Ljudski vrt!

Re: Ljudski vrt!

OdgovorNapisal/-a guano » 28 Jan 2018, 17:18

trstenjak napisal/-a:
t-h-o-r napisal/-a:
starasurovina napisal/-a:
rebel napisal/-a:Dokler se ne bodo zmenili, koliko bo kdo imel od prenove stare tribune, tako dolgo ne bo nič. Ker se očitno še niso zmenili pravi s pravimi.
Slovenija...

Žal je to najbrž glavni razlog za vse zaplete, ki so že bili in tiste, ki še bojo.... Smo v volilnem letu, župan pa nima absoutne večine v mestnem svetu. Posledično se bodo zajebavali do onemoglosti in ves čas bo nekaj "narobe" z projektom obnove. Ni ga politika v Mariboru, ki se ne bi žlel pripeti medalije za obnovo LV. Vsi si je pa seveda ne morejo, sploh si jo bodo težko tisti, ki so v opoziciji...... posledično sabotaža do konca. Potem bodo lahko očitali trenutni garnituri, da ni obnovila LV-ja in upali na zmago na volitvah....... nažalost je to vsa matematika.

ja, sabotaža je, ker ljudje iz prve ne podpirajo predloga, ki nima ideje, dokumentacije, potencialnih izvajalcev itd.
od projekta še p ne obstaja - edino v glavah županove ekipe

Prenova LV je bila samo zgodba, na kateri so po hitrem postopku prišli do sredstev za kampanijo za prihajajoče volitve. Zdaj sredstva so dobili, ostala je še samo ta nerodna zadeva imenovana LV. Na koncu bo nekdo kriv, navijači pa še vedno ne bomo skapirali, da so nas izkoristili za politične cilje.

malo si se izgubil...prenovo trenutno minira opozicija na čelu z novo ljudsko stranko (kangla) in auerjem...

zakaj ? ker oni ne bodo imeli nič točk od te prenove, vladajoči pa veliko, in zato potem miniranje za vsako ceno
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 28 Jan 2018, 17:32

guano napisal/-a:malo si se izgubil...prenovo trenutno minira opozicija na čelu z novo ljudsko stranko (kangla) in auerjem...

zakaj ? ker oni ne bodo imeli nič točk od te prenove, vladajoči pa veliko, in zato potem miniranje za vsako ceno

no ce sem cisto iskreno - sem jaz za to, da se obnovitev izvede tako kot treba. Meni je vseeno v katerem mandatu se naredi - nareto mora biti tako, da ne bomo cez 5 let jokali pa popravljali.
Vanquish

OdgovorNapisal/-a ivekoprivek » 28 Jan 2018, 17:50

Vanquish napisal/-a:
guano napisal/-a:malo si se izgubil...prenovo trenutno minira opozicija na čelu z novo ljudsko stranko (kangla) in auerjem...

no ce sem cisto iskreno - sem jaz za to, da se obnovitev izvede tako kot treba. Meni je vseeno v katerem mandatu se naredi - nareto mora biti tako, da ne bomo cez 5 let jokali pa popravljali.

To je pod Fištro in Pelkotom pomoje misija nemogoče, nevem kdaj sta kaj naredila tak ko treba. S tem ne povzdigujem nobene druge politične opcije, samo for s kitajci, letališčem, vinagom, eonom, pontonom na lentu, krizo na koroški in s tem da božični maribor izgleda vsako leto enako nezanimivo za turiste... sem se naveličal, zbirat "jeftine poene" na račun stadiona pa se mi zdi metanje peska v oči. Tudi če bo nareto, fiks ne bo nareto tako kot bi moralo bit.
ivekoprivek

OdgovorNapisal/-a trstenjak » 28 Jan 2018, 17:56

Če še ddv-ja ne znajo izračunati, potem ne rabiš nikogar, da bi te miniral. Na žalost.
Uporabniški avatar
trstenjak

