NK Maribor

NK Maribor

OdgovorNapisal/-a nosferatu » 31 Mar 2014, 21:18

Temo odpiram, kot neko splošno debato o klubu, pač vse kar ne spada v druge teme.

Sam trenutno situacijo na igrišču vidim tako, da prihaja do težav v slovenski ligi ker je za zmage tukaj potrebna ideja.

V evropi taktično ni kaj dosti za razmišljat, saj je velika večina ekip močnejših od nas in tam je vse kar je od taktike potrebno to, da se organizirano brani in uspešno izvede kaka kontra. Mogoče še malo naštudirat standardne situacije in to je to. Vsekakor je tudi za to potrebna analiza ampak ni pa potrebe po, recimo temu, domišliji.

V slovenski ligi je drugače, tukaj se druge ekipe bunkerirajo in upajo na neko kontro. Jaz mislim, da v našem strokovnem štabu ni človeka, ki bi imel dovolj znanja taktično uničit nasprotnika, ki ne dela drugega kot se organizirano brani. V tem pač naš ŠD preko svojih satelitov pač ne zna. Čeprav je izvrsten športni direktor. Je pa to znal bivši Ante, in to več kot dobro, škoda da se ni to bolje izkoristilo.

Mi smo prebrana ekipa, že vsa leta igramo enako in nasprotniku ni težko prečitati kako se bomo postavili in dovolj ekip je že uspešno prebralo našo taktiko, da tudi v prihodnosti ostalim to ne bo težko.

Kar pa me letos skrbi pa je to, da smo do sedaj v pomlad vstopali z 15 pik prednosti letos pa tega ni in če bomo dalje igrali tako brezidejno kot sedaj naslova ne bo. Kar bo vsekakor največja senzacija slovenskega nogometa.

Pa še to, v naslednji sezoni bodo nasprotniki še močnejši in še konstantnejši in bo na način ki ga furamo zdaj, še težje.

Se pa bojim, da bo trenutna garnitura, oz. alfa in omega, pod nekim bednim izgovorom lepo (kalimerovsko) spakiral(a) ob prvi neosvojitvi naslova in takrat bo šla pot po likijevi napovedi ...
nosferatu

Re: NK Maribor

OdgovorNapisal/-a guano » 31 Mar 2014, 21:38

bunker se razbija s širjenjem igre in z udarci o daleč....torej hitri prodori po bokih in dobri centeršuti v kazenskega in pokanje iz 25 metrov po golu, če pri slednjem imamo kar nekaj igralcev, ki znajo in zmorejo dobro pokat po golu iz takih razdalje, smo pri bokih tanki...saj so predložki naših bočnih vse prej kot navarni...namreč balončki ki letijo v kazenskega s hitrostjo pijanega polža, so nevarni za gol približno isto kot enajsterica vogrinčeve dane...

to je vsa modrost.
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Don » 31 Mar 2014, 21:49

nosferatu napisal/-a:Temo odpiram, kot neko splošno debato o klubu, pač vse kar ne spada v druge teme.

Sam trenutno situacijo na igrišču vidim tako, da prihaja do težav v slovenski ligi ker je za zmage tukaj potrebna ideja.

V evropi taktično ni kaj dosti za razmišljat, saj je velika večina ekip močnejših od nas in tam je vse kar je od taktike potrebno to, da se organizirano brani in uspešno izvede kaka kontra. Mogoče še malo naštudirat standardne situacije in to je to. Vsekakor je tudi za to potrebna analiza ampak ni pa potrebe po, recimo temu, domišliji.

V slovenski ligi je drugače, tukaj se druge ekipe bunkerirajo in upajo na neko kontro. Jaz mislim, da v našem strokovnem štabu ni človeka, ki bi imel dovolj znanja taktično uničit nasprotnika, ki ne dela drugega kot se organizirano brani. V tem pač naš ŠD preko svojih satelitov pač ne zna. Čeprav je izvrsten športni direktor. Je pa to znal bivši Ante, in to več kot dobro, škoda da se ni to bolje izkoristilo.

