25. krog 1.SNL Olimpija - Maribor, sobota,31.3.2018 ob 20:30

Re: 25. krog 1.SNL Olimpija - Maribor, sobota,31.3.2018 ob 2

OdgovorNapisal/-a domn333 » 03 Apr 2018, 15:24

baresi napisal/-a:
ales100i napisal/-a:Čisto tako vprašanje: kdo bo lider te ekipe, ko bodo Tava, Šuler in Handa šli v penzijo? Jaz ga v tej ekipi ne vidim.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Derviševič [emoji38]

Ma daj ne provociraj, mlad si še! :D
Ni boga brez hudiča, ni Maribora brez Zahoviča! :LP:
domn333

OdgovorNapisal/-a brane2015 » 03 Apr 2018, 16:47

ales100i napisal/-a:
agerg napisal/-a:
ales100i napisal/-a:Ni Milanič nič v 3 tednih zajebal prvenstva, ampak še problemi vlečejo dalj časa. Delno al pa kar v veliki meri je posredno za to kriva politika kadrovanja. Smo klub v taki čudni situaciji, da smo po kadru in rezultatih nad nivojem naših finančnih sposobnosti. In to konkretno. To koliko smo mi pripravljeni/spodobni plačati za okrepitev ( in tu je plača večji problem kot odškodnina) nam žal ne omogoča nakupa igralca kakovosti, ki bi v trenutku predstavljal dodano vrednost oz. bi odpravil slabosti v ekipi. Mi kupimo kar je na voljo v naših gabaritih in upamo, da smo z Loto listkom zadeli. Drugače ne gre na način, kot delujemo. In potem npr. kupujemo dodatne napadalce, čeprav jih imamo dovolj, po drugi strani pa na položajih, kjer rabimo okrepitev, le te ne nabavimo, ker igralec kvalitet, ki jih rabimo, stane preveč (spet plača, ne odškodnina), al noče k nam v to kmečko ligo, al pa ga sploh ni na voljo. Zato se gremo neke eksperimente in upamo na najboljše.

In v tem je Zaho mojster, ampak mojstre imajo tudi finančno primerljivi ali boljši klubi kot smo mi. Zato najti skriti dragulj postaja vedno težje, pa že prej ni bilo ravno lahko. Če zadeneš pri vsakem tretjem, je to že uspeh. In Kabhe žal ne najdeš vsaki teden. Sploh, ko recimo en nemški tretjeligaš lahko ponudi večjo plačo, kot mi.

In v tej zajebani situaciji smo že zelo dolgo, vsaj 6,7 let. Včasih se nam posreči, drugič spet ne. Tu so seveda še obstoječi igralci, ki bi jih morali počasi dat na hladno, pa si ne moremo tega privoščiti, ker so si z zaslugami zaslužili take plače, da si ne moremo privoščiti jih dati na klop.

Potem je tu še trener, ki je ziheraš in je potem vse skupaj en šmorn zaradi katerega ne moremo naprej v razvoju. In če ne napreduješ, nazaduješ. To je osnovno pravilo v nogometu. Ni stopicanja na mestu. To je že korakanje nazaj. Seveda je še potem problem, da imajo največjo ceno danes igralci s fizičnimi predispozicijami in posledično take najtežje dobiš. Ker se vsi klubi zavedajo, da se to ne da natrenirat in da se to mora plačat. In zato imamo mi take težave v hitrosti in fizični moči. Igralec, ki je dovolj hiter in močen in ima ob tem še kvaliteto za nas, stane 2x več na mesec od našega najdražjega igralca. In če takega pripelješ, podreš plačno piramido. To pa spet ne gre.

Torej, da povzamem. Smo na križišču (in to že dolgo), ko bomo morali za korak naprej začet plačevat tržno vrednost. Za to pa nimamo fiksno garantiranih prihodkov. Začaran krog.

P.S.: je pa seveda res, da bi moral znat trener in predvsem kondicijski več izvlečt iz obstoječega kadra. Ampak tudi kvalitetni trenerji stanejo, pa še svobodo pri delu imajo radi. Pa smo spet v začaranem krogu.