OdgovorNapisal/-a starasurovina » 28 Jan 2018, 18:30

Ker je debata zaplavala v politične vode, dodajam pojasnilo, da ne zagovarjam nobene politične opcije in mi nobena ni bljiže ali dalje od srca, ker mi vsi presedajo.
Zaradi predpisov, ki urejajo javne finance, pa ne drži teorija o predvolinem denarju, ker sredstva, ki so s proračunu namenjena za LV ne moreš porabit za druge namene, če ne greš v rebalans proračuna. To pa lahko naredi le mestni svet.... kar pa bi bil totalen strel v koleno za tiste, ki so to predlagali...
O kvaiteti ali nekvaliteti predlagane obnove pa ne bom sodil, ker:
1. to lahko merodajno naredi le tisti, ki je/bo proučil dokumentacijo in jo je v stanju razumet ter ima strokovno znanje, da jo oceni (jaz je nisem prebral/videl in nimam tega znanja....)
2. ker lahko začneš pripravljat veliko večino projektne dokumentacije, šele, ko imaš za to zagotovljena sredstva v proračunu, kar pomeni, da večina dokumentacije najbrž še sploh ni pripravljena, ker od rebalansa proračuna še ni minilo dovolj časa.... če pa so jo pripravili pa so bili zelo hitri. To delajo strokovne službe na občini in zunanji izvajalci. Projektov ne prirpavljajo politiki!

Posledično vsa čast tistim, ki ste zadevo proučili in imate dovolj znanja, da lahko ocenite kvaliteto le-te. Ker sem res radoveden me pa zanima, kaj konkretno je z dukomentacijo narobe?
starasurovina

OdgovorNapisal/-a t-h-o-r » 28 Jan 2018, 18:39

starasurovina on fire :lol:

falil si stran, moraš iti na rts24, tam ste doma
Uporabniški avatar
t-h-o-r

OdgovorNapisal/-a starasurovina » 28 Jan 2018, 18:46

t-h-o-r napisal/-a:starasurovina on fire :lol:

falil si stran, moraš iti na rts24, tam ste doma

O hvala :lol: saj vidiš, da sicer ne pisarim kaj dosti, pa tudi v prihodnje ne bom.... malo me je zaneslo :blush:
starasurovina

OdgovorNapisal/-a venti » 22 Feb 2018, 11:54

NK Maribor
Še v sredo spomladanska, v četrtek že zimska idila… Bitka z naravo pred otvoritvijo sezone v Ljudskem vrtu.

Slika

Kako je z ogrevanjem igrišča? A če pada sneg to ne pomaga al kje je finta da imamo 10cm snega na terenu?
venti

OdgovorNapisal/-a Don » 22 Feb 2018, 11:56

venti napisal/-a:
NK Maribor
Še v sredo spomladanska, v četrtek že zimska idila… Bitka z naravo pred otvoritvijo sezone v Ljudskem vrtu.

Slika

Kako je z ogrevanjem igrišča? A če pada sneg to ne pomaga al kje je finta da imamo 10cm snega na terenu?

Segrevanje igrišča ti pomaga, da ne zamrzne samo. Ne more pa ti odtalit 15 cm snega.
Don

OdgovorNapisal/-a venti » 22 Feb 2018, 11:58

Sicer ne vem kako to deluje ampak predvidevam da na isti način kot talno gretje v stanovanju/hiši.
In če bi segreval travnato površino na 5 stopinj, potem sneg ne bi bil problem.

Dopuščam možnost, da se motim in ne gre tako enostavno =)
Zadnjič spremenil venti, dne 22 Feb 2018, 11:59, skupaj popravljeno 1 krat.
venti

OdgovorNapisal/-a liki » 22 Feb 2018, 11:58

venti napisal/-a:
NK Maribor

Slika

Ne vem če si ti prav predstavljaš to ogrevanje igrišča. To ni kot radiator, ki bi sproti topil sneg. Poanta tega ogrevanja je, da zemlja ne zamrzne.

Tako da bo za igranje v soboto prvo potrebno odkidati sneg, potem pa z ogrevanjem poskrbeti, da se tista spodnja plast ne zamrzne in da se deloma tudi odtopi.
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a venti » 22 Feb 2018, 12:00

venti napisal/-a:Dopuščam možnost, da se motim in ne gre tako enostavno =)

Ok liki, potem pozabimo moje pisanje. Ni bilo na mestu =)
venti

OdgovorNapisal/-a liki » 22 Feb 2018, 12:03

Gretje tako ali tako imajo vklopljeno, so se s tem pohvalili ob tistem včerajšnjem poročilu s treninga na glavnem igrišču.

Saj če bo recimo jutri nehalo snežiti in če bo volja, lahko v kombinaciji z ogrevanjem še vedno dovolj dobro pripravijo igrišče za sobotno tekmo.
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a Don » 22 Feb 2018, 12:28

liki napisal/-a:Gretje tako ali tako imajo vklopljeno, so se s tem pohvalili ob tistem včerajšnjem poročilu s treninga na glavnem igrišču.

Saj če bo recimo jutri nehalo snežiti in če bo volja, lahko v kombinaciji z ogrevanjem še vedno dovolj dobro pripravijo igrišče za sobotno tekmo.

Jutri naj bi vsaj do dopoldneva še snežilo... Tako, da tekma bo res najverjetneje odpadla, ker tudi če ga skidajo, bo to pustilo posledice na travi in vprašanje če je smiselno tvegat.

Ne vem sicer točno kakšno je stanje v Velenju in Krškem, ampak če tam ne pripravijo igrišča bo najverjetneje spet celi krog odpadel.
Don

OdgovorNapisal/-a Mraz » 22 Feb 2018, 12:42

Moje skromno mnenje je, da ni niti najmanjše možnosti za tekmo v soboto. Sneženje bo ponehalo tam v noči na soboto in tudi, če bi jim potem čez dan uspelo odstraniti sneg, bo podlaga katastrofalna.
Mraz

OdgovorNapisal/-a Don » 22 Feb 2018, 12:46

Mraz napisal/-a:Moje skromno mnenje je, da ni niti najmanjše možnosti za tekmo v soboto. Sneženje bo ponehalo tam v noči na soboto in tudi, če bi jim potem čez dan uspelo odstraniti sneg, bo podlaga katastrofalna.

Točno to. Trenutno najboljše, kar lahko v klubu storijo je, da izkoristijo veze v Kopru in ekipo peljejo na treninge na zelenici, ker glede na napoved bo vsaj do torka težko tu trenirat.
Don

OdgovorNapisal/-a redhot » 22 Feb 2018, 12:51

Verjetno bo jutri sporočeno, da odpade celoten krog. Zdaj še malo usklajujejo s tv-postajami. Pri takšni količini snega - in še bo padalo - ni variante, da ustrezno pripravijo igralne površine.
redhot

OdgovorNapisal/-a bozo14 » 22 Feb 2018, 15:18

Rezervni termin je zaenkrat da bodo vse tekme v nedeljo.
bozo14

OdgovorNapisal/-a engar » 22 Feb 2018, 16:03

Trening je trenutno na 50x50 m skidanem igrišču z umetno travo.
Priponke
trening.jpg
trening
trening.jpg (153.16 KiB) Videno 1989 krat
engar

OdgovorNapisal/-a liki » 22 Feb 2018, 23:39

Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a liki » 10 Maj 2018, 23:33

Ni noben niti prav skapiral, da je danes točno deset let od otvoritvene tekme na prenovljenem Ljudskem Vrtu proti Nafti...
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 11 Maj 2018, 02:42

Smo, smo....1 tekma... nafta... zmaga... 3-1 itd.
Nič bat liki (B) :smoking:
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a MaKaaY » 11 Maj 2018, 08:59

Tisti gol Pavlovića je bil meni eden najlepših, če ne najlepši gol v LV, ki sem jih videl v živo. :up:
Uporabniški avatar
MaKaaY

OdgovorNapisal/-a 4emb » 11 Maj 2018, 09:16

MaKaaY napisal/-a:Tisti gol Pavlovića je bil meni eden najlepših, če ne najlepši gol v LV, ki sem jih videl v živo. :up:

Pa vsi goli tisto tekmo so bili ok.
Štajerska zvestoba, Viola do groba :maribor2:
Uporabniški avatar
4emb

OdgovorNapisal/-a Ihaha » 11 Maj 2018, 09:39

MaKaaY napisal/-a:Tisti gol Pavlovića je bil meni eden najlepših, če ne najlepši gol v LV, ki sem jih videl v živo. :up:

če se že menimo o najlepših golih v živo...
Kek proti Olimpiji za 4-4.
Škarjice mislim da Galiča, nevem proti komu...
Akcija proti Lyonu za 2-0...
Ibraimi vs Celje
Mendy vs Celje...
Ilicic proti Hibsom oba...
Zadnjič spremenil Ihaha, dne 11 Maj 2018, 09:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Ihaha

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Maribor 1960 

Kdo je na strani

Po forumu brska: otorepec in 8 gostov