Mi smo prebrana ekipa, že vsa leta igramo enako in nasprotniku ni težko prečitati kako se bomo postavili in dovolj ekip je že uspešno prebralo našo taktiko, da tudi v prihodnosti ostalim to ne bo težko.

Kar pa me letos skrbi pa je to, da smo do sedaj v pomlad vstopali z 15 pik prednosti letos pa tega ni in če bomo dalje igrali tako brezidejno kot sedaj naslova ne bo. Kar bo vsekakor največja senzacija slovenskega nogometa.

Pa še to, v naslednji sezoni bodo nasprotniki še močnejši in še konstantnejši in bo na način ki ga furamo zdaj, še težje.

Se pa bojim, da bo trenutna garnitura, oz. alfa in omega, pod nekim bednim izgovorom lepo (kalimerovsko) spakiral(a) ob prvi neosvojitvi naslova in takrat bo šla pot po likijevi napovedi ...

Lepo napisano. Za mene je v tem sistemu težava tudi, da ni hitrega prenosa žoge, saj se Tavares ponavadi vrača in hoče organizirat napad v zadnjem času pa ne vidi več soigralcev tako, da mislim da imamo tukaj rezerve, ko bo postavil rekord bo bolj gledal okoli.
Drugo pa je itak to, da smo prebrana knjiga in točno vsak ve kako bomo igrali, pod Milaničem smo vedeli še menjave in prav zato je Anteju uspel takšen niz, saj noben ni vedel kako bomo tokrat stali in kdo bo sploh na igrišču, s tem nam je fajn razširil kader, ker dvomim, da bi v nadaljevanju sezone Črnic dobil šanso, če se ne bi na začetku izkazal (pod Milaničem si upam trdit, da bi bil menjava v slovenski ligi še).
Kot nazadnje pa je velika težava, da so bili igralci navajeni na nek red in ko je prišel nov trener so prišle nove zadolžitve in nove naloge. To je marsikoga zmotilo in se je odzval tako ali drugače, potem pa se je zgodilo da je dobila slačilnica moč (takrat je bik to edini možen izhod) za moje pojme bi morali rešit tole drugače ne pa tako, da bo sedaj ekipa funkcionirala samo v enem okvirju, ki štima v Evropi samo v Sloveniji se situacija obrne in smo mi tisti, ki napadamo ter drugi čakajo na napake in mi se v tem sistemu ne moremo tako postavit. Upam, da bo sedaj Cvijo prišel v prvo postavo na centralno pozicijo in bo boljše vse skupaj zgledalo.

Glede zadnjega pa se je treba zavedat, da noben ni večen in res bomo morda padli malo vendar se bomo pobrali, ker temelji so.
Don

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 31 Mar 2014, 21:54

guano napisal/-a:bunker se razbija s širjenjem igre in z udarci o daleč....torej hitri prodori po bokih in dobri centeršuti v kazenskega in pokanje iz 25 metrov po golu, če pri slednjem imamo kar nekaj igralcev, ki znajo in zmorejo dobro pokat po golu iz takih razdalje, smo pri bokih tanki...saj so predložki naših bočnih vse prej kot navarni...namreč balončki ki letijo v kazenskega s hitrostjo pijanega polža, so nevarni za gol približno isto kot enajsterica vogrinčeve dane...

to je vsa modrost.

:up:

točno to... dober center zna dat samo Viler, ta je pa v drugih segmentih igre slab... kaj slab jaz bi rekel temu len.
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a romeno » 31 Mar 2014, 22:27

fixcar1 napisal/-a:
guano napisal/-a:bunker se razbija s širjenjem igre in z udarci o daleč....torej hitri prodori po bokih in dobri centeršuti v kazenskega in pokanje iz 25 metrov po golu, če pri slednjem imamo kar nekaj igralcev, ki znajo in zmorejo dobro pokat po golu iz takih razdalje, smo pri bokih tanki...saj so predložki naših bočnih vse prej kot navarni...namreč balončki ki letijo v kazenskega s hitrostjo pijanega polža, so nevarni za gol približno isto kot enajsterica vogrinčeve dane...

to je vsa modrost.

:up:

točno to... dober center zna dat samo Viler, ta je pa v drugih segmentih igre slab... kaj slab jaz bi rekel temu len.

Ne vem če ste opazili, ampak proti Celju je ogromno igralcev izvajalo kote. Bohar, Milec, Vršič, ... pa še verjetno Mezga ko je bil v igri. Toliko o konceptu igre.
Tudi MI smo Maribor!
Uporabniški avatar
romeno

OdgovorNapisal/-a Fantastic » 31 Mar 2014, 22:39

Isto je Barca. Drkanje žoge do onemoglosti in so prečitani...pa vseeno žanjejo naslove, kot mi. Poudarek, žanjeMO naslove.

Pač proti nam nasprotnik igra svojo "evropsko" tekmo, nam pa je zgolj ena v nizu. Oni praviloma naslednje tekme pušijo, mi pa na dolgi rok zmagujemo. Vem da se ponavljam, ampak začnite cenit naše prvenstvo. Ni tak lahko, kot ga želite nekateri narediti. Več poudarka v medijih (pozitivnega!), več gledalcev in imeli bi prav spodobno ligo.
Uporabniški avatar
Fantastic

OdgovorNapisal/-a matejger » 31 Mar 2014, 22:51

Fantastic napisal/-a:Isto je Barca. Drkanje žoge do onemoglosti in so prečitani...pa vseeno žanjejo naslove, kot mi. Poudarek, žanjeMO naslove.

Pač proti nam nasprotnik igra svojo "evropsko" tekmo, nam pa je zgolj ena v nizu. Oni praviloma naslednje tekme pušijo, mi pa na dolgi rok zmagujemo. Vem da se ponavljam, ampak začnite cenit naše prvenstvo. Ni tak lahko, kot ga želite nekateri narediti. Več poudarka v medijih (pozitivnega!), več gledalcev in imeli bi prav spodobno ligo.

Ko bo poleg nas še kakšen klub v EU pokalih potem pa lahko govorimo o močni ligi!
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a Fantastic » 01 Apr 2014, 09:01

E, tu je pa ravno problem. Ke podcenjujemo ligo, drugi klubi v evropi nimajo jajc! Če bi imeli za sabo gledalce, bi bila povsem druga zgodba!
Uporabniški avatar
Fantastic

OdgovorNapisal/-a guano » 01 Apr 2014, 09:15

Fantastic napisal/-a:E, tu je pa ravno problem. Ke podcenjujemo ligo, drugi klubi v evropi nimajo jajc! Če bi imeli za sabo gledalce, bi bila povsem druga zgodba!

Fantastic, to da je liga slaba se meri v različnih vatlih...ne samo v kvaliteti moštev, čeprav tudi tukaj težko pritrdim, namreč večina ekip naše lige je dokaj povprečne kakovosti, tukaj odstopa daleč pred vsemi naš klub, (in zato nas toliko bolj jezi, ko gledamo te blede predstave), potem je tukaj gorica s svojo italijansko falango, morda še rudar, kjer se vidi dobro načtrovano delo...po pogojno koper, ker osebno mislim, da imajo oni več sreče kot kvalitete, njihova igra je najslabša in najbolj neprivlačna v celi ligi....in tukaj se konča. In tudi te naštete ekipe, razen našega kluba, v evropi niso sposobne narediti čisto nič, ...vsaj do sedaj je bilo tako, za naprej bomo videli.