V prvenstvu zaostajamo za 10 pik za ekipo, ki ne deluje na prav nič višjem finančnem nivoju, kvečjemu na nižjem odkar je stari pošteno "zaprl pipico". Za 10 pik zaostajamo za klubom, za katerega je kaos sinonim. Za 10 pik zaostajamo za klubom, katerega članska ekipa je zgolj skupek (pod)povprečnih tujcev. 10 pik zaostajamo za klubom kateremu je kadrovska strategija "španska vas". 10 pik zaostajamo za klubom, od katerega predsedniku je ključen in edini cilj razprodaja ekipe za namene lastnih koristi. Odkar je stari prišel bomo v treh letih (najverjetneje) 2 krat proti takšnemu klubu izgubili prvenstvo, pa še to se ne ve kako bi se lani končalo, če se ne bi s številnimi idiotizmi lani žabari sami izločili iz prvenstva. Očitno je ob vseh omejitvah Olimpije dovolj, da se nas premaga, pripeljati zgolj koliko toliko sposobnega trenerja in nekoliko zmanjšati nivo kaosa... V tem trenutku ni bistveno do kakšne mere presegamo svoj okvir v Evropi, ampak predvsem to, da smo že marca proti povprečni ekipi izgubili domače prvenstvo. Domače prvenstvu pa je osnova vsemu. V preteklosti naši konkurenti doma niso ustrezali niti kriterijem povprečnosti, a očitno je že zgolj povprečen tekmec (kar je Olimpija postala s prihodom starega) dovolj za nas.
Iz tvojega odgovora sklepam, da si ti moj vpis razumel kot obrambo oz. opravičilo za naš zaostanek v prvenstvu. Pa ni bil niti malo to moj namen. Valjda, da igramo krepko pod svojimi sposobnostmi. Ampak jaz samo pravim, da so problemi pri nas predvsem strukturni in strateški. In da menjava Milaniča ne bo sama po sebi prinesla niti približno takega preobrata kot eni mislite. Mi imamo prestaro, prepočasno in predvsem naveličano ekipo, ki ni več lačna uspehov. K temu je ekipa še nezadovoljna, ker večina misli, da si zasluži več, al boljši status v ekipi al pa igro v boljšem klubu. Ker zelo hitro pozabljajo, da naši rezultati niso plod individualne kakovosti, ampak kakovosti ekipe.

Ja bo/bi novi trener prinesel vsaj na kratki rok neko pozitivno energijo in rezultate, ampak na srednji in dolgi rok bomo z isto politiko delovanja celega kluba spet na istem kot smo danes. To je bil moj point.

Pri žabah takih problemov seveda ne more bit, ker se gradnje ekipe ne lotijo niti strateško, niti strukturno. Zato so uspehi na kratek rok celo lažje dosegljivi, na dolgi rok pa je to smrt. Boli starega, da ima v ekipi en plačo 50.000, drugi pa na istem položaju 3.000. Boli njega, da mu je nosilec igre igralec, ki je samo sposojen in ga po koncu sezone ne bo več tu. Boli njega, če ima v ekipi nezadovoljne igralce. Bodo pač šli ob prvi priliki v drugi klub. Boli njega kaj in kdo bo igral in predvsem plačeval ekipo čez 3 leta, ker njega že dolgo ne bo več tu.

Mi imamo lahko samo uspehe, če vsi dihajo kot en. Ker samo takrat bo dal od sebe enako na tekmi s Krškim in v Liverpoolu. Individualna kakovost nas ne more rešiti, ker nimamo takih igralcev. Več. Tava je vedno starejši, Agima pa več ni. Ajde Handanović je še tu di konca sezone. Potem pa njega tudi več ne bo. Ostali pa so vsi timski igralci, ki lahko dobro igrajo samo kot ekipa. In tako dosegajo rezultate. To marsikomu ni jasno. Že igralcem ne, tudi trenerju ne, kaj šele navijačem. In igralcev, ki bi individualno lahko reševali tekme si žal ne moremo/nočemo privoščiti.

Potem ostane kar je naredil - https://www.vecer.com/predsednik-olympi ... po-6439049 :stoned:
brane2015

OdgovorNapisal/-a pizdek » 03 Apr 2018, 18:25

ales100i napisal/-a:Ni Milanič nič v 3 tednih zajebal prvenstva, ampak še problemi vlečejo dalj časa. Delno al pa kar v veliki meri je posredno za to kriva politika kadrovanja. Smo klub v taki čudni situaciji, da smo po kadru in rezultatih nad nivojem naših finančnih sposobnosti. In to konkretno. To koliko smo mi pripravljeni/spodobni plačati za okrepitev ( in tu je plača večji problem kot odškodnina) nam žal ne omogoča nakupa igralca kakovosti, ki bi v trenutku predstavljal dodano vrednost oz. bi odpravil slabosti v ekipi. Mi kupimo kar je na voljo v naših gabaritih in upamo, da smo z Loto listkom zadeli. Drugače ne gre na način, kot delujemo. In potem npr. kupujemo dodatne napadalce, čeprav jih imamo dovolj, po drugi strani pa na položajih, kjer rabimo okrepitev, le te ne nabavimo, ker igralec kvalitet, ki jih rabimo, stane preveč (spet plača, ne odškodnina), al noče k nam v to kmečko ligo, al pa ga sploh ni na voljo. Zato se gremo neke eksperimente in upamo na najboljše.

In v tem je Zaho mojster, ampak mojstre imajo tudi finančno primerljivi ali boljši klubi kot smo mi. Zato najti skriti dragulj postaja vedno težje, pa že prej ni bilo ravno lahko. Če zadeneš pri vsakem tretjem, je to že uspeh. In Kabhe žal ne najdeš vsaki teden. Sploh, ko recimo en nemški tretjeligaš lahko ponudi večjo plačo, kot mi.

In v tej zajebani situaciji smo že zelo dolgo, vsaj 6,7 let. Včasih se nam posreči, drugič spet ne. Tu so seveda še obstoječi igralci, ki bi jih morali počasi dat na hladno, pa si ne moremo tega privoščiti, ker so si z zaslugami zaslužili take plače, da si ne moremo privoščiti jih dati na klop.

Potem je tu še trener, ki je ziheraš in je potem vse skupaj en šmorn zaradi katerega ne moremo naprej v razvoju. In če ne napreduješ, nazaduješ. To je osnovno pravilo v nogometu. Ni stopicanja na mestu. To je že korakanje nazaj. Seveda je še potem problem, da imajo največjo ceno danes igralci s fizičnimi predispozicijami in posledično take najtežje dobiš. Ker se vsi klubi zavedajo, da se to ne da natrenirat in da se to mora plačat. In zato imamo mi take težave v hitrosti in fizični moči. Igralec, ki je dovolj hiter in močen in ima ob tem še kvaliteto za nas, stane 2x več na mesec od našega najdražjega igralca. In če takega pripelješ, podreš plačno piramido. To pa spet ne gre.

Torej, da povzamem. Smo na križišču (in to že dolgo), ko bomo morali za korak naprej začet plačevat tržno vrednost. Za to pa nimamo fiksno garantiranih prihodkov. Začaran krog.

P.S.: je pa seveda res, da bi moral znat trener in predvsem kondicijski več izvlečt iz obstoječega kadra. Ampak tudi kvalitetni trenerji stanejo, pa še svobodo pri delu imajo radi. Pa smo spet v začaranem krogu.

Politika kadrovanja? Ko da nekdo igrat Dervota in malega....ne more biti drugače kot je bilo.
pizdek

OdgovorNapisal/-a Rahmanovič legenda » 03 Apr 2018, 22:35

Za kvaliteto nimamo pol milijončka ali milijona, za malega pa takoj. Povprečneže vun zmetat pa bo denarja dovolj. Malo to meji že na patetiko kako eni zagovarjajo 10 točk zaostanka za klubom, ki si vsak prestopni rok skupaj nameče igralce in trenerja pripelje en mesec pred začetkom prvenstva. Že lani nas je Safet izločil iz pokala pa ste eni tako nonšalantno govorili kako to ni pomembno. Letos so nas osmešili v pokalu pa isto govorjenje. Sedaj nam bodo odpeljali še kanto pa so že odvetniki glasni kako to ni nič takega. Ja če bi to bil klub ki načrtno dela več let, to ne bi bilo nič takega. Ampak to je klub, ki pač malo na blef skupaj meče igralce. In jim kar uspeva.
Rahmanovič legenda

OdgovorNapisal/-a 4emb » 03 Apr 2018, 22:39

Rahmanovič legenda napisal/-a:Za kvaliteto nimamo pol milijončka ali milijona, za malega pa takoj. Povprečneže vun zmetat pa bo denarja dovolj. Malo to meji že na patetiko kako eni zagovarjajo 10 točk zaostanka za klubom, ki si vsak prestopni rok skupaj nameče igralce in trenerja pripelje en mesec pred začetkom prvenstva. Že lani nas je Safet izločil iz pokala pa ste eni tako nonšalantno govorili kako to ni pomembno. Letos so nas osmešili v pokalu pa isto govorjenje. Sedaj nam bodo odpeljali še kanto pa so že odvetniki glasni kako to ni nič takega. Ja če bi to bil klub ki načrtno dela več let, to ne bi bilo nič takega. Ampak to je klub, ki pač malo na blef skupaj meče igralce. In jim kar uspeva.

Ti se lepo goni v pizdo materno provokator! Tudi če kante letos nebo, pa če jo sami čez okno vržemo smo svetlobna leta pred vami močvirniki!!
Štajerska zvestoba, Viola do groba :maribor2:
Uporabniški avatar
4emb

OdgovorNapisal/-a matejger » 03 Apr 2018, 22:43

Rahmanovič legenda napisal/-a:Za kvaliteto nimamo pol milijončka ali milijona, za malega pa takoj. Povprečneže vun zmetat pa bo denarja dovolj. Malo to meji že na patetiko kako eni zagovarjajo 10 točk zaostanka za klubom, ki si vsak prestopni rok skupaj nameče igralce in trenerja pripelje en mesec pred začetkom prvenstva. Že lani nas je Safet izločil iz pokala pa ste eni tako nonšalantno govorili kako to ni pomembno. Letos so nas osmešili v pokalu pa isto govorjenje. Sedaj nam bodo odpeljali še kanto pa so že odvetniki glasni kako to ni nič takega. Ja če bi to bil klub ki načrtno dela več let, to ne bi bilo nič takega. Ampak to je klub, ki pač malo na blef skupaj meče igralce. In jim kar uspeva.

Kdo pravi, da ni sramota, da ne bomo prvaki? Nio saj za mene je to VELIKA SRAMOTA, da ne bomo prvaki!!! Igralce imamo najboljše v ligi, ampak edini in izključno z tandemom so krivi trenerji, da ne bomo prvaki, zaradi forsiranja določenih igralcev in spreminjan taktik!

Ampak zakaj se sploh oglašam tebi, provokator!
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a suvereno » 03 Apr 2018, 22:55

Dveh tekem zapored nismo odigrali z istimi 11-imi v polju, rahlo smo zašli ja...
Uporabniški avatar
suvereno

OdgovorNapisal/-a Rahmanovič legenda » 03 Apr 2018, 22:59

4emb napisal/-a:

Ti se lepo goni v pizdo materno provokator! Tudi če kante letos nebo, pa če jo sami čez okno vržemo smo svetlobna leta pred vami močvirniki!!

Iz česa si sklepal, da trdim da Maribor ni svetlobna leta pred Olimpijo? ampak nekaj se dela narobe če ti tak klub konkurira v prvenstvu in pokalu. Samo to sem hotel povedati. Kader je dovolj kvaliteten, to dokazuje Evropa. Zakaj ne špilajo tak kot treba, to pa ne vem. Prvič je slučaj, drugič pač ne. Pa upam da se drugič ne bo zgodilo, so še lepe šanse da se to ne ponovi. Ampak ko so nam prvič vzeli kanto, nismo spremenili prav nič (v pristopu), upam da bomo sedaj, če se slučajno zgodi drugič. Neko Krško ima že drugo leto zapored top podajalca in top strelca lige. Seveda sedaj pridejo spet floskule kako je v Mariboru, ki dominira cele tekme, težko bit najboljši strelec, medtem ko je pri Krškem to z lahkoto.
Rahmanovič legenda

OdgovorNapisal/-a Puh » 03 Apr 2018, 23:42

Jaz mislim, da je za nastalo situacijo kriv organigram oz plačilna lista igralcev ! Nastale so prevelike razlike v plačah med igralce te so od 2.500 do enih, ki imajo npr. Milec 9.000 €, eni še več. Zato ni borbe in žara, ker se je ene, ki so izven forme že dlje časa forsiralo .
Puh

OdgovorNapisal/-a pizdek » 04 Apr 2018, 06:10

Rahmanovič legenda napisal/-a:
4emb napisal/-a:

Iz česa si sklepal, da trdim da Maribor ni svetlobna leta pred Olimpijo? ampak nekaj se dela narobe če ti tak klub konkurira v prvenstvu in pokalu. Samo to sem hotel povedati. Kader je dovolj kvaliteten, to dokazuje Evropa. Zakaj ne špilajo tak kot treba, to pa ne vem. Prvič je slučaj, drugič pač ne. Pa upam da se drugič ne bo zgodilo, so še lepe šanse da se to ne ponovi. Ampak ko so nam prvič vzeli kanto, nismo spremenili prav nič (v pristopu), upam da bomo sedaj, če se slučajno zgodi drugič. Neko Krško ima že drugo leto zapored top podajalca in top strelca lige. Seveda sedaj pridejo spet floskule kako je v Mariboru, ki dominira cele tekme, težko bit najboljši strelec, medtem ko je pri Krškem to z lahkoto.

Klub ki pač malo na blef skupaj meče igralce? In jim kar uspeva? Si to loleke opisal? Nam je kar tak mimogrede uspelo priti v LP, kaj bi šele bilo, če bi načrtno izbirali igralce :lol: Če se poznajo igre v domačih prvenstvih tudi v tujini v (evropskih) klubih, ki imajo bistveno več kapitala, kako se ne bi/bo pri nas.

Floskule? Drugače je, ko igraš sproščeno v nekem žnblj (vse spoštovanje do KK) ali v klubu, kjer je pritisk večen. Samo poglej, kakšne pritiske delamo na malega (tudi sam ga imam včasih čez glavo in to bolj zaradi pristopa kot zaradi česarkoli drugega), resda je tu še priimek, a vseeno. Mi je pa čudno, da ne veš tega, kar sem ti označil, čeprav si velikokrat postregel z internimi. :rolleyes:

Jaz bi vse skupaj veliko lažje požrl, če bi DM kdaj dajal realne izjave, samo pol bi ga verjetno požrli, da išče izgovore. Ka te veš kak bi blo, vem samo da jim in/ali nam ni lahko.
pizdek

OdgovorNapisal/-a Rahmanovič legenda » 04 Apr 2018, 06:34

Seveda da sem loleke opisal. Floskule o pritisku so smesne.
Rahmanovič legenda

OdgovorNapisal/-a hsge » 04 Apr 2018, 08:53

floskule o tem, kak bi mi mogli prvenstvo nest z 10 pikami so smešne.
hsge

OdgovorNapisal/-a Samo » 04 Apr 2018, 09:22

Rahmanovič legenda napisal/-a:Seveda da sem loleke opisal. Floskule o pritisku so smesne.

Dobro, tudi ti si smešen, pa si še vedno tu.
NI PREDAJE PIZDOMATERNO! :maribor2:
Samo

OdgovorNapisal/-a _PeRo_ » 04 Apr 2018, 11:09

Samo napisal/-a:
Rahmanovič legenda napisal/-a:Seveda da sem loleke opisal. Floskule o pritisku so smesne.

Dobro, tudi ti si smešen, pa si še vedno tu.

:up: :up: :up: :up: :up: :up:

Forumski Mitrović
Uporabniški avatar
_PeRo_

OdgovorNapisal/-a wodow » 05 Apr 2018, 00:06

Nekaj iz zelenega for0ma glede njihove koreografije ...

"Nogometna kultura (v kar sodi tudi pravočasen prihod na tekmo) je v Ljubljani na mizerno nizkem nivoju. In ne gre verjeti, da se bo v bližnji prihodnosti glede tega karkoli spremenilo. Zato bi ob podobnih tekmah, kot je bila sobotna, veljalo razmisliti o koreografiji med tekmo. Recimo, določiti 10. ali 15. minuto, ko naj bi se stadion obarval v klubske barve. Na to se večkrat opozori pred in v začetku tekme na obeh monitorjih ter preko napovedovalca. Pred dvigom papirjev, kartonov, zastavic ipd. nato sever prične z glasnim odštevanjem. Tudi v tujini se navijači ob pomoči kluba večkrat poslužujejo podobne prakse, ki zna imeti celo boljši efekt, kot koreografija pred tekmo. Zagotovo si sobotna podoba koreografije na tribunah ne zasluži truda Dragonsov."

In tem bomo mi pustili kanto! Ahhh srce se mi para ...
Uporabniški avatar
wodow

OdgovorNapisal/-a dnz » 05 Apr 2018, 00:10

wodow napisal/-a:Nekaj iz zelenega for0ma glede njihove koreografije ...

"Nogometna kultura (v kar sodi tudi pravočasen prihod na tekmo) je v Ljubljani na mizerno nizkem nivoju. In ne gre verjeti, da se bo v bližnji prihodnosti glede tega karkoli spremenilo. Zato bi ob podobnih tekmah, kot je bila sobotna, veljalo razmisliti o koreografiji med tekmo. Recimo, določiti 10. ali 15. minuto, ko naj bi se stadion obarval v klubske barve. Na to se večkrat opozori pred in v začetku tekme na obeh monitorjih ter preko napovedovalca. Pred dvigom papirjev, kartonov, zastavic ipd. nato sever prične z glasnim odštevanjem. Tudi v tujini se navijači ob pomoči kluba večkrat poslužujejo podobne prakse, ki zna imeti celo boljši efekt, kot koreografija pred tekmo. Zagotovo si sobotna podoba koreografije na tribunah ne zasluži truda Dragonsov."

In tem bomo mi pustili kanto! Ahhh srce se mi para ...

zdaj pa resno vprašanje, oni so meli koreografijo med tekmo? Ker jaz nisem nič opazo, pa niti se ne spomnim da bi po tv pokazali kaj na tribune da poskušajo s čim
dnz

OdgovorNapisal/-a Vanquish » 05 Apr 2018, 06:32

Zato kr je namesto koreografija izpadla smesnica.
Na vseh stolih so meli nalepke, da mora bit zelena stran gor - na obeh monitorjih so tudi meli pa vseeno je 30% stadiona napacno drzalo, 30% pa sploh ni sodelovali.
Vanquish

OdgovorNapisal/-a baresi » 05 Apr 2018, 08:09

Meni je vse to nepomembno. -10 je edino kar šteje, žal.

Te stvari se izboljšajo s prakso, do zdaj je niti niso mogli meti.
Uporabniški avatar
baresi

OdgovorNapisal/-a PsYChoSLO » 05 Apr 2018, 15:48

Vanquish napisal/-a:Zato kr je namesto koreografija izpadla smesnica.
Na vseh stolih so meli nalepke, da mora bit zelena stran gor - na obeh monitorjih so tudi meli pa vseeno je 30% stadiona napacno drzalo, 30% pa sploh ni sodelovali.

Obojestransko ista barva? :-E
Uporabniški avatar
PsYChoSLO

OdgovorNapisal/-a miso » 05 Apr 2018, 16:25

PsYChoSLO napisal/-a:
Vanquish napisal/-a:Zato kr je namesto koreografija izpadla smesnica.

Obojestransko ista barva? :-E

Predrago, ceneje enostranski tisk, stari spara :)
miso

Prejšnja

Vrni se na Tekme NK Maribora 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov