5. Krog LP, Spartak M - Maribor, 21.11.17 ob 18:00

Re: 5. Krog LP, Spartak M - Maribor, 21.11.17 ob 18:00

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 22 Nov 2017, 15:39

Se zaj sn jezn na vse, ker jih nismo 0:7 nagajbali
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

OdgovorNapisal/-a semnovi » 22 Nov 2017, 15:57

PsYChoSLO napisal/-a:Se zaj sn jezn na vse, ker jih nismo 0:7 nagajbali

pošteno :up:
semnovi

OdgovorNapisal/-a MB-M » 22 Nov 2017, 16:06

Bil sem na semniraju, kjer je bilo govora o pristopu do podrejenih in nadrejenih in takrat nam je bila predstavljena tudi primerjava z otroci.
Kaj naredi starš, ko pride otrok domov in pove, da je pisal matematiko 3?
Opcija 1. Starš ga prične obdelovat, zakaj samo tri, če bi lahko bilo 5. Pa če bi se več učil, bla,bla,bla In otrok mu razloži, da točno ve, kje je naredil nekaj narobe in zakaj je sedaj 3, pa starš nadaljuje, samo če bi, bla,bla,bla In rezultat je slaba volja otroka in tebe in otrok v veliko primerov izgubi voljo do učenja.
Opcija 2. (svetovana, da se tako naredi) Otroku čestitaš in mu poveš, da si pozitivno presenečen, da je dobil toliko, saj sam od njega ne pričakuješ več in da je to pač realna slika in da si zelo zadovoljen. Otrok se s tem ne strinja. Odkrito pove, da ve več, da je to posledica njegove napake in da bo naslednjič to dokazal in v večini primerov vloži še več časa v učenje, da bo dokazal, da je sposoben več.
Če je kdo razumel, super, če pa ne, pa gremo dalje kritizirat.
MB-M

OdgovorNapisal/-a Ales-MB » 22 Nov 2017, 16:08

Tudi jaz ne razumem razočaranj pa očitanja brezjajčnosti ali slabe taktike. Dobili smo točko, za katero bi pred tekmo verjetno marsikdo podpisal, sedaj pa vsi selektorji. Vrnili smo se iz izgubljenega položaja, pa ne zaradi Hotiča ali pa koga drugega, ampak zato ker je ekipa verjela v sebe da lahko. Imeli smo tudi več priložnosti od Spartaka, torej je tudi taka ''brezjajčna'' taktika delovala. Namesto da bi še veselili, eni iščejo 101 način kako jamrat kaj bi če bi...

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
Ales-MB

OdgovorNapisal/-a MB-M » 22 Nov 2017, 16:19

Takšna debata pa se dogaja izključno zaradi tega, ker ni nič dokazljivega in vsak lahko pametuje po mili volji, kaj bi bilo, če...
To je stalna praksa ljudi, ki konkretno ne naredijo nič, vedno pa vedo, seveda po nekem dogodku, kaj bi bilo potrebno narediti drugače.
MB-M

OdgovorNapisal/-a semnovi » 22 Nov 2017, 16:21

MB-M napisal/-a:Takšna debata pa se dogaja izključno zaradi tega, ker ni nič dokazljivega in vsak lahko pametuje po mili volji, kaj bi bilo, če...
To je stalna praksa ljudi, ki konkretno ne naredijo nič, vedno pa vedo, seveda po nekem dogodku, kaj bi bilo potrebno narediti drugače.

:up: ....večkrat prebrat..prečitat...ali še kako drugače narejeno...večkrat
semnovi

OdgovorNapisal/-a jezdec666 » 22 Nov 2017, 16:35

baresi napisal/-a:V tem je glih fora. Rusi so bili zreli za poraz zaradi NAS, ne zaradi NJIH! Da smo mi enakovredno igrali proti taki ekipi, je samo po sebi NORO!

Drži, že dejstvo da se lahko enakovredno kosamo s 5 ali 10x dražjo ekipo je neskončno vznemirljivo, tekma se včasih posreči, včasih pa tudi ne in podobno se dogaja tudi največjim ekipam. Vemo tudi, kakšen slog igre nam ne ustreza in kje so še naše rezerve. Del fantov tudi nima evropskih izkušenj in kje jih bodo pridobili, če ne z igranjem, pa magari v ligi prvakov. Da takole vidijo, da so lahko kos takim nogometnim velikanom s katerimi igrajo jih bo upam tudi motiviralo za nadaljnje trdo delo in le tako bodo prišli tudi rezultati, tako na klubski ravni kot na osebni. Seveda je potrebno nadgraditi tudi organizacijo in stroko v NK MB da bomo tudi dolgoročno še napredovali. Če pa pogledamo nazaj, pa vidimo da rastemo, kar gre v veliki meri zasluga zahotu, ki je prinesel izkušnje in miselnost iz velikih evropskih klubov.

Tudi zadnja evropska tekma v tej sezoni upam da bo minila v borbenem vzdušju in (rezultat sicer ni v prvem planu), ter da bomo prikazali najboljšo igro v tej sezoni ter mogoče odnesli kakšno točko. Upam tudi na nov navijaški presežek. To sezono bomo po mojem z lahkoto prvaki doma, kar pomeni da se bo lahko gradila tudi že ekipa za naslednjo evropsko sezono.
jezdec666

OdgovorNapisal/-a Rahmanovič legenda » 22 Nov 2017, 17:12

Sej, hvala bogu igralci in stroka niso najbolj zadovoljni z rezultati iz obeh tekem. Tako kot nekaterim ostalim, se jim zdi skoda, da nismo zmagali. In hvala bogu da tako razmisljajo, kljub temu da so letos naredili neverjetno veliko.
Rahmanovič legenda

OdgovorNapisal/-a bani » 22 Nov 2017, 17:15

Rahmanovič legenda napisal/-a:saj, hvala bogu igralci in stroka niso najbolj zadovoljni z rezultati iz obeh tekem. Tako kot nekaterim ostalim, se jim zdi skoda, da nismo zmagali. In hvala bogu da tako razmisljajo, kljub temu da so letos naredili neverjetno veliko.

E v tem je razlika. Sami se najbrž zavedajo priložnosti, ki so jo imeli, da pa zdaj modruje nekdo s kavča, kako nezadovoljen je z igro in rezultatom, je pa too much.
Uporabniški avatar
bani

OdgovorNapisal/-a guga » 22 Nov 2017, 17:47

Vanquish napisal/-a:
Rahmanovič legenda napisal/-a:Prav je, da nismo zadovolnji. Mi smo Maribor, mu vedno gledamo za najboljšimi razultati. Proracun je samo postavka v glavi ki nas ni nikoli omejevala. Seveda, da ne bo pomote. To kar delamo mi, je nekaj izjemnega in kapo dol vsem

Eno je nezadovoljstvo, drugo je pa pretiravanje...
Če si športnik, ne moreš biti zadovoljen s porazom...Jebote pa mi mamo več ali isto pik s Feyenordom, pa še kom.....
Priznate to ali pa ne, MB igra v eni najtežjih skupin...
guga

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a MaKaaY » 22 Nov 2017, 17:55

Je kdo kje zasledil izjave iz ruskega tabora po tekmi?
Uporabniški avatar
MaKaaY

OdgovorNapisal/-a otorepec » 22 Nov 2017, 18:13

dejanMB
Ne, ni. Verjetno pa tudi sam priznaš, da rezerve so, kar precejšnje. Žal niso izkoriščene. In tudi nimajo zveze s količino denarja. Ker če bi imele, potem pa bi se res zahteval preboj v naslednji krog in še kam višje.Tako da včerajšnji rezultat je dober in obenem širše gledano, tudi ni. Komplicirano? Niti ne.

PS: Pomotoma sem to dal še v temo tekma z Olimpijo. Se opravičujem.
otorepec

OdgovorNapisal/-a dejanMB » 22 Nov 2017, 18:26

otorepec napisal/-a:Verjetno pa tudi sam priznaš, da rezerve so, kar precejšnje. Žal niso izkoriščene.

Kake rezerve so še? Kaj bi ti naredil drugače in kako lahko garantiraš, da bi rezultat bil boljši?
Uporabniški avatar
dejanMB

OdgovorNapisal/-a pegi » 22 Nov 2017, 18:32

Doma iz Moskve. Kak privilegij je gledati svoj klub v živo v ligi prvakov, na takih stadionih, pred takimi navijači, cela atmosfera okoli lige prvakov, slišat himno pred tekmo ... No, pa ne da samo sodeluješ, potem še tak fajt in dostojen odpor čez celo tekmo in za nagrado velika točka, vrhunsko! Ponosen na vse igralce in na strokovni štab, izjemno delo. Ne vem, če si dobro predstavljamo, kaj bi za to dali mnogi klubi, ki delujejo v nam podobnih okvirih.

Res zadovoljen s pripravo na tekmo, s tem, kak smo se postavili na igrišču in odigrali celo tekmo. Seveda ni bilo popolno in se bo moral kak igralec malo spravit k sebi, ampak nehvaležno bi bilo izpostavljat imena, verjamem, da so vsi fajtali na polno. Nerealno je pričakovat, da bomo Spartak kontrolirali celo tekmo, zato je tudi prišel padec v drugem polčasu, ki se je končal z golom. Pa smo se pobrali in se borili do konca za zaslužen preobrat. Malo brezveze se mi zdi pisat o brezjajčni taktiki ali sanjat, kak bi nam malo sreče na prvi tekmi prineslo realen boj za napredovanje. Lahko bi tudi njim dve ali tri na obeh tekmah zalutale not in bi blo podobno kot proti Liverpoolu. Oni so še vedno klaso boljši, čeprav se lahko na posameznih tekmah nosimo z njimi in jih odlično zapremo. Pa zagovarjam mnenje, da si je treba vedno želet zmag in napredovanj in mam po taki tekmi malo grenkega priokusa, ampak se mi zdi, da so realna razmerja taka, da je že to noro in da moramo bit super zadovoljni s tem. Z moje strani samo čestitke, zelo ponosen! :maribor2:

@Hetfield, omenil si slavje po golu, mogoče res, čeprav primerjava z Elekejem je pretirana. Ampak kdo bi zameril Mešanoviću, ki je štiri mesece nazaj brcal po bosanskih travnikih, včeraj pa utišal 40.000 glavo množico na tekmi lige prvakov? Verjamem, da je blo v tistem trenutku vse drugo v glavi, ker je gol v luči cele tekme izpadel kot 'zmagovalen' za nas. So se pa hitro pobrali proti sredini, ko je prišel preostanek ekipe.
pegi

OdgovorNapisal/-a hsge » 22 Nov 2017, 18:37

@pegi si se kaj pogovarjal z Rusi?
hsge

OdgovorNapisal/-a salke » 22 Nov 2017, 18:57

Čestitke za vceraj... pred zacetkom evrope poleti sem mislil, da bomo prisli cez bosance in potem zakljucili... sedaj pa smo ze proti koncu novembra in se pogovarjamo, da bi lahko na gostovanju v ligi prvakov morda iztrzili tudi vec kot neodlocen rezultat... neprecenljivo, sanjsko... hvala vam za se eno nepozabno leto :LP:
Ni boga brez hudiča, ni Maribora brez Zahovića
Uporabniški avatar
salke

OdgovorNapisal/-a guga » 22 Nov 2017, 19:02

Saj to, če pogledamo, kje so Jodlari, kolk oni vlagajo v nogomet, kje so?!? Ni jih! No, edini klub, ki so uspeli premagat v x letih je Lolimpija, če se že pogovarjamo!

P.S.:Prej je Red Bullov lastnik obupal in vložil v nemški klub....
guga

OdgovorNapisal/-a otorepec » 22 Nov 2017, 19:35

dejanMB
Verjamem da veš. da so vedno, pravzaprav pri vsaki stvari, ki jo narediš, še »rezerve« (tudi po dobrem neodločenem rezultatu). Sedaj, če se najdejo ali ne, je drugo vprašanje. Kaj bi jaz naredil drugače, ni relevantno vprašanje, ker razen navijaške dobre volje niman nobene moči, da bi lahko na kaj vplival ali spremenil. In tudi, če bi to imel, garantirati tega pa res nebi mogel.Sicer pa tudi sedaj nihče ne more garantirati, da pa včeraj nebi mogli zmagati.
otorepec

OdgovorNapisal/-a nogomet11 » 22 Nov 2017, 19:38

Vse bolj ali manj že povedano.
Realno ne moremo za včeraj nikomur ničesar očitati. Vsi so dali maksimum. Ruski velikan se je branil zadnje minute, gol so jim zabili ob koncu s čudovito akcijo, skozi celotno tekmo so jim parirali in dejansko smo mi tisti, ki smo izgubili dve piki glede na prikazano, mislim, da to pove več kot dovolj.
Zato, kapa dol vsem igralcem, strokovnemu štabu, to kar počnejo in na katerem nivoju igramo in kako, je definitivno na meji čudeža.

Če želimo se lahko vedno nekaj najde, vedno je lahko poteza ali posameznik, ki se lahko analizira, kritizira, vsi vemo, da je po vojni lahko biti general.
Nogomet je moštveni šport v katerem se skupaj zmaguje in skupaj izgublja in naši fantje ter vsi ostali zaslužni v klubu vzdržujejo dober "team spirit", dokaz zato je kako so se pobrali po porazu proti Liverpoolu, ki je bil res rahlo surov in tudi po pokalnem porazu proti Olimpiji. Dokaz za to je, če se spomnimo kje smo bili leta 2007 in kje smo danes, mi smo v konstantnem napredku. Pa določeni se sploh ne zavedajo, kako ti uspehi in ta zmagovalna miselnost nevede vpliva na marsikoga v mestu. Vidi se kako klub, trenerji in igralci rastejo skozi vse te izkušnje in ni prav, da se že ob vsaki prvi priložnosti na veliko kritizira. Ni prav, ima pa vsak pravico, da pove in piše kar pač misli.

Mi smo vsaj eno galaksijo oddaljeni od časov 2007 in prej na vseh področjih. Res je, da smo tudi eno galaksijo od velikih klubov s katerimi se sicer igramo na svojem igrišču, ampak ta galaksija se lahko meri samo v EUR, ki posledično vplivajo na ustroj in organizacijo. Kar se pa tiče srčnosti, želje, dela, pripadnosti in vsega ostalega smo pa velikani, še veliko večji v bistvu, ker si vsako piko, vsak nastop na tem nivoju vsi v klubu res trdo, trdo prigarajo in zaslužijo, niti najmanjši delček ni podarjen.

Zadnjo tekmo lahko fantje sproščeno odigrajo na zmago, pa bo kar bo.

Sem vsem hvaležen, ker lahko spremljamo te tekme, ker liga prvakov z Mariborom ali brez Maribora je meni velika razlika. Dol mi visi za Reale, Man utd...itd, eno je bit simpatizer ali navijač nekega tujega kluba , drugo pa spremljati svoj klub v tekmovanju, iti na gostovanja in deliti vse občutke druženja, sreče, žalosti, veselja... To se ne, da kupit s karto in obiskom "neke" tekme, to se ne da doživet drugače kot pa takrat, ko spremljaš klub iz svojega mesta. Zame je to glede na vse realne okoliščine privilegij.

Sem ponosen ker ima naše malo mesto tak klub in takšne ljudi v klubu, sprejemam ob tem, da naredijo napake , včasih jih je potrebno konstruktivno kritizirati, ker jih to očitno dela samo boljše. Sprejemam ob tem, da se ob delu greši, da se včasih znotraj družine tudi zaiskri, ker ni vesele družine, uspešne firme, ekipe, česar koli brez tega. Pomembno, je, da ni fejkanja in se dela s srcem in željo za istim ciljem ter se vse stvari na dolgi rok rešijo tako, da so v interesu kluba.

Kapo dol vsem, s takim načinom in pristopom se bomo še veselili .... :maribor: :LP:
nogomet11

OdgovorNapisal/-a pegi » 22 Nov 2017, 19:54

hsge napisal/-a:@pegi si se kaj pogovarjal z Rusi?

Nismo prišli v stik z njihovimi navijači, po tekmi so nas zadržali še precej po tem, ko so vse njihove sektorje spraznili.
pegi

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 22 Nov 2017, 20:10

otorepec napisal/-a:dejanMB
Verjamem da veš. da so vedno, pravzaprav pri vsaki stvari, ki jo narediš, še »rezerve« (tudi po dobrem neodločenem rezultatu). Sedaj, če se najdejo ali ne, je drugo vprašanje. Kaj bi jaz naredil drugače, ni relevantno vprašanje, ker razen navijaške dobre volje niman nobene moči, da bi lahko na kaj vplival ali spremenil. In tudi, če bi to imel, garantirati tega pa res nebi mogel.Sicer pa tudi sedaj nihče ne more garantirati, da pa včeraj nebi mogli zmagati.

In kdo mislis da ma se ogromno rezerve. Mi ali rusi?
Vanquish

OdgovorNapisal/-a otorepec » 22 Nov 2017, 21:07

Mi in ...Rusi. :D
otorepec

OdgovorNapisal/-a starosta » 22 Nov 2017, 21:39

Vceraj se je lepo videlo kaj pomeni ce nasprotniku puscas prostor. Spartak nas ni stiskal in smo tudi mi izgledali dobro.
Poanta leti na naso igro v slovenski ligi.
Uporabniški avatar
starosta

OdgovorNapisal/-a sputnik » 22 Nov 2017, 22:18

Slika iz včerajšnje tekme, z njihovega foruma...utišali so naši za nekaj trenutkov tudi to tribuno! Z golom pred njo... (SY) :maribor:
Slika

Potrebuje kdo nov Gorenjev toaster, hladilnik morda?! :D
Dobra ideja...
http://store.spartak.com/catalog/gorenje/

:maribor: = :LP:
Uporabniški avatar
sputnik

OdgovorNapisal/-a Damc » 22 Nov 2017, 23:03

Tudi midva sva prišla domov.

Nepozabno gostovanje. Zelo lepo mesto, zelo lep stadion, vrhunska igra naših in vrhunski rezultat. Bravo fantje s strokovnim štabom na čelu !!!!

Nekateri pa rabite malo "reality check-a". Po taki tekmi ne moremo kritizirati nikogar, sploh pa ne Milaniča, ki je po mojem mnenju, po menjavah sodeč šel po zmago.
"Do not abuse me with your different opinion!" - Caitlin Burley
Uporabniški avatar
Damc

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Tekme NK Maribora 

Kdo je na strani

Po forumu brska: miki in 9 gostov