Kar sem želel povdariti je, da se kvaliteta lige meri tudi s finančnimi vložki, obiskom, sponzorji, populariziranju (mediji), debati, infrastrukturi (ki se je v zadnjih letih res malo izboljšala) in tukaj smo res v k...u napram ostalim evropskim ligam.
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a dixi » 01 Apr 2014, 21:42

[b][b][/b][/b]Jaz pa mislim, da mi precenjujemo kvaliteto naših igralcev. Dejansko nimamo takšne kvalitete, kot vsi mislimo in se govori. Nekaj je tu prispeval tudi ZZ, ki je naše igralce hvalil preko vseh mej razuma, ampak dobro to je del te njegove folklore.
Povejte kdo v našem moštvu je ekstra kvaliteta ? Ni je. Recimo da trenutno po kvaliteti izstopa Vršič. Potencial da razvijejo neke inostranske kariere imajo Mendy, Milec in Bohar. Za temi tremi bi mogoče potencialno dodal še Filipoviča in Rajčeviča. Za ostale jaz mislim, da jim bo NK MB kar vrhunec v karieri. Mejač, Viler, Mertelj, Cvijo, Tavares, Fajič, Arghus... To bo vse ostalo v Mb.

Poglejmo zadnji poletni prestopni rok. Mendy in Bohar kot prišleka takoj prevzameta glavne vloge v ekipi. Kako je to možno, če pa imamo mi vseskozi najboljše igralce. Izgubljeni Mendy in obobužani Bohar si takoj izborita mesto v prvi ekipi.

Mi smo imeli ekstra kvaliteto v Iličiču, kasneje pa več ne. Realno mi tudi v celotnem Zahotovem obdobju nismo naredili niti enega reprezentanta. Dobro, tu je več razlogov, ampak v 6 letnem Zahotovem obdobju, mi reprezentata nismo naredili. Najbližje temu zdaj je Milec, jaz upam da mu bo uspelo, fant si to zasluži. Po drugi strani pa Katanec kliče Mertlja v takšnem stanju, da mi res nič več ni jasno. Če je on najbolje kar lahko Mb ponudi naši repki, potem Marija pomagaj.

Medtem ko mi nismo, pa so ostali klubi le dali nekaj reprezentatov. Bezjak, Oblak, Kurtič...to definitivno so igralci, ki res imajo kvaliteto v sebi. Tudi vsi naši igralci, ki so odšli v tujino, se niso ravno proslavili, prej obratno.

Da zaključim. Naša moč je v kolektivu, ekstra kvalitete da bi odstopali pa nimamo. Preveč smo tudi razvajeni in podcenjujemo ostala moštva. Celjani so recimo na zadnji tekmi ( manjkali so jim štirje igralci iz prve ekipe) pokazali nekaj fenomenalnih igralcev, ki imajo velik potencial. Naprimer naš igralec Plut v tej ekipi sploh ne more priti zraven. Dobro tu so lahko kakšne mučke, ampak če bi odstopal in zabijal, bi definitivno igral. Kako naj on igra potem v Mb, če v Celju komaj pride med 18. Zato se pa marsikateri od naših bojijo posoje ( Trajkovski ), ker se lahko takoj izgubi v sivini ( Reš
dixi

OdgovorNapisal/-a romeno » 01 Apr 2014, 21:50

Mertelj je super reprezentant. Za na klop seveda. Sicer pa smo imeli veliko reprezentantov. Jasmin, Rajče, Viler, Cvijo, Željko, Milec ... potencial je zakaj pa so po tem padli, ko so postali reprezentanti pa je druga zgodba. To je vprašanje za stroko in ne igralce.
Tudi MI smo Maribor!
Uporabniški avatar
romeno

