22. krog 1.SNL, Ankaran - NK Maribor 10.3.2018 ob 15.00

Re: 22. krog 1.SNL, Ankaran - NK Maribor 10.3.2018 ob 15.00

OdgovorNapisal/-a 4emb » 11 Mar 2018, 13:39

matejger napisal/-a:
mbfc napisal/-a:
matejger napisal/-a:
mbfc napisal/-a:Kar pa se včerajšnje tekme tiče, pa tako. Če bi recimo tam Mešo zakucal v prvi minuti bi bila petarda. Ravno tako, kot če bi Zaho proti Rudarju v 6ti.

Kot pa sem že včeraj napisal, meni se zdi,da je večji problem kot to da igra mali Zaho, da je Vrhovec poškodovan in da igra Cretu to, da je Vršič v zelo slabi formi. Proti Celju je bil še najboljši na igrišču potem ko pa je šlo za res pa bolj bogo vseskupaj. Res je sicer, da ta igrišča njemu od vseh še najmanj ležijo ampak vseeno. On je motor ekipe in bi jo moral razigravat. Najbolj tipična za to je bila situacija v 67ti minuti včeraj, ko so šli naši 3 na 2 in je imel Vršič žogo v nogah. Drugadva sta se mu odkrila levo in desno oba tupa Ankarančana pa na Vršiča. Ded je mel cajta do četrtka a podal direkt onemu njihovemu lajbeku v noge. In takih situacij je ohoho.

Verjamem, da še kaka tekma ali dve in malo lepša igrišča in bo verjetno Vršič tudi pravi je pa to zaskrbljujoče za prihodnost. Leta so tu...

Trdim pa še vedno nekaj, če gremo v LJ na derbi v egalu in zmagamo bodo oni razpadli. Po tekmi bo mumija fukno Biščana in na koncu 12 pik razlike.

Tak da, samo mirno pubeci... :D

Z zgornjim delom se popolnoma strinjam s teboj, s podčrtanim pa nikakor, pa če tudi derbi izgubijo, ampak glede da so v obrambi perfektni to je treba priznat, bo boj do zadnjega kroga, razen, če bomo mi preveč kiksali.
V torek je že ena taka tekma, kjer je vse razen zmage kiks, če nebi izgubili 4 pike proti al. in ru. bi si lahko privoščili proti domžalam celo poraz, sedaj pa štejejo le 3 pike, kajti ob remiju/potazu in zmagi žab smo že na -6/7.
Tako, če želimo, da pridemo v egal do derbija moramo obe tekmi zmagat, drugače bo prej pri nas razpad sitema kot pri žabah, kajti včeraj je že ZZ bil na klopi, kar je le en dokaz več, da je v ekipi velik pritisk in tudi psiha dela svoje!

Pusti se presenetit. Kljub uspehom stari ne mara Biščana in samo čaka da ga lahko fukne ker zadaj že čaka eden izmed njegovih strokovnjakov.

Mark my words, če zmagamo derbi in s tem prevzamemo vodstvo na lestvici oz. izenačimo z tekmo manj, se bodo tam pobili med sabo.

Prav vesel bi bil tega! ;)
Ampak moramo mi pridit do tega, da ne bomo z zaostankom več kot 6 pik prišli do derbija, kajti potem si žaabrji lahko celo poraz proti nam privoščijo ;)

Nekako se z obema strinjam. Je pa vajin pogovor odličen. Več takšnih pogrešam tu gor. :up:
Štajerska zvestoba, Viola do groba :maribor2:
Uporabniški avatar
4emb

OdgovorNapisal/-a mbfc » 11 Mar 2018, 13:46

matejger napisal/-a:
mbfc napisal/-a:
matejger napisal/-a:
mbfc napisal/-a:Kar pa se včerajšnje tekme tiče, pa tako. Če bi recimo tam Mešo zakucal v prvi minuti bi bila petarda. Ravno tako, kot če bi Zaho proti Rudarju v 6ti.

Kot pa sem že včeraj napisal, meni se zdi,da je večji problem kot to da igra mali Zaho, da je Vrhovec poškodovan in da igra Cretu to, da je Vršič v zelo slabi formi. Proti Celju je bil še najboljši na igrišču potem ko pa je šlo za res pa bolj bogo vseskupaj. Res je sicer, da ta igrišča njemu od vseh še najmanj ležijo ampak vseeno. On je motor ekipe in bi jo moral razigravat. Najbolj tipična za to je bila situacija v 67ti minuti včeraj, ko so šli naši 3 na 2 in je imel Vršič žogo v nogah. Drugadva sta se mu odkrila levo in desno oba tupa Ankarančana pa na Vršiča. Ded je mel cajta do četrtka a podal direkt onemu njihovemu lajbeku v noge. In takih situacij je ohoho.

Verjamem, da še kaka tekma ali dve in malo lepša igrišča in bo verjetno Vršič tudi pravi je pa to zaskrbljujoče za prihodnost. Leta so tu...

Trdim pa še vedno nekaj, če gremo v LJ na derbi v egalu in zmagamo bodo oni razpadli. Po tekmi bo mumija fukno Biščana in na koncu 12 pik razlike.

Z zgornjim delom se popolnoma strinjam s teboj, s podčrtanim pa nikakor, pa če tudi derbi izgubijo, ampak glede da so v obrambi perfektni to je treba priznat, bo boj do zadnjega kroga, razen, če bomo mi preveč kiksali.
V torek je že ena taka tekma, kjer je vse razen zmage kiks, če nebi izgubili 4 pike proti al. in ru. bi si lahko privoščili proti domžalam celo poraz, sedaj pa štejejo le 3 pike, kajti ob remiju/potazu in zmagi žab smo že na -6/7.
Tako, če želimo, da pridemo v egal do derbija moramo obe tekmi zmagat, drugače bo prej pri nas razpad sitema kot pri žabah, kajti včeraj je že ZZ bil na klopi, kar je le en dokaz več, da je v ekipi velik pritisk in tudi psiha dela svoje!

Pusti se presenetit. Kljub uspehom stari ne mara Biščana in samo čaka da ga lahko fukne ker zadaj že čaka eden izmed njegovih strokovnjakov.

Mark my words, če zmagamo derbi in s tem prevzamemo vodstvo na lestvici oz. izenačimo z tekmo manj, se bodo tam pobili med sabo.

Ampak moramo mi pridit do tega, da ne bomo z zaostankom več kot 6 pik prišli do derbija, kajti potem si žaabrji lahko celo poraz proti nam privoščijo ;)

To pa ja.

Verjetno bo teh 6 točk težje osvojit kot pa derbi nest. Ampak zmoremo mi to..
Administrator
Uporabniški avatar
mbfc
Site Admin

OdgovorNapisal/-a liki » 11 Mar 2018, 13:51

Recimo 6 točk zaostanka pred derbijem je izračun naslednji:

- tekma manj od zelenih;
- zmaga na derbiju pomeni tri točke manj od zelenih in tekmo manj;
- z zmago zagotovo dobimo seštevek medsebojnih tekem in posledično smo v prednosti ob enakem številu točk na koncu.

Ja, res si lahko zeleni privoščijo poraz proti nam...

Bi pa rad prvo njih videl danes, prvič bodo igrali na res slabem igrišču, povrh vsega pa bo med tekmo deževalo...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a matejger » 11 Mar 2018, 13:55

mbfc napisal/-a:
matejger napisal/-a:
mbfc napisal/-a:
matejger napisal/-a:

To pa ja.

Verjetno bo teh 6 točk težje osvojit kot pa derbi nest. Ampak zmoremo mi to..

Se strinjam.
In te tekme me je strah, prvo pristisk je naši strani verjetno zelo prisoten, pa če si to priznajo v klubu ali ne, kot druga, v letošnji sezoni doma igramo zel zelo slabo, kot tretje in največji minus, bodo za 50% bolj prazne tribune.
In sem mnenja, da proti domžalam pride v poštev le sistem 4321 s tem, da upam, da se Vrhovec vrne in zaho na tej tekmi niti nebi smel igrat, ker je premalo tehnično podkovan.
Lahko bi prišel tudi sistem 352 v poštev, če bi bil še Šuler perajt, če že želijo igrati z dvema napadlacema. Sistem 442 v bilokakšni obliki je po mojem mnenju voda na mlin domžalam!
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a matejger » 11 Mar 2018, 13:58

liki napisal/-a:Recimo 6 točk zaostanka pred derbijem je izračun naslednji:

- tekma manj od zelenih;
- z zmago zagotovo dobimo seštevek medsebojnih tekem in posledično smo v prednosti ob enakem številu točk na koncu.

Bi pa rad prvo njih videl danes, prvič bodo igrali na res slabem igrišču, povrh vsega pa bo med tekmo deževalo...

Drži vse to.
Ampak ena zadeva me moti, ker vsi že vnaprej (že Pavlin je javno vpisal 3 pike proti triglavu) zaostalo tekmo vpisali tri pike.
Teren nam tam ne odgovarja, to že statsitika tekem pove, ko smo proti njim igrali, plus vedno je tam slabo igrišče, kjer se mi zelo zelo slabo znajdemo na slabem igrišču. Jaz sem raje previden z vpisom 3 pik vnparej ;) lahko celo izzgubimo ali pa le remi ;)
Takrat je njeno praznino nadomestil NK Bežigrad. Prvotno ni zrasel na pogorišču Olimpije, ampak je nastal že februarja 2005, torej nekaj mesecev pred tem, ko so zeleno-beli za Bežigradom odigrali zadnjo prvoligaško tekmo.
Uporabniški avatar
matejger

OdgovorNapisal/-a domn333 » 11 Mar 2018, 13:59

Dajte odpret temo za domzale
Ni boga brez hudiča, ni Maribora brez Zahoviča! :LP:
domn333

OdgovorNapisal/-a liki » 11 Mar 2018, 14:15

matejger napisal/-a:

- tekma manj od zelenih;

Drži vse to.
Ampak ena zadeva me moti, ker vsi že vnaprej (že Pavlin je javno vpisal 3 pike proti triglavu) zaostalo tekmo vpisali tri pike.
Teren nam tam ne odgovarja, to že statsitika tekem pove, ko smo proti njim igrali, plus vedno je tam slabo igrišče, kjer se mi zelo zelo slabo znajdemo na slabem igrišču. Jaz sem raje previden z vpisom 3 pik vnparej ;) lahko celo izzgubimo ali pa le remi ;)

Ti tudi Olimpiji vpisuješ že vnaprej tri zmage do derbija. Kako je to drugače od tega, kar jaz delam?

Mislim pa, da pa je status NK Maribora že takšen, da lahko upravičeno vsako izgubo pik na takšnih tekmah smatramo kot hudi spodrsljaj...
Ricky Gervais: "Nikoli ni dobro, če ima nekdo v lasti pametni telefon, ki je pametnejši od lastnika."
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a matejger » 11 Mar 2018, 14:25

liki napisal/-a:
matejger napisal/-a:

- tekma manj od zelenih;

Drži vse to.

Ti tudi Olimpiji vpisuješ že vnaprej tri zmage do derbija. Kako je to drugače od tega, kar jaz delam?

Mislim pa, da pa je status NK Maribora že takšen, da lahko upravičeno vsako izgubo pik na takšnih tekmah smatramo kot hudi spodrsljaj...

Res je, ampak glede kako mi zgledamo na igrišču in kako oni zgledajo na igrišču, lažje oni premagujejo "male klube" kakor mi. In tudi bolj stabilno zgledajo na terenu, majn napak delajo v igri, če pogledaš naše zadnje tri tekme, je katastrofalno veliko napačnih podaj! Pa oni igrajo proti zadnjimi klubi, kjer si bodo 99% samo bilanco v golih povečali.
Pa še to, oni če bodo imeli kiks bo to verjetno remi, glede na njihovo obrambo, ker roko na srce si moramo priznat in se verjetno tudi strinjaš, da so oni trenutno v psihološki prednosti.
Uporabniški avatar
matejger

OdgovorNapisal/-a liki » 11 Mar 2018, 14:53

Mi, kakorkoli že igramo, bi morali dati včeraj najmanj pet komadov, v torek Rudarju prav tako, pa tudi Kidričane bi glede na priložnosti morali odpraviti z vsaj dvema goloma razlike. Olimpija je Aluminj res razbila, pred tem pa imela dosti sreče proti Celju, v Gorici proti njihovi B ekipi pa so se prav tako zelo mučili.

Še vedno pa ne razumem, zakaj ti Olimpijo na današnji tekmi z lahkoto pripisuješ tri točke, za nas pa tako dvomiš? Ker neodločeno je tudi za Olimpijo spodrsljaji, mogoče te moram opozoriti, da tudi mi nobene tekme še nismo izgubili... ;)
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a matejger » 11 Mar 2018, 15:08

liki napisal/-a:Mi, kakorkoli že igramo, bi morali dati včeraj najmanj pet komadov, v torek Rudarju prav tako, pa tudi Kidričane bi glede na priložnosti morali odpraviti z vsaj dvema goloma razlike. Olimpija je Aluminj res razbila, pred tem pa imela dosti sreče proti Celju, v Gorici proti njihovi B ekipi pa so se prav tako zelo mučili.

Še vedno pa ne razumem, zakaj ti Olimpijo na današnji tekmi z lahkoto pripisuješ tri točke, za nas pa tako dvomiš? Ker neodločeno je tudi za Olimpijo spodrsljaji, mogoče te moram opozoriti, da tudi mi nobene tekme še nismo izgubili... ;)

A ti povem zakaj? ZAto, ker smo v obrambi katastrofalni! Po odhodu Billonga in poškodovanem Šulerju,t er ne igranju Vrhovca in odhodu Kabhe, in ti štirje so bili/so glavni nosilci obrambe.
Proti Rudarje roko na srce, bi lahko komot izgubili in kaj ti pomeni 30 priložnosti na tekmo, če pa ga ne daš, saj nasprotnik tudi strela na naš gol, tudi nasprotnik bi lahko rekel, če jim nebi razveljavili reguaren gol in še kakšno akcijo bolje speljali, bi lahko rudar nas premagal 2:0 ali 3:1 ;)
In ja samo zaradi obrambe pripisujem žabarjem več možnosti!
Uporabniški avatar
matejger

OdgovorNapisal/-a liki » 11 Mar 2018, 15:28

Pa se zavedaš da smo tako mi kot Olimpija dobili enako število golov na treh spomladanskih tekmah? Vsak točno dva gola.

Kar je zanimivo glede na superiorno Olimpijino obrambno napram nam...
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a rebel » 11 Mar 2018, 15:45

Ajde, dokler nismo pragmatični, superiorni, dominantni in "bogsigavedikajže, rajši pozabim", ni straha. Do konca je še dovolj tekem, da zelene zgrabi driska, da se mali malo vsede (pa ne, da bi mu želel kakšno poškodbo), da se Vrhovec pozdravi in se Cretu psihično razbremeni (ni hec iz nič postati ključni člen v Milaničevem sistemu igranja), pa da Martin "kam te leti tota žoga" Milec da rit pred gleženj, ko vseka po žogi.

Ni predaje! :maribor2:
“Fail to prepare, prepare to fail.” – Roy Keane
Uporabniški avatar
rebel

OdgovorNapisal/-a matejger » 11 Mar 2018, 15:59

liki napisal/-a:Pa se zavedaš da smo tako mi kot Olimpija dobili enako število golov na treh spomladanskih tekmah? Vsak točno dva gola.

Kar je zanimivo glede na superiorno Olimpijino obrambno napram nam...

Saj se ne gre koliko jih je kdo dobil, ampak kako se v obrambi reševat, pri žabarih rutanirano to rešujejo, no tu pa tam Uremović malo zajebe, pri nas pa vzadaj panika, že samo včeraj je Rajčevič ene 2-3 žoge v avt na svoji polovi nabil in Ivkovič 1 žogo, če te že ankaran na trenutke stisne pred svojim golom, kaj bo šele, ko bodo na drugi strani močnejši nasprotniki, domžale, žabe, celje...
Res upam, da me naši demantirajo in da sem brez veze skeptičen!
Uporabniški avatar
matejger

OdgovorNapisal/-a liki » 11 Mar 2018, 16:06

Ok, sem dovolj izvedel iz tvojih odgovorov. Ti pač Olimpijo vidiš superiornejšo glede na nas in noben kontraargument te ne prepriča...
Uporabniški avatar
liki

OdgovorNapisal/-a matejger » 11 Mar 2018, 16:10

liki napisal/-a:Ok, sem dovolj izvedel iz tvojih odgovorov. Ti pač Olimpijo vidiš superiornejšo glede na nas in noben kontraargument te ne prepriča...

Prepričalo me samo kar bodo pokazali na igrišču! In to bo že ta torek in naslednja tekma in potem derbi!
Gledam vedno pozitivno in sem ponavadi v majnšini, ko sez ačne klub šimfat in se ponavadi v 99% vedno s teboj strinjam, ampak tokrat sem pa skeptičen in srčno upam, da je kriza za nami in da začnemo rušit vse pred seboj!
Še enkrat, skrbi me obrambni del naše ekipe!
Uporabniški avatar
matejger

OdgovorNapisal/-a guano » 11 Mar 2018, 16:20

evo vzel stavo HT/FT 0-2 + da ne bo 12 kotov....kvota 3,38
N.A.T.O. = North Atlantic Terrorist Organization
Uporabniški avatar
guano

Kraj: Maribor

Prejšnja

Vrni se na Tekme NK Maribora 

Kdo je na strani

Po forumu brska: mihaS, Samo in 5 gostov