno, ko bo sosed poleg njega drugi vrček prazno.
Samo

OdgovorNapisal/-a ales100i » 05 Jul 2017, 13:47

Samo napisal/-a:

Kaj ti spet nekaj glumiš? Od kod ti to? PR-ovec povedal?

Ločen poslovni subjekt Nogomenta šola NK Maribor je obstajal do sredine 2014, podatki na Ajpesu.

Po mojem vedenju je zdaj vse pod NK Maribor.

Mi pa ni jasno, kak jim je uspelo v 2016 naklofat višje stroške kot v 2015 (sploh pod postavko "storitve strokovnega kadra"). Pričakoval bi, da je velik del plač bil variabilno vezan na uvrstitev v skupinske dele evropskih pokalov, pa kot kaže ni tako. V zadnjih dveh letih smo imeli precej finančno močnih prestopov in če jim vključno s temi prestopi in prejetimi odškodninami dve leti zapored ni uspelo prihodkov spravit vsaj na raven odhodkov (oziroma obratno), potem je treba jasno in glasno rečt, da so zajeb... khm, zaspali. Ker sicer ne morejo prodajat neke kvazi finančne vzdržnosti.

Če kdo, pol jaz razumem, da je sistem rigiden in je potrebno nekaj časa, da se stroški prilagodijo (znižajo) glede na prihodke. Ampak jebemtiš, nam so stroški storitev iz 2015 na 2016 ZRASLI za debelih 35%. In tu ni prostora, da bi kdo s prstom kazal na kogarkoli oziroma iskal izgovore (stari grehi, pa to), ker je obstoječa struktura na vrhu NK MB že veliko let. In posledično je treba preprosto rečt: še ena taka (sezona v finančnem smislu), pa ste zreli za zamenjavo.

Ich habe fertig.

Kar se tiče strokovnega kadra, se je strošek povečal, ker smo odpustili trenerja in mu po pogodbi nadaljevali z izplačili, ker se verjetno ni odpovedal pogodbi, zraven smo pa dodali novega trenerja. Od marca naprej smo tako plačevali kar 3 trenerje (v 2015 pa dva). In hvala bogu si je potem konec leta Jurčič našel novi klub in je za to, da je lahko tam podpisal pogodbo, z nami moral prekiniti in ni več obremenjeval proračuna. En drugi trener, ki je bil pred Jurčičem, pa je vlekel plačo do konca svoje pogodbe, do zadnjega evra in ni sprejel drugih služb. Baje, da zaradi tega, ker ponudbe iz Celja in podobnih niso bile na nivoju njegovih športnih ambicij. Zanimivo kako so se mu te ambicije zmanjšale prvi mesec po preteku pogodbe z nami in je odšel v 2. Ligo. Bi še kaj napisal na to temo in kaj to pove o človeku, predvsem o tem koliko mu pomeni ta klub, pa bom raje tiho. Ipak je on baje Ante težka Viola.

Stroški so se pa povečali v celoti za 35% predvsem zaradi provizij od prestopov. Če bi imeli enako prestopov kot leta 2015, bi bili tudi stroški približno enaki. Ok, malo večji, ker smo kot rečeno pripeljali tri kapitalce, Defendija, Novakoviča in Zahoviča in ker smo plačevali od marca naprej 3 trenerje.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 05 Jul 2017, 14:02

:lol: :lol: :lol: spet je letičeni na tapeti (B) (B)
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a venti » 05 Jul 2017, 14:13

sam si je kriv hahahahaha
venti

OdgovorNapisal/-a Leteči Golman » 05 Jul 2017, 15:14

Kot pošten človek, sem spil samo en in edini sponzorski pir :D , ostale sem si plačal :) (B)
Uporabniški avatar
Leteči Golman

OdgovorNapisal/-a hsge » 05 Jul 2017, 15:51

ja valda, če pa jih je zmanjkalo :mrgreen: :lol:
hsge

OdgovorNapisal/-a aLeen7 » 05 Jul 2017, 16:41

Da jih ni zmanjkalo pa bi "čuval" denarnico pa vse zastonj spil al? Sej vemo kak je, vsak bi tak naredo :mrgreen:
aLeen7

OdgovorNapisal/-a guano » 05 Jul 2017, 17:27

ales100i napisal/-a: En drugi trener, ki je bil pred Jurčičem, pa je vlekel plačo do konca svoje pogodbe, do zadnjega evra in ni sprejel drugih služb. Baje, da zaradi tega, ker ponudbe iz Celja in podobnih niso bile na nivoju njegovih športnih ambicij. Zanimivo kako so se mu te ambicije zmanjšale prvi mesec po preteku pogodbe z nami in je odšel v 2. Ligo. Bi še kaj napisal na to temo in kaj to pove o človeku, predvsem o tem koliko mu pomeni ta klub, pa bom raje tiho. Ipak je on baje Ante težka Viola.

pa saj ti je šefe lepo povedal, da obstajajo eni in obstajajo drugi...tako sta npr. hrvata vse samo človeka ne, prijatla pa mala bogova, tako smo ostali navijači gamat (ki nimamo pojma in klub samo uničujemo), viole pa bogovi (vredni 150 tisočakov letno), tako je ta forum za križat, oni stari pa za glorificirat (ukinjen je bil verjetno, ker so zadeve bile že na drugih inštitucijah)....skratka, enim očitno paše da je folk razdeljen....vas to spominja na kaj...deli in vladaj varianta ? :idea:

pač razmišljanje...kot vedno, pa verjetno tak nimam prav....ampak bluzim. (SY) :-E
Zadnjič spremenil guano, dne 05 Jul 2017, 18:15, skupaj popravljeno 1 krat.
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a dixi » 05 Jul 2017, 18:07

Lahko obracamo levo in desno. Place so prevelike in nevzdrzne za klub ki ima Fix prihodkov nekaj cez 2m eur. Treba se je prizemljit in nehat plavat v oblakih. Preplacani so vsi, od igralcev, do stroke, od cestilke do direktorja. Ban mora odigrati svojo vlogo. Igramo v ligi, kjer (brez mandaricece olimpije) ekipe trosijo tudi do 10 krat manj. Klub ne sme vec podpisovat taksnih zneskov. Ni sramotno ce se obnasa racuonalno in reces to je prevec ta nas, neumno je placevati taksne zneske, kjer ni nobene ekonomske osnove.
dixi

OdgovorNapisal/-a Damc » 05 Jul 2017, 18:26

dixi napisal/-a:Lahko obracamo levo in desno. Place so prevelike in nevzdrzne za klub ki ima Fix prihodkov nekaj cez 2m eur. Treba se je prizemljit in nehat plavat v oblakih. Preplacani so vsi, od igralcev, do stroke, od cestilke do direktorja. Ban mora odigrati svojo vlogo. Igramo v ligi, kjer (brez mandaricece olimpije) ekipe trosijo tudi do 10 krat manj. Klub ne sme vec podpisovat taksnih zneskov. Ni sramotno ce se obnasa racuonalno in reces to je prevec ta nas, neumno je placevati taksne zneske, kjer ni nobene ekonomske osnove.

Kako pa veš, da je čistilka preplačana?
"Do not abuse me with your different opinion!" - Caitlin Burley
Uporabniški avatar
Damc

OdgovorNapisal/-a Samo » 05 Jul 2017, 18:27

guano napisal/-a:
ales100i napisal/-a: En drugi trener, ki je bil pred Jurčičem, pa je vlekel plačo do konca svoje pogodbe, do zadnjega evra in ni sprejel drugih služb. Baje, da zaradi tega, ker ponudbe iz Celja in podobnih niso bile na nivoju njegovih športnih ambicij. Zanimivo kako so se mu te ambicije zmanjšale prvi mesec po preteku pogodbe z nami in je odšel v 2. Ligo. Bi še kaj napisal na to temo in kaj to pove o človeku, predvsem o tem koliko mu pomeni ta klub, pa bom raje tiho. Ipak je on baje Ante težka Viola.

pa saj ti je šefe lepo povedal, da obstajajo eni in obstajajo drugi...tako sta npr. hrvata vse samo človeka ne, prijatla pa mala bogova, tako smo ostali navijači gamat (ki nimamo pojma in klub samo uničujemo), viole pa bogovi (vredni 150 tisočakov letno), tako je ta forum za križat, oni stari pa za glorificirat (ukinjen je bil verjetno, ker so zadeve bile že na drugih inštitucijah)....skratka, enim očitno paše da je folk razdeljen....vas to spominja na kaj...deli in vladaj varianta ? :idea:

pač razmišljanje...kot vedno, pa verjetno tak nimam prav....ampak bluzim. (SY) :-E

Ti si živi vzor nekoga, ki želi delit, delat sranje in razdor. Kje je kdo govoril o gamad-i? Kje je kdo govoril, da so Viole bogovi? Kje je kdo rekel, da je forum za križat (in oni stari za glorificirat)?

Sereš. Sicer pa, kaj je novega?
Samo

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Maribor 1960 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost