29. krog, 1.SNL Maribor-Triglav Kranj, 28.4. ob 16:50

Re: 29. krog, 1.SNL Maribor-Triglav Kranj, 28.4. ob 16:50

OdgovorNapisal/-a guano » 28 Apr 2018, 19:25

hitman.1989 napisal/-a:Mariborčani so se po treh tednih vrnili v Ljudski vrt in osrečili navijače z zmago nad Triglavom (2:1), s katero so se najmanj za 24 ur povzpeli na vrh razpredelnice in zaradi boljšega razmerja v medsebojnih tekmah prehiteli Olimpijo.

V ekipi pa pise dohiteli ter nas kaze na 2 mestu ????
Ne razumem kdo tukaj nima pojma siol ali ekipa

če upoštevamo pravilo medsebojnih tekem, ki se pa upošteva le na koncu prvenstva, smo pred olimpijo,

drugače pa ne, ker se upšteva celotna gol razlika (mb +36, lol +37)
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a matejger » 28 Apr 2018, 19:36

hitman.1989 napisal/-a:Mariborčani so se po treh tednih vrnili v Ljudski vrt in osrečili navijače z zmago nad Triglavom (2:1), s katero so se najmanj za 24 ur povzpeli na vrh razpredelnice in zaradi boljšega razmerja v medsebojnih tekmah prehiteli Olimpijo.

V ekipi pa pise dohiteli ter nas kaze na 2 mestu ????
Ne razumem kdo tukaj nima pojma siol ali ekipa

Enosatvni odgovor ;) ekipa ni več športni časnik, ampak se samo scheiss papier ;)
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a mbfc » 28 Apr 2018, 19:43

Vse je bilo ok danes, itak vse te poškodbe, rdeči itd. ne ampak kar se igre tiče pa ja.

Edino, kar me je zmotilo je bilo da je Tava menjal Mlakarja. Skoraj prepričan sem, da če bi vstopil Meša bi to tekmo rešili že prej. Če se samo spomnim kolikokrat je manjkal v kazenskem ko se je šlo hitro v napad ... preveč hodi nazaj in temu sistemu ne more sledit. Upam samo, da ni šel not ker spet jamra da ne igra.

In ja, vem da se je Tava še vedno vrnil ampak tega sistema on igrat ne more.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a agerg » 28 Apr 2018, 19:53

Zelo pomebna in pričakovana zmaga danes. Je pa bila odločitev za igranje Mlakarja takšna neumnost iz tako veliko razlogov, da je brez veze sploh začeti o tem razpredat. Upam samo, da to ne pomeni njegove daljše odsotnosti.
Uporabniški avatar
agerg

OdgovorNapisal/-a tomecp » 28 Apr 2018, 19:55

mbfc napisal/-a:Vse je bilo ok danes, itak vse te poškodbe, rdeči itd. ne ampak kar se igre tiče pa ja.

Edino, kar me je zmotilo je bilo da je Tava menjal Mlakarja. Skoraj prepričan sem, da če bi vstopil Meša bi to tekmo rešili že prej. Če se samo spomnim kolikokrat je manjkal v kazenskem ko se je šlo hitro v napad ... preveč hodi nazaj in temu sistemu ne more sledit. Upam samo, da ni šel not ker spet jamra da ne igra.

Saj pa takrat se nismo meli enega manj! Sploh, pa ce bi zakucal to kar on mora, bi bil pa spet Tava majstore.
Ni boga brez hudiča, ni Maribora brez Zahoviča!!!
Uporabniški avatar
tomecp

OdgovorNapisal/-a mbfc » 28 Apr 2018, 20:02

tomecp napisal/-a:
mbfc napisal/-a:Vse je bilo ok danes, itak vse te poškodbe, rdeči itd. ne ampak kar se igre tiče pa ja.

Saj pa takrat se nismo meli enega manj! Sploh, pa ce bi zakucal to kar on mora, bi bil pa spet Tava majstore.

Sej ravno zato, ker nismo imeli enega manj. Če bi ga že imeli, bi zaradi tega, ker zna žogo zadržat še razumel menjavo.
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a tomecp » 28 Apr 2018, 20:23

Vidiš meni pa dokler smo bili polni sploh ni manjkal...tudi znajdo se je takoj v dveh nevarnih situacijah. Kasneje pa tipični Tava, žoga pri njem na varnem samo ni pa bilo do menjave Mešota nikogar, da bi se odigralo na špico.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Uporabniški avatar
tomecp

OdgovorNapisal/-a T1M3K » 28 Apr 2018, 20:28

Zelo pohvalen tudi obisk danes, 4000 ljudi kljub vsem dopustom :up:
T1M3K

OdgovorNapisal/-a guano » 28 Apr 2018, 21:08

T1M3K napisal/-a:Zelo pohvalen tudi obisk danes, 4000 ljudi kljub vsem dopustom :up:

na tv rekel 2000....pa tudi izgledalo je prej 2 kot 4
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Mraz » 28 Apr 2018, 21:09

guano napisal/-a:
T1M3K napisal/-a:Zelo pohvalen tudi obisk danes, 4000 ljudi kljub vsem dopustom :up:

na tv rekel 2000....pa tudi izgledalo je prej 2 kot 4

Prej 4000 kot 2000.
Mraz

OdgovorNapisal/-a Maribor » 28 Apr 2018, 21:12

Čestitke za zmago! :up: Mlakar pa nima sreče, kar na jok mu je šlo, ko je z ledom okoli gležnja šel z igrišča, upam, da se hitro porihta. Tak se mi zdi, kot da imajo navodila, da naše najboljše lamajo na vsaki tekmi. :maribor2:
Maribor

OdgovorNapisal/-a MaKaaY » 28 Apr 2018, 21:19

Glede na formo in stanje ekipe ter tekmeca sem kar razočaran s predstavo, posebej s pristopom igralcev na začetku tekme. Ampak na srečo nas ta lahkomiselnost ni predrago stala. Tri pike so tu, to je najvažnejše, ampak smo kar preveč vojakov pustili v tej bitki. Na srečo nas je Zahotova kvaliteta pri realizaciji tokrat rešila. Upam, da je to danes dovolj veliko opozorilo igralcem za naprej, da bo treba garat in resno vzet vsakega tekmeca do konca in to od prve minute.
Uporabniški avatar
MaKaaY

OdgovorNapisal/-a Coyote » 28 Apr 2018, 21:59

Ne zdaj pisat kak Mlakar ne bi smel igrat, itd. Mali je manjkal kar nekaj tekem, prepričan sem da si je ful želel igrat danes. Konec koncev spet tudi zaradi njega prvi gol.
Drvo je bil danes povprečen, razen parih prebliskov. Me pa skrbi za naslednje tekme, ker brez hitrosti se vračamo na stari sistem, kjer smo prebrana knjiga. Karma je prasica in skoraj nas je (saj nas tudi je) kaznovala danes, ker nismo šli lačni zmage v tekmo..
Poškodbe pa niso samo plod sodnikov ampak nemoč slabših nasprotnikov, ki so zafrustrirani in drugače ne znajo.
MBFC
Coyote

OdgovorNapisal/-a Coyote » 28 Apr 2018, 22:01

En veliki plus danes za aplavze publike tudi ko nam ni šlo na začetku. Mi skupaj eno smo!
MBFC
Coyote

OdgovorNapisal/-a liki » 28 Apr 2018, 22:13

Jaz nisem pričakoval, da bomo na vseh tekmah do konca sezone zgledali kot je bilo to v Kranju in Gorici. Jasno je bilo, da bodo prišle še tekme, ko ne bo šlo vse po planu in na takšnih tekmah se bo odločalo prvenstvo.

Danes je bila to takšna tekma. Na koncu smo izvlekli pozitiven rezultat in to je najbolj bistveno.

Vsekakor je kar zaskrbljujoče stanje glede poškodb. Dejstvo je, da prave zaščite s strani sodnikov naši nimajo. Če ti nasprotniku bolj kot ne pustiš, da brez posledic dela prekrške, ki včasih sploh dosojeni niso, bo samo postal še bolj pogumen in še bolj začel klatit po nogah. Prekršek nad Zahotom (ki sploh ni bil dosojen), ko je obležal, je najbolj tipičen primer tega, kar sem zgoraj napisal.

Je pa današnja tekma pokazala še nekaj. Naš končni uspeh ob koncu sezone bo predvsem odvisen od tega, ali bomo imeli na voljo Mlakarja ali ne. Igra z Mlakarjem v napadu in z Tavejem je kot dan in noč. V prvem primeru imamo dinamiko, hitrost in posledično tudi vezisti boljše izgledajo ker imajo opcije pri podajah. S Tavo pa ni nobene hitrosti, žoge v prazen prostor so zapravljene žoge, igra se upočasni...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a cl_dreamer » 28 Apr 2018, 22:21

Hudo zajebana tekma, kljub nekaterim težavam z odsotnimi si tega nisem mislil. Pa niti ni neke enostavne razlage, zakaj smo se tak mučili, nekako vsega po malem. Malo ležerno smo šli v tekmo, nasprotnik je bil zelo borben, grob, sodnik pa je vse to dopuščal in nas čez celo tekmo po malem drkal.

V glavnem na koncu so pomembne tri točke, a s poškodbami in rdečim kartonom smo plačali velik davek. Nič, gremo dalje, tekmo po tekmo.
cl_dreamer

OdgovorNapisal/-a matejger » 28 Apr 2018, 22:30

liki napisal/-a:Jaz nisem pričakoval, da bomo na vseh tekmah do konca sezone zgledali kot je bilo to v Kranju in Gorici. Jasno je bilo, da bodo prišle še tekme, ko ne bo šlo vse po planu in na takšnih tekmah se bo odločalo prvenstvo.

Danes je bila to takšna tekma. Na koncu smo izvlekli pozitiven rezultat in to je najbolj bistveno.

Vsekakor je kar zaskrbljujoče stanje glede poškodb. Dejstvo je, da prave zaščite s strani sodnikov naši nimajo. Če ti nasprotniku bolj kot ne pustiš, da brez posledic dela prekrške, ki včasih sploh dosojeni niso, bo samo postal še bolj pogumen in še bolj začel klatit po nogah. Prekršek nad Zahotom (ki sploh ni bil dosojen), ko je obležal, je najbolj tipičen primer tega, kar sem zgoraj napisal.

Je pa današnja tekma pokazala še nekaj. Naš končni uspeh ob koncu sezone bo predvsem odvisen od tega, ali bomo imeli na voljo Mlakarja ali ne. Igra z Mlakarjem v napadu in z Tavejem je kot dan in noč. V prvem primeru imamo dinamiko, hitrost in posledično tudi vezisti boljše izgledajo ker imajo opcije pri podajah. S Tavo pa ni nobene hitrosti, žoge v prazen prostor so zapravljene žoge, igra se upočasni...

Jaz mislim, da bi namesto Mlakarja potem moral igrat mešo in ne tava in tudi mislim, da nebi bila slaba naveza luka-mešo, seveda, da ni luka staknil kake težje poškodbe in da gre le za močen udarec.
Kar se tiče sodnikov pa v letošnji sezoni katastrofa od katastrofe, ko gledaš celo sezono in večina vseh tekem vidiš, da so žabarji najmajn oškodovani oz. imajo največ zaščite oz. pomoči in naj potem kdo reče, da niso to dvojna merila!
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a Viola95 » 28 Apr 2018, 22:37

Liki, to glede razlike v igri z Mlakarjem ali Tavaresom je čisto res, če malo karikiram, Porsche proti Katrci, kar se hitrosti pa tudi natančnosti podaj in zaključkov tiče.

Kar pa me resno skrbi je, da zgleda, kot da dobijo nogometaši nasprotnih ekip v slačilnici navodila, naj pikirajo na Mlakarja in ga čimprej onesposobijo. Na tekmah proti Domžalam in smetarjem bomo deda še krvavo rabli, zato bi blo boljše, da ga na naslednjih dveh tekmah pustimo na klopi, da pozdravi to poškodbo in ga še dodatno kdo ne nalomi. Rezerva za zadnjih par minut je še vedno lahko, če rabi munutažo.
Viola95

OdgovorNapisal/-a jezdec666 » 28 Apr 2018, 23:03

Tole s poškodbami je res neprijetno in samo širini ekipe se je treba zahvalit, da bomo to prenesli brez hujših prask. Vseeno velika črna pika sodniški organizaciji, ki bi vsaj supertalenta Mlakarja morala bolj zaščititi, pa tule imamo reprezentanta boga mi, a bi vi radi naredili invalida iz njega?? Za druge niti ne bom nič rekel.
jezdec666

OdgovorNapisal/-a tomecp » 28 Apr 2018, 23:03

Viola95 napisal/-a:Liki, to glede razlike v igri z Mlakarjem ali Tavaresom je čisto res, če malo karikiram, Porsche proti Katrci, kar se hitrosti pa tudi natančnosti podaj in zaključkov tiče.

Rahlo neprimerno!

Pa niti malo nočem zmanjševati doprinosa Mlakarja in njegovega talenta, ker koga takega še nismo imeli šanse gledat v LJ. Ampak vseeno.... neprimerno!

Uporabniški avatar
tomecp

OdgovorNapisal/-a wodow » 28 Apr 2018, 23:37

Če pa Derva ni med polčasom stavil, da bo Triglav prvi izvajal kot, sem jaz pecikl ...
Uporabniški avatar
wodow

OdgovorNapisal/-a Marxxx » 29 Apr 2018, 02:08

Sem mogel gledat tekme, pa me zanima kaj je blo pri obeh poškodbah? Mlakar isti gleženj zvit spet? Huje? Kaj pa zaho? Upam da bosta hitro nazaj :/
Marxxx

OdgovorNapisal/-a Marxxx » 29 Apr 2018, 02:09

Nisem*
Marxxx

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 29 Apr 2018, 07:57

Marxxx napisal/-a:Nisem*

Mas na voljo, mislim da 10 min, da popravis svoj post s tipko "uredi"
:up:
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

OdgovorNapisal/-a Viola95 » 29 Apr 2018, 10:01

tomecp napisal/-a:
Viola95 napisal/-a:Liki, to glede razlike v igri z Mlakarjem ali Tavaresom je čisto res, če malo karikiram, Porsche proti Katrci, kar se hitrosti pa tudi natančnosti podaj in zaključkov tiče.

Rahlo neprimerno!

Pa niti malo nočem zmanjševati doprinosa Mlakarja in njegovega talenta, ker koga takega še nismo imeli šanse gledat v LJ. Ampak vseeno.... neprimerno!

Oprosti, res je nekoliko neprimerno. :mrgreen:

Seveda pa je to samo opis trenutnega stanja na igrišču. Tava je in bo vedno legenda kluba, po koncu kariere pa itak dobi kip.
Viola95

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Tekme NK Maribora 

Kdo je na strani

Po forumu brska: hsge, Kr1z4j, niko in 3 gostov