OdgovorNapisal/-a Ales-MB » 01 Apr 2014, 21:59

dixi napisal/-a:[b][b][/b][/b]
Da zaključim. Naša moč je v kolektivu, ekstra kvalitete da bi odstopali pa nimamo. Preveč smo tudi razvajeni in podcenjujemo ostala moštva. Celjani so recimo na zadnji tekmi ( manjkali so jim štirje igralci iz prve ekipe) pokazali nekaj fenomenalnih igralcev, ki imajo velik potencial. Naprimer naš igralec Plut v tej ekipi sploh ne more priti zraven. Dobro tu so lahko kakšne mučke, ampak če bi odstopal in zabijal, bi definitivno igral. Kako naj on igra potem v Mb, če v Celju komaj pride med 18. Zato se pa marsikateri od naših bojijo posoje ( Trajkovski ), ker se lahko takoj izgubi v sivini ( Reš

Verjetno si mislil Ploja. Sicer pa sem že po fiasku z menjavo trenerja povedal da Maribor nujno potrebuje nove obraze na igrišču, ker je motivacija nekaterim padla do točke, kjer nima več smisla. Potem pa je prišel veliki uspeh, se je vse skupaj pozabilo, sedaj pa smo spet na tisti točki. Jaz upam da bomo že v naslednji sezoni videli več Črnica, Hotiča, Stojanoviča pa še koga iz mlajše garde.
Uporabniški avatar
Ales-MB

OdgovorNapisal/-a dixi » 01 Apr 2014, 22:11

romeno napisal/-a:Mertelj je super reprezentant. Za na klop seveda. Sicer pa smo imeli veliko reprezentantov. Jasmin, Rajče, Viler, Cvijo, Željko, Milec ... potencial je zakaj pa so po tem padli, ko so postali reprezentanti pa je druga zgodba. To je vprašanje za stroko in ne igralce.

Nihče ni bil niti blizu prvi postavi, niti se ni noben proslavil in pustil pečata tam v repki ( nekaj je igral Berič in Mertelj, ampak to je bilo vse neresno ), pod Katancem prav tako ne bo nobenega blizu, Milec najbližje.
dixi

OdgovorNapisal/-a dixi » 01 Apr 2014, 22:12

Ales-MB napisal/-a:
dixi napisal/-a:[b][b][/b][/b]

Verjetno si mislil Ploja. Sicer pa sem že po fiasku z menjavo trenerja povedal da Maribor nujno potrebuje nove obraze na igrišču, ker je motivacija nekaterim padla do točke, kjer nima več smisla. Potem pa je prišel veliki uspeh, se je vse skupaj pozabilo, sedaj pa smo spet na tisti točki. Jaz upam da bomo že v naslednji sezoni videli več Črnica, Hotiča, Stojanoviča pa še koga iz mlajše garde.

Ploja seveda. Moja greška.
dixi

OdgovorNapisal/-a romeno » 03 Apr 2014, 00:11

Dejstvo je, da je trenutna igra posledica nemotiviranosti. Zanimive so mi trditve, da ... če bi imel jaz dobil plačo tolko pa tolko bi bil motiviran za delo, sedaj pa ko dobim tolko pa tolko pa se mi ne da. Ampak problem je v tem, da človek si bo vedno našel nek izgovor, da ne bo dal od sebe maksimuma. Naši igralci dobijo lepe plače in že nekaj let se dogaja, da v jesenskem delu rušimo vse pred sabo, v spomladanskem pa nas ni nikjer. V jesenskem delu je tu evropa in zavzetost na treningu se potem pozna tudi na ligaških tekmah, v spomladanske delu pa je vedno motivacija na psu. Letos je razlika edino v tem, da manjka nekaj točk iz jesenskega dela, ker se je rušilo trenerja. Edina rešitev tega bi bila, da bi bili igralci plačani po učinku. 20% pri znesku v pogodbi je stalen, ostalo pa je odvisno od osvojenih točk. Ker na koncu je vse odvisno od igre. Ob dobrih predstavah bi bilo več gledalcev, samozavest igralcev bi bila višja in skavti bi imeli kaj za videt. S trenutno igro pa smo bolj antireklama kot reklama za nogomet.
Tudi MI smo Maribor!
Uporabniški avatar
romeno

OdgovorNapisal/-a meho7 » 03 Apr 2014, 13:18

Kdo bi podpisal tako pogodbo?
meho7

OdgovorNapisal/-a romeno » 03 Apr 2014, 21:50

Motiviran igralec. Sedaj imam občutek, da ima okostje ekipe, ki je skupaj že kar nekaj sezon občutek, da se ne rabi nikomur dokazovati. Seveda bi moral biti znesek na pogodbi višji kot je sedaj ob polnem izkupičku.
Tudi MI smo Maribor!
Uporabniški avatar
romeno

OdgovorNapisal/-a dixi » 03 Apr 2014, 22:25

romeno napisal/-a:Motiviran igralec. Sedaj imam občutek, da ima okostje ekipe, ki je skupaj že kar nekaj sezon občutek, da se ne rabi nikomur dokazovati. Seveda bi moral biti znesek na pogodbi višji kot je sedaj ob polnem izkupičku.

In kdo bo to plačal? Že tako so plače zdaj na zgornjem robu vzdržnosti. Ker ko enkrat ne bo Evrope, tega sistema več ne moreš financirati. Plače za našo ligo 10.000 evrov in več so pa neumnost.
dixi

OdgovorNapisal/-a agerg » 10 Apr 2014, 22:01

Ne vem sicer koliko to spada v to temo, ampak navijači Maribora smo večinoma tudi navijači slovenske reprezentance in menim da bi se le ta tudi zaslužila mesto na tem forumu. Po mojem mnenju bi bilo ok vključit tudi temo Evropski nogomet in mogoče tudi poletni prestopni rok, saj se bodo po mojem mnenju kar hitro že začele špekulacije o tem, kdo bo prišel v naš klub ter kdo odšel. Menim, da bi to prispevalo k še večji širitvi tega foruma. Pač v vednost odgovornim, vsekakor pa ne kritika.
Uporabniški avatar
agerg

OdgovorNapisal/-a agerg » 10 Apr 2014, 22:07

Aja sem sem sedaj po ponovnem ogledu ugotovil da vse to že obstaja. Se opravičujem za svojo površnost :)
Uporabniški avatar
agerg

OdgovorNapisal/-a fixcar1 » 10 Apr 2014, 22:11

agerg napisal/-a:Aja sem sem sedaj po ponovnem ogledu ugotovil da vse to že obstaja. Se opravičujem za svojo površnost :)

Drugače pa temo odpreš lahko tudi ti... jaz sem jih kar nekaj pa so vse ostale... :D
MI SMO MARIBOR !!
Uporabniški avatar
fixcar1

Kraj: šterntal

OdgovorNapisal/-a Damc » 11 Apr 2014, 00:46

"Do not abuse me with your different opinion!" - Caitlin Burley
Uporabniški avatar
Damc

OdgovorNapisal/-a agerg » 11 Apr 2014, 20:55

fixcar1 napisal/-a:
agerg napisal/-a:Aja sem sem sedaj po ponovnem ogledu ugotovil da vse to že obstaja. Se opravičujem za svojo površnost :)

Drugače pa temo odpreš lahko tudi ti... jaz sem jih kar nekaj pa so vse ostale... :D

Hvala za informacije :)
Uporabniški avatar
agerg

OdgovorNapisal/-a mandl » 25 Apr 2014, 23:17

mandl

OdgovorNapisal/-a Damc » 26 Apr 2014, 12:41

mandl napisal/-a:najboljše da dam sem, ker je torta res vredna objave:

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/q73/s720x720/10247219_761259907238209_5526143866043895469_n.jpg

avtor(ica) slike: N. V.

Slika

:up: :up:
"Do not abuse me with your different opinion!" - Caitlin Burley
Uporabniški avatar
Damc

Naslednja

Vrni se na Maribor 1960 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost