25. krog 1.SNL Olimpija - Maribor, sobota,31.3.2018 ob 20:30

Re: 25. krog 1.SNL Olimpija - Maribor, sobota,31.3.2018 ob 2

OdgovorNapisal/-a lassie » 01 Apr 2018, 15:04

Seveda so pretekli več, če so oni prvi polcajt pepčeka igrali z nami.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
Uporabniški avatar
lassie

OdgovorNapisal/-a fredim » 01 Apr 2018, 15:31

V klubu bi se lahko zmenli, da Milanič vodi ekipo na evropskih tekmah, v prvenstvu pa dajmo priložnost trenerju, ki obvlada tudi napadalno igro. :stoned:
fredim

OdgovorNapisal/-a _PeRo_ » 01 Apr 2018, 17:25

Rahmanovič legenda napisal/-a:Nihče ne pove kaj je s Kramaričem, kaj je z Mlakarjem, kaj je z Vrhovcem. Pač Mlakar naj bi bil poškodovan, sam kako dolgo, isto Vrhovec. Kramarič je pa igral za mlade

Ti si fukjen!
Kaj ga lahko že nekdo do končno banira ali pa vsaj odstranimo autokorekcijo žabarskih besed, da bo vsem postalo jasno da je to ŽABAR!

Mlakar NI poškodovan!
Vrhovec NI poškodovan!
Ja in če je Kramarič igral za mlade?
Uporabniški avatar
_PeRo_

OdgovorNapisal/-a Netflix » 01 Apr 2018, 18:40

te pa če je tako fukjen.
zakaj jih ni v kardu/ne igrajo?
Netflix

OdgovorNapisal/-a _PeRo_ » 01 Apr 2018, 18:50

In kak naj to jaz vem? Vprašaj Milaniča, zakaj jih ni uvrstil med 18.
V četrtek so vsi trije omenjeni normalno trenirali. Milanič je sam potrdil, da so razen Dumbie vsi zdravi. Omenil je tudi da Vrhovec že cel teden trenira normalno z ekipo.

Ampak ja, če žabar na našem forumu reče, da so ti igralci poškodovani. Potem so res poškodovani. (UF) (UF) (UF) (UF) (UF)
Uporabniški avatar
_PeRo_

OdgovorNapisal/-a guano » 01 Apr 2018, 19:01

nogomet11 napisal/-a:Prvenstvo matematično še ni izgubljeno ampak glede na vso stanje v klubu in dogajanje je pa bilo izgubljeno po moje že pred tekmo v Ljubljani. Sam sem pričakoval drugačen pristop in drugačno postavitev zgodilo se je pa popolnoma obratno.
Dejstvo je, da Olimpija je dobra, ne igrajo nič posebnega ampak treba je Biščanu priznat, da vsaj trenutno ekipa ima rep in glavo, so organizirani, disciplinirani imajo točno razdeljene vloge na igrišču predvsem pa zbirajo točke in dosegajo željen rezultat. Če smo realni smo včeraj v prvem polčasu imeli ogromno sreče, ker so nas razbili v vseh pogledih in če bi svojo premoč do 35 min kronali še z golom, bi se tekma lahko obrnila v naš popoln polom.
Da zgledajo tako kot zgledajo smo jim pa v veliki meri pomagali tudi mi ker zaradi našega totalnega razpada sistema v začetku spomladanskega dela prvenstva je njim psihološko veliko lažje in je moment vseskozi na njihovi strani.
Da bi se pa mi lahko postavili na noge pa potrebujemo neko svežo kri in svežo energijo predvsem v načinu razmišljanja in močno dvomim, da je Milanič tega sposoben. Igralce imamo prave so pa vsi bolj ali manj razštelani zaradi različnih razlogov. Hirarhija in odnosi so očitno porušeni je pa glavno vprašanje zakaj je do tega prišlo? Ko si bodo v klubu na to vprašanje iskreno odgovorili in pričeli iskati rešitev na ta odgovor se bodo zadeve obrnile nam v prid. Če bodo še naprej tiščali glavo v pesek, nas bo naslednje nabilo še Celje…
Iz aviona se vidi, da so določeni igralci popolnoma izven forme in se jih forsira, da se menja preveč sistemov, da si eni lahko dovolijo iste napake nonstop zaporedoma brez posledic, drugi pa sploh ne dobijo prave priložnosti. Preveč je sivine in nejasnosti, preveč nedorečenosti od Cretuja naprej, pa situacija z Derviševičem, pa skrivnosti okoli Vrhovca, pa forsiranje določenih idej na silo in popolnoma nesmiselne rotacije igralcev. Tudi zadeve okoli Zahoviča, ta silensio stampa pred tekmo z Olimpijo mi je sicer deloval kot dobro premišljen in predvsem pravi odgovor, ampak se mi zdi da je do tega prišlo bolj po naključju, ker noben v klubu natančno ne ve kaj sploh bi, kot pa zaradi tega ker so dosegli neko notranje poenotenje in ubrali jasne smernice za naprej…
Ni več nobenega razloga, da se ščiti Milaniča , po moje bi trener po takem uvodu glede na to, da je prednost -4 točk spremenil v zaostanek +10 točk ter doma sploh še ni zmagal tekme, moral bit zamenjan, če že sam ne odstopi. V športu ni preteklih zaslug, enako kot v poslu in drugje v življenju se na žalost živi od trenutka in v trenutku, kredita je pa imel več kot dovolj. Enako velja za Zahoviča nujno je, da se dogovorijo in jasno opredelijo kako naprej, trenutno stanje pušča preveč dvomov in preveč nedorečenosti. Zaradi te zmedenosti na nivoju vodenja, ekipa izgleda približno isto zmedena na igrišču.
Kar se mene tiče pričakujem, da bomo v naslednjih tekmah igrali z ekipo, ki bi naj bila naša prihodnost torej ob nekaterih izkušenih pričakujem, da bodo priložnost dobili mlajši in tisti ki je do sedaj niso, da bomo imeli pri tem jasen sistem in če bodo naredili to ter pokazali nek napredek mi je čisto vseeno če ostanemo 2 na koncu…

hvala za ta post...spet....pizda iste misli, pa ni šans, da jih tako povzamem......BRAVO :up: :up: :up:

ps. in ne....vršič ni naredil nič takega....oz. tako ga stroka uči.....poglej, se tri krat obrni....če ne gre, potem podaj nazaj...

pps. rahmanovič.....kaj ti si res čudak, al uživaš, da si kontra vsem....ker s tem privlačiš pozornost ?
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Rahmanovič legenda » 01 Apr 2018, 19:31

Aja potem nista poškodovana. Čudno da ju ni bilo na klopi. Očitno sem zato žabar ker sem sklepal, da sta poškodovana glede na to da drugega obvestila ni bilo. Nivo komunikacije vrhunski
Rahmanovič legenda

OdgovorNapisal/-a guano » 01 Apr 2018, 19:35

Rahmanovič legenda napisal/-a:Aja potem nista poškodovana. Čudno da ju ni bilo na klopi. Očitno sem zato žabar ker sem sklepal, da sta poškodovana glede na to da drugega obvestila ni bilo. Nivo komunikacije vrhunski

kdo govori o temu ?
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Don » 01 Apr 2018, 20:14

Rahmanovič legenda napisal/-a:Aja potem nista poškodovana. Čudno da ju ni bilo na klopi. Očitno sem zato žabar ker sem sklepal, da sta poškodovana glede na to da drugega obvestila ni bilo. Nivo komunikacije vrhunski

Se je v napovedniku povedalo, da so na razpolago vsi razen Doumbie.
Don

OdgovorNapisal/-a Rahmanovič legenda » 01 Apr 2018, 21:10

Pol pa nista igrala ker se vračata po poškodbi. Neke pametne logike ni v tem. Skušam jo najti.
Rahmanovič legenda

OdgovorNapisal/-a dzirlo » 01 Apr 2018, 21:35

Dan potem...

se strinjam z guanotom in drugimi... z remijem smo doživeli večji poraz kot če bi izgubili, ker bi si na nekatera vprašanja lažje odgovorili, sedaj pa je ostal status quo. Pošteno povedano, remija si včeraj po igri nismo zaslužili. Prišel je zaradi prebliska Hande, vmes pa je posegel še bog jajc in debelega hrena, da je atekov sinek zadel. Seveda so tudi izkušnje, ki jih imamo, remiju pripomogle, zeleni pa so v vsej svoji superiornosti in želji pregoreli. Bomo videli kako naprej, oz. kaj nam bodo zakuhali naši mojstri. Sem razočaran, nekih bistvenih sprememb ne pričakujem, a za klub še vedno z vsem srcem navijam, ker si ne pustim, da mi ga nekdo ukrade... določeni ljudje so si ga prisvajali tudi že kdaj prej in se delali norca iz nas navijačev, a še vedno smo tu in vedno bomo, tudi ko raznih modelov, ki mislijo, da so trenutno nad klubom več ne bo... mi bomo vedno tukaj.

Amen.

:maribor:
Uporabniški avatar
dzirlo

OdgovorNapisal/-a agerg » 01 Apr 2018, 22:40

dzirlo napisal/-a:Dan potem...

se strinjam z guanotom in drugimi... z remijem smo doživeli večji poraz kot če bi izgubili, ker bi si na nekatera vprašanja lažje odgovorili, sedaj pa je ostal status quo. Pošteno povedano, remija si včeraj po igri nismo zaslužili. Prišel je zaradi prebliska Hande, vmes pa je posegel še bog jajc in debelega hrena, da je atekov sinek zadel. Seveda so tudi izkušnje, ki jih imamo, remiju pripomogle, zeleni pa so v vsej svoji superiornosti in želji pregoreli. Bomo videli kako naprej, oz. kaj nam bodo zakuhali naši mojstri. Sem razočaran, nekih bistvenih sprememb ne pričakujem, a za klub še vedno z vsem srcem navijam, ker si ne pustim, da mi ga nekdo ukrade... določeni ljudje so si ga prisvajali tudi že kdaj prej in se delali norca iz nas navijačev, a še vedno smo tu in vedno bomo, tudi ko raznih modelov, ki mislijo, da so trenutno nad klubom več ne bo... mi bomo vedno tukaj.

Amen.

:maribor:

:up:
Uporabniški avatar
agerg

OdgovorNapisal/-a Coyote » 01 Apr 2018, 22:59

Če kdo so si igralci z včerajšnjim remijem podaljšali upanje na kanto. Njim bo v naslednjih krogih najtežje ko bojo postavljeni pred imperativ zmagovanja. Osebno mislim da smo prvenstvo izgubili na malih tekmah, tam kjer smo ga ponavadi dobivali. Pred včerajšnjim derbijem sem bil neverjetno miren, rezultatsko nisem imel nobenih pričakovanj. Ko sem pa videl dominanco zelenih sem bil vesel da nismo doživeli debakla. Če so do sedaj bila kriva slaba igrišča, me res zanima kaj bo krivo za morebiten neuspeh proti Celju ko je napovedanih ++20C.

Vesel sem bil za malega Zahota včeraj. Maribor je bil, je in vedno bo. Sezono v kateri smo igrali CL ocenjujem kot vrhunsko, ne glede na izgubljeni kanti. Gremo se pripravljat na 2018/19.
MBFC
Coyote

OdgovorNapisal/-a pizdek » 02 Apr 2018, 20:25

Vrhunsko izgubljena kanta in to v 4 krogih. Noro. Pol pa naj kdo reče, da Milanič ni talent.

Kakorkoli že, od večine tukaj gor, ki ste spisali recimo zadnjih 10 strani, lahko zase rečem, da sem tako razočaran, da nimam besed.

Še tega provokatorja rahmanovica nimam volje kurcat. Ko ga jebe.
pizdek

OdgovorNapisal/-a Puh » 02 Apr 2018, 21:18

Jaz tud še ne morem dojeti, da od lanskega julija vse , kar smo zgradili smo porušili v 3 tednih. Millanić res si as ! Z igralci , ki so bili poškodovani in izven forme si forsira , da so igrali zdaj pa smo tam !
Puh

OdgovorNapisal/-a Angry Developer » 03 Apr 2018, 09:47

Puh napisal/-a:Jaz tud še ne morem dojeti, da od lanskega julija vse , kar smo zgradili smo porušili v 3 tednih. Millanić res si as ! Z igralci , ki so bili poškodovani in izven forme si forsira , da so igrali zdaj pa smo tam !

Mah saj kdor redno obiskuje tekme in ni podobnega padca gledena kvaliteto igre in nasega ribica Darkota pricakoval... Ze jeseni ni blo neke bogvej kake igre smo se ene 3-4x krat lepo ven potegnili v zadnjih minutah (Triglav, Aluminij, Krsko)... Ni zdaj druge upajmo, da Darko svojo bogato sportno pot pocasi zakljuci :D :stoned:
Angry Developer

OdgovorNapisal/-a hsge » 03 Apr 2018, 09:51

hahahhahahahahahha, ja ziher si ti to pričakoval :lol: :lol: :lol:
hsge

OdgovorNapisal/-a ales100i » 03 Apr 2018, 11:09

Ni Milanič nič v 3 tednih zajebal prvenstva, ampak še problemi vlečejo dalj časa. Delno al pa kar v veliki meri je posredno za to kriva politika kadrovanja. Smo klub v taki čudni situaciji, da smo po kadru in rezultatih nad nivojem naših finančnih sposobnosti. In to konkretno. To koliko smo mi pripravljeni/spodobni plačati za okrepitev ( in tu je plača večji problem kot odškodnina) nam žal ne omogoča nakupa igralca kakovosti, ki bi v trenutku predstavljal dodano vrednost oz. bi odpravil slabosti v ekipi. Mi kupimo kar je na voljo v naših gabaritih in upamo, da smo z Loto listkom zadeli. Drugače ne gre na način, kot delujemo. In potem npr. kupujemo dodatne napadalce, čeprav jih imamo dovolj, po drugi strani pa na položajih, kjer rabimo okrepitev, le te ne nabavimo, ker igralec kvalitet, ki jih rabimo, stane preveč (spet plača, ne odškodnina), al noče k nam v to kmečko ligo, al pa ga sploh ni na voljo. Zato se gremo neke eksperimente in upamo na najboljše.

In v tem je Zaho mojster, ampak mojstre imajo tudi finančno primerljivi ali boljši klubi kot smo mi. Zato najti skriti dragulj postaja vedno težje, pa že prej ni bilo ravno lahko. Če zadeneš pri vsakem tretjem, je to že uspeh. In Kabhe žal ne najdeš vsaki teden. Sploh, ko recimo en nemški tretjeligaš lahko ponudi večjo plačo, kot mi.

In v tej zajebani situaciji smo že zelo dolgo, vsaj 6,7 let. Včasih se nam posreči, drugič spet ne. Tu so seveda še obstoječi igralci, ki bi jih morali počasi dat na hladno, pa si ne moremo tega privoščiti, ker so si z zaslugami zaslužili take plače, da si ne moremo privoščiti jih dati na klop.

Potem je tu še trener, ki je ziheraš in je potem vse skupaj en šmorn zaradi katerega ne moremo naprej v razvoju. In če ne napreduješ, nazaduješ. To je osnovno pravilo v nogometu. Ni stopicanja na mestu. To je že korakanje nazaj. Seveda je še potem problem, da imajo največjo ceno danes igralci s fizičnimi predispozicijami in posledično take najtežje dobiš. Ker se vsi klubi zavedajo, da se to ne da natrenirat in da se to mora plačat. In zato imamo mi take težave v hitrosti in fizični moči. Igralec, ki je dovolj hiter in močen in ima ob tem še kvaliteto za nas, stane 2x več na mesec od našega najdražjega igralca. In če takega pripelješ, podreš plačno piramido. To pa spet ne gre.

Torej, da povzamem. Smo na križišču (in to že dolgo), ko bomo morali za korak naprej začet plačevat tržno vrednost. Za to pa nimamo fiksno garantiranih prihodkov. Začaran krog.

P.S.: je pa seveda res, da bi moral znat trener in predvsem kondicijski več izvlečt iz obstoječega kadra. Ampak tudi kvalitetni trenerji stanejo, pa še svobodo pri delu imajo radi. Pa smo spet v začaranem krogu.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a agerg » 03 Apr 2018, 12:33

ales100i napisal/-a:Ni Milanič nič v 3 tednih zajebal prvenstva, ampak še problemi vlečejo dalj časa. Delno al pa kar v veliki meri je posredno za to kriva politika kadrovanja. Smo klub v taki čudni situaciji, da smo po kadru in rezultatih nad nivojem naših finančnih sposobnosti. In to konkretno. To koliko smo mi pripravljeni/spodobni plačati za okrepitev ( in tu je plača večji problem kot odškodnina) nam žal ne omogoča nakupa igralca kakovosti, ki bi v trenutku predstavljal dodano vrednost oz. bi odpravil slabosti v ekipi. Mi kupimo kar je na voljo v naših gabaritih in upamo, da smo z Loto listkom zadeli. Drugače ne gre na način, kot delujemo. In potem npr. kupujemo dodatne napadalce, čeprav jih imamo dovolj, po drugi strani pa na položajih, kjer rabimo okrepitev, le te ne nabavimo, ker igralec kvalitet, ki jih rabimo, stane preveč (spet plača, ne odškodnina), al noče k nam v to kmečko ligo, al pa ga sploh ni na voljo. Zato se gremo neke eksperimente in upamo na najboljše.

In v tem je Zaho mojster, ampak mojstre imajo tudi finančno primerljivi ali boljši klubi kot smo mi. Zato najti skriti dragulj postaja vedno težje, pa že prej ni bilo ravno lahko. Če zadeneš pri vsakem tretjem, je to že uspeh. In Kabhe žal ne najdeš vsaki teden. Sploh, ko recimo en nemški tretjeligaš lahko ponudi večjo plačo, kot mi.

In v tej zajebani situaciji smo že zelo dolgo, vsaj 6,7 let. Včasih se nam posreči, drugič spet ne. Tu so seveda še obstoječi igralci, ki bi jih morali počasi dat na hladno, pa si ne moremo tega privoščiti, ker so si z zaslugami zaslužili take plače, da si ne moremo privoščiti jih dati na klop.

Potem je tu še trener, ki je ziheraš in je potem vse skupaj en šmorn zaradi katerega ne moremo naprej v razvoju. In če ne napreduješ, nazaduješ. To je osnovno pravilo v nogometu. Ni stopicanja na mestu. To je že korakanje nazaj. Seveda je še potem problem, da imajo največjo ceno danes igralci s fizičnimi predispozicijami in posledično take najtežje dobiš. Ker se vsi klubi zavedajo, da se to ne da natrenirat in da se to mora plačat. In zato imamo mi take težave v hitrosti in fizični moči. Igralec, ki je dovolj hiter in močen in ima ob tem še kvaliteto za nas, stane 2x več na mesec od našega najdražjega igralca. In če takega pripelješ, podreš plačno piramido. To pa spet ne gre.

Torej, da povzamem. Smo na križišču (in to že dolgo), ko bomo morali za korak naprej začet plačevat tržno vrednost. Za to pa nimamo fiksno garantiranih prihodkov. Začaran krog.

P.S.: je pa seveda res, da bi moral znat trener in predvsem kondicijski več izvlečt iz obstoječega kadra. Ampak tudi kvalitetni trenerji stanejo, pa še svobodo pri delu imajo radi. Pa smo spet v začaranem krogu.

V prvenstvu zaostajamo za 10 pik za ekipo, ki ne deluje na prav nič višjem finančnem nivoju, kvečjemu na nižjem odkar je stari pošteno "zaprl pipico". Za 10 pik zaostajamo za klubom, za katerega je kaos sinonim. Za 10 pik zaostajamo za klubom, katerega članska ekipa je zgolj skupek (pod)povprečnih tujcev. 10 pik zaostajamo za klubom kateremu je kadrovska strategija "španska vas". 10 pik zaostajamo za klubom, od katerega predsedniku je ključen in edini cilj razprodaja ekipe za namene lastnih koristi. Odkar je stari prišel bomo v treh letih (najverjetneje) 2 krat proti takšnemu klubu izgubili prvenstvo, pa še to se ne ve kako bi se lani končalo, če se ne bi s številnimi idiotizmi lani žabari sami izločili iz prvenstva. Očitno je ob vseh omejitvah Olimpije dovolj, da se nas premaga, pripeljati zgolj koliko toliko sposobnega trenerja in nekoliko zmanjšati nivo kaosa... V tem trenutku ni bistveno do kakšne mere presegamo svoj okvir v Evropi, ampak predvsem to, da smo že marca proti povprečni ekipi izgubili domače prvenstvo. Domače prvenstvu pa je osnova vsemu. V preteklosti naši konkurenti doma niso ustrezali niti kriterijem povprečnosti, a očitno je že zgolj povprečen tekmec (kar je Olimpija postala s prihodom starega) dovolj za nas.
Uporabniški avatar
agerg

OdgovorNapisal/-a Samo » 03 Apr 2018, 12:36

Gregec, ti praviš, da je stari sredi sezone zmanjšal plače? Al kaj misliš s tem, da je "zaprl pipico"?
NI PREDAJE PIZDOMATERNO! :maribor2:
Samo

OdgovorNapisal/-a agerg » 03 Apr 2018, 12:50

Samo napisal/-a:Gregec, ti praviš, da je stari sredi sezone zmanjšal plače? Al kaj misliš s tem, da je "zaprl pipico"?

To da pod ceno prodajajo vse kar je vrednega. To da kot njihove zamenjave prihajajo podpovprečni tujci. To da se več ne vlaga v prihod novih kvalitetnih igralcev. Ok vernik Samek?
Uporabniški avatar
agerg

OdgovorNapisal/-a hsge » 03 Apr 2018, 12:52

abbass, apau, savič, krona, čanađija, brkič, tomič, ilič, pa verjetno še kaki so vsi podpovprečni za slovensko ligo ja. to, da pa morš v vsakem prestopnem roku pripeljat novo 10ko pa enega napadalca, pa enega ki ma šmek pa je tak samo tu gor aktualno.
hsge

OdgovorNapisal/-a Samo » 03 Apr 2018, 12:57

agerg napisal/-a:
Samo napisal/-a:Gregec, ti praviš, da je stari sredi sezone zmanjšal plače? Al kaj misliš s tem, da je "zaprl pipico"?

To da pod ceno prodajajo vse kar je vrednega. To da kot njihove zamenjave prihajajo podpovprečni tujci. To da se več ne vlaga v prihod novih kvalitetnih igralcev. Ok vernik Samek?

Glede na začetek sezone je nov samo Uremović, Ivačič pa igra, ker je Vidmar poškodovan. Kak torej "zapiranje pipice" vpliva na ostalih 9, ki so bili na igrišču na zadnji tekmi?
NI PREDAJE PIZDOMATERNO! :maribor2:
Samo

OdgovorNapisal/-a ales100i » 03 Apr 2018, 13:25

agerg napisal/-a:
ales100i napisal/-a:Ni Milanič nič v 3 tednih zajebal prvenstva, ampak še problemi vlečejo dalj časa. Delno al pa kar v veliki meri je posredno za to kriva politika kadrovanja. Smo klub v taki čudni situaciji, da smo po kadru in rezultatih nad nivojem naših finančnih sposobnosti. In to konkretno. To koliko smo mi pripravljeni/spodobni plačati za okrepitev ( in tu je plača večji problem kot odškodnina) nam žal ne omogoča nakupa igralca kakovosti, ki bi v trenutku predstavljal dodano vrednost oz. bi odpravil slabosti v ekipi. Mi kupimo kar je na voljo v naših gabaritih in upamo, da smo z Loto listkom zadeli. Drugače ne gre na način, kot delujemo. In potem npr. kupujemo dodatne napadalce, čeprav jih imamo dovolj, po drugi strani pa na položajih, kjer rabimo okrepitev, le te ne nabavimo, ker igralec kvalitet, ki jih rabimo, stane preveč (spet plača, ne odškodnina), al noče k nam v to kmečko ligo, al pa ga sploh ni na voljo. Zato se gremo neke eksperimente in upamo na najboljše.

V prvenstvu zaostajamo za 10 pik za ekipo, ki ne deluje na prav nič višjem finančnem nivoju, kvečjemu na nižjem odkar je stari pošteno "zaprl pipico". Za 10 pik zaostajamo za klubom, za katerega je kaos sinonim. Za 10 pik zaostajamo za klubom, katerega članska ekipa je zgolj skupek (pod)povprečnih tujcev. 10 pik zaostajamo za klubom kateremu je kadrovska strategija "španska vas". 10 pik zaostajamo za klubom, od katerega predsedniku je ključen in edini cilj razprodaja ekipe za namene lastnih koristi. Odkar je stari prišel bomo v treh letih (najverjetneje) 2 krat proti takšnemu klubu izgubili prvenstvo, pa še to se ne ve kako bi se lani končalo, če se ne bi s številnimi idiotizmi lani žabari sami izločili iz prvenstva. Očitno je ob vseh omejitvah Olimpije dovolj, da se nas premaga, pripeljati zgolj koliko toliko sposobnega trenerja in nekoliko zmanjšati nivo kaosa... V tem trenutku ni bistveno do kakšne mere presegamo svoj okvir v Evropi, ampak predvsem to, da smo že marca proti povprečni ekipi izgubili domače prvenstvo. Domače prvenstvu pa je osnova vsemu. V preteklosti naši konkurenti doma niso ustrezali niti kriterijem povprečnosti, a očitno je že zgolj povprečen tekmec (kar je Olimpija postala s prihodom starega) dovolj za nas.
Iz tvojega odgovora sklepam, da si ti moj vpis razumel kot obrambo oz. opravičilo za naš zaostanek v prvenstvu. Pa ni bil niti malo to moj namen. Valjda, da igramo krepko pod svojimi sposobnostmi. Ampak jaz samo pravim, da so problemi pri nas predvsem strukturni in strateški. In da menjava Milaniča ne bo sama po sebi prinesla niti približno takega preobrata kot eni mislite. Mi imamo prestaro, prepočasno in predvsem naveličano ekipo, ki ni več lačna uspehov. K temu je ekipa še nezadovoljna, ker večina misli, da si zasluži več, al boljši status v ekipi al pa igro v boljšem klubu. Ker zelo hitro pozabljajo, da naši rezultati niso plod individualne kakovosti, ampak kakovosti ekipe.

Ja bo/bi novi trener prinesel vsaj na kratki rok neko pozitivno energijo in rezultate, ampak na srednji in dolgi rok bomo z isto politiko delovanja celega kluba spet na istem kot smo danes. To je bil moj point.

Pri žabah takih problemov seveda ne more bit, ker se gradnje ekipe ne lotijo niti strateško, niti strukturno. Zato so uspehi na kratek rok celo lažje dosegljivi, na dolgi rok pa je to smrt. Boli starega, da ima v ekipi en plačo 50.000, drugi pa na istem položaju 3.000. Boli njega, da mu je nosilec igre igralec, ki je samo sposojen in ga po koncu sezone ne bo več tu. Boli njega, če ima v ekipi nezadovoljne igralce. Bodo pač šli ob prvi priliki v drugi klub. Boli njega kaj in kdo bo igral in predvsem plačeval ekipo čez 3 leta, ker njega že dolgo ne bo več tu.

Mi imamo lahko samo uspehe, če vsi dihajo kot en. Ker samo takrat bo dal od sebe enako na tekmi s Krškim in v Liverpoolu. Individualna kakovost nas ne more rešiti, ker nimamo takih igralcev. Več. Tava je vedno starejši, Agima pa več ni. Ajde Handanović je še tu di konca sezone. Potem pa njega tudi več ne bo. Ostali pa so vsi timski igralci, ki lahko dobro igrajo samo kot ekipa. In tako dosegajo rezultate. To marsikomu ni jasno. Že igralcem ne, tudi trenerju ne, kaj šele navijačem. In igralcev, ki bi individualno lahko reševali tekme si žal ne moremo/nočemo privoščiti.

Čisto tako vprašanje: kdo bo lider te ekipe, ko bodo Tava, Šuler in Handa šli v penzijo? Jaz ga v tej ekipi ne vidim.

Uporabniški avatar
ales100i

OdgovorNapisal/-a baresi » 03 Apr 2018, 15:16

ales100i napisal/-a:Čisto tako vprašanje: kdo bo lider te ekipe, ko bodo Tava, Šuler in Handa šli v penzijo? Jaz ga v tej ekipi ne vidim.

Derviševič [emoji38]
Uporabniški avatar
baresi

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Tekme NK Maribora 

Kdo je na strani

Po forumu brska: samsung in 6 